Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Pályahossz mérése, avagy csalás felsőfokon (?)

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2013.09.10. 13:44
Egy dolgot be tudok vállalni, hogy segítsem a portált készítőket. Idén jól lemérem Hochkar pályáit, hogy pontos adatot kapjunk.

:)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2013.09.10. 12:52
A park mellett lévő pálya olyan mint a franciák a zöld pályának titulált kacskaringós erdei utai, csak kicsiben. Ami semmi másra nem jó, mint a km hosszak számának növelésére. Sajnos, sikerült Eplénynek ezt lemásolni. Sajnos, mert egyébként nagy földmunkát végeztek. De szerintem idénre kijavítják.
Előzmény: (vasssy 160360)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2013.09.09. 07:49
Komolyra fordítva a szót, szerintem itthon viszonylag rövidek a pályák, nem nagyon lehet ilyen mértékű csúsztatást csinálni. Az azért feltűnik, hogy 1km van vagy 2.
Eplényben mondjuk lehetnek olyan szakaszok amit évente 1-2 napra nyitnak tudnak csak kinyitni (ha egyáltalán), de gazdagítja a pályakínálatot. Meg ott most az új rendszerben a nyitvatartott pályák hosszával játszhatnak, hogy a park meg a mellette levő pálya külön számít. Sajnos nem voltam a legutóbbi szezonban, nem tudom hogy van újabban...
Előzmény: (maci-laci 160350)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2013.09.09. 07:39
A síterep adatokat, síbérletárakat minden szezonban frissítjük, a síterepekkel való kapcsolatfelvétel után. Idén is folyamatban van ez, tehát ahol frissül a síterep hivatalos adata, ott nálunk is frissülni fog.

pl. láss csodát: a Grosslockner Resort (Kals-Matrei) már a saját honlapján is 37 km-t kommunikál:
http://www.gg-resort.at/de/skigebiet/das-skigebiet/
így nálunk is ez szerepel szeptembertől:
https://sielok.hu/siterep/grossglockner/

Igazából nincs régi adat meg új adat, valós adat van vagy valótlan. Tényleg jó lenne mindenhol megkapni a valós adatokat, ha Ausztriában egymást rákényszerítik erre a síterepek, egységes mérési módszerrel, akkor tisztább lesz a kép.
Előzmény: (csabeszka 160353)
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2013.09.08. 20:23
A cikk alá odaírtam, de azért ide is leírom: jó lenne, hogy ott ahol újraszámolták a pálya méreteit és ezt az oldal is átvette jelezve lenne, hogy ez új számítás, mert ellenkező esetben egy idő után teljes zűrzavar lehet ebből. Köszi előre is!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.09.08. 19:24
Végre valósabb adatokat olvashat az érdeklődő. Ez a licitáljunk a másik terepre módszer sok embernek okozott csalódást. Kíváncsi vagyok a két hazai terep is átgondolja a pályák hosszát ? ;)
Mielőtt valaki megdorgálna mind kettőt szeretem és látogatom :D
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2013.09.08. 18:08
Az idén rövidebbek lesznek a sípályák Ausztriában

Évek óta egyre hangosabban tiltakoztak a térképészek a sípályák katalógusaiban megadott pályahosszok ellen. A síterepek nagyon sok esetben jóval nagyobb számot adtak meg a valóságnál. Ausztriában megkezdődött a sípályák újramérése, van olyan síterep, amely 110 kilométeresről 37-re ment össze.

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/az-iden-rovidebbek-lesznek-a-sipalyak-ausztriaban/
dhVanczi
36 élménybeszámolót írt
36
18 éve tag
2006.12.24. 22:53
sziasztok
hát igen. ez a stubaial kapcsolatos 110 km a honlap szerint tényleg elég bizar.
én egyszer voltam itt egy hétre de már akkor meggyőződésem volt hogy ez nem si olyan "nagy".
a legérdekesebb az az infó hogy a "wilde grub n" nevezetű pályát ami a völgybe megy, 14 km-nek titulálta.
erre én is kváncsi voltam ki i próbáltam ami eg sípálya semmi köze sincs a mélyhóterephez. szerintem az nincs több 5km-nél.
végeztem egy számolást a páyák hosszára. (a pálya melletti felvonók hsszából utalva összesen 55km jött ki
+-5km-nél nagyobbat biztos hogy nem tévedtem
csak ennyit erről
persze ettől még nem lesz kisseb a siterem egy kilóméterrel sem és én még mindig ezt a helyet tartom alegjobbnak azok közül ahol sieltem, csak a tény az hát tény.
de ha már itt tartunk szerintem kaprun az 50 kilométerével is egy nagy humbuk.
itt is voltam már.
de biztos vagyok benne hintertux sincs89 km. itt is voltam már.
szóval én úgy vagyok velefelőlem irhatnak oda akármennyitnem igazán nem veszem figyelembe, inkább a sitérkép alapján úgy elképzelem és nagyyából besorolom magamb hogy mekkora.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.13. 16:03
Már csak az a kérdés, hogy Bodensdorfból milyen gyakran mennek a síbuszok Annenheimbe és hogy kb hány perc az út.
Tényleg 9 km hosszú lenne ez a 18-as pálya? Tudom, hogy nem méretarányos a térkép, de hát akkor is soknak tűnik.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.13. 15:54
Köszi, már megvan. Az előbb nem szúrta ki a szemem az Aktuell link :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.13. 15:49
A honlapjukon:)
Nem az a pálya. Bodensdorf az Ossiachi tó partján fekszik, kvázi a hegy másik oldala, és ide lesz a pálya. A 2006/2007-es Winterfolderben (szintén honlapjukon) megtalálod az új pályatérképet is.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.13. 15:39
Stani!

A 40 km-t hol olvastad? Nincs a neten esetleg olyan pályatérkép, amin az új pályák rajtavannak? A Bodensdorfig tartó új pályát nagyjából be tudom azonosítani (gondolom a leendő 8 üléses lift alatt lesz), de a másik kettő az pontosabban merre van?

UI:Köszi a Gerlitzenes képeket, nagyon szépek!:)
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.10.13. 06:54
Tehát a Stubai akkor kb. akkora lehet mint a Kitzsteinhorn. Igazad van az a 36 km. a 100-hoz viszonyítva elég durva. Érdekes még az is, hogy a honlapon nincsenek a pályák és a liftek hosszai sem feltüntetve. ( vagy csak én nem találtam...)
Stani ha még egy kérdést megengedsz a Stubaival kapcsolatban. Nov. végén milyen idők voltak arra az előző években? Nincs erről valami emléked, vagy információd?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.12. 21:30
Gerlitzentől most kaptam egy mailt, az idén több új pálya is lesz, ill. a korábbi listában nincs meg a két új pálya tavalyról: Turm ill Panoramaabfahrt.
Az idén Bodensdorfig lesz 1 pálya, vagyis gészen az Ossiachi tó partjáig, 9 km hosszan, ill. még lesz néhány újabb pálya szakasz. Így már érthető az egész, így a Gerlitzenre vonatkozó írásom nem aktuális. Természetesen Stubai továbbra is "feketelistás" jó néhány sorstársával egyetemben. Karintiában hál' Isten még nem tartanak ott ;)
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.10.10. 06:33
Na igen az üzlet mindenek felett. Köszönöm a kimerítő választ.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.09. 20:03
A 100 km egy ún. lélektani határ, ami sokat nyom a latba. Olyan ez, mint az üzletekben a 199 és a 200. Piackutatások, felmérések igazolják, hogy ugyanazt az árut, ami 199-be került, többen vásárolták, mint a 200-as verzióját, ez (többek közt) pszichológia. Hasonló a helyzet a 100 és 70 esetében is. Amennyiben egy 100 és 70 km-es pályarendszer között kell dönteni a többség a nagyobbat választja, kivétel, ha a kisebb bír olyan lényeges opcióval, amit a 100-as nem tud felmutatni. Ennyit a dolog elméleti oldaláról, de ami a gyakorlatot illeti. Egy 20-30 km-es különbség egy nagyobb rendszer esetében valóban alig észrevehető, esetleg egyáltalán nem érezhető. Nagyobb rendszer alatt jelen esetben értsd pl. Ischgl, Les Deux Alpes és sorstársaik. Ellenben egy kisebb; 100 km alatti rendszer esetében igen is észrevehető a (pl.) 30 km-es többlet (lsd Katschberg versus Obertauern).
Ami Stubait illeti és az ADAC-ot illeti: a 2003-as ADAC még csak 53 km-t említ. De talán kifejezőbb a tiroli tartományi kormányzati hivatal sport részlegének a 2002-es dokumentuma, a csatolt lista végefelé Stubai is ott szerepel, 36,3 km-el...
Természetesen a listában a síterepek kizárólagosan tiroli részének az adatai vannak megadva, tehát, ha van olyan síterep, aminek egyik része másik tartományba/országba nyúlik át, ott az az adat nincs beleszámítva (pl Ischgl esetében a svájci része; Samnaun nincs benne a km-ekben). Stubai esetében természetesen ilyenről nincs szó.


A metron nekem bejött, de ez tudás, stílus, ízlés stb kérdése. Lehet te azt mondanád rá, ez nem az én lécem. Sokaknak pl igen is fekszik a salamon crossmax, nekem viszont egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.
pistenkilometer1.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.10.09. 17:33
Ne aggodj, Stubai egesz jo hely foleg vegyes tarsasagnak. A kezdotol a haladoik mindenki megtalalja a szamitasat. Palya is van eleg egy jo hosszuhetvegere(3-4napra). ;-)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.10.09. 17:30
Valószínűleg az amerikai verzió hitelesebb, ahol hektárban adják meg a síterep nagyságát, persze - szerintem - az, hogy egy síterep mondjuk 70km-es pályarendszerrel rendelkezik, és mondjuk 90, vagy 100km-t tüntetnek fel az ismertetőben, édes mindegy a síző szempontjából.
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2006.10.09. 16:37
Akor most a Stubai hány km is? Csak azért érdekel, mert nov. végén oda készülök. A 2005-ös ADAC szerint 106km... :))
Egy másik témádra utalva : a Metron B5-öt én is naggyon kipróbálnám. Tényleg annyira jó?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.