Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Innerkrems
síterep infó oldal
ÜZENETEK (82)Időben csökkenő Időben csökkenő
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2020.02.28. 15:22
Tegnap jöttünk haza Innerkremsből. Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk. Először nagyon meleg + erős szél, majd köd, 5 méteres látótávolság, aztán hóvihar nagy hideggel... Tegnapra lett minden tökéletes mikor elindultunk haza.Aki mostanában megy arra jó minőségű pályákra számíthat.
Ettől függetlenül jót síeltünk,én egyébként is szeretem a kihívásokat,gyermekkoromban Csehszlovákiában szinte csak ilyen körülmények közt síeltünk.

VISZONT

Csak az északi oldallal számoljatok a déli oldal bezárt. Ki sem nyitották idén és valszeg már nem is fogják a közeljövőben. Állítólag financiális problémák állnak a háttérben, de olyat is hallottam kint, hogy helyi érdekellentétek miatt van zárva. A déli oldal hianya főleg akkor jelent gondot ha a szél miatt nem megy a 4 uléses bubis, mert akkor marad a síbusz + csákányosok kombináció, kb.10 km pályával, amiért azért lássuk be, nem utaznék és fizetnék feltétlenül ennyit.

Mi pl. a déli oldalban foglaltunk all incl. pályaszállást még ősszel, mikor még szó nem volt a déli oldal bezárásáról illetve ki sem nyitásáról.
Így a hotel pályaszállás mivolta csorbult egy "kicsit". Reggeli és ebéd után az északi oldal irányába még cak-csak, de visszafelé naponta 2x hegyet mászni már nem volt olyan vicces. Főleg a gyerekeknek nem.
Ezeket mindenképp vegye fontolóra aki ide szeretne jönni.
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2020.02.26. 09:12
Neked meg nekem igen. A nagy többséget ezek a dolgok nem érdeklik.
Előzmény: (golo 208667)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2020.02.25. 21:01
Ebben az esetben sem lebeszélni kellene az embereket, mert a szerényebb lehetőségekkel megáldott terepeket csak mi, síelők tarthatjuk életben. Ha ezután mindenki csak Schladmingba vagy a Gastein-völgybe menne, mert ott több a síelhető km és fűtik az ülést, akkor ezek a helyek végleg be fognak zárni és el fognak tűnni. Vannak olyan dolgok, amikért érdemes ezeket választani.
Előzmény: (Scud 208648)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Scud
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2020.02.25. 15:25
Sajnos ez most nem (csak) az időjárás hibája. Már tavaly márciusban sem ment a kétüléses (pedig hó volt rengeteg) és az egész 2019/2020-as szezonban csak a 4 üléses megy és 2-3 csákányos. A Bergfex fórum infói alapján technikai és anyagi okok állnak a háttérben... :(
Előzmény: (golo 208619)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2020.02.25. 01:24
A rossz tél, amit Ausztria déli részén még az aszály is súlyosbít, nem a hely hibája.
Előzmény: (Ferry 208616)
Ferry
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2020.02.24. 21:35
Számomra nagy csalódás volt Innerkrems. Az egyik hegy egyáltalán nem síelhető. A négyes felvonó is csak néha-néha működött. A két húzós liftért meg nem érdemes ennyit utazni.
Bandi1974
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2018.01.12. 17:43
Idén egy új befektető érkezett a sípályához, 38 új hóágyú van. Minden pálya megy és jól karbantartottak, most kb 100cm hó van.
Leon74
39 élménybeszámolót írt
39
14 éve tag
2016.03.09. 21:16
Szia! Az utak rendben vannak. Ma már a Katschbergen átvezető 99-es út is száraz volt, nem kell hólánc.
Előzmény: (WéberF 188459)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2016.03.08. 11:21
Köszönettel vennék friss információt a Tamsweg felőli megközelítő út állapotáról, járhatóságáról! WFeri
zhorvat1
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2016.02.23. 06:02
2016. februárban voltam a családommal Innerkremsben, szuper élmény volt mindenkinek. A pályák nagyszerűen karban voltak tartva, az összes felvonó működött. A felvonóknál még hétvégén sem volt tömeg, várakozás nélkül lehetett síelni mindegyik pályán.

Van néhány kék pálya is, de többségében piros pályák vannak, annyi könnyítéssel, hogy a meredekebb részekhez készítenek kis megkerülő szakaszokat, hogy a kevésbé profik is le tudjanak síelni rajtuk.

Legkisebb gyermekünk még nem síel, de neki is sikerült elfoglaltságot találni: szánkózhattunk a síiskola melletti ratrakolt dombon, és a szálloda medencéi is nagyon jól jöttek. A kinti melegvizes medence szuper.

Fontos lehet: a síiskola mellett van egy 'varázsszőnyeg' felvonó, de ezt csak az használhatja, aki beíratkozik a síiskolába! Ja, és kisgyerekeknek csak hétfőn indul tanfolyam, érdemes érdeklődni előre, ha kisgyereket akartok beíratni.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2016.02.15. 21:38
Ha számít valamit én mindig a Wörti tó felé megyek. Nagyon sokáig lehet sztrádán menni. Biztosabb útvonal, s szerintem időben nem hosszabb.

Üdv Ferikém!

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (WéberF 187543)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2016.02.12. 16:19
Idén is készülök Innerkremsbe. Mindenféle útvonal-tervezőt végignéztem, mindegyik a Mura völgyén átvezető utat kínálja. Igenám, de a végén van egy cca 30 km-es szakasz, ahol már tavaly felfedeztem, hogy van egy tábla, hogy időjárás függvényében akár le is zárható ideiglenesen (az, hogy esetleg hólánc szükséges, még el is viselném).
Van valakinek ismerete, hogy a Wörti tó felé kerülve mennyivel hosszabb időben, km-ben (igaz ezt ki is számolhatnám - de a tapasztalat többet érne!)
Illetve valami más ötlet, javaslat az útvonalra? WFeri
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2015.03.18. 21:27
Elég jó szállásotok volt Feri bácsi !!
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2015.03.18. 20:27
Ha már ígértem, legyen itt néhány kép Innerkremsből. WFeri
Előzmény: (WéberF 182109)
2135-meteren.JPG
Dolgozik-a-ratrak.JPG
Elvezkedes-a-teraszon.JPG
Feri-a-kupaval.JPG
Piheno-a-hegyen.JPG
Reggeli-fenyek-az-ablakbol.JPG
SAM-1498.JPG
SAM-1503.JPG
SAM-1483.JPG
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2015.03.14. 17:05
Ma is szikrázó napsütés. Újabb bizonyíték, hogy nem szabad semmiről az első blikkre ítéletet mondani, a síterep egy újabb fél ponttal javult a szememben. (Lehet, hogy az is benne van, hogy a korcsoportomban az enyém lett az idei Telekom Kupa? Igaz, hogy sajnos csak az óra ellen kellett versenyeznem, a vetélytársak eü(?) okok miatt lemondták az indulást. De én teljesítettem a versenyt, nem akármilyen pályán.) Képek, egyebek majd otthonról.) WFeri
Előzmény: (WéberF 182086)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2015.03.13. 16:51
A mai nap már valamivel jobb volt. Mivel a kétüléses próbáján már túl voltunk, kihasználtuk a majdnem szélmentes időben már járó négyülésest. Mint kiderült, az így elérhető pályák többségén már jártam, hiszen a buborékostól jobbra lévő csákányosról szinte minden elérhető (már amikor jár, ma nem indították be). Ami a 4üléses buborékosról ma új volt, az felejthető: a tegnapi szél totál jegesre fújt mindent, nem nyújt élvezetet, csak arra jó, hogy megközelítsem a már ismert alsó 1-est, ami egy csákányossal kiválóan használható. Na mára ennyit (még annyit: szikrázó napsütés, Első Menyasszonyom is elégedett, főleg, mert a szobánkban még ki tudott ülni a teraszra egy kávéval és nézegette a szemben lévő pályát, amit igen megelégedetten síelt meg.) WFeri
Előzmény: (csabor 182069)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2015.03.13. 11:49
Szintén gratula!
Ezek szerint a többen próbálkozók közül a legjobb lettél!

Üdv
Előzmény: (WéberF 182059)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.03.12. 21:28
Mikor először ott jártunk azt hittem a kétülésesnek soha nem lesz vége. Ráadásul a szél kockára fagyasztott bennünket. Felérve feleségem közölte, hogy ő visszamegy a felvonóval. Nem tudtam rábeszélni a csúszásra. Mondjuk én sem nagyon találtam a pályát, mert úgy befújta a szél.
Többször próbálkoztam a tereppel, de soha nem volt kellemes élmény. Ezért nem írtam semmit a kérdésedre, hisz a rosszat mindenkinek magának kell kipróbálni, mert úgysem hiszi el.

Gratula az ezüsthöz!

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (WéberF 182059)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2015.03.12. 15:52
Kíváncsiságom részben kielégíttetett. Első benyomások Innerkremsről: nem lesz a szívem csücske. Szél miatt a négyüléses nem jár, így a pályák egy része felderítés nélkül maradt. A társaságomban kezdők is vannak, a kétüléses felső állomásáról simán visszaküldtem őket a felvonó völgymenetével a faluba, a tolókaros tanulópályára. Az más kérdés, hogy azon azért már túl vannak, de eddig nem találtam átmenetet, így elég érdekes lesz az "együtt síelésünk".
Free-ridereknek, off-pisteseknek úgy tűnik kiváló terep, de az a fajta társasági, családi síelés, amit most terveztünk, nem igen fog összejönni.
A Bankár Kupa sikeresen lebonyolódott, szép számú résztvevővel (köszönet a Fullsport SE és a Startbuda SE szervezőinek). Senior III.-ban hoztam az "örökös második" bélyegemet - az "örökös Senior Magyar Bajnok" Bánás Arturt nem tudjuk megelőzni, pedig többen próbálkoztunk (legközelebb megbuherálom a lécét! :D) - Ja, ez a legközelebb szombaton lesz a Telekom Kupán, ugyanitt. WFeri
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2015.03.10. 10:38
Ki, milyen élményekkel gazdagodott, milyen tapasztalatokat szerzett ezen a terepen. WFeri
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.