Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Csorba-tó
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel FIS - pályaszállás Csorba tó síközpont mellett, wellness szolgáltatásokkal
ÜZENETEK (329)Időben csökkenő Időben csökkenő
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.01.07. 09:18
Csorba-tó 2015.01.06.
-reggeli érkezéskor az alsó parkolóban +3 fok
-meleg, 1840m-en is olvadt egész nap
-köd, viszonylag rossz látástávolság
-délután rövid napsütés, de csak a felső 300 méteren
-a pálya nagyon puha, gyanítom éjszaka sem tudott kifagyni
-sokan voltak, de azért nagy sorban állás sehol sem volt
-délutánra megjelentek a kisebb buckák, néhol sárfolt, de végig síelhető maradt
-az utolsó tavaszi síeléskor szokott ilyen lenni
A Nyugateurópát sújtó viharokból, havazásból Szlovákiában semmi sem látszik, sem útközben, sem a pályákon. Természetesen nem a viharokat hiányolom.
A rendkívül jó hóhelyzetet hozó szezonkezdés óta a pályák állapota egyre siralmasabb. Nagyon várom a friss havat, vagy legalább is egy kis hideget a hóágyúk miatt.

KKy
Lengyel István
42 élménybeszámolót írt
42
8 éve tag
2018.01.02. 21:06
Megnézzük, köszönöm!
Előzmény: (KKy 197819)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.01.02. 19:58
Szia !

Egyáltalán nem meredek, inkább "halványpiros" pályák. Az 5-ös talán egy kicsit meredekebb, mint az 1-es. Ja és viszonylag szélesek is. Ez is az oka annak, hogy nincs nagyon összetúrva a nap végére. Nyugodtan próbáld ki. A végén a 4-es kéken csússzál le. Nézd meg a térképen, de nem bonyolult.

jó síelést:KK
Lengyel István
42 élménybeszámolót írt
42
8 éve tag
2018.01.01. 20:01
Üdv! Érdeklődnék,hogy a fenti piros pályák mennyire meredekek? Középhaladó-haladó tudással érdemes rápróbálni? Vagy maradjak a lomnici alsó hosszú kékeken? Előre is köszönöm megtisztelő válaszodat!
Előzmény: (KKy 197774)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.01.01. 13:46
Szilveszteri, évzáró síelés a Szoliszkó alatt

A fiammal szerettünk volna egy közös síelést megejteni még 2017 decemberében, de mindig közbe jött valami. Úgy döntöttünk, hogy december 31-én elindulunk és egy szilveszteri csúszással zárjuk az évet. Mivel estére haza szerettünk volna érni, csak Szlovákia jöhetett szóba. Sajnos az elmúlt hetek magas hőmérséklete, és a "meleg", erős szél nagyon sok kárt tett a pályákban. Barátaim elmondása alapján a december 9-10-i állapothoz képest (ekkor nyitott) Tátralomnicon a hóhelyzet nagyon sokat romlott. Megnéztem a webkamerákat és Chopokon óriási sorokat láttam már 30-án is, és ott sem volt 100%-os a pályák állapota. Maradt az örök joker: Csorba-tó.
Korán reggel indultunk, mivel folyamatosan ónos esőre figyelmeztetett az időjárás előrejelzés. Miskolcról a Bánréve, Rozsnyó, Poprád útvonalon nagyon szépen tudtunk haladni. Magyarországi szakaszon enyhe eső, de az út egyáltalán nem volt jeges. Szlovákiában gyakorlatilag üres utak fogadtak, Král és Rozsnyó között összesen három autóval találkoztunk. A Dobsina utáni hágó és a Stratena utáni szakasz rendkívül jeges és így csúszós volt, tapasztalatom szerint mindig ez a legproblémásabb rész. Háromnegyed tízre értünk Csorba-tóra és szokás szerint az alsó, ingyenes parkolót vettük igénybe, mely körülbelül félig telt meg. A síbusz gyakran jár, így hamar el tudtuk kezdeni a síelést.
Felcsatolás után "A" felvonó és irány a Szoliszkó. Sajnos ködös, nyirkos idő fogadott minket, de közeledve a csúcshoz átléptük a felhőhatárt és láthatóvá vált a napocska is. Ezért a bemelegítő csúszást az 5-ös pályán tettük meg, ami tökéletes állapotban volt, több helyen még látszott a ratrak nyoma. Visszatérve a "csúcsra" az 1-es majd 3-as pályát használva csúsztunk le alsó állomásra. Itt ismét köd fogadott minket. A későbbiekben felváltva használtuk az 5-ös, az 1-2-es, 1-3-as, 1-4-es útvonalakat. Minden szakasz kezelt, jó minőségű volt. Rövidesen megérkezett a gyenge havazás is, amely ebéd után esőre, ónos esőre változott. Érezhetően melegebb lett, de a felső szakaszon kifejezetten kellemetlen, erős szél fújt. Most hiányzott igazán a fűtött, buborékos lift. Ekkor kiürült a pálya és csak a fanatikusok maradtak. A fiam viccesen meg is jegyezte: "apa divatsport lett a síelés". Összesen 40 km-t csúsztunk és 3 óra után jöttünk le a pályáról. Természetesen finom ebédet is ettünk közben, és pihenésképpen az üzletsor előtti téren meghallgattunk egy koncertet, ahol a hangulat "egyre fokozódott". Este 7 óra körül értünk haza.
A legfontosabb tapasztalatom megint az volt, hogy a Csorba-tavi pálya mindig a lehető legjobb minőségű és extrém körülmények között is megőrzi az állapotát. Természetesen szlovák viszonylatban állítom ezt. Ezen a napon sem volt buckás és jeges, annak ellenére , hogy délután már eső áztatta. Végig lendületesen jól síelhető maradt.

Sikerekben és síelésben gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek: KKy
Érdekes tüzijáték
Koncert síelés helyett, közben
A hangulat fokozódik
Félig felhőben
Már alig vagyunk
Szabad a pálya
Mnéheni
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2018.01.01. 11:58
Köszönöm a segitséget. Legalább van valami kis támpontunk.
Előzmény: (KKy 197756)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.01.01. 01:48
Szia!

Ha jól tudom Ótátrafüreden (Stary Smokovec) van kifejezetten szánkópálya, de a szilveszteri síelés alkalmával, pont tegnap csodálkoztunk azon, hogy Cssorba-tónál a síugrósáncok aljánál szánkóztak, csúszkáltak a gyerekek. Felsétáltak addig amíg bírtak és különböző eszközökkel csúsztak le. A sífutópályák és a sípálya alja között vannak a sáncok. Persze nem tudom, hogy mekkora gyerekekről van szó és milyen hosszúságú szánkópályát szeretnétek kipróbálni.
Jó szórakozást kívánok nektek: KKy
Előzmény: (Mnéheni 197747)
Mnéheni
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2017.12.31. 18:17
Sziasztok! Kis segitséget kérnék. 2.-án megyünk Szlovákia Strba-ba a Csorba tó környékére. 2 kissebb gyermekünkkel szétnézni és szánkózni. Nem sielni. Tudtok segiteni,hogy merre lehet kötetlenül szánkózni?
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2017.12.31. 08:10
Tegnap kiruccantam, miután napos időt jósoltak. Szerencsére mire belefogtam a beszámoló írásába elolvastam a sporttársak egyéb terepekről (Stuhleck, Chopok) írt beszámolóit, így relativizálódtak a tapasztalataim. :)
A napi jegy ára 39 Euró + 2 Euró a kaució. A szilveszternek is köszönhetően sokan voltak Csorba-tavon, gondolom a szállások megteltek. A parkolók biztosan! Ezért nem is engedtek fel, a központi, nagy parkolóba tereltek minket. Innen rövid sétával elérhető volt a síbusz, ami 10 percenként járt. A pénztárnál (11 óra körül) nem volt nagy tömeg, minden pénztár működött, de így is kb. 10 perc volt a jegy vásárlása. A Soliskora vivő négyes liftnél már tisztességes tömeg volt, de kb. 15 perc alatt - surranó pályán - oda lehetett érni. Szép napos idő volt és hideg. A pályák már kicsit buckásak, a jég elő-elő kandikált. A pályákon elviselhető volt az embermennyiség. Délután feltámadt a szél és felhőket is hozott, ami megtizedelte a sporttársakat.
20171230-091346.jpg
20171230-113254.jpg
20171230-115658.jpg
20171230-121544.jpg
20171230-121547.jpg
20171230-123448.jpg
20171230-131640.jpg
20171230-140033.jpg
20171230-194352.jpg
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2017.12.22. 07:22
Először jártam ezen a síterepen. Miskolcról a Rozsnyó, Dobsina utat választottam. 3 óra autózást jelentett. Megérte mert az Alacsony Tátrában nagyon szép téli vidék és autóút fogadott.
A sípályához legközelebbi parkolóba sorompós kapun keresztül lehet bejutni. Kifelé még a parkolóban levő automatánal kell fizetni. Csak készpénzt fogad el. Kb 4 óra volt 5 euró.
A napi felnőtt jegy 34€ +2€ kàrtyadíj. Síkölcsönző és szervíz is működött.
Alig alig voltak a pàlyàn síelők, főként du. 2 utàn amikor feltàmadt a szél, a hegy teteje felhős lett, esett a hó.
Minden felvonó müködött. Sehol sem kellett vàrni. D kétüléses, kimért tempójú, inkàbb a síugrósànchoz közeli, de rà lehet fordulni a 3s pàlyàra. B jelű tàrcsàs, jó tempójú. C 6 üléses, kényelmes. A 4 üléses A felvonó a leghosszabb aminek az indulàsi végén van egy önkiszolgàló étterem. 3 féle leves, ízléses főfogàsok, sütemények közül lehetett vàlasztani. Egy leves plusz sütemény volt 6.60€.
A pàlyàk jó àllapotban voltak végig. Az 1-5s tiszta időben biztosan csodàlatos panoràmàjú lehet. A rövid 1- 2 àtvezető kivételével, mindenhol szélesek a pàlyàk. Kezdőknek is ideàlis. A felső pirosak is inkàbb halvànyabb pirosak. Élvezetes volt a tetőről lecsúszni a beszàllóhoz, ami közelít 4km-hez. Tetszett, jó nap volt.
Éppen a felvonók làbànàl van egy szàlloda. Màr jövő decemberre is foglalt.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2017.11.24. 13:49
Magas Tátra a ma reggeli Bp-Varsó Wizzairről.
IMG-20171124-093928.jpg
szaszkoj
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2017.11.21. 10:59
Köszönöm. ;)
Előzmény: (admin3 196749)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.11.21. 08:33
Maximum az alsó részeket nyitják majd ki, mert az ülőliftet felújítják:
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/szlovakia-mar-hoagyuznak-a-tatraban/
Előzmény: (szaszkoj 196744)
szaszkoj
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2017.11.20. 21:48
Szombaton nyitás? Havat látom gyártják, de jó lenne tudni, hogy érdemes-e lécet is vinni vagy csak túrabakit. Az oldalon semmi infót nem találok.
Kovács péter01
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2017.04.18. 19:41
Sziasztok tudja valaki hogy penteken nyitva lesznek e még ?
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2017.04.09. 15:27
Szlovák szezonzárás!

Tegnap azaz április 8-án megtartottuk szezonzáró sielésünket Szlovákiában. Sajnos korábbi térdsérülésem miatt 3 hónap szünetet rendelt számomra az orvosom, de fiamat és barátomat elkísérve elköszöntem a síszezontól és legalább friss levegőn töltve a napot készítettem néhány fotót.
Megtekintve a honlapokat Csorba-tó pályájára esett a választásunk. Véletlenül a szezonkezdet is itt volt 2016.december 25-én. A parkolóban tapasztaltam, hogy inkább már csak helyi fanatikusok -jellemzően a fiatalabb korosztályból- próbálkoznak a síeléssel. Találkoztunk egy hagyományőrző csoporttal, akik mosolyt rajzoltak mindenki arcára és a különböző síiskolák oktatóinak nagy létszámú csoportja is egy utolsó "buli" síeléssel búcsúztatta az idényt.
A körülményekről nem is szeretnék most részletesen írni, de a hirtelen meleg időjárással beköszöntött tavasz ellenére síelhetőek maradtak a pályák, igaz több helyen lehetett köves, saras, füves folttal találkozni. A hó rendkívül kásás volt és néhol a friss vakszolás ellenére letapadt. Fiam és barátom is délutánra rendkívül fáradtnak érezte magát, tehát a mély hó megtette hatását. Közös véleményünk, hogy azért nagyon megérte kijönni egy utolsó síelésre.

Szeretném röviden összefoglalni az idei szlovák síszezont. Természetesen amit leírok szubjektív vélemény, a saját tapasztalataimat, gondolataimat tartalmazza.
-első síelés 2016.12.25. zárás 2017.04.08.
-síelt napok száma: 14 ebből 5 Lomnic, 5 Chopok, 4 Csorba-tó
-parkolás szempontjából Lomnic verhetetlen, Chopokon többször "ügyeskednünk" kellett (északon és délen is), hogy jó parkolót találjunk, Csorba-tónál az állomásnál található parkolót kell használni ha nem akarsz fizetni
-liftek tekintetében Chopok a legjobb, de a nyereg régi felvonóját kivéve Lomnic is tökéletes. Csorba-tónál hidegben, nagy szél esetén a régi beülős, buborék nélküli felvonó kicsit kényelmetlen. Nagyon fontos megjegyeznem, hogy a nagy teljesítményű felvonók jelentősen megnövelik a pályák zsúfoltságát, tehát sokszor örültem, hogy a nyeregbe csak a régi lift jár.
-hóhelyzet: az időjárás az idén sem kényeztette el a szlovák pályákat, de azért az üzemeltetők szerintem sok mindent megtettek a jó körülmények érdekében. Szerintem a legjobb pályaminőség, hóminőség a Csorba-tónál volt, igaz a kevésbé meredek pálya, kevesebb beszűkülő szakasz és a Chopok csúcshoz képest szélvédettebb fekvése is segített ebben. Külön öröm volt az idén korán megnyitott nyeregben jó minőségű havon síelni. Lomnic többi pályáját -főleg a Kőpataki tó alatt- többször megviselte a tömeg, buckásodást, jegesedést tapasztaltam. Talán Chopok küszködött legjobban a természetes hó hiányával, ami főleg a déli oldalon volt szembetűnő. Remélem jövőre az égiek kegyesebbek lesznek, habár volt már rosszabb is.
-vendéglátás: szerintem a színvonal folyamatosan javul, és sokszor találkoztam kedves kulturált kiszolgálással, ahogy azt el is várom, el is várnám. A legtöbb helyen beszélnek angolul, és mindenhol találtam nekem tetsző éttermet, "hüttét". Többször ettem finom ételt és az árszínvonal sem katasztrófális, de természetesen itt is sokkal magasabb, mint a hazafelé vezető út melletti "kolibákban". Szerintem még mindig jelentősen a nyugateurópai árak alatt vannak, természetesen sem a pályákat, sem semmi más egyebet nem szeretnék összehasonlítani, mert nem szeretnék senkivel meddő vitába keveredni. A GOPASS kártyát használva jelentős kedvezményeket lehet elérni, és nem csak a szezonbérletre gondolok.

Mi tetszett:
(Szlovák viszonylatban)
Chopok: a nagy pályarendszer
Csorba-tó: kisebb tömeg, jó hóminőség
Tátralomnic: csodálatos környezet és a NYEREG

Térdsérülésemtől eltekintve jó szezont zártunk,
mindenkinek kívánok szép nyarat, túrázóknak sok szép hegyet, kerékpárosoknak kellemes tekerést, vitorlázóknak jó szelet, nyugodt tengert, motorosoknak sebességet, de ésszel és hazatérést egészségesen, gleccsersíelőknek jó napozást.

Jövőre találkozunk a hegyekben, vagy itt.

KKy
Reggeli gyülekező
Csak stílusosan
Távolban az Alacsony Tátra
A völgyben már tavasz
A sziklák már látszanak
Régimódi pihenő
Állatok a hegyen
Decemberig pihenhetnek
Inkább már freeride
Azért még jó a pálya
Kezdődik a túra szezon
Megérkeztünk
A hölgyek is "gyalog" jöttek
Gyermekdivat 1935
"Kötésben"
Jövőre ugyanitt
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2017.03.14. 20:59
Ezt most nehéz megmondani, addig van még 1 hónap. Minden attól függ, hogy milyen enyhe lesz az április eleje. Hóágyúzni már nem fognak, ha lassan olvad a hó, akkor jó lehet.

Átlagban Csorba-tó valamikor április eleje és közepe között szokott bezárni.

Lomnic és Chopok gyakran bírja még májusig is, igaz április közepi zárásra is van példa.
Lengyel István
42 élménybeszámolót írt
42
8 éve tag
2017.03.14. 18:54
Sziasztok! Szerintetek húsvét még esélyes lehet egy kis csúszkálásra?
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2017.03.04. 18:23
Sziasztok!
Ha valaki volt ma Csorba-tónál legyen kedves leírni a körülményeket.
KKy
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.02.24. 02:23
Azért én megnéztem mi az a detox.hu, de nem ajánlom senkinek sem!

Valami kis aranymorzsát mégis csak találtam ott:
"Alkoholista AZ, aki annyit iszik, mint MI, csak ellenszenves"
Előzmény: (JTL 194541)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.