Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszemüveg

ÜZENETEK (116)Időben csökkenő Időben csökkenő
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2007.12.12. 10:56
"Tehát a szem védelmét az olcsó szemüvegek ugyanúgy biztosítják mint a méregdrágák legfeljebb kényelmi szempontok okozhatnak "fejfájást" a viselőjének."

Valóban az olcsó is védeni fog, de az egyéb paraméterek szó szerint fejfájást tudnak okozni! Meg szédülést, mozgáskoordinációs zavart stb.. Nem mindenki érzékeny erre, de volt vagy 20 napszemüvegem, mire találtam végre egyet,amiben nem szédültem és nem botlottam meg csak úgy az utcán:) Sielés közben ez ugye nem annyira jó:) Presztizsmárkáknál nem csak a design-t kell megfizetni.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2007.12.12. 10:49
Sziasztok!

Ködös időben jellemzően szórt fényviszonyok vannak, szerintem polar lencsek nem javasoltak ilyen idoben. Szórt fény esetén "csak erős fényszűrőként" viselkedik, előnyei csak erős napsütésben, direkt fénynél, nagy fényes tükröződő felületeknél jön elő. Pl. jég, hófelület becsillanásait eltünteti, víz csillogást eltünteti, felhőket kontrasztossá teszi stb. Jellemzően pl. szabad szemmel, erős napsütésben nem látok "a víz alá", csak egy "tükör" látszik, polár lencsével pedig szépen látni a halakat. Hátránya viszont, hogy a fényáteresztő képessége 20% alatti.
Ködös időben azért nincsenek kontrasztok, mert hiányzik a direkt fénysugárzás, nem alakulnak ki árnyékok, ezen pedig nem fog segiteni a polar. Ilyen idoben a legjobb szerintem egy 60-90% fényáteresztő képességü clear vagy enyhény sárga lencse. Sajnos egy ilyenben viszont megvakul az emberfia a napon:)
Én általában 2 szemüveget használok. 1 síszemüveg sárga lencsével ratyi időre és egy napszemüveg polár lencsékkel verőfényben:).

Lencsék közti különbséget pedig nem az UV védelem adja. A leggagyibb boltban kapható napszemüveg is UV védelemmel ellátott. A legfontosabb szerintem a lencsék kidolgozottsága, tisztasága, torzításmentessége. Kb., mint a fényképezők objektivjei közti különbség. Ránézésre ugyanaz az obi, mégis a képalkotásuk ég és föld. Kidolgozottságban pedig nagy különbségségek vannak, ami már az árban tükröződik.

üdv.:
gilice
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.11. 23:02
Volt annó egy teszt, ahol a lencsék fényáteresztő, fényszűrő képességét tesztelték. ott az Oakley magasan az első volt 90% körüli eredménnyel. Ehhez képest a Rudy Project is csak 70% körül kapott, és a többi ez alatt. Szóval ez a "bevonat" sem ugyanaz.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.11. 20:14
17 környékén van az A Framebe... van ismerős, akinek van állandó kedvezménye a the lab-ba úgyhogy lehet h kicsit kevesebb lesz :) de tényleg megéri, a szemüveg az egyik legfontosabb része a felszerelésnek.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.11. 19:59
Én elsődlegesen mindennapi használatra vettem a szemüveget, hülyén néznék ki a júliusban egy síszemüvegben a strandon:)
Hát a fire lencse sem egy olcsó mulatság, de nagyon jó minőség, és tökéletes biztonság a szemnek.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.11. 16:44
nekem is Oakley síszemüvegem van, viszont én egyáltalán nem használok napszemüveget csúszás közben, csak a síszemüveget. narancssárga lencse van benne, viszont egy fire mirror-ra be fogok ruházni, mert nagy fényben félek, hogy a naracssárga nem bizonyul elégségesnek...
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.11. 14:29
Sziasztok!
Kicsit érdektelennek tűnik a téma, pedig szerintem az egyik legfontosabb kérdés, hiszen a látásunkra mindennapi életünkben is szükség van, síelés alatt viszont igen nagy veszélyt jelenthet a napsugárzás a szemekre.
Nekem volt már elég sok szemüvegem, a rossz minőségűtől az extráig, és ezek alapján kijelenthetem, nem mindegy, hogy 3000ft vagy 30000ft.
Jelenleg napszemüvegként és a síeléseknél is Oakley-t használok, abból a kategóriából inkább közepes árút, de megérte azt a pénzt. Igaz, ez nem polarizált lencse, ami elvileg a sipályán jól jönne, de az még ennél is drágább dolog lenne.
Tesztek bizonyították, hogy magasan a világ legjobb lencséi az Oakley lencsék, és messze elmaradt tőle a többi szemüveggyártó cég termékei. Előtte Rudy Projectem volt, abból kettő is(még meg is van, de már nem használom). Annak is jó lencséje volt, de össze sem hasonlítható a mostanival. Síszemüveget én csak rossz időben használok, arra pedig kinek melyik szín jön be, én rózsaszínt használok.
Szóval szerintem számít az ár(perzse nem a divat szemüvegekről beszélek, ahol a márkát fizeted meg, mintsem a minőséget), és nagyon oda kell figyelni, hogy mit vesz az ember.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.01.09. 13:23
Sztem ma már egyáltalán nem gyártanak olyan szemüveget, ami nem 100% UV védelem- legalábbis mindre rá van írva. Egy 3000 Ft-osra is és egy 30000 Ft-osra is. Kérdés, h ebből mi igaz...
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.01.08. 12:24
Szia Dve!

Tavaly elég hozzáértőek voltak a Mészáros L. u. 11 -ben lévő síkölcsönzőben, bár erre az időre egy kicsit már megcsappant a szemüvegkészletük.

30/9162720
70/776 9803

Ezek az elérhetőségei!

Üdv
Kazi
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2007.01.07. 19:52
Sziasztok! Az alábbi szemüveg szerintetek jó/megéri?

Márka: Explosiv, lencse szín: narancs (kis rózsaszínes beütéssel), dupla lencse, antifog, 100% UV álló, új, 4500 ft.

Köszi!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.03. 07:09
Az igazság az, hogy győrben nem is nagyon kapsz ilyen szemüveget (ahogyan minen egyéb profinak számító sícuccért Pestre, vagy Ausztriába kell menni).

Én speciel az annabergi pálya parkolója melletti kölcsönző-szaküzletben vettem:)
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.02. 22:26
Nagyon köszöm a segítséget...szerinted itt Győrben van olyan hely,ahol ebben érdemben tudnak segíteni? Mert itt bajosan nézegetek vele pályákat..:(
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.02. 21:28
A polarizáló szemüvegek legfőbb ismérve, hogy a tükröződő, fényes felületeket teljesen máshogy mutatják, mint az a valóságban látszik, pl a jeges pályaszakaszokat, megpróbáltam lefotózni szemüvegen keresztül(itt azok a részek, ahol fényes, jeges a felület, kéken csillognak, illetve ugyanaz a kilátás szemüveg nélkül valamint a szemüvegen keresztül fotózva, lásd melléklet.

Olcsónak tényleg nem olcsó, de szerintem megéri nagyon.
pol1.jpg
szemuveg-nelkul.jpg
siszemuveggel.jpg
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.02. 21:05
Ez jól hangzik,de hogy ez a tulajdonsága milyen hogyan döntöm el a boltban? Igazán az se érdekel ha nem olcsó,csak beváljon...:)Mert ma a head sport szervízben se tudott a csaj tanácsot adni..
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.02. 20:58
A színek magukban nem sokat érnek, hiszen a lényeg a ködös, szűrt fényes időben a fény-árnyék kontraszt kiemelése, erősítése, ehhez pedig a polarizációs lencsével ellátott síszemüvegek az ideálisak, nekem egy Carrera Kimerik Polar-C szemüvegem van és tökéletesen bevált.
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2007.01.02. 20:47
Ezzel a témával kapcsolatban kérdezném,hogy a szín mennyit jelent? Ugyanis egy kékes színü lencsével ellátott szemüvegem van, ami hóesésben semmit nem ér, a buckákat abszolute nem látni... Persze tudva azt,hogy szürke hóesős időben nem éppen jól látni semmivel sem,de mégis milyen színű, lencséjű, szemüveg lehet a legideálisabb... Előre is köszi,ha valaki tud ebben tanácsot adni.
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.