Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Drienica, Lysá
síterep infó oldal
ÜZENETEK (71)Időben csökkenő Időben csökkenő
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2006.11.22. 16:37
Szia! 5 éve sielek, és eddig sajnos nem sikerült sok helyre eljutnom. Ahol jártam: Krompachy, Jahodna, Kojsovszka Hola, és Lysa. Majdnem a legkeletibb országrészben lakom, ezért, meg anyagiak és időhiány miatt Ausztria kilőve. Szlovákiában is a közeliek, mert 1 napokra toudok menni sielni, igaz azokat ha tudom 2-3 hetente megejtem.
Ahol eddig jártál Szlovákiában, azok a legjobb terepek, ezektől jobbatt nehéz lessz telálni, de bisztos nem lehetetlen. Jó keresgélést!
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2006.11.22. 15:18
Köszi, de építkezés és autóvásárlás után örülök, ha ide is eljutok. Mindamellett Jasnától nem kell jobb síterep, fölösleges Ausztirába menni. Ez nagyon sokan monták már olyanok, akik ott is voltak és évek óta síelnek.
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2006.11.22. 15:11
Ha igazán jó helyekhez szeretnétek szokni és megtehetitek akkor inkább látogassatok meg egy osztrák síterepet, kezdetnek mondjuk vmi kisebbet a határ közelében. Árban kicsit több lesz, de a színvonal nem kicsit lesz jobb
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2006.11.22. 14:59
Jasna tényleg nagyon jó, rengeteg pálya, igaz rengeteg ember is. Én most egy kis nyugira vágyom. :) Csorba-tónál is mindig sokan vannak. De az a kedvencem! :)Te régóta síelsz már?
Mostmár teljesen összezavarodtam. A barátaim ilyen jó helyekhez vannak szokva, és ha most ez most béna lesz (pl. hóhiány), akkor engem kinyírnak.
De eddig hol síeltél Szlovákiában?
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2006.11.22. 13:39
Szia! Sajnos még egyik terepen sem voltam, (az idén szeretnék Jasnára eljutni). Az alábbi linkből is látszik, az általad emlitett terepek közzül ez a "legbénább". https://sielok.hu/siterepek/toplista/palyakm/szlovakia/ Mivel Lysán nincs hóágyu, ezért még hóhiány is előfordulhat. A TOP10-ben is csak Drienica van benne, Lysa nincs. A 2 km-es "csapás" ahogy irtad kezeletlen, szük, van benne egy rész, ahol kétoldalt sziklafal, lefelé meredek, de olyan szük, hogy a lécet nem lehet elforditani, és tükör jég volt. Szóval csúszni lehet ezen a pályán, de jót sielni nem. A többi pálya viszont tényleg jó.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2006.11.22. 08:26
Nagyon szépen köszönöm a választ :) Te voltál már esetleg az általam említett síterepeken? Azon közül ez lehet a legbénább? És szerinted előfurdulhat az, hogy február közepén nem lehet a Lysán síelni a hómennyiség miatt? Bennünket csak ezek a pályák érdekelnek. És hogy érted azt, hogy a 2 km-es egy erdei csapás és nem mennél le többet ott? Kezeletlen, szűk, vagy mi a baj vele? Azért vagyo kennyire kíváncsi, mert én szervezem most az utat és nem szeretnék a többiek előtt beégni. Tehát ha bármi eszedbe jut, nyugodtan írd meg. Köszi-köszi-köszi!!! Judit
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2006.11.21. 16:30
Szia!
Az elmúlt szezonban követtem figyelemmel a hóviszonyokat, és Drienicán a hóagyúzásnak köszönhetően 80-100 cm havat jeleztek kiválló állapotban, mig Lysán 50 cm körülit havazáskor kiválló, máskor jó állapotban. Mikor Mi voltunk, előtte éjszaka havazott, szuperek voltak a pályák Lysán minden tekintetben. A 2 km-es pálya lényegében az ülőszékessel párhuzamos 2-3 m széles erdei csapás. Sielés végén a parkolóig csusztunk le rajta, többet nem fogok. Nem nevezném sípályának. A többi pálya között biztos talász számodra megfelelőt. A Hotel Javornárol nem tudok sajnos semmit. Az alábbi linken talász még egy pár hozzászólást: http://www.ski.sk/ext/phorum3/read.php?f=221&i=1&loc=0&t=1&lang=hu Ha van még kérdésed, próbálok segiteni. Üdv.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2006.11.21. 09:19
Sziasztok! Mi is ide készülünk ezen a télen, eddig Magas-Tátrában, Chopokon, Donovalyban voltunk. Mennyire hóbiztosak ezek a pályák? Engem főleg a 2 km hosszúságú érdekel. Mi csak 3. éve síelünk, én még mindig félek néhol, remélem nem lesz túl vészes.:) Kérlek meséljetek el minden róla! Köszi! Ja és a Hotel Javorna-ba készülünk. Ott voltatok már?
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2006.11.06. 15:40
Az elmult szezonban jártam Lysán egyszer, ahogy azt előttem írták, jók a pályák. A gond az, hogy csak Drienicát tudják hóágyuzni, pedig lysa a negyobb síterep. Krompacy is jó, de a pályák keményebbek.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.11.06. 11:24
Jó hely, 1-2 éves tapasztalattal már simán vállalható, változatos pályák és hosszúak is, szóval rendben lesz.
Közelben jó síterep...hmm, talán Krompachy-Plejsy
(https://www.plejsy.com)
tali
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.11.06. 11:16
Sziasztok.
Drineicára készülünk, de még nem jártunk itt. A csapatunk nagy része csak 1-2 éve tanult síelni. Mennyire jók a pályák? Viszonylag kezdők "túlélik"? Esetleg a környéken van-e több pálya?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.