Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Kranjska Gora
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Ramada Resort Kranjska Gora - Nyári felfrissülés - 2/3 éjtől
ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
antmes
24 élménybeszámolót írt
24
17 éve tag
2007.01.15. 10:43
Szia!
Örülök, hogy valaki idetévedt! Nekem ez a hely egy szerelem bevallom. Nyugodtan kérdezz ha érdekel valami konkrétan... Remélem tudok segíteni! :-))) De jó neked... úgy irigyellek!
tomocso
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.01.14. 15:55
Mi ide megyunk febr. elejen!!
Ho sztem lesz ha mas nem hoagyutol, legalábbis a webcamera képek ezt igazolják!!!
Még nem voltam itt de félek keves lesz a pálya!!
Mostanában Mariborban voltunk de mar ott is kevesnek bizonyult a pályamennyiseg!!
Ha van vkinek tapasztalata örülnék neki!!
antmes
24 élménybeszámolót írt
24
17 éve tag
2007.01.10. 15:00
Senki nem akar ide jönni mostanság? Bár ilyen hóviszonyok mellett nem is csoda!!! :-((((
petike
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.12. 20:19
SZIA ROBI!KRANJSKA GORÁN MELYIK SZÁLLÓBAN VOLTÁL?
Joey
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.02.01. 15:06
Szaisztok. Azt hiszem ezen az oldalon nagyon sok infot találtok Szlovéniáról. Kellemes böngészést!

http://www.slovenia-tourism.si/?lng=2&id_country=1

U.i.: eredeti síinfo: http://www.smucisca.7-s.si/ (ez sajnos, csak szlovénul van...)
s.robi
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2004.01.08. 11:33
Szia Greg! Ha még jársz itt írnék én is Kranjka Gora-ról. Mi 2003 februárban voltunk ott síelni. Előtte csak Szlovákiában voltam síelni addig és nem csalódtam Kranjska Gora-ban. A pályák jók voltak, kicsit jegesek, de jók. Sorban állás minimális, annyi bőven belefér. A csúcsra (Vitranc) sajnos nem ment a felvonó, így oda nem lehetett felmenni, bár onnan csak nézelődni lehet, ha jól tudom, síelni nem. A szomszéd falu Podkoren. A megvásárolt síbérletek jók oda is, a sítérképen rajta vannak azok a pályák is. Egy negatívumot tudok felhozni, de az a szállás. Ne egy ötcsillagos hotelbe mentünk, de azért annál jobbat vártam amilyenbe mentünk. A távolsága sem 500 m. volta pályától amit mondtak. Mi ilyet fogtunk ki. Van más szálláslehetőség is.

Hirtelen ennyit rtudtam mondani.

Üdv, s.robi
greg
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2003.12.17. 23:51
Sziasztok!
Köszönöm válaszotokat. Bocsi, hogy eddig nem reagáltam, de csak most kerültem netközelbe.

A legfrissebb hójelentés szerint: 35cm!!!! már van.
Remélem ennél már csak több lesz :)
Ha megjöttünk, küldök majd én is egy képet :)
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2003.12.01. 17:38
Szia Greg!

Általában igaz, hogy a szlovén Alpok valamivel hóbiztosabbak, mivel oda általában az Adria felől érkező légtömegek adnak havat, és rövidebb utat tudnak bejárni, mint a nyugati Alpokban lévő területekhez.
ohinjban van egy nagyon jó hosszú pálya körben a kabinos felvonóig. Kék-piros szakaszokkal.
Mi elég régen voltunk ott, akkor egy hátránya volt, hogy gyakoriak volatk az áramszünetek. Lehet, hogy ezt már kiküszöbölték azóta.
Nem rosszak a szlgáltatások, és aszállások is közelítik az osztrák színvonalat.
Egyébként a legjobb terepek Franciországban vannak! egyszer ajánlom kipróbálásra.

Üdv
KÁkos
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2003.12.01. 14:50
Szia Greg ! Mi Bohinjba jártunk sízni, de több alkalommal megpróbáltuk Kanint -, de ez sajnos az erős szél miatt egyszer sem sikerűlt - és a Juliska alpok hágóján átkelve K. Gorán kötöttünk ki. Itt mindig volt hó, az általad említett esetre emlékszem, mert ekkor leolvadt a Kobla, drótkötelet cserélt a Vogel és csak a Soriska Planinán lehetett sízni. Ekkor nem mentük KG-ra ! Mindíg jobb hó volt KG-n, mint Bohinjban, amit szerintem az ottani különleges klíma is biztosít. A település közelében sok pálya van, ezek viszonylag rövidek, de elviselhető a tömeg. Át lehet felvonózni, csúszni a versenypályára, amit mi még nem tudtunk teljes hosszban sízni, mert vagy verseny volt, vagy annak készítették elő a pályát, vagy nem működött a felső felvonó. Tapasztalatom : Szlovénia közel van, de az ára és az ezért nyújtott szolgáltatás gyengébb, mint egy közelebbi Osztrák, vagy távolabbi Olasz pálya. Nem voltam Fro.-ban, de a legjobb pályák Olaszországban voltak. Nézd meg a Bohinj - Katalin hozzászólást is. A kép egy igen meredek pályaszakasz (FIS) alján van, de a 105 fokos halszemoptika miatt babapályának látszik ! :)
27.jpg
greg
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2003.11.27. 11:17
Sziasztok!
Szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalatotokat Kranjska Goráról, ugyanis oda megyünk síelni február elején.
Szerintetek hóbiztos?(hallottam olyan esetről, hogy február elején nem tudtak sielni, mert nem volt hó...) Milyen a pályák minősége? Kell -e általában sorban állni?
Hallottam, hogy van ott egy FIS sípálya is. Nem tudjátok, hogy az milyen hosszú, és úgy általában a pályák milyen hosszúak? (Nézegettem egy pályatérképet, de azon nem volt feltüntetve a méretarány)

elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.