Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fűthető üléspárnájú liftek

ÜZENETEK (44)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.08. 22:30
Ausztria, Fanningberg jut eszembe, az egyik liften ott éreztem valami melegséget magam alatt.

Remélem nem a mellettem ülő szakállas osztrák keze volt...
kiskakas8
63 élménybeszámolót írt
63
12 éve tag
2012.02.08. 21:56
Kérlek ajánljatok olyan síterepet, ahol fűtött üléspárnájú lift is van. Ebben a cudar időben most valami ilyen helyet tervezünk hétvégére, lehetőleg ne túl messze. Köszönet minden tippért.
vargi
25 élménybeszámolót írt
25
20 éve tag
2006.11.11. 19:28
Chopok-Észak 2004 február alul szakadó eső, felül meg hó. Nagyon jól jött az a plexi, így is bőrig áztunk a nap végére, annélkül meg még sokkal hamarabb bekövetkezett volna. De a többi napon amikor jó idő volt senkinek eszébe se jutott lecsukni. Egyébként lassúnak tényleg elég lassú.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
20 éve tag
2006.11.01. 14:01
A büfékocsit feltétel nélkül támogatom.
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2006.11.01. 13:49
Esetleg büfékocsi?
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.11.01. 13:44
Olaszországban, Val Gardénán (Grödental) az egyik nagykabinosban van DVD lejátszó, ill. az átépítése előtt volt.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.25. 18:52
Fazzoletto! Chopok-északon található ez a lift, Záhradkyról indul. Amúgy nagyon jó kis lift, mi is ezzel mentünk a legtöbbet, csak a sebessége hagy némi kívánnivalót maga után.

Európában hol van TV a felvonón? Azt mondjuk el tudnám képzelni, hogy a kezdők a felvonón mondjuk egy oktatóvideót néznek, de már ezért ez is picit túlzás lenne...
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.25. 11:15
Amint azt fentebb megjegyeztem semmi bajom nem lenne ezekkel a fejlesztésekkel, ha egyénileg lehetne választani, hogy akarom vagy sem. A plexibúrában sem az zavart hogy -20 c van, és orkán, és én ezt nem élvezhetem, hanem az hogy teljesen kellemes volt az idő, és mégis mindenki lehajtotta. Mellesleg szerintem nem optimális hozzáállásra vall, ha valaki ítéletidőben ugyanúgy akar felöltözni, mint egy napsütéses napon.
Extra pénz, extra luxus: Én extra luxusként síelés közben mondjuk nem azt várnám el, hogy a dáj hárd 23-at nézhessem a felvonón, vagy bármilyen tévéműsort, nem ezért megyek síelni, és ha ilyenre akarnak a későbbiekben kényszeríteni, akkor vagy nem síelek ott többet, vagy igyekszem véletlenül tönkretenni a berendezéseket. :)(Itt azért nem a plexire gondolok, de a tv már kiverné a biztosítékot)
A fűthető ülés meg a szintén első hozzászólásomban leírt jelenség miatt lehet kellemetlen, tehát amikor az ülés kellemes langyos, de én meg jobban fázom.
A nők felfázásáról pedig Fazoletto írt érdekeset.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.10.24. 15:50
Ez a bizonyos hatüléses észak v dél?
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.24. 15:24
Hát a chopoki lift az tényleg lassú. Azon a hétvégén, amikor én ott voltam pedig mehetett volna gyorsabban is mert a pályához hozzá sem nyúltak, úgyhogy azt elég olcsón megúszták a pályakarbantartást :-))
Azon kiakadtam, hogy a buborék alatt cigiztek a helyiek. Lehet, hogy ettől (is) sárgul be?
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.24. 14:46
Sziasztok!

Én kifejezettten szeretem a plexis ülőlifteket, igaz szerintem is felesleges lehajtani, ha jó idő van.
Vid! A chopoki 6üléses lift tényleg tetűlassú ahhoz képest, hogy modern, levehetőszékes! Szerintem tudna menni az gyorsabban is, de gondoljatok bele, ez nem érné meg a pályafenntartóknak. Ha teszem azt másfélszer olyan gyors lenne, valószínűleg másfélszer annyian koptatnák a pályákat, (kb)másfélszer annyi áramot zabálna a lift és valószínűleg az amortizáció is nagyobb lenne. Tudom, ez elsőre hülyén hangzik, de gondoljatok bele, hogy mindez több éves mennyiségben milyen többletkiadás lenne nekik.
Ellenpéldaként Franciaországban ültem nagyon egyszerű 6 üléses liften, ami baromi gyors volt, majdnem ,mint egy átlag kiskabinos, csak úgy száguldott a pályák felett!
Amúgy nagyon örülök, hogy megépült ez a 6 üléses, csak ha gyorsabb lenne, picivel többet tudnék sízni :).
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.10.24. 13:06
A fűtés erőssége állítható, persze központilag :)
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.10.24. 12:13
Áprilisban próbáltuk Turracher Höhén a fűtött ülést, +15 fokban elég kellemetlen volt ráülni. A leakasztott ülést fűtik fel a fordulónál, a trolibuszhoz hasonló áramszedőkkel, amíg a ki/beszállás folyik. Menet közben már csak az utasok tartják melegen.
A buborék nekem többször használt már, mint ártott. Hosszú felvonón nagyon hideg tud lenni.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.10.24. 11:14
A fűthető üléssel még nincs tapasztalatom, de fenntartásaim vannak vele kapcsolatban. Év végén megyünk Lachtalba, majd kipróbálom...
A buborékos témával kapcsolatban viszont pozitív tapasztalataim vannak, a Hochkaron volt hozzá szerencsém és 2napos folymatos erős szél és hóesés esetén rendkívül előnyösnek találtam. Persze jó időben eszembe nem jutna lecsukni, de ha olyan az idő nem baj, ha legalább liftezés közben nem hordja az arcomba a szél a havat, jeget...
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2006.10.24. 10:46
Turracher Höhén kipróbáltam a fűtött párnás liftet, amiről nekem is az volt a véleményem, hogy valami úri huncutság. Hát nem!!!
Nagyon is kellemes, főleg -15 körül, ha alattad egy ici-picit meleg a párna. Mert tényleg csak annyira langyos, hogy éppen érezhető, de ez elég is a kellemes utazáshoz, főleg hosszabb liften.
Fenti véleményem kialakításában nyilván szerept játszik az is, hogy elmúltam ötven éves és piszokul szeretem a kényelmet :-)
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.10.23. 20:23
Szerintem is jó az a buborékos felvonó.Nekemcsak -8 °C ban és hóviharban
volt alkalmam jótékony hatását élveznem.Nem kényelmi dolog ez a 21. században szerintem,de csak tényleg hóviharban használtuk.
DSCF6493.jpg
DSCF6498.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.10.23. 18:27
Jó az a plexi, persze szállingózó hóban felesleges lehajtani, de hidegben, szélben, hófúvásban....hajjaj, mit adtam volna tavaly decemberben a Rovna-Hola felé vivő kétszemélyes fapados ülőliften egy plexiburokért, ülésfűtésért a viharos szembeszélben, hófúvásban, -15 fokban:):):)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.10.23. 15:52
Ja, ja a franciák megint lemaradtak, mint a borravaló:)
A plexi vagy bubble, kinek izlése szerint természetesen gyárilag nem "sárga" és nem is karcos; ugyanúgy, ahogy a buszok sem felszakított és "I love Mari" ülésekkel kerülnek le a futószalagról.
Ami a kényelmet illeti...
Nézd, ha manapság elmész a sógorokhoz, az olaszokhoz, franciákhoz stb sízni, akkor bizony nem kevés pénzt fizetsz ki, hisz' a nagyobb helyeken 30 euró körüli ill efeletti összegeket kérnek el egy napi jegyért, valahol már a 40 eurót is átlépték. Ezért a pénzért a vendég már elvár egy bizonyos szintű szolgáltatást, ami adott esetben nevezhetünk extrának is. Megmondom őszintén, egy 36 eurós bérletért én sem repülőstartos tányérosokat és faszékes libegőket várok el. Ne értsetek félre, én ugyanúgy elvagyok ilyen felvonókon is, ha ezért nem 30-at, hanem mondjuk 15 eurót kérnek. Dél-Szerbiában vagy a makedón Popova Shapkán nem hiába lehet 8-10 euróért sízni. Mert ott ilyen felvonók vannak, magyarul az árak tükrözik a színvonalat, a szolgáltatás minőségét.
A bubble szerintem egy jó találmány, azt hiszem ezt az ember igazán akkor tudja értékelni, amikor egy nyított négyesen (pl) -20 fokban és sűvítő szélben utazik felfelé, vagy éppen jó kis sűrű, nagyhópelyhes-vízes hóesésben, ne adj Isten (havas)esőben!
Mellesleg fűtött kabinosokért az Egyesült Államokba (pl. Killington) vagy Japánba kell utaznunk. Videóval már Európában is találkozhatunk:) Nekem nincsenek ellenemre ezek az extrák (?), hiszen az ember fizet érte (nem keveset).
Sebességhez
A sebesség feltornászása az ülőfelvonók esetében nem olyan egyszerű dolog, s egy fűtés beépítése/bubble felszerelése sokkal olcsóbb. Az új fixülésesek max. sebessége 2,5 m/s, ha ezt feljebb akarják vinni, akkor egy kétsebességes/levehetőszékes felvonót kell építeniük, kvázi egy újat. A levehetőszékes ülőfelvonók max. sebessége akár 5 m/s is lehet, vagyis akár 2x gyorsabb, mint a legmodernebb "fixes" társaiké.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.10.23. 14:12
nő vagyok :P de azért könnyen, könnyen, de azért sokat üldögélve a hóban szinte rosszabb, ha néha melegen ül, utána meg rögtön megint a hóban...
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.23. 13:51
ALáírom, hogy a plexit én sem hajtom le mindig, de ha esik ahó, vagy szél van akkor nagyon előnyös.
Az ülésfűtés viszon sztem is túlzás.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.