Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Vrátna
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension ADAK
ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2017.03.08. 18:57
Talán 1982 táján jártam itt, gyönyörű völgy, mindenkinek ajánlom, csodás természeti szépség, télen-nyáron.
Hasonlót találtam Ausztriában, Nenzing felett (Vorarlberg) van a "Nenzinger Himmel" nevű katlan, ugyanígy az északi oldalról vezet fel az út, de kicsit szélesebb völgy, házakkal.(A hegycsúcson találkozik 3 ország határa)
Csak tanulságul: Ebben a völgyben senki nem vehet házikót, legyen bármilyen gazdag, bárhonnan a Világból, csak az aki nem tudom hány felmenőig helyi lakos.
A felvezető út útdíjas. De akkor sem mehetek fel, ha kifizetem. Csak a helyi, ott telekkel rendelkező lakosok mehetnek fel saját autóval, díj ellenében.
Persze gyalog, (vagy taxi még lehetőség) bárki felmehet, túrázhat, ilyen értelemben senki nincs kitiltva.
Ennek is van talán tanulsága.
Előzmény: (balazs975 194825)
balazs975
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2017.03.07. 22:18
2017.02.25-27-én voltunk Vrátnán. A Boboty hotel nagyon korrekt volt. Bőséges reggeli, korrekt áron bőséges svédasztalos vacsora, és 1,8 Euros korsó sör árak :)
A hotel tiszta, medence-szauna jó.
A Vrátnai sípálya elbírt volna még 40-50 cm havat, de azért lehetett így is síelni. Du-ra már mindenhol buckás volt, de reggelre mindig szépen leratrakolt pályák fogadtak.
Még visszajövünk!
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2017.03.07. 20:07
Beszámolód illetve az alábbi linken megtalálható beszámoló,
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/vratna-2017-februar/
eszembe juttatta, hogy hány csoportot is vittem a Hotel Bobotyba - még a hetvenes évek végén:) Akkoriban szinte luxus volt a Hotel Boboty (szuper szauna, jó étterem).

A pálya fekvése tényleg garantálja a hosszú szezont. Jó lenne visszatérni, akár március végén. Milyen a szálló színvonala? Lepusztult romantikájú, vagy esetleg szépen felújított?
Előzmény: (tibike 194728)
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2017.03.02. 22:42
Február 26-tól március 1-ig töltöttünk el négy napot Vrátnán. A Hotel Boboty-ban szálltunk meg, kihasználva az ingyen síbérletet a szállás mellé. A szállás teljesen korekt volt. Sajnos az időjárás nem volt a legjobb, de azért reggelre általában kifagytak a pályák, amik Paseky-n délig Grúnon pedig egész nap jól síelhetőek voltak. Az utolsó napon átmentünk a Chleb-i részre is ahol már hó esett az azt megelőző éjszaka alatt (nagyjából 1000 méteren lehetett a hóhatár). Nagyon jó érzés volt a friss szűz hóban síelni a fák között. Egyáltalán nem volt tömeg egy időben max 15-20 ember használta 2a-2b pályát, illetve a mellette lévő hegyoldalakat.
Paseky felső része
20170227-100111.jpg
A csákányos teteje
A grúni 13-as pálya
Ez is
A nagy tányéros kiszállója Pasekyn
20170301-133324.jpg
Kilátás a Hotel Boboty étterméből
Felvonó a semmibe...
4-es pálya, kitűzött szlalom pályával
20170228-152456.jpg
A chlebi kabinos alja
A hóhatár kb. 1000 méteren volt
20170301-120157.jpg
Hóvastagság
20170301-121119.jpg
Háttérben a Nagy-Rozsutec (1609 méter)
Paseky alja
Chleb csúcsa a melegedőből
Kis tányéros
WP-20170301-13-09-11-Pro.jpg
WP-20170301-13-20-09-Pro.jpg
WP-20170301-13-24-20-Pro.jpg
Felső állomás
Ratrak a csúcson
Kilátás a teraszról
Hóhegy a ház mögött
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.02.25. 20:33
Megkérdeztem, a Prislop nem működik már több éve.
Előzmény: (tibike 194596)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.02.25. 18:45
Éppen itt vagyunk és ma a Chleben (is) síeltünk. A kabinos aljáig nem lehet lecsúszni, a 2a és 2b működik. Tegnap este valószínűleg ratrakoltak, csak éjszaka ráesett kb. 10 cm hó, ezért friss hó fedte a pályákat. Ember alig volt, a többség kirándulni jön fel.
Előzmény: (tibike 194596)
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2017.02.25. 09:50
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a Chleb-i részen ratrakolják-e a pályákat és, hogy a Prislop nevezetű hegyoldalban működik-e sípálya, mert itt a sielok.hu-n nincs jelölve, de találtam olyan térképeket ahol jelölik.
A válaszokért előre is köszönöm.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.02.06. 10:28
Ruzomberokról mentünk át, ahol tömeg és nehéz, vizes hó volt - nagyon megérte. Ketten a Paseky oldalon síeltünk egész nap, 11-ig nagyon kevés ember mozgott a pályán. Itt is elég meleg volt, de épp elég hideg volt ahhoz, hogy a pálya kifagyjon, így jó ideig kiválóak voltak a viszonyok. Délutánra a melegedéssel párhuzamosan persze egyre vastagodott a fellazított réteg és egyre szebb eltolható puha buckák alakultak ki a piros lejtésű részeken. Persze itt is nehéz volt a hó, ez főleg a pálya melletti kezeletlen részeken jött ki.
Sajnos a legfelső tányéros lift nem ment, így a felső pályának csak a feléig sikerült feljutnunk a jobb oldali kis Pomával. Itt alig lézengett valaki.
A környék gyönyörű. A természeti adottságai is kiemelkedőek, de soha nem láttam még Szlovákiában ennyire rendezett, takaros falvakat. A hüttékben is gond nélkül tudtunk angolul kommunikálni, sőt, mivel kasszazárás után 7 perccel értünk le és automata nincs, a lenti nagy hüttébe tértünk be, hogy megkérdezzük, hogyan tudnánk a jegyeket visszaváltani: a kasszából visszaadták a letétet!
Szóval Vrátna kicsike terep, de jó síélményt nyújt. Rengeteg a túrasíző is, szintes, de technikailag egyszerű útvonalon megfókázható a környék legmagasabb csúcsa, a Kriván, de a Paseky lejtőin a pálya mellett is rengetegen másztak felfelé.
K.Tiberio91
1 élménybeszámolót írt
1
9 éve tag
2017.01.28. 12:06
Ez az első beszámolóm itt a síelők.hu-n, ezért nem mindenhol van a legtökéletesebben fogalmazva. :D

2016 December 26-28 között síeltünk Vrátna síterepen.

A pályák közül megnyitva és kezelve csak a Paseky középső pályarész volt ahol kb. egy 1,5 km-es részen egybefüggően lehetett síelni. A hóréteg is megfelelő vastagsűgú volt. Az alsó részen a kezdőknek két tárcsás felvonó volt, ami nagyon lankás. A felső pályarész lejtése kellemes, nem meredek.

Viszont a híres Chleb része a síterepnek ami miatt én ezt a terepet választott, még nem volt kezelve, a kevés hóra hívatkozva, szerettünk volna felnézni rá mert a kabinos felvonó működött, de egyrészről nem akartuk megbontani a kis csapatunkat a második ok pedig az egyik helyi snowboardos lebeszélt róla minket mivel ő tapasztalatból mondta meg képeket is mutatott, tényleg kevés hó volt ott és sok a kavics és szikla kilátszódott.

Első nap December 26.-án délután 12:30-ra érkeztünk meg a pályához, ahol 24 euró / 4 órás bérleteteket váltottunk, a pénztárnál meg úgy ahol helyeken üzletekben voltunk angolul alig beszéltek, ami meglepett. Emiatt nehézkesen és kb. 10 perecbe telt mire az első nap a bérleteket kiváltottuk. Plusz fok volt ezért délutánra a pályák nagyon felbuckásodtak és lagyakosak lettek.

Második napon egész nap havazott és erősen fújt a szél nem igazán volt jó idő, pálya felső része eléggé jeges volt ami sok síelőt elbátortalanított és nagyon kellett figyelni, hogy jól legyen megválasztva a lefelé kinézett útvonal.

Harmadik napon volt a legjobb az idő délelőtt egy kis havazás. A pályá ezen a napon volt a legjobb bár igaz, hogy ezen a napon voltak a legtöbben. A felvonónál egyátalán nem érződött a sok emeber. Egyátalán nem kellett egyszer se várni.

Szállásunk az 5 km-re található Chaty Kemping Belá volt. Nagyon szép rendezett két hálóteres 4 személyes kis faházba. 3500 Forint / Éjszaka +1euro ifa, szerintem teljesen korrekt (önellátós).

Az egészet összefoglalva meg voltam elégedve a tereppel, szerintem fogok ide még visszajönni.
luzs
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2017.01.16. 17:30
Köszi szépen :)
Előzmény: (skalipat 192796)
luzs
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2017.01.16. 16:15
Köszönöm az infot.Végülis túlélhető az a 1.5km.

És arról tud még valaki, hogy melyik pálya van lezárva? Na meg hogy milyen a hó most ott.
Előzmény: (skalipat 192611)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.01.13. 17:11
A hátsó hosszú fekete pályákhoz sajnos autóba kell ülni. Kb. másfél km a távolság. Viszont aki szereti a vadabb hosszú csúszást, annak mindenképpen megéri. A hely szerintem Szlovákiában talán a legszebb.
Előzmény: (luzs 192608)
luzs
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2017.01.13. 16:02
Sziasztok!
Még nem voltam ezen a terepen, de most így olvasva elég szimpatikus volt. Viszont olyan társasággal mennénk, ahol vegyes sítudással rendelkeznek az emberek -leginkább piros pályás, van egy-kettő, aki a feketén is síel.

Aki volt mostanában itt, meg tudná mondani, hogy át lehet-e síelni a fekete pályás rész és a másik pálya között?

Illetve néztem, hogy csak a pályák egy része van nyitva. Ezt így innen nem nagyon tudom felmérni, melyik az, ami nincs.

Ha tudna valaki ezekről infot adni, nagyon jó lenne, mert valamiért szimpatikus ez a terep, de egy kicsit bizonytalan vagyok :)

Köszönöm előre is
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.12.06. 13:13
Az elmúlt hétvégén meglátogattuk Vratnát. Régi titkos kedvencünk ez a hely. Jó volt most látni, hogy míg a Chopok a tömegturizmus útjára lépett és elvesztette a varázsát, addig itt a fejlesztések után is sikerült megőrizni a hely hangulatát.

A szűk völgyet lezáró meredek hegykoszorú zord északi fala tekintélyt parancsoló. Lejjebb is vannak sípályák, de minket a völgy legvége, Vratna-Chleb érdekel. Az ősrégi faszékes felvonót leváltotta egy korszerű kabinos lift, amely 736m-ről visz fel 1490m-ig. Itt nincsenek hóágyúk, nincsenek kezelt sípályák, de ha mégis, akkor az mind fekete. Az egész egy nagy völgykatlan, melyben körben bármerre el lehet indulni, de ezzel azért vigyázzunk, mert érhetnek minket meglepetések. A gerincen is fel lehet túrázni mindkét irányban. A legmagasabb pont a Kriván-csúcs (1709m).

A terep nehéz és végig egyenletesen jó meredek. A legegyszerűbb a felvonó alatt, vagy attól jobbra vagy balra kissé eltávolodva lecsúszni. Néhol törpefenyves van, amihez még több hó kell, hogy befedje. Az erdők viszonylag tiszták, nem sok a kidőlt fa, de kövesek, szakadékosak. 40-50cm hótól, ha már van alapja, akkor járhatóak.

A felvonótól (lefelé nézve) balra található egy hosszú meredek kuloár, melybe több oldalág vezet le, de ezekkel vigyázni kell, mert nagyon lavinaveszélyesek. Az alsó része patakban folytatódik, melyben elegendő hó esetén végig lehet csúszni és a parkolóhoz lehet kiérkezni. Most még az utolsó 2-300m-t lecsatolva kellett megtennünk.

A felvonótól jobbra kiszélesedik a völgy, és kellemes, tágas hómezőkön lehet lecsúszni, ami jól megeresztve igazi örömforrás és feledteti a korábbi megpróbáltatásokat :) Itt található egy húzós lift is, mellyel vissza lehet térni a gerincre, ha működik. Innen tovább lecsúszva az erdőben több párhuzamos katlan (azt hiszem 4) található, de ezek közül az egyik alul szakadékban végződik, melyből a 4 órás kimászás örök emlék marad. Sosem tudom, hogy melyik volt az :) Azóta megnőttek a fák is, úgyhogy legközelebb ismét fel kell majd fedezni a helyet. De van itt egy erdei út is, melyen balra vissza lehet térni a felvonó alá. Most a kevés hó miatt is inkább ezt választottuk.

A mostani túránkra az alkalmat, ahogy a múltban többször is, egy nagy havazás adta. Az ECMWF-modell már hétfőn mutatta: a hétvégére meglepetés lehet Vratnán. A nyugat-európai anticiklon és a keleti alacsony nyomás között ÉNy-É irányú áramlás alakult ki, mely a hideg, sarkvidéki levegőt nekivezette a Csehország és Szlovákia északi határán magasodó hegyeknek. Ilyenkor a síkság utáni első nagyobb kiemelkedés az, ahol a torlasztás miatt folyamatos havazás alakul ki. Így is lett. Szerda estétől 2 napon keresztül esett a hó. Szóltam a barátaimnak, hogy készülhetnek. Először mindenki lelkesedett. A havazás mellé azonban viharos szél is társult, ezért többen elbizonytalanodtak, és addig telefonálgattak, míg végül valaki azt nem mondta, valószínűtlen hogy a vihar és a nagy lavinaveszély miatt hétvégén beindítsák a felvonót. Ezért le is mondták az utat. Ezzel szemben a honlapon végig fent volt, hogy hétvégén üzemelni fog a kabinos lift. Ilyenkor én inkább a modelleknek és a saját megérzésemnek hiszek. Elhatároztam, hogy ha kell, akkor inkább felmászok, de mindenképp kimegyünk! Végül mi ketten maradtunk, de a hír gyorsan terjedt, és jöttek miskolci barátaink is. Bizakodva indultunk útnak. Donovalytól már szép havas lett a táj. Ahogy haladtunk tovább északnak, egyre több lett a friss hó. Az idő még felhős volt, de nyugodt, a szél elállt. Ekkor már tudtuk: a felvonó működni fog.

Azért nem volt teljes az örömünk. Mivel még nem kezdődött el a síszezon, ezért síbérletet sem árultak. Csak kiránduló jegy volt, egyszeri felmenetel 9 Euróért. Számolgattuk, hogy így már osztrák árakon fogunk csúszni. Végül mégsem lett ennyire drága, mert a nehéz terepen már 4 csúszás is tökéletesen elég volt egy napra.

Másnap kijöttek Endruék is, egy lelkes, harcedzett csapat. A hideg derült éjszaka után a hó átkristályosodott, és még jobb lett, mint az előző napon. Végig napsütésben, -8 fokban, ideális körülmények között csúsztunk. Az igazán nehéz terep és a szűkös hóviszonyok ellenére mindenki elégedett volt. Az elmúlt két ínséges szezon után különösen jól esett, hogy még csak december eleje van, de már megvolt az első freeride. Aminek legjobban örülök az, hogy Vratna még mindig olyan, mint régen.

Képek:
https://sielok.hu/vetites/galeria/freeride-mikulas-elott/1/
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2015.02.13. 20:57
Kémeim ezen a héten Szlovákiában portyáznak. Ma ezt a képet küldték és áradoztak a pályáról.
vratna.jpg
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2012.11.06. 09:04
Tudna valaki olcsó de jó szállást ajánlani Vrátna-Martin közelében?
2013. február elején szeretnénk menni egy kb. 12-15 fős csoporttal 5 napra, autókkal. Olyan szállást keresek, ahol félpanzió lehetséges, de nem kell, hogy pályaszállás legyen.
Tud valaki segíteni?
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2010.01.16. 12:14
Helló!
Mostanában volt valaki sielni itt,vagy nagy ívben kerülik a magyarok ezt a csodás terepet?
Ha valaki friss infót tud,légyszi írja ki!
Köszi
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.12.04. 13:34
Vratna az egyik legjobb freeride hely, ha van hó. Tavaly sajnos nem volt elég ezért örömmel olvasom ezt az aktuális beszámolódat. Ha legközelebb mentek, dobjatok egy üzenetet, hárman is jó a BC.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.12.01. 23:10
Keblemre! Egy az egyben be lehet tenni a hozzászólást a Miért SZERETEM Szlovákiát topikba!!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.