Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrasí felszerelés

ÜZENETEK (218)Időben csökkenő Időben csökkenő
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2023.02.21. 11:31
köszi az infókat és tippeket, azt hittem kipróbálni egyszerűbb lesz - persze van még bérlés - és hogy egy használt teljes szett max pár10-es, de ezek szerint azért picikét erősebb
még majd törpölök, hoy neki álljak-e
köszi
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.02.20. 16:01
Én hótalpal kezdtem, aztán váltottam split-boardra majd használt (igen régi) túralécre végül megvettem a megfelelő felszerelést. Ha valaki az elején mondja, hogy ne szórakozzak mindenféle közbenső megoldással - biztos nem hiszek neki!!! Pedig mennyi pénzt spórolhattam volna. A mostani felszerelésem egyáltalán nem drága cucc … de rohadt elégedett vagyok vele és élvezem a sítúrázást!!!!!!

…. Szóval ne halgass rám…. Menj a saját fejed után …… de majd emlékezz erre a beszólásra!
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2023.02.20. 14:22
Ami a legegyszerűbb. Fóka mindenképpen kell.
Bár lehet kísérletezni a hagyományos bakanccsal, de a válaszom az, hogy kell sítúra bakancs.
Ha élvezeteset akarsz csúszni, akkor kell túraléc. Ha csak az a cél, hogy egy erdei úton fel-le menjél, akkor egy régi egyenes léc is jó lehet.

Beszerzésre az egyik legjobb terep a Fb. Van több csoport - pl. SITÚRÁZÁLS, SIALPINIZMUS, vagy fókacsoport - ahol viszonylag kis pénzért lehet kezdésnek venni komplett cuccot. Aztán ha tetszik, akkor a határ a csillagos ég. De pl. egy bakancs 10-20 ezer, egy léc kötéssel 15-30, fókával 40.
vakrepulo2
15 élménybeszámolót írt
15
19 éve tag
2023.02.20. 12:20
üdv
lassan vége az idei szezonnak is
régóta játszom a gondolattal, lehet hogy meglépem, hogy a sima hagyományos lesiklásból átváltok a felfelé séta-lefelé csúszik módszerre, mert 1szerűen unom már a hagyományos sílés és a hüttében bebaszunk kombót
viszont pont 0-at értek hozzá kérdéseim:
- sima léc ami még a carving korcsak elejéből van pl r15 megfelelő erre?
- sima hagyományos síbakancs jó, vagy kell valami extrát venni?
- van valakinek valami eladó használt cucc? nem baj a csak kötés, majd felfúrom a régi lécre
- mi az a fóka, ez mindenképpen kell? akkor ilyet is keresek használtat

hát így elsőre ennyi
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2022.11.17. 20:07
Köszi, nem! Elégedett vagyok a jelenlegi cuccommal, csak a kíváncsiság hajtott.
Előzmény: (babeneba 216408)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2022.11.17. 14:34
Profinak látszó dolgok, de a licence nem igen vehető le a képekről. Szabadalmaztatod? (:?) WFeri
Előzmény: (JobaRob 216412)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2022.11.17. 11:27
Azt a problémát, hogy a jó freeridehoz mászni kell, sokan úgy oldják(oldjuk) meg, hogy a széles freeride lécekre eleve túrakötés kerül. Egyrészt az utóbbi 10 évben hihetetlen nagyot fejlődtek a kötések. Ma már léteznek pin-es, rögzítve teljes értékű lesikló kötések, amelyek súlya a töredéke egy lesikló, de még egy régebbi hagyományos túrakötésnek is. Egy bajuk van, hogy iszonyat drágák.(300-500 euró). Ugyanígy vannak olyan sítúra bakancsok, amelyek könnyűek (1,2-1,4 kg), de 100-as flexük van. (500 euró körül). Ha ehhez hozzáveszem, hogy pl. 120-as derekú Bent Chetler léc darabja bőven 2 kg alatt van (600 euró akcióban), egy ilyen cucc több kilóval könnyebb, mint egy korábbi. Nyilván ezt kevesen engedhetik meg maguknak, de érdemes az új beszerzésnél ebbe az irányba lépni. Én jó pár éve vettem egy akciós Scarpa bakancsot, annyira bevált, hogy szinte teljesen kiszorította a hagyományost. Lehet benne normálisan menni, nem csúszik, több mint fél kilóval könnyebb, és ugyanúgy tart.
Előzmény: (JobaRob 216412)
JobaRob
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2022.11.16. 20:29
Tessék!
https://i.imgur.com/TwUy4dc.jpg
https://i.imgur.com/7Rrdkt2.jpg
https://i.imgur.com/UHqKMSq.jpg
https://i.imgur.com/FhHXd7I.jpg
Írj, ha nem látszik! Régen volt róla szó, egy régi alpin snowboard kötésből készült, a műanyag az POM, kötőelemek saválló acél.

Igazából én nem túrázok, hanem freeride-olok. Így ha kifogy a pálya mellett az érintetlen hó, ezzel olyan helyekre feljutok könnyen, ahol még van. Ha nincs puha hó, nem megyek le a pályáról.
Néha van kivétel, amikor meg nem nyitott (de nem is lezárt) pályákon is szoktam fel-le menni (nyilván előtte megkérdeztem, de La Plagne-on és Bovecen is pozitívan álltak a dologhoz).

Ennek következményeként szélesebb, rockeres léceim vannak. Még ha az említettekre sincs lehetőség, akkor is a pálya szélső két méterén túrom a (puha) buckákat. Szerintem a pályán síelésnek ez a része hasonlít legjobban a kezeletlen hóhoz.
Előzmény: (Bélapó 216405)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2022.11.16. 16:29
Ha hobbid a barkácsolás, akkor rendben. Egyébként meglepően kevés pénzért lehet kapni használt sítúra cuccokat. Egy felfele abszolút jó keskenyebb léc egy hagyományos Fritsci kötéssel pár 10 ezer, hozzá való bakancs (nem kell pin-es) tizen ezer. Bármilyen adapternél, barkácsnál jobb. És biztonsággal le is tudsz vele csúszni egy sípályán. Van még olcsóbb megoldás is, pl. a régi Silvretta kötésekkel szerelt egyenes lécek. Felfele ezek is teljesen jók. Van kis kompromisszum, mert kényelmetlen becsatolni, de ilyet 10 ezer alatt lehet venni. Én a Mecsekben használok ilyet, ha csak 10 cm hó van, egy hulladék fókával. És nem zavar, ha végig karistolják a kövek.
Előzmény: (JobaRob 216402)
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2022.11.16. 14:43
Bélapó, ha érdekel a BCA-s, elhozom Emmihez, nekem 2 pár porosodik a padláson. Én azzal kezdtem :)
Előzmény: (Bélapó 216405)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2022.11.16. 07:23
Tennél fel képeket a sajátodról?
Előzmény: (JobaRob 216402)
JobaRob
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2022.11.15. 21:22
Üdv!
Hátha érdekel valakit, sikerült szereznem a saját gyártmányú mellé egy hivatalos túraadaptert.
(Számos megoldás létezik a túrakötés kikerülésére. Van akik a kötés alá tesznek egy zsanéros szerkentyűt -MFD-plate-, így az egész kötés emelkedik lépéskor, illetve lejtőn menethez megfelelő szögben ki is támasztható. Van akik a kötés első részét cserélik egy régebbi pin-es kötésre. A leggyakoribb megoldás, hogy a sima lesikló kötésbe adapter kerül.)
Szóval nekem egy BCA Alpine Trekker névre hallgató amerikai gyártmányt sikerült beszerezni használtan.
https://i.imgur.com/uelNP1n.jpg
https://i.imgur.com/jLX5NRF.jpg
A hátul becsatolós kék biztonsági pántos a gyári. Meglepődve tapasztaltam, hogy bizony a saját gyártmányú tömegét és a kifinomultabb sarokemelőt leszámítva sokkal merevebb és jobb. A gyári viszont jóval könnyebb, így mindig nálam lehet ezért gyakrabban is fogom használni.

Közös hátrányuk ezeknek, hogy addig jó velük felfelé menni, amíg nem kell cikk-cakkban menni. Na azt nem szeretik... A saját gyártmányúban egy hajósbolti zsanért, majd egy erős saját gyártmányút, majd az elasztikus anyagra áttérve egy sima gumit sikerült kikészíteni. Jelenleg szövetgumi van benne zsanér helyett, de azt tervezem, hogy egy nagy ipari bordásszíjból lesz a végleges.

Mindent összefoglalva a száz valahány dollárt a BCA Alpine Trekker-ért ki ne fizesse valaki. Én 50 Euróért vettem, na annyit kb. ér.

Ha még egyszer belevágnék ebbe, vennék egy régi pin-es rendszerű túrakötés elülső részt és a lesikló kötésnek megcsinálnám lecserélhetőre az elejét, valamint a bakancsomat átalakítanám elöl pin-esre (nyilván csúszni nem kell benne így lecsatolni sem kell, mert esés nincs). Ez sem saját ötlet.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2021.12.14. 12:21
Ez teljesen egyén függő. Én pl. megdöglenék egy softshell gatyában felfelé. Nekem a vékony aláöltöző hardshell kombó a jó, de melegben jó lehet felülre egy túrasi rövidnadrág is.
Előzmény: (Zigi 213320)
Zigi
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2021.12.14. 11:21
Egy softshell nadrág szerintem sokkal praktikusabb, nem kell átöltözgetni, nem izzad bele az ember. Decathlonban Simond márkanév alatt volt nagyon jó kantáros túrasí softshell nadrág 15 ezer körül, de azt hiszem már nem árulják.
Előzmény: (Bélapó 213319)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2021.12.14. 06:04
Aki túra-sízik tudja, ha felértél a csúcsra, le kell csúszni de előbb át kell öltözni! Felül még csak hagyján, az megy a szabadban is de alul bonyolultabb a baki miatt. Már régebben is nézegettem olyan gatyót, ami kétoldalt végig cipzár, de vagy nem volt méretem, vagy (és ez volt az általános) az ára miatt volt elérhetetlen a számomra. DE TEGNAP a Decatlonban (tudom ez nem a reklám helye, de muszáj leírnom) 10 gurigáért olyat vettem, ami álmaim netovábbja. Kétoldalt végig cipzár, nem kell bebújni, túrasí nadrágra simán rámegy (farmerra próbáltam de otthon kipróbáltam kompletten is) az anyaga is szuper. Szóval sporttársak! akit érdekel rajta, mert félő, hogy az ára miatt elkapkodják normál sínadrágnak - és annak is tökéletesen megfelel!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.01.29. 17:12
Köszi a tanácsot! Működik!!!
Előzmény: (redeyakos 204195)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.01.29. 17:01
Kaptam egy számmal nagyobb kötést, Ez tökéletes de a hátsó rész hátrébb kell szerelni kb 15mm-rel. Egyenlőre nem jöttem rá, hogy a hátsó részt hogy lehet leszerelni. Van egy harmadik csavar a kioldó alatt amihez nem férek hozzá. Valakinek valami ötlete?
Előzmény: (redeyakos 204195)
redeyakos
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.01.29. 16:33
Szia!

Nekem van 404-es kötésem vagy 500-as easy go is. Érdekes lehet még neked?

Üdv.
Előzmény: (Bélapó 202703)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.01.04. 19:31
...azért az sokat segítene, ha elárulnád, milyen rendszerű a rögzítés! Ha még egy képet is felraknál, valszeg több tanácsot kapnál!
Előzmény: (Wilk 203014)
Wilk
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.01.04. 15:23
Sziasztok! Túrasí szervizre van tapasztalatotok? Kit ajánlotok? Az egyik teleszkópos botomat nem tudom rögzíteni a beállított magasságban, azaz összecsúszik. Szerintetek javítható? Köszi előre is, ha válaszoltok!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.