Menü ≡

Bukovel síterep leírás cikk galéria videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 574, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  SchlosserFérfiHaladó síelő
Dátum: 2020.01.01. 06:47
(Üzenetazonosító: 207071)
Schlosser Hozzászólások: 60
Regisztrált: 2010.01.21.
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A legjobb hirt elfelejtettem...

Sok szó esett a fórumban is arról, hogy a Kőrösmezőről Bukovel felé vezető úton az ellenőrzőponton a rendőrök próbálkoztak lehúzni a turistákat kamu szonda, vagy mondvacsinált indok alapján súlyos pénzekkel.

Ez az ellenőrzőpont megszűnt, nem áll már ott rendőr, igy az ilyen jellegű atrocitások is megszűntek.

Az útminőség javulásával és az ellenőrzőpont megszűnésével szerintem már gyakorlatilag bárki bevállalhatja a bukoveli utat. A határátlépés és az autópályák hiánya miatt még mindig macerásabb, mint nyugat felé indulni, de az idei év nagy lépés abban az irányban, hogy normalizálódjon a bukoveli út.

Lakatos Dániel
travelbukovel.hu
Dátum: 2019.12.31. 19:00
(Üzenetazonosító: 207070)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az elmúlt napokban jött egy lehűlés, most éjszaka és nappal is stabilan minusz fokok vannak, igy megy a hógyártás ezerrel, de szerencsére esett egy jó adag természetes hó is.

A felvonók többsége már megy, de a pályákból sokat csak január első hetében nyitnak majd meg, főleg a pirosakat és a kékeket.

Sajnos az áremelkedés tovább folytatódott, már Bukovel sem az a hely mint néhány éve volt, hogy nyugodtan be lehet ülni egy pályaszéli hüttébe enni-inni, mert megfizethető. Egyre több helyen nem az, főleg a FILVAROK-ban vetették el a sulykot: borscs leves 190 UAH, 0,5 korsó sör 180 UAH...

Ehhez hozzá jön az is, hogy az árfolyam a tavalyi évhez képest közel 40%-ot erősödött, igy nekünk pont ennyivel drágább.

Érdemes más hüttéket becélozni, a 13-as pálya tetején lévő Bulchenyokha továbbra is javasolt.

A pálya kezelés továbbra is elsőrangú, a sorban állás és a situdás viszont még idén sem lett az ukránok erőssége.

Ettől függetlenül nagy kaland és egyre több extra program van a sielés mellett, most pl. a 2-es lejtő egész szélességében a pályan mentén egy bob pálya, vagy valami ahhoz hasonló készül...

BUÉK!

Lakatos Dániel
travelbukovel.hu
80646448-1844489015695646-7390446437789597696-n.jpg 81235777-1844491902362024-2997196962773598208-n.jpg 80799170-1844489109028970-1135757698600534016-n.jpg 80697746-1844489029028978-7464831508964966400-n.jpg
Dátum: 2019.12.31. 18:53
(Üzenetazonosító: 207069)
5 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Barna!

2010 óta járok ki Bukovelbe, sosem volt még ilyen jó az út, mint most. Mi Románián keresztül jöttünk, igy csak az Aknaszlatinától Bukovelig tartó 100 km-ről tudok biztosan nyilatkozni, de állitólag megcsinálták egészen Tiszabecsig ugyanilyenre.

Ahol nagyon rossz volt, ott teljesen új aszfaltot csináltak, ahol kevésbé, azt bekátyúzták. Amennyire meg tudom állapitani, a korábbi javitásoknál ez tartósabb munkának tűnik, remélhetőleg kitart egy darabig.

Most konkrétan az átlagos útminőség Bukovelig nem rosszabb, mint a magyar átlag, sőt. Ettől függetlenül továbbra is azt tanácsolom, hogy érdemes időben indulni és még világosban kiérni (a sok út szélén sétáló sötét ruhás gyalogos, biciklis miatt, na meg azért is, mert egy-egy kátyú azért maradt). De én most akár egy sportos, alacsony autóval is kijönnék.

Lakatos Dániel
travelbukovel.hu
h i r d e t é s

Feladó:  BanatiBarnaFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2019.12.31. 17:18
(Üzenetazonosító: 207066)
BanatiBarna Hozzászólások: 15
Regisztrált: 2018.02.14.
18 síterepet értékelt

Aki mostanában megy / ment Bukovelbe, azoktól kérdezném, hogy az utak minőségében van e bármi javulás vagy neadjisten romlás a korábbiakhoz képest?

Tavaly ha jól emlékszem Kiscserjés - Rahó környékéig volt botrányos az út, onnan viszont teljesen járható.
Feladó:  adalbertFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.12.26. 10:44
(Üzenetazonosító: 206924)
adalbert Hozzászólások: 471
Regisztrált: 2007.03.11.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sokan vannak a pályán, s már alakul a hóhelyzet is.
buk19.12.26-3.JPG buk19.12.26-2.JPG buk19.12.26-1.JPG
Feladó:  Treer AlbertFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2019.12.24. 15:11
(Üzenetazonosító: 206897)
Treer Albert Hozzászólások: 68
Regisztrált: 2009.12.16.
57 síterepet értékelt

A jó hír, hogy mától hideg van jön a hóesés is, és napokon belül -10 fok is lesz (Pl. dec 28). A hóágyúkkal szilveszterre behavazzák a pályák nagy részét. Mi pont dec. 28-án indulunk 50-en Bukovelbe! Ha valaki csatlakozna, van még 3 hely egyik társunk Volvojában és akciós bérletben, szállásban is tudunk segíteni.
Előzmény: (adalbert 206881)
Dátum: 2019.12.23. 10:57
(Üzenetazonosító: 206881)
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Épp van hó Bukovelben.
buka19.12.23.JPG buka19.12.23-3.JPG
Dátum: 2019.12.17. 23:06
(Üzenetazonosító: 206794)
18 síterepet értékelt

Szia!
Bukovel hivatalos honlapján vettem! Mindent ott érdemes, jóval olcsóbb mint máshol. Nekem is postázták a bérleteket, kb 5 munkanap alatt itthon is volt.
Dátum: 2019.12.08. 09:11
(Üzenetazonosító: 206636)
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Bukovel nyitva! No de milyen lehet az út odáig? Van valakinek infója?
buko19.12.08-8.JPG buko19.12.08-2a.JPG
Feladó:  AmpervadászFérfiKezdő síelő
Dátum: 2019.11.19. 18:02
(Üzenetazonosító: 206420)
Ampervadász Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.11.19.
BEMUTATKOZÁS

Szia!
Érdeklődni szeretnék, hogy pontosan melyik oldalon tudtad megvenni a síbérletet előre, mert ahol én próbáltam ott levélben akarja kipostázni.
Válaszodat előre is köszönöm.
Üdv: Attila
Feladó:  robi
Dátum: 2019.07.29. 17:36
(Üzenetazonosító: 205932)
robi Hozzászólások: 141
Regisztrált: 2001.11.21.
BEMUTATKOZÁS

Hogy helyesirast tanitok en? Persze, h igen a valasz. csak angol helyesirsra, nem magyara ;)
Előzmény: (Sörapu. 205918)
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.07.14. 14:44
(Üzenetazonosító: 205925)
Sörapu. Hozzászólások: 1330
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem, nem ismerem, de így visszavonom, és örülök hogy legalább elsajátította a nyelvünket :)
Előzmény: (TZoli 205923)
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2019.07.12. 12:37
(Üzenetazonosító: 205923)
TZoli Hozzászólások: 1020
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem ismered Rob-t? Vagyis ezek szerint nem olvastál Tőle még hozzászólást? Itt élő amerikai.
Előzmény: (Sörapu. 205918)
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.07.10. 20:14
(Üzenetazonosító: 205918)
Sörapu. Hozzászólások: 1330
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Remélem nem helyesírást tanítasz a gyerekeknek :)
Előzmény: (robi 205917)
Feladó:  robi
Dátum: 2019.07.10. 09:33
(Üzenetazonosító: 205917)
robi Hozzászólások: 141
Regisztrált: 2001.11.21.
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

Egyre kozelebb vagyunk ahoz, h a gimi ahol tanitok Bukovelbe tudjon sitabort szervezni.

Az igazgato nemileg fel attol, h. Ukrajnaba akarunk utazni.
Azert irok most ide nektek, mert kellene nekunk egy-ket, vagy tobbi magyarorszagi iskola ami ide szervez/mar szervezett sitabort. A fele referenciakent szaeretnem hasznalni a igazgatohelyetes javaslatara. Igy, talan meggyozheto lenne az igazgatoaszony

Koszi

Rob
Dátum: 2019.03.21. 11:36
(Üzenetazonosító: 205488)
18 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Az alább elített rossz tapasztalatokat ellensúlyozandó leírom a mi rendkívül pozitív élményeinket is:

Kezdjük ott, hogy mi miatt menne valaki keletre síelni a jól bevált osztrák pályák helyett: Mert valami mást, valami izgalmasat, valami kicsit ízesebb élményt keres, a picit steril nyugati vendéglátáshoz képest. Mi pontosan erre vágytunk és ezt meg is kaptuk!!

Ugyanúgy mint tavaly, most is a márciusi hosszú hétvégén látogattunk ki. Picit későn indultunk, ezért szinte sötétben értünk ki Ukrajnába, ezt pedig nem ajánlom, érdemes még világosban megtenni a rossz útszakaszt. Ismét Máramarosszigetnél keltünk át, meglehetősen gyorsan kb fé óra volt az egész. A vámosok mind fiatal srácok voltak, meg sem fordult a fejükben, hogy kávépénzt kérjenek, bár nálam már oda volt készítve. Amúgy nem értem ezen sokan miért problémáznak, más vidék, más szokások, korábban nálunk is ez volt... Tök kedvesek, aranyosak, nem szórakoznak semmivel, amennyivel olcsóbb az egész út, az a pár száz forint bőven belefér szerintem!

Az utak az első 50 km-en a nagyon rossz és a húb*zmeg csoda hogy nem esett ki a kerekünk között váltakoznak. Érdemes 40-el vagy lassabban közlekedni és a durván kátyús részeket gyök 2-vel megtenni. Megint csak azt tudom mondani, izgalmas, más. Amikor ott vagy szorítod a fogad, de visszatekintve hatalmas kaland és nem cserélném el.
Az utolsó 50 km teljesen jó út, lehet haladni. Összesen 10-11 óra útidővel érdemes számolni, ami nagyrészt a határátjutás gyorsaságán múlik.

Az ellenőrző pontokon csak megálltunk egy pillanatra és mentünk is tovább, nem állítottak meg minket. Amúgy ha valakivel kamuszondát akarnak megfújatni, ragaszkodjon hozzá, hogy adják oda a gépből kijövő papírt amin rajta van az érték!!! Bemondásra nem mehet a dolog.. Közben érdemes kéznél tartani a nagykövetség telefonszámát. Szerintem ha valaki felkészültebb azt úgyis elengedik cseszegetés helyett, tavaly velem is így volt.

Ismét a Radisson Sas-ban szálltunk meg, az ár nyugati szinthez képest alacsonyabb, a szolgáltatás minősége, tisztaság, személyzet kedvessége viszont még akár jobb is!

A síbérleteket pár héttel korábban bukovel központi oldalán rendeltem meg, 5000 ft / fő / nap-ra jöttek ki, ami szintén nevetségesen olcsó a kapott szolgáltatáshoz képest. A pályák reggelre mindig gyönyörűen le voltak ratrakolva!

Az időjárás nagyon kedvező volt, két napig friss hó esett majd vasárnapra a 10 fokban jött az olvadás de csak a nagyon népszerű pályák kis része lett kásás. Magáról a helyről elmondható hogy külön mikroklímával rendelkezik ami miatt sokkal jobban megmarad a hó mint két domboldallal arrébb. Ez jól látható ahogy autóval haladunk Bukovel felé.

A pályákat magukat nem elemezném annyira, a térképről minden leolvasható, inkább kezdőknek és középhaladóknak ajánlom a helyet, bár van néhány valóban fekete és freeride rész is amik komoly kihívást nyújtanak, de nem ezek dominálnak. 4 nap alatt már mindent bejártunk, ennél hosszabb távon talán unalmas lehet, ilyenkor érdemes kihasználni a számtalan más szórakozási és extrém sport lehetőséget a környéken.

A mások által említett "keleties" síelési habitussal nem találkoztunk. Sehol sem volt sor, meglehetősen kevesen voltak a pályákon, senki sem tolakodott, sőt én kifejezetten éreztem a pozitív változást tavalyhoz képest a síkultúrában. Páromat Boardosként kérés nélkül(!) segítette néhány síző kolléga betolni, egyszer sem éreztük hogy veszélyesen közlekednének, sőt a legtöbben inkább óvatosak és lassak voltak a pályákon. Személy szerint sok helyivel beszédbe elegyedtem, mindenki mosolygós és kedves volt, sőt a magyar származásunk sem váltott ki sehol negatív érzéseket.

A hütték minősége sokat lépett előre tavalyhoz képest, legtöbbjük teljesen át lett alakítva és új, modern enteriört kapott. A minőség továbbra is nagyon magas, szupereket ettünk kedvező árakon, kedves kiszolgálással.

Esténként néhány új éttermet próbáltunk ki, ezek közül a gombaházat, a Lucky Bull és a SALO-t és a mellette levő pizzeriát próbáltuk ki, mindegyikkel maximálisan meg voltunk elégedve. Külön kiemelném a Gombaházat és a Lucky Bull-t ahol olyan alázatos és figyelmes kiszolgálásban volt részünk amit régen tapasztaltunk már, pedig rengeteget járunk minőségi éttermekbe!

Hétfőn 1-ig csúsztunk és csak ezután indultunk haza. Visszafelé a határ sokkal gyorsabban ment. Az egyik vámos már messziről integetett és mosolygott, hogy felismert, ezúttal ő sem kért kávépénzt (lehet, hogy rájuk szóltak?), én ettől függetlenül odaadtam neki a maradék 500 Ft értékű hrivnyámat, aki akar nyugodtan vessen meg ezért, nekem nem fájt ennyivel ápolni a magyar-ukrán kapcsolatokat :)

Visszafelé sehol sem száguldozva 11 óra volt az út.

Összességében azt kell, hogy mondjam, mi ismét NAGYON jól éreztük magunkat Bukovelben!! Maga a település egy szelet svájc, amihez ugyan rögös út vezet (szó szerint) de szerintem ez inkább tanulságos és izgalmas, semmint elrettentő. Simán lehet, hogy jövőre már nagyobb társasággal fogunk a Kárpátokba kinézni a jól bevált (és picit már unalmas) alpesi túránk helyett.
Nekem személy szerint nagyon benőtte magát a szívembe Bukovel és az ukrán mentalitás, sőt legközelebb még messzebb keletre, Gudauriba tervezek menni.
kilátás keletre Néhány helyen ennyire rossz au út minősége Radisson Sas Superior szoba kilátással a pályára Salo Étterem "szerény" vodka választáka :) Húsos barátfüle és szarvashús borban főtt körtével A banya háza - több órás spa fürdő és szauna élmény, vétek kihagyni!!! Aranyos faházak a belvárosban Éjszakai síelés éjfélig!!! friss hó reggel Radisson átrium 7-es pálya a Radisson mellett 2019-03-15-12.42.52.jpg 2-es felvonó kilátás az 1-es felvonóról 2019-03-15-15.31.52.jpg Gombaház - Грибова хата hihetetlen kreatív tálalás :D Gombaház - Грибова хата 2019-03-16-07.46.33.jpg 2019-03-16-08.07.52.jpg 14B szánkópálya 14-es lift tetőállomás 7-es lift 2019-03-16-10.58.21.jpg 15-ös lift Snowpark a 8A pályán kilátás a 12-es liftről Lucky Bull étterem 13-as lift kilátás az 1-es liftről 16E freeride bejárata 12-es pálya tetőállomás kilátás a 12-es pálya tetőállomásról kilátás az 1-es liftről kilátás a 2A pálya tetejéről Felicitá pizzéria Radisson bár kilátás a 15-ös liftről Szétázott útszakasz hazafelé. Értelemszerűen nem mindenhol ilyen, ez csak egy 100m-es szakasz amit érdemes volt megörökíteni :)
Dátum: 2019.03.10. 22:24
(Üzenetazonosító: 205339)
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért ez felháborító!! Jelenteni kellene a nagykövetségnek, vagy a magyar külügyminisztériumnak. Valami hatásos védekezést ki kellene találni ez ellen. Valaki tud-e arról, hogy mi a hivatalos eljárás Ukrajnába az ittas vezetés kiszűrésére? Mi az, hogy nem vesznek vért az ittas vezetőtől?? Egy machinált szonda hogy bizonyítaná a bíróság előtt, hogy ittas volt az illető? Vagy egy olyan telefonszámot tud-e valaki, amit felhíva egy ukránul beszélő személy ráijesztene ezekre a mocskos lehúzós rendőrökre.
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2019.03.08. 12:43
(Üzenetazonosító: 205296)
bouquetk Hozzászólások: 275
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ha kicsit visszaolvasol - 2018. április - volt már hasonlóról szó. Egy biztos, én ilyen helyre nem megyek.
Feladó:  illolnorkaNőHaladó síelő
Dátum: 2019.03.08. 12:22
(Üzenetazonosító: 205294)
illolnorka Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.03.05.

Sziasztok,

Február 23-március 02 között voltunk Bukovelben síelni. Románián keresztül mentünk 2 autóval, az ukrán határon két helyen "vámoltak" meg, egyszer regisztrációs díjként kérték (1000Ft kb), másodjára a kocsiba behajolva kávépénzt kérve (1000Ft kb), az sem volt baj, ha forintot adtunk neki.
Az út a határ után a legrosszabb, telis-tele kátyúval, de Bukovelig folyamatosan javul.
VISZONT!!!
Bukovel előtt 13km-el, 2 megye határán van egy 0-24 órás Ellenőrző Áteresztő Pont, 17:30 körül értünk oda, egy alig észrevehető, Stop Kontroll tábla van kirakva. Mi csak lelassítottunk, egyből meg is állítottak. Papír ellenőrzés után elvitték a Páromat 20 percre, mint kiderült, kamu szondát fújattak vele, és úgy, hogy SEMMILYEN alkoholt nem ivott (nem szed gyógyszert, nyilvánvalóan drog hatása alatt sem állt, nem használt olyan fogkrémet stb.) 0,34 ezreléket mutatott a szonda. Ez olyan mintha délután 2kor ivott volna 2 erős sört.
Előkeveredett közben egy tört magyarsággal beszélő cseh kolléga is, vele folytatták tovább a beszélgetést. Onnan indult az alkudozás, hogy 1500 euró, feljelentés, bíróság, jogsi bevonás. Kérte a párom a vérvizsgálatot, erre közölték vele, hogy ez itt nem úgy működik, csak akkor van vérvizsgálat, ha ő okozna balesetet. Közben kiderült, hogy a Párom is régebben a rendőségnél szolgált, ezekután tesztelni kezdték, hogy vajon igaz-e. Körülbelül 20 perc szondázás/beszélgetés/alkudozás után kiküldték, mert egyeztetniük kellett, hogy elfogadják-e a 200 eurónyi összeget, amit a Párom felajánlott, hogy ennyit tud fizetni. Mikor visszahívták, közölték, hogy elengednek minket fizetés nélkül.
Akikkel mentük már nem voltak ilyen szerencsések. Két nap után visszamentek Rahóba vásárolni, a 2 éves kisgyerekükkel, természetesen őket is megállították. A felállás itt is ugyanaz volt. Igazoltatás, Apukát, (aki teszem hozzá, magasabb rangú katonaként szolgál itthon!!!!) elvitték, kamu szonda fújás, nála 0,24 ezrelék lett az „eredmény”. Ugyanúgy elkezdődött az alkudozás, és annak ellenére, hogy megmutatta a szolgálati jelvényét is, legomboltak róla kb, 85 ezer forintot. Jó volt nekik minden, forint, euró, hrivnya.
Ezekután kicsit félve indultuk hazafelé kora reggel, nem is véletlenül. Meg is állították a másik autót megint, itt is volt egy magyarul beszélő kolléga beosztva, de akikkel együtt utaztunk Barátunk már kolléga megszólítással indított, így pár perces beszélgetés után, tovább engedték őket.
Nem tudom, hogy más is tapasztalt-e már ilyeneket, egyik fórumon sem olvastam ilyenről, de engem teljesen váratlanul ért ez a fajta igazságtalanság. Tudom, hogy más világ, és úgy álltunk hozzá, hogy kaland, de akkor is.
Pár kellemetlenséget leszámítva, jól éreztük magunkat, a pályák jók voltak, főleg a hegyi pályák, mondjuk én nagyobb „hütteéletre” számítottam, azért nem lehet összehasonlítani egy francia hüttével.
Sorban állási kultúrájuk nulla, volt, hogy egyszerre hárman álltak a lécemen, és ha lát egy 20 centis részt az ukrán azonnal benyomja magát oda, aztán néz értetlenül, hogy nekem mi a bajom, amikor kifejezem nem tetszésemet az ügyben😊
Kevés olyan emberrel találkoztunk, aki valóban értett angolul, főként ment a mutogatás kézzel-lábbal.
A szállodánk nagyon rendben volt, hatalmas volt a tisztaság, egyébként máshol is ezt észleltem. Nagyon finomakat vacsoráztunk a szállodánk éttermében, jó áron.
Nem bántuk meg, hogy itt síeltünk lehet, hogy még visszafogunk térni, de következőleg nyugatra kalandozunk 😊
Feladó:  levisdFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.02.17. 21:01
(Üzenetazonosító: 204854)
levisd Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2010.02.28.
23 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Ukrajna-Bukovel
2019. január 23-27. között látogattuk meg síelés céljából.
Gyönyörű hely, egy igazi kis Svájc a Kárpátokban! A sípályák tökéletesen előkészített állapotban várják a sportolni vágyókat, ahol mindenki megtalálja a tudásszintjének megfelelő nehézségű lejtőt!
A szálláshelyeken szinte mindenki beszél angolul, így a kommunikáció sem okoz nehézséget!
Egyedüli probléma az utak minősége, ezért arra fel kell készülnie az idelátogatóknak, hogy a haladás nem a megfelelő ütemű a kiszemelt úti cél felé!
Ez utóbbi ellenére is, csak ajánlani tudom!

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 574, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
SÍELŐK NAPTÁRA » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »