Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Atomic szakértőktől kérnék segítséget

ÜZENETEK (474)Időben csökkenő Időben csökkenő
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2007.01.11. 19:38
Szia RM!

Az az igazság, hogy viszonylag keveset síelek pályán kivül, arra a néhány alkalomra talán jó lesz a Fischer is (egyébként 68 a középső értéke, ami szerintem már nem annyira rossz), és kezelt pályán meg remélem szuperül lehet majd vele carvingolni. Sajna kipóbálni nem tudom, mert csak akkor hozhatom el ha kifizettem.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.01.11. 16:41
Szia Soma,

"Egyébként azt hiszem, hogy mivel már van egy GS lécem, mégis csak a Fischer SL lécénél maradok, azzal talán pályán kivül is jobban tudok menni."

Bar nem vagyok szakerto, de szerintem palya melletti sielesre nem feltetlenul az RC4 SL lesz a legalkalmasabb. Nekem egy 165cm-s Atomic SL 11-em van, ami kb. ez a kategoria es kezelt palyan tenyleg szuper elvezet vele sielni mert eszmeletlenul kanyarodik igy nem "csak" lezuz az ember mint mondjuk egy GS leccel, hanem szuperul lehet carvingolni, slalomozni .... Palyan kivul vagy melyhoban viszont pl. a Fischer SL lec parameterei: SIDECUT 115 - 64 - 100 nem a legoptimalisabbak szerintem. Tul keskeny kozepen igy rendesen megdolgoztat, ha "fent akarsz maradni a ho tetejen". Nekem legalabbis ezek a tapasztalataim a salyat SL lecemmel.
Ha neha melyhoban, palyan kivul is akarsz kalandozni, akkor szerintem inkabb egy Allmountain-Carver-t vegyel. Mint pl. az Atomicnal a Metron, Elannal Magfire ... Ha nem tul nagy a radiusa meg kanyarogni is jol lehet majd vele.

De szerintem a legfontosabb, PROBALD KI a vasarlas elott! Ha lehet pont a kivalsztott marka adott sijet, de ha ez nem megy legalabb egy total hasonlot masik gyartotol. Ugy biztos nem fogsz csalodni! Vannak ingyenes sitesztek is neha.
Rocko6
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.01.11. 16:02
Értem. Hol lehet megtalálni ezt a táblázatot?
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.01.11. 14:03
A METRON-hoz van egy táblázat ami a te sízési paramétereidhez (Ha jól tudomsúly,sebesség,ív)rendel egy indexszámot(ez van a lécen)és ez alapján tudod kiválasztani hogy melyik jó neked.
Rocko6
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.01.11. 11:27
Üdv itt roam! :D
Mit jelent a lécen ez az 1165mm^2 index?
roan
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.01.11. 09:26
Sziasztok
A metron lécekről a véleményetek engem is érdekel, mert most vettem egy 2007-es metron 9-est:)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2007.01.10. 21:17
Köszönöm az eddigi jótanácsokat, sajnos nem vittek közelebb a döntéshez. Egyébként azt hiszem, hogy mivel már van egy GS lécem, mégis csak a Fischer SL lécénél maradok, azzal talán pályán kivül is jobban tudok menni. Ha még van valakinek ötlete, véleménye szívesen várom.
Rocko6
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.01.10. 21:16
Sziasztok!
A metron lécekről mi a véleményetek?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.01.10. 17:23
Soma!
A GS9 m elődjét a második "legjobb" GS lécet, a 2003-évjáratból, nyúlta le valaki a tetőboxból, Budán. 2006/2007-es GS9 m-et idei szezonban, összel próbáltam, szerintem az emlitett Fischerek jobbak. De a tesztek szerint is. A GS-ek között a sorrend mondjuk, Salamon, ELAN, Dynastar, HEAD, Volkl, Fischer, Atomic...-ok lettek. Mondjuk ennek a Fischernek nincs Atomic alternatívája és ennyiért nagyon jó ár. Házhoz hozzák.
http://cgi.ebay.de/
- bocs, de törölnöm kellett a linket, mert a bazi hosszú linksorok szétnyomják a fórumot - moderátor
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2007.01.10. 15:56
Nekem csak Atomic léceim vannak, ezért a véleményem kissé elfogult. 5 éve van egy Beta race 10-22 (a GS 9 és 11 jogelődje) 178 cm kb R: 17-18 m. Amit ezzel a léccel elrontok, az csak rajtam múlik. Direkt tempós menethez (üres pályához) való, 80-100 km-rel lehet vele kemény pályán íveket húzni. Az edzőpályán ugyanígy mennek az osztrák "gatyások" GS 9-cel.
A másik az SL 9, azzal viszont nem lehet normálisan gyorsan menni, mert egyből kanyarodik ahogy megdöntöd. A friss fejlesztésekről: a családban van három SL 9 léc különböző évjáratokból, a festésen kívül semmi különbség nincs köztük.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2007.01.10. 11:46
Szia Szab!

Hogy érted, hogy pár éve lenyúlták, ez egy tök új (2006-os) konstrukció. Egyébként a szívem nekem is a Fischer RC4 wordcup-hoz húz. Igazán abban nem tudok dönteni, hogy slalom vagy óriás lécet vegyek. Gondolom a slalommal jobban lehet szűzhavazni is, bár azt elég ritkán szoktam.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.01.10. 10:28
A Gs9M-egy jó sportos léc. De közepes léc. Volt szerecsém hozzá pár éve, aztán lenyúlták. A Fischer RACE RC-vel egy kategória. Én is Fischer párti vagyok. Érdekes, de az eggyel keményebb RC4 Worldcup RC/SC olcsóbb. Próbáltam az idei RC4 Worlcup RC-t nagyon tetszett, de lehetőségem volt egy FIS kódos Worldcup GS-hez is. Nagyon komoly léc végül ezt választottam.
Itt megnézheted az összes RACE, Fischert:
http://www.fischerskis.com/en/
Szerintem ennél olcsóbban most nem tudod megvenni:
ebay.de
roan
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.01.10. 08:36
Én nem silelek olyan régen, de szerintem ha az atomicot választod, nem járhatsz rosszabbúl, mintha a fischert vennéd, és néha jól jön a vérfrissités:)
Probasíelésre nem tudod megszerezni? Mert végülis ekkora tapasztalattal, mint ami neked van, 1-2csúszás után már fogod érezni melyik a jobb.
A lesíklás és a slalom átjárható, bár azt atomic-kal nehezebb lenne, mert az egy gyors léc, inkább a sebességre termett.
A pályán kivűli síeléshez, meg a talp középső mérete számít.Olyan 68-70mm-ertől már pályán kivül is jól helyt áll a léc.
Aki tud síelni (mint te) az már szerintem bármilyen léccel le tud menni a pályáról.
Remélem segítettem.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2007.01.09. 23:06
Sziasztok!
Kb. 50 éve síelek (néha még most is versenyzek), és szégyelem de még soha nem volt Atomic lécem. Fischer párti voltam, vagyok. Most lehetőségem lenne egy GS:9M lécet vennem (0 km-es, gyári új)nagyon baráti áron. Nem tudom mit csináljak, de nagyon tetszik a léc és erősen filózok. Most egy Fischer RC4 Race óriás lécem van 2 éves modell, de gondolkozom a Fischer RC4 új slalom lécén is (azonos árban kapnám őket). Tudom az egyik slalom a másik óriás léc, mennyire átjárható a kettő a másik kategóriába? Mennyire síelhetők pályán kívül?
Egyébként kipróbáltam a Head új, chippes lécét, fantasztikusan tetszett, csak azt nem tudok olcsón kapni, 170 000 meg nem szánok rá.
Előre is köszönöm a válaszokat.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.