Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Csorba-tó
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel FIS - pályaszállás Csorba tó síközpont mellett, wellness szolgáltatásokkal
ÜZENETEK (329)Időben csökkenő Időben csökkenő
micy
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.23. 21:34
Szevasztok!

Most jöttem haza Csorba-tóról, ma esett 15cm hó. Sajna a bővítéseknek nyoma sincs:(. Most nem kellett 5 percnél többet várni a felvonóra, pedig egy hetet voltunk ott. A mobil automata ma gesztenyésként funkcionált:)))))))
Yetee
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2008.01.07. 12:57
Helló mindenkinek!
Az elmúlt hétvégén(08.01.04 Szombat)ismét voltunk Csorba-tónál. Mindig korán reggel érkezünk még nyitás előtt, igy sikerül a parkolás a legfelső parkolóban. Kellemes idő volt, annak ellenére hogy mindenfelé erős szélről számoltak be. Itt hála istennek nem állt meg a felvonó, ment egész nap. Ami kellemetlen a hétvége miatt nagyon sokan voltak, igy a sorbanállás ideje megnőtt minden felvonónál. A mobil autómatáról meg annyit hogy a táraságból az egyik srác megpróbálta használni, sikertelenül, a kártyát el is nyelte a gép :) Nem is reagált semmire.
Csináltunk néhány képet esetleg akit érdekel:
http://picasaweb.google.com/juhipeti/CSorbaTPart3
http://picasaweb.google.com/juhipeti

Üdv.
ArchiTomi
32 élménybeszámolót írt
32
17 éve tag
2007.12.28. 17:56
Sziasztok!
Tegnap voltunk a Csorba-tónál. Érdekes volt, hogy Svitnél még -6 fok volt a hőmérséklet, ahogy mentünk fel a hegyre, meg egyre enyhébb volt az idő. Fent már +0,5 fokot mutatott a kocsi hőmérője. A hegyre felvezető út felső szakasza elég jeges volt, de lánc nélkül is fel lehet menni. Délre értünk oda, akkor már csak az alsó nagy parkolóig engedtek fel. A felsőbb parkolók gondolom megteltek, így a rendőrök betereltek az alsóba. Onnan viszont ingyenes síbuszok vittek fel a felvonókig. A 4 üléses felvonónál kb. 15 percig kellett sorban állni. A pályák jók voltak, bár 2 óra után a meredekebb részek és a hosszú tárcsás felvonó felső felével párhuzamos pályaszakasz már nagyon kijegesedtek. Szintén érdekes volt, hogy a FIS szálloda előtt egy mobil bankautomatából lehetett pénzt kivenni (talán Fiat Ducato volt). Az idő nagyon szép volt, sütött a nap. Összességében jól sikerült a szezon első csúszása.
hg001
27 élménybeszámolót írt
27
19 éve tag
2007.12.26. 12:43
Bajszi,

a jegypénztárnál lehet bankkártyával fizetni. EC/MC-t, Visát, Visa Electront elfogadnak.

Volt valaki az ünnepek előtt/alatt Csorbatónál? Milyen a felső (Solisko) pálya? A napközbeni napsütés és esti kemény fagy miatt nem jegesedett ki?
Genetic
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2007.12.25. 23:50
Mi 20. án voltunk kint, szép idő volt, napsütés és porhó. Viszont ha délutánra nem nyitották volna ki a nagy ülőst akkor kikészültünk volna a sorakozástól, meg az unalomtól.. Ráférne egy kis bővítés de ha megy a nagyfelvonó 1 napot el lehet rajta síelgetni.
Bajszi
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2007.12.22. 10:07
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a jegypénztárnál lehet kártyával fizetni? Semmit sem ír erről a honlapjuk. :(
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.12.21. 22:49
köszi az infot. ahogy nézem az egyik új szakasz a mostani ülölift nyomvonalába fog befutni. a webkamera képek tanusága szerint ott még nincs semmi változás, kétlem hogy az idén kész lenne. ami nekem újnak tűnik, az solisko pályáról lefelé jövet jobb oldalt az a két hurok a cserjés részen. ahogy nézem még egy új ülőliftet is tesznek a régi csákányos helyére amit én még egyszer se láttam menni. muszáj növelni a felvonó kapacitást mert elég borzalmas sorok szoktak összetorlódni az ülőszékes aljában. a bal oldali cserjés részen már tavaly is szórakoztunk, amikor a melegben már a kásás buckák miatt a pálya szenvedés volt. kellemes kékes pálya lesz az szerintem, úgy mint a solisko felső szakasza.
Csorba-tó nem egy nagy terep, centrumnak nevezni se nagyon lehet, mert akárhogy nézem egy pálya volt eddig, csak a végén elágazott. de ennek ellenére nekem nagy kedvencem és a leghóbiztosabb terep szlovákéknél.
Nagy Gábor
29 élménybeszámolót írt
29
18 éve tag
2007.12.21. 19:43
Hát igen,nagyon kellene már!Ez a fejlesztés bisztos földobná a síközpontot.Elnézve a képet a kötélen lógó bisz-basz hasolít a meglévő lift ülőszékéhez...,máskülönben húzóliftnek elég hosszú lenne és meredek ezen a nyomvonalon.Mit lehet még róla tudni,mikor tudjuk használatba venni a liftet és a pályákat?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.12.21. 00:51
Én csákányosnak nézem...
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.20. 22:12
No, csak nem egy új ülőlift látható a képen?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.12.20. 14:09
szia gyepál, csatolom az új látványterveket.
a kis kép is kb. 0,7 MB, a nagyobb pedig 6,5 MB.
A nagyobb képet lementve bármelyik képnézegetővel jól lehet zoomolni, és jól látszik rajta minden.
https://sielok.hu/hirek/images/szoliszko_kicsi.jpg
és
https://sielok.hu/hirek/images/szoliszko_nagy.jpg
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.12.20. 12:23
senki nem tud semmit az épülő új pályáról?
Kovács Maya
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.12.17. 12:16
Mi most hétvégén voltunk és most sem ment a pálya legfelső szakasza, tejfehér ködben úszott a hegytető, viszont szombaton (amíg ott voltunk) szép nagy kövér pelyhekben hullott a hó :))) remélem meg is lett az eredméye. Mindenkinek jó utat, sok havat aki Csorbatóhoz megy!
Yetee
3 élménybeszámolót írt
3
16 éve tag
2007.12.14. 10:14
Állítólag most is esik, holnap megyünk kiderül:D
Múlthéten is voltunk teljesen jó volt, igaz a legfelső pálya nem ment.
Üdv mindenkinek
Genetic
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2007.12.12. 11:26
Hi! December 20. ra várható jó minőségü hó?
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.08. 19:18
hi

a hírek közt az szerepel, hogy új pályát építenek Csorba-tón. Ez tök jó hír. Nem tudja valaki, hogy merre is vezetne ez az pálya?és ha nem is lesz kész idén az új felvonó, arra van esély, hogy az eddigiekkel is használni lehessen.
Minden évben megyek a Magas-Tátrába és Csorba-tó az egyik kedvenc, de már nagyon ráfér a bővítés, mind a pályában mind felvonó- kapacitásban.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.04.09. 20:52
Csorbató infó lásd alább...

MA mi is elmentünk Chopok délre, hogy megnézzük a fejlesztéseket, amióta Jasnához került.

Hát ekkorát rég nem csalódtam. Millió ember, autók összevissza, az út 2 oldalán, alig lehetett közlekedni.
De ez még hagyján, a felvonó aljában levő szolgáltatások... brrrr. A büfében egy barom kiszolgáló aki LE SEM TETTE a telefont amíg kiszolgált minket , eredetileg kajálni akartunk, de aminht láttam hogy folyamatosan dumál, elment a kedvem. Amúgy minden lepukkadt, ronda, koszos benyomást keltett.
Utoljára 10 éve voltam ott, de mintha megállt volna az idő. Nagyon nagyot csalódtam.

Ezenkívül voltunk Strbske Pleson-Csorbató- is, itt is minden lepukkadt, régi, itt sincs SEMMI fejlődés a szolgáltatásokban. ( Felvonókat sehol nem néztem, ugyanis csak a family síelt, én csak figyeltem).
Itt is minden lerobbant, ronda, utolsó fejlesztés több mint 20 éve, talán.
Itt is nagy tömeg, sorbanállás nem sok, pár perc, pályák tűrhetőek..

A 3 hely ahol voltunk az a Tatranska Lomnica TLD síközpont, a Magas Tátrában.
Itt a felvonók nem változtak, de amióta új management és tulajdonos van (ismerem őket személyesen) nagyon szembetűnő a fejlődés a szolgáltatásokban. Hibátlan, osztrák minőségű büfé, jó kajákkal, jégbárral, cigányzenével stb.
Ez a jó, a rossz pedig hogy a felvonók kapacitása semmire sem elég. Na itt láttam meg első alkalommal mi az a sorállás, min 30 perces volt, a family is csak 2 x csúszott, utána megúnták.
Ami viszont szintén feltűnt, az árak. Minden qrva drága , szlovák viszonylatban kiúgróan drága. 1/2 kóla 50 Sk, ami hihetetlenül sok.
2 kávé, 2 üdítő 200 Sk ami majdnem 7 EUR. Ennyiért Ausztriában is lehet kávézni.

Kissé vegyes érzelmekkel írtam ezeket a sorokat...
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.04.02. 14:32

Volt valaki a napokban Csorba-tón?
A képeken elég jól néz ki http://www.holidayinfo.sk/hu-hu/resorts/?id=838&camid=465 és a hőmérsékletek is elég jók, de hát sose lehet tudni..
Most csütörtökön mennénk. Érdemes?
Jakab Noémi
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.24. 08:00
Hello mindenkinek, aki a Csorbára indul. A hétvégén jan 18-22-ig voltam kint, nagyon jó hóviszonyok voltak, friss hó kb 25 cm esett, jelenleg két piros pálya működik, sajnos a tárcsás felvonó visz a nagyobb pályára, és itt kb 40 percet kell várni, mire a felvonóhoz kerülsz, de a beülős lift gyorsan halad. Láttunk esélyt a harmadik felvonó elindítására is, de csak a rendszert ellenőrizték, karbantartottak, valószínű a hétvégére várható havazás idejére elindítják azt is. A jegy ára elég húzós szerintem, a napi jegy 720 SK, és mivel sokan vannak, nem tudod kellően kihasználni, mert a sorbanállás elveszi a fél napodat. Ám ezek ellenére szuper volt a síelés.

nosu
sieles-2007.-jan-18-21-ig-Magas-Tatra-008.jpg
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.14. 16:18
"HURRÁ"...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.