Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Altaussee - Loser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Aquamarin - Min. 5 éj foglalás esetén kedvezményes árak!
ÜZENETEK (56)Időben csökkenő Időben csökkenő
Chester9
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.01.25. 11:43
Sziasztok,

Ha vki bővebb információval rendelkezne a fenti síterepről és meg is osztaná velem,nagyon hálás lennék érte!
Kinéztem egy 4 napos síelés/snowboardhoz, mert kisebb, de jó pályákkal rendelkező terepeket keresek, szép környezetben és viszonylag közel Salzburgoz.
Eddig Ski Amadét már besíeltem, tudom, h nem érhet fel hozzájuk, de hátha elég lesz.

Köszönöm:
Eszter
tahiraktomi
25 élménybeszámolót írt
25
17 éve tag
2010.01.15. 20:06
Sziasztok!

Valaki járt erre esetleg? Hóhelyzet? Valami biztató infó az összes pálya megnyitásáról? Vagy túl nagyok az igényeim?:)

Üdv,
Tahirák Tamás
tahirak@freemail.hu
MoZso
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2008.02.17. 18:57
Sziasztok!

Márciusban Tauplitzon leszünk és meglátogatnánk a Loser Fenstert is.
A fent található kék pályák (7,8,9,10) milyenek?
Freni
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.01.05. 19:11
Kedves Nelson79!
Tudnál esetleg képeket küldeni a szállásról ill. környékéről?
E-mail címem: luna-luna@mail.kabelnet.hu
Előre is köszi
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2007.11.29. 21:29
Mi tavaly voltunk a DorfAussee szálláson. A házak szuperek, de sajnos tényleg nem pályaszállás. Kb. 200m és lefelé még le lehet csúszni a hegyoldalon, de vissza biztos h gyalogolni kell. DE ennek ellenére azt mondom h megéri, mert a házak szuperek, és nagyon jó kis szauna van bennük.
Freni
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.11.29. 13:23
Sziasztok!
Úgy néz ki,mi is ide megyünk jan. 23-tól. Holnap foglalom le a szállást:Dorf Aussee. Volt már ott valaki? Pályaszállás vagy nem? Mert valahol 500 m-t olvastam és az teljes menetfelszerelésben nem éppen pályaszállás.
hosszu
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2007.11.09. 21:53
Itt tanultam meg síelni. Tulajdonképpen 2 hegyen (Loser és Sandling) lehet síelni. A Loser tetején (egy 6 üléses felvonó visz fel) viszonylag rövid és keskeny pályák vannak, onnét a völgyállomásig egy hosszabb piros, változó lejtéssel. Ennek aljában van egy húzólift tanulóknak és gyerekeknek, szélesebb lejtővel.
Szemben a Sandlingen (szintén 6-os felvonó) 2 közepesen hossszú piros (egy szélesebb) pálya, és egy változatosabb kék található, ennek elején egy funpark.
Kellemes, hangulatos kis családi síterep, gyakorlott sízőknek nem túl nagy kihívás.
Altaussee-ben van egy nagyon hangulatos hely a Gasthof Loser, mi itt laktunk. Csak ajánlani tudom, ha még nincs szállásotok. Ha van, akkor egy vacsorára érdemes betérni, leginkább csütörtök este, ilyenkor "Volksmusikabend" van, nagyon jó hangulattal, és ínyenceknek is élményt jelentő négyfogásos menüvel.
Ahogy már előttem is írták, itt rendszerint több méternyi hó esik, én fényképezni sem nagyon tudtam, mert jobbára sűrű hóesésben síeltünk (kb. napi 60cm esett)
loser.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.10.21. 05:16
A Wetter.ORF.at szerint szombaton 1 m feletti hó eshet! Lavina veszély van.
Vorsicht: Speziell vom Toten Gebirge bis zum Schneeberg akute Lawinengefahr! Hier wurde stellenweise bereits am Samstag Abend eine Neuschneehöhe von 1 m gemessen.

Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2007.10.20. 11:26
Mi már voltunk ott, amikor a rekord hó volt. fotókat is csináltunk:
http://kep.tar.hu/zita978/50230679?o=0#2

Most télen nem volt annyi hó, nem itt volt a csúcs ha jól emlékszem.

Amúgy ez egy elit környék, nem olcsó állítóllag.
A síterep nem túl nagy, de hangulatos, és sok sífutópálya is van arra, ingyért is.

A síterep nagyobbik oldalán régebbi liftek vannak, de azért jót lehet síelni, és nem voltak sokan.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.10.15. 11:51
Loser:
Ha pályasíző/boardos vagy, és ráadásként még kilométerhajhász, akkor Loser nem a te helyed.
Ha azonban szeretsz egy kicsit az erdőben, tisztásokon kalandozni (értsd mélyhó) arra tőkéletes helyszín, ráadásul avy gear nélkül is kivitelezhető a legtöbb.

Kombinált bérlet van; Planneralm, Loser, Riesneralm és Tauplitz pályáira érvényes.

Tuaplitzon sokan mondák, hogy egy-része amolyan botozos. Az elmúlt évek alatt ez sokat változottpl. kis zubringerek stb. Ill ha ismered a terepet, akkor utána tudod merre kell menni, az első nap lehet belefutsz egy-két ilyen részbe
Képek itt a sielok.hun vannak; Loserről és Tauplitzről is, a gallériában!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.10.15. 10:35
Altaussee a település neve, a tó pedig az Altausseer See. Fura logika, de mit várunk az Osztrákoktól... :-)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2007.10.12. 11:53
Ezt az Altaussee-t nem nagyon értem. Az egy tó nem? Mi szállásunk volt már Bad Ausse-ban, és sieltünk Tauplitz-ban és a Loser-en, lévén ez pont a kettő közt. A síbérlet mindkettőre érvényes volt. Változatos emlékeim vannak. A Loser inkább behavazott erdei utak mint sípályák. Hó volt bőven, sokat kellett gyalogolni, különösen aki snowdoarddal volt. Ha találok képet, akkor teszek fel.
hoboard
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2007.10.12. 11:25
Tényleg nem volt még senki sem itt? :))
Simon, mi leszünk az első expeditőrök, úgyhogy rengeteg képet csinálj majd. :))
Mi január 12től 19ig leszünk a környéken.
Altausee és Tauplitz lesznek a pályáink. Ezekre van valami közös bérlet?

üdv,
hb
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.10.11. 12:07
Szerintem a legfontosabb tudnivaló, hogy a gleccsereket leszámítva áltlában itt mérik a rekordmennyiségű havat:)
Simon
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2007.10.11. 10:35
SZia Hoboard!

Pont én is nyitni akartam egy ilyen topikot!
Mi is január végén leszünk a környéken, remélem kapunk valami infót a helyről.

Üdv:Simon
hoboard
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2007.10.10. 12:11
Ilyen topic még nincs, most lett :)
Január végén mennék a környékre sielni/boardozni. Ha valaki volt már ezen a pályán, pár szóban /ha több se bánom/ leírná mit érdemes tudni a helyről, a pályákról, felvonókról?
Fényképek valakinek vannak?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.