Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Val d'Anniviers: Vercorin, Chandolin, Grimentz-Zinal

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.03.08. 00:06
:-)

Nos, holnap kiderül...

Kimentem a teraszra, elég jók a fényviszonyok a Hold és a tiszta égbolt miatt...jobbra Grimentz fényei, balra a Zinal utáni 4000-esek...

Reméljük holnap is jó idő lesz...

Jaja, itt szeretik a hosszú csákányos/tárcsás felvonókat...hmmm kicsit fárasztó tud némelyik lenni...

Dehát, valamit valamiért...

:-)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2009.03.07. 23:50
Hát, én meg Zinalban nem síeltem sajnos, mert az nem fért a programba.
Viszont a szomszédos Grimentzben igen, ahova holnap mentek. Hát most kicsit irigykedem innen a pocsolyás Bp-ről. Van ott egy csákányos lift, ami olyan hosszan visz, hogy azt hittem, a holdon kötök ki.... Szuper hely, jó nagy szintkülönbségeket lehet megsíelni.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.03.07. 23:46
Bizony az...

Jártunk itt már nyáron jópárszor, de síelni most vagyunk itt először...

Olvastam és láttam a képeket, de lehet hogy az ajánlatod most nem fog menni, sajna csak a hétvégére jöttünk, úgy hogy SIELNI kell :-)

De meg fogjuk keresni. Múltkor kipróbáltuk és nagyon élveztük a hótalpas túrát Saas-Fee-ben...:-)

A beszámolót már fogalmazzuk...:-)

MM
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2009.03.07. 23:33
Huu, ez gyönyörű hely!
Ha van időtök menjetek fel hótalppal és hegyi vezetővel a Zinal gleccser barlanghoz. Ez egy természetes jégbarlang, különleges fényhatásokkal. Szűk a bejárat, de mélyen be lehet kúszni és aztán kitágul a belső tér!
Zinal végéből indul a gyalogút (ott ahol az autóút véget ér) a patak mentén, fárasztó eléggé a völgyből felfelé, de nagy élmény odaérkezni!!!! Útközben pedig gyönyörú befagyott vízesések és fentről bámészkodó zergék kísérnek.

Itt vannak a tavalyelőtti fotóim:
https://sielok.hu/fotoalbum/zinal/galeria/

Kíváncsi vagyok a beszámolótokra!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.03.07. 23:20
Hi,

Ime egy kép a mai élményekről a 4000-esek között...

:-)

MM
Zinal1.jpg
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.03.07. 22:37
Hi,

Nos itt töltjük a hétvégét...és valami szuper!!! Ayer-ben szálltunk meg, 1m a hó a faluban, 1450m-en!!!

Karácsony!!! :-)

Zinalban csúsztunk ma - naggyon ott volt a 30cm friss hó és a pályák kialakítása... -, holnap megyünk Grimentz-be.

Üdv
MM
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.02.03. 20:49
Sziasztok,

A hétvégén a Val d'Anniviers-beli - amely egyik kedvenc völgyünk Svájcban - St Luc-Chandolin pályarendszerén síeltünk.

A látvány gyönyörű (háttérben a Matterhorn és egyebek), a pályák szuperek, 100% carving és örömsí, semmi tömeg, a körülményeket pedig az alábbi kép mutatja :-)

Ajánljuk mindenkinek...hamarosan részletesebben is beszámolunk.

Üdv

MM
1.jpg
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2007.03.27. 15:03
A régió meghívásának köszönhetően a napokban a Val d'Anniviers régióban jártam, melynek síterepeiről most készülnek a részletes ismertetők és kerülnek ki a sielok.hu-ra.

Egy napot Grimentz-ben síeltünk, ahol gyönyörű hó, napsütés és széles, ratrakolt pályák vártak. Nem az elkényeztetett sízőknek való hely (a kiskabinosban furcsamód nincs ülőke, a székes felvonókon nincs buborék, egyébként is inkább a húzóliftek jellemzők) viszont 1400 méter a szintkülönbség, ami azért nem semmi. El lehet fáradni rendesen.
Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/grimentz/galeria/

Hasonló, vagy talán még jobb volt a helyzet Chandolin-ban, ami Svájc legmagasabban fekvő települése (2000 m) a síterep pedig 1650-3000 m között fekszik. Itt nem volt hóhiány az egész szezonban lehetett folyamatosan síelni, már decemberben is. Bőséges a freeride lehetőség is. Nagy élmény volt az itteni szánkópálya, (3,5 km), széditő sebességet lehet húzni rajta.

Zinalban Stephane Albasini hegyivezető - http://www.montagne-evasion.ch - segítségével hótalpakon közelítettük meg az általa felfedezett gleccser barlangot. Megerőltető túra volt (mélyhóban 3 óra gyaloglás nagyrészt felfelé), de annál nagyobb élmény volt célhoz érni. A barlangba a bejárat elé tódult lavinaomlás miatt csak négykézláb tudtunk bemászni, de odabent egy tágas közel 100 méter mély természetes jégpalota tárult elénk. Soha nem láttam még ilyet.

Zinal a Val d'Anniviers völgy utolsó zsákfalu települése, távol mindentől, mintha a világ végére érkeznél. A sípályáit nem próbáltuk, de lentről láttuk az elképesztő meredekségű fekete pályákat. Ez főleg a vad meredek pályákat kedvelőknek való hely, de persze a családi síelés feltételeit is kialakították - a központi részen tanulópályák is vannak, ahogy Grimentzben is.
Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/zinal/galeria/

Áttekintő térkép a régióról:
https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/anniviers/
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.