Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síszemüveg

ÜZENETEK (116)Időben csökkenő Időben csökkenő
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 16:03
Üdv! Nem találtam meg az általad említett táblázatot. Megtennéd, hogy újra felteszed. Előre is köszönöm.
Előzmény: (pokmalac1 168609)
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2014.02.02. 15:34
Ha visszaolvasol (és én is jól emléxem) 1x beszkenneltem már egy táblázatot (persze generálszószos), milyen szinű lencsét ajánl az egyik gyártó milyen időjárási viszonyokra...
Ha nincs meg, szólj és felteszem újból vagy pü és holnap újra scan.
Előzmény: (metron 168607)
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 15:10
Milyen színű lencse lenne a legjobb olyan fényviszonyok között, amikor nincs köd, de nincs napsütés sem és minden szinte egyszínű szürke? Amikor nem látni, hogy milyen meredek a lejtő, hogy bucka van előttem vagy tükörjég? Biztosan Ti is tapasztaltatok már hasonlót. Világos narancssárga és polaroid sötét szürke nem jó, ezeket próbáltam.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2012.01.11. 16:22
Én évek óta Carrera Pioneer-t használok és most, hogy az előző az én hibámból eltört, újra ugyanolyat vettem. Sose párásodott és nekem nagyon bejön az egészen világos sárga lencse. A Carrera sisakomhoz is jól illeszkedik, széles a látómezeje, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Előzmény: (MBalázs 130279)
MBalázs
4 élménybeszámolót írt
4
12 éve tag
2012.01.11. 14:42
Beírom ide is:

A Carrera szemüvegek mennyiben nyújtanak kevesebbet, mint egy UVEX?

Elég olcsónak tűnnek, (6k a Pioneer) van UV védelem rajtuk + antifog réteg, dupla lencsések.

Mennyire párásodnak ezek? (a nagyon olcsó szemüvegek ugye hajlamosak erre)

Ha nincs olyan egetrengető különbség, az olcsóbbat fogom venni. :-)


B.
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2007.12.17. 12:08
Úgy látszik dolgozik a marketing:) "Az, hogy egy munkavédelmi szemüveg csak munkára, a sportszemüveg meg csak sportra való", azt csak a marketing hiteti el az emberekkel.
Mint ahogy már párszor le lett írva a topicba egy gagyi szemüveg is tud védeni UVA,B,C ellen. Az, hogy az ember mit választ azt funkcionálisan érdemes eldönteni, nehogy már a marketing döntsön:) Meg kell nézni mire van igény és mit tud az adott termék. (pl. üveg-plastik, törésálló-nem törésálló lencse, színezett lencse az erős látható fény ellenei védelemért, oldaltakarás a hó tükröződése miatt, stb..) Így akár egy munkavédelmi szemüveg is tökéletes lehet! Az emberek meg azért nem rohangálnak munkavédelmi szemüvegbe a sípályákon, mert azt sem tudják, hogy létezik ill. a design többet számít mint az gondolná az ember.
Ettöl függetlenül ami még nagy különbség az a lencse tisztasága, torzításmentessége és felbontásában(!) lehet (meg persze még sok mindenben:). A felbontás viccesen hangzik, de érdemes megnézni tesztábrákat (vékony vonalak, szinek, ábrák) napszemüveggel is, mert igen erős különbségek vannak. Elég egyszerü teszt, látom azt a vékony vonalat vagy nem. Gyártástechnológiából adódóan vannak durva különbségek. Ez pedig érzékeny szemüeknél fontos, pl. nálam is:), mert a legtöbb szemüvegben szédülök ill. mozgáskoordinációs problémáim vannak. És sok embernek még:) Rengeteg napszemüvegem, védőszemüvegem volt, mire találtam egy valóban hordhatót. És ezek közül a lehető legsz@@@bb egy optikusnál készítetett monitor védő szemüveg volt. Csili vili UV szürés, tükröződésmentesítés, stb. 5perc után szétment a fejem tőle és ment a levesbe a szemü. A cégemnek pedig egy vagyonba került!
Hősiesen bevallva én Oakley párti vagyok napszemüvegben, egyszerüen az volt az egyetlen amit elviselt a szemem. Bár síszemüvegük már nem tetszik.(Pedig volt sieléshez,sporthoz Rudy-m, Spy-om, CéBé, Carrera, Polar, Scott, gagyim, stb.) Egyszóval a választásnak sok paramétere van, az, hogy UV védelemmel ellátott szemüveg, az még edeskevés paraméter egy "védőszemüvegröl".

ui.: Ausztráliában az építkezéseken a legtöbb helyen Oakley-t használnak munkavédelmi szemüvegként:)
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.14. 13:17
Minerel.
Ne haragudj, de számomra a munkaszemüveges kérdésben nem volt túl meggyőző a "Mutatok neked 5000Ft körüli összegért olyan munkavédelmi szemüveget ami bármelyik sí napszemüvegen túltesz funkciónálisan". Miben is múlja felül funkcionálisan?
Azért is furcsa, mert ha a munkavédelmi szemüvegek jobbak lennének a sí/sportszemüvegeknél, és még ennyivel olcsóbbak is, akkor lépten-nyomon ilyet viselő emberbe botlanál a pályákon. De ez nincs így. Viszont Oakley-t, Rudy P.-et, stb kismilliót láthatsz az embereken, és nem csak a divatot követő fiatalokon, hanem az idősebb korosztály képviselőin.
De mint már mondtam, a munkavédelmi szemüveg munkára van, addig a sportszemüveg, síszemüveg sportolásra, síelésre. Az ott fellépő körülményekre tervezik őket, kétlem, hogy sok olyan szituáció létezik a sípályán, mint munka közben.
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.12.13. 14:48
Sziasztok!

Én egy cserélhető lenycsés polaroidot használok...
Nagyon meg vagyok vele elégedve...bár most az asszony elbitorolta és emiatt nekem is vásárolnom kell egy másikat...
Most a Spexx nevezetűekkel szemezek
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.13. 14:33
Az arnette egész jó, viszont a napszemüvegeinek a designja tőlem kissé távol áll, illetve a hasonló formatervezésűek elég sokszor bepárásodnak.
Oakley designra szintén nem az én világom,ettől függetlenül kétségtelenül jók a lencséi.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.13. 14:22
Az Arnette nem olyan ismeretlen márka, leginkább snowboardosok használják, de ez a funkcióján semmit nem változtat.
Stani
DIOR?? Annyiért Oakley-t is kapsz ,ami inkább való sí/sportpályára, plusz a világ legjobb lencséi vannak benne.
Antikvárius
Munkavédelmi szemüveg munkára van, nem a fényvédelem az elsődleges funkciója, hanem a bele repülő dolgok ellen véd. Mutathatsz bármilyen munkavédelni szemüveget, az közelsem lesz olyan, mint egy olyan, amit direkt az erős sugárzás ellen terveztek. Nem hiába kerül az egyik 1000 ft-ba, a másik meg 30000ft-tól felfelé. Lehet, hogy a márkát is fizeted, de azt a nem két napos fejlesztést is, amit a cég végzett.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.12.13. 14:04
Én az idén vettem egy számomra ismeretlen síszeműveget ARNETTE.Ismeri valaki,tud róla valamit?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.13. 13:49
Én úgy gondolom, hogy áprilisban egy pár ezer forintos síkvidékre kitalált napszemüveg a hegyekben valósággal beleépülne a szemedbe.
Mondom, Alpinát mindenkinek bátran tudom ajánlani.
Esetleg még a Christian Diort, ha nem esel sokat:)
Érdemes olyan napszemüveget venni, ami pántos. Speciel ezek az Alpinák nem olyanok (igaz nagyon jó illeszkednek a fejhez), de én ennek ellenére vettem rá egy pántot is.
Így ha van bukás, akkor nem repül le a napszemüveg, nekem mélyhóban egy előreszaltónál szépen lerepült az Alpina, utána igen kellett keresni, hogy megtaláljam.
Na azóta van már pánt :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.12.13. 13:37
a munkavédelmi szemüveget nem arra találták ki, ugye nem azok a fényviszonyok, nem azok a lehetséges fizikai hatások. és itt a hangsúly inkább a fényviszonyokon van...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.12.13. 13:29
Szerinted a KERMI-t ki szponzorálja??
Ugye viccelsz.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2007.12.13. 09:45
Azt a tv műsort, ahol a 4000 Ft-os UV védelmet bemutatták, nyilván "az UV védelem gyártó" szponzorálta.
Én munkavédelmi szemüveget szoktam hordani síeléshez, kapható szürke, barna, sárga és színtelen üvegekkel. Mivel valóban munkavédelmi eszköz (és nem csak annak látszó tárgy), minőségi tanúsítvány igazolja az UV védelmet és azt, hogy az üvegje nem törik szilánkosan. A dizájnja is tökéletesen kielégít közepes igényeket. De ami a fő: kényelmes, biztonságos és akár egy csokrot vehetsz belőle, mert az ára ezer forint körüli.
Ebben a topicban már régebben megírtam, hol kapható, de nem akarok itt reklámozni. Akit érdekel, keressen vissza a hsz-k között.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.12. 21:46
Többnyire napszemüvegben sízek, van egy Armanim ill. egy Alpinám.
Az Alpina nekem nagyon bevált, anno kb 80 eurért (~20e huf) vettem.
Hasonló, mint ami a csatolt képen van, csak az "üveg" része hosszabb/nagyobb
Alpina.jpg
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.12. 15:25
Ne misztifikáljátok túl az UV védelmet, az ablaküveg is remekül szűr UV ABC-t. (ezért nem tudsz üvegházban barnulni) Nem hinném, hogy egy szűrőfólia, amit bevonat gyanánt rá, vagy a rétegek közé tesznek, nagyon drága lenne. Az viszont tényleg fontos, hogy milyen a lencse tisztasága, a leképezési hibák, a torzítás, mert aki hajlamos erre, annak nagyon kellemetlen fejfájós élményt tud összehozni pár ilyen jellegű baki. Nekem a napszemüvegem polárszűrős és remekül teljesít az utcán, de síelni nem szeretek benne. Van egy leárazott Carrera Pioneer síszemüvegem (4E volt), tökéletesen teljesít hóban, fagyban, szélben, esőben, verőfényben. Nagy ködben pedig tök mindegy, mi van rajtad, rohadtul nem látsz semmit... Nem éreztem még sose, hogy nagyon megerőltetné a fény a szemem, pedig én erre érzékeny vagyok (főleg a szórt fénynél, ezért is poláros a másik szemüvegem). Apropó: színe sárga, ami szerintem igenis számít. Hordtam pirosast és kéket is (először kölcsönszemüvegekkel mentem), és a sárga jött be egyérteműen. Sokkal jobban látom a buckákat, árkokat, mint a többivel (de ezt mintha más is mondta volna)
gilice
83 élménybeszámolót írt
83
19 éve tag
2007.12.12. 11:20
Én már mérettem be ilyen olcsó szemüveget. UV védelem jó volt, bár hordhatatlan volt számomra:) Nyilván nem kinai piacon kell "védőeszközt" venni.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.12.12. 11:13
"A leggagyibb boltban kapható napszemüveg is UV védelemmel ellátott."
Egy tv-műsorban hallottam egyszer, hogy 1 pár valóban UV-szűrős napszemüveglencse ELŐÁLLÍTÁSI költsége kb. 4.000 forint. Ehhez jön a keret ára, a kereskedelemben rárakódó árrés, stb. El lehet képzelni, hogy akkor mit kapunk 1000-ért a nagyáruházban...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.