Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Katschberg - Aineck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Apartmenthaus Esther - családias apartmanház Kreischberg és Katschberg között
ÜZENETEK (535)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.29. 21:06
Március 31.-től újra kinn leszek a Skischule Friendly Carinthiában (Katschbergen a Dorfplatzot keresni, ott ahol a Boutique Creativ is található, egy "toronyszerű" épület).
A múlt héten 80 cm porhó esett a hegyen, jövő hét szerdától ismételten friss havat jeleznek! :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.21. 18:31
Ahogy megjósoltam, Húsvét előtt leszakadt az ég :)
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Privátban én is átruccantam volna OT-re
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.20. 21:19
Stani!

Megjártuk Lungaut, de mindössze egy napot tudtunk síelni a Katshin. Nagyon megtetszett a hely, csak hát nagyon olvadt, és inkább Obertauernbe húzódtunk fel. Tényleg remek a 2-es pálya, és az aineki oldal is csodás lehetőségeket rejt. Nagyon tetszett, ahogy a kicsi gyerekeket tették-vették a liftesek. Itt bátran merném engedni a gyerekeimet egyedül csúszkálni, nagyon érződött az odafigyelés. Megkóstoltuk a zirbét is, aminek a vége az lett hogy Hansi (az italospincér) minden este hozott belőle egy kört. A lányoknak kifejezetten ízlett. Nagyon tudom ajánlani a helyet családosoknak, mert remek, hangulatos pályák vannak, és sokkal kisebb a tömeg mint Obertauernbe. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet!

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.10. 16:04
Nem tudom miért, de kajára tippeltem volna. Így, hogy alkohol biztosan megkóstoljuk. Mi hajnalban indulunk és 18-án jövünk haza. Már nagyon be vagyunk sózva.

BL
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.10. 13:59
A Zirbe a cirbolyafenyő terméséből készített "pálinka". Van egy jellegzetes íze, kicsit hasonló, mint a Jägermeister, de az állaga sokkal lazább.
Én márc 30.-án megyek újra ki, remélem előtte rendesen leszakad az ég, aztán két hétig csak napsütés lesz:)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.10. 09:33
Stani, kicsit korábban ezt írtad :
. . .a hütték szuperek; Wilderer, Lärchenhof és még sorolhatnám. A Zirbét kötelező megkóstolni:) . . .
Lehet, hogy nagyon tudatlan vagyok, de mi az a zirbe?

Előre is kösz, BL
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.07. 09:31
Mindössze minimális változás van: minden árra számolj fel 50 centet, ugyanis ennyivel drágult.
A pontos jegy akkor még megéri, amikor a Tellerliftnél (pályatérképen 8-as felvonó) vannak a kezdőbbek, viszont amint átmennek a Königswiesére már érdemesebb normál napi jegyet venni.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.06. 21:37
Kösz a gyors infót Agent!

Üdv.: BL
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.03.06. 19:47
Jól gondolod. A pontokat pedig tényleg eldugták, tavalyi brossúrában találtam ezt, szerintem a pontértékek maradtak, remélem használható ->melléklet
pontok.jpg
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.06. 19:22
Kedves Sportársak!

Az a helyzet, hogy képtelen vagyok megtalálni a Katschberg honlapján, hogy az egyes felvonók mekkora pontértékűek. Tudnátok ebben segíteni? Azt igaz jól gondolom, hogy akár két ember is használhatja ugyanazt a kártyát, amíg van rajta pont addig használható. Kezdőknek ez optimálisnak tűnik.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.04. 15:59
Köszönöm!

BL
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.04. 13:02
Nos én soproni vagyok, s mi az S6-ost választottuk. A viamichelin is ezt dobta ki. Szerintem az A2-es még BP-ről is kerülő lenne, esetleg annak érné meg, aki a déli országrészben él. Sopronból kb 3:15 Katschberg, a szabályokat többnyire betartva.
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.02. 21:39
Stani, és kedves Sportársak!

Szerintetek mi az optimális útvonal Lungau-ba(St.Michael) Budapestről? 8-as ús és A2 vagy M1 és S6-os?
BL
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.02. 10:34
a héten többször esett friss hó, vasárnaptól szerdáig szép napsütés idő lesz, csütörtöktől havazás lehet. Jó sízést!
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2007.03.01. 23:11
Szia Stani!

Jövő héten utazunk ide egy 16 fős társasággal. Nagyon megnyugtat, hogy ennyi jót írsz a régióról, bár az igazat megvalva a választásnál a terület mikroklímájában bizakodtunk.

BL
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.01. 14:40
Abszolút jó hely.
Ha a pályatérképre nézünk, akkor látjuk, hogy javarészt piros pályákkal operál Katschi, de a kezdőknek, gyengébb sízőknek sem jelenthet gondot a hely. Hiszen a Katschis Kinderwelt melletti 2a és a Königswiese (2) pályái tőkéletesek számukra. Szintén hasonló adottságokkal bír az 1-es kék pálya. Ennél tőkéletesebb kezdőpályákat még sehol sem láttam, tényleg le a kalappal.
A felvonórendszer is rendben van, viszont St Margarathen felől ha megyünk az Aineckra, akkor az alsó ülésest leszámítva végig húzóliftekkel kell felmennünk a csúcsra.
Az egész pályarendszernek talán ez lehet az egyetlen mínuszpontja.
A pályák is tőkéletesek voltak; nem jégfoltokon kellett az embernek síznie és a kőkerülgetés a sípályán c. fejezet sem Katschberg sajátossága.
A hütték szuperek; Wilderer, Lärchenhof és még sorolhatnám. A Zirbét kötelező megkóstolni:) Lenn a völgyben a Katschtalerhofot ajánlom, ez Rennwegnél van, az Adeggel átellen; nagyon jó kis étterem-söröző. Mondjuk designra semmi extra, de az árak barátságosak.
Fenn a szállások, mivel gyakorlatilag mindegyik pályaszállás és ráadásul nem is akármilyen szállásokról van szó, így meglehetősen borsosak. Da völgy egyik, vagy másik oldalán (Rennweg, St Margarethen, St Micheal) már jóval barátságosabban is lehet panziókat, fogadókat találni.
A magyar ritka vendég errefelé, viszont a szokásoso német-osztrák duó mellett tengernyi holland, dán, belga, francia van itt, tehát kis túlzással egész Nyugat-Európa képviselteti magát.
Jut eszembe, nagyon hóbiztos hely, ami egy ilyen szezonban nem lehet egy utolsó szempont.
Powee: Húsvéti szünetben úgy néz ki újra kinn leszek.
Még annyit, hogy a többnapos síbérlet automatice érvényes Fanningbergre és Grosseck-Speiereckre. Mindkettő a Lungau régióban van, meglehetősen közel Katschberghez, bár a három közül mindenképpen Katschi a nyerő.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.02.16. 23:29
Stani!
Nem com-ra végződik?
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.02.16. 17:31
Meddig leszel kint stani?

Mert lehet hogy jo lenne venni egy-ket orat toled.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.02.16. 13:51
Sziasztok! Vasárnaptól (febr. 18.) itt leszek a Skischule Friendly Carinthiában, akit érdekel magyar nyelvű síoktatás.
Jelenleg 1 m feletti hó borítja a lejtőket, szóval itt igazán tél van és garantáltan nem a fűcsomókat és a köveket kell kerülgetni:)
https://www.katschi.at
https://www.skischule-katschberg.at
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2007.02.02. 13:34
Sziasztok!
Este érkeztem meg Katschbergből. Hat napot síeltünk első nap délre értem ki szakadó hóba mire fel értünk a felvonóval két centi hó volt a ruhánkon ez a nap felejthető vólt.
Egész héten gyönyörű idő volt óriásit síeltünk egészen tegnapig mert tegnap akkora szél támadt, hogy a felső felvonók nem mentek így mindenki le szorult az alsó pályákra. Ez miatt nagy sorok alakultak ki. Így délben el jöttünk haza. Sajnos ennyi volt az ez évi síelésem.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.