Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar határhoz közeli síterepek Ausztriában - hova érdemes menni?

ÜZENETEK (359)Időben csökkenő Időben csökkenő
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2004.12.28. 08:36
Na leesett a hó Niederalpl-on..:))) Többi közeli terepen semmi változás..:(
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2004.12.27. 11:55
Sziasztok! Dec. 25-en Semmeringen (Stuchleck), elotte ket hettel szinten itt (Hirschenkochgel) siztunk. Stuchlecken az osszes paja sielheto volt (egesz jok voltak). Karacsony elso napjan meg sorba sem kellett allni :-). A palyak nehol jegesek voltak, de altalaban ki lehetett kerulni ezeket a reszeket. A ho nagy resze szerintem muho. Hirschenkochgelen a vilagkupa palya nagyon jo allapotban volt (sok muho), a csaladi palyat leckimeles miatt csak ritkan hasznaltuk. Bar dec. 7-rol dec. 12-re sokat javult azota gondolom meg hoagyuztak egy kicsit. :-) Jo sielest: RM
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.12.25. 11:32
Két hete voltam Nideralpon de nem volt valami nagy. Fennt kásás volt alul meg kemény fagyott. Semeringet meg nyomják ezerrel.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.24. 12:48
Niederalpl oké, ott nem lesz gond, komoly hegyekkel van körbebástyázva, de mondjuk unterbergen eddig sem volt szinte semmi, most max. hóvirág lesz, a wechsel vidéknek is kegyelemdöfést ad ez az idő.Voralpennek sem lesz sok esélye, Annaberg, Türnitz egyelőre reménytelen.
alpssnownext3days.jpg
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.12.24. 12:29
ez jól hangzik.. de egyelőre itt a közeli pályák érdekelnek (unterberg, mitterbach, niederalpl), szóval, az hogy tirolban, vagy karintiában mennyi hó esik egyelőre nem érint (majd januárban fog:)) Csak az a baj,hogy a prognózis is változik,vagyis mondjuk hét elején még mást mondtak.. Egy tény: a déli alpokba mondanak a legtöbb havat. De ma enyhe az idő,holnap pl az Alpenvorland (voltaképpen ez Alsó Ausztria) akár +14 fok is lehet !!! aztán vasárnap+hétfőn valóban havazást mondanak, eleinte 700-1200 m között, s utánna tényleg lemegy a völgyekig.. de ott a bökkenő,hogy szerdától megint enyhe időt mondanak.. vagyis egyszerűen nem akar tél lenni:((
amúgy mindenkinek Kellemes Ünnepeket!
ui: találtam egy dec 19.-i Stuhlecki képet, itt azért látszik,hogy a pályán kívül épp, hogy csak takarja a füves részeket a hó
stuhleck.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.23. 22:24
A legfrissebb modellek szerint a vasárnap lesz necces az alsó-ausztriai pályák szempontjából, ~1200m alatt inkább havasesőt, esőt várnak, de hétfőre lemegy a hóhatár 800-1000m-re, összességében nagyon hangsúlyos havazást jeleznek Salzburg, Alsó-Ausztria, és Steiermark tartományra is, hétfőtől szerdáig 30-60centi friss havat várnak, a többet Salzburgban, és Steiermark-ban, valamint Alsó-Ausztria nyugati részein, a kevesebbet (ez is komoly mennyiségnek ígérkezik) Alsó-Ausztria keleti részein, előfordulhat, hogy a kőszegi, és soproni hegységben is havazni fog. (Természetesen komoly havazás lesz Tirolban, és Vorarlbergben is, ahogyan Karintiában is esni fog, de most csak a közelebb eső tartományokról írtam.)
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2004.12.23. 21:11
Niederalplon hó esett, azt írták, hogy igen jó állapotban vannak a pályák.
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.12.23. 21:11
Sziasztok!

Vasárnap Voltam a Semeringen 1000-rel nyomják a havata gépek készülnek a versenyre. Jó volt mind a két pálya ami meg volt nyitva.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.12.21. 18:33
talán majd most változni fog a helyzet.. csüt estétől csapadékot mond (havazás 500-800 m-től), meg pénteken is, igaz nem nagy mennyiségben, ellenben a hétvégétől újra lehűlést s jelentősebb havazást. így legyen :) jó lenne már mitterbachon vagy unterbergen egyet csúszni.
Lammeralmra régebben sokat jártunk, de ekkor még nem volt meg a duplaszékes. azóta, amióta megvan talán ha 2x voltunk. Túlképpen végülis nem rossz hely, de eddig sohasem tudtuk az egész pályarendszert besízni, hol azért mert nem volt hó, hol pedig volt hó, de nem nagyon ügyködtek azon, hogy megnyítják a többi pályát. Egyébként a két piros pálya egész jó, de a többi inkább síút mint sípálya (értsd nem olyan széles), de pl a családi pálya szép tájon kanyarog le.
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2004.12.21. 13:59
Vasárnap voltam Stuhlecken, műhavas teljesen de sztem a körülményekhez képest nagyon jó... Innen Győrből erős két óra alatt odaértem,igaz nem Sopron hanem Hegyeshalom felé.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2004.12.20. 21:09
Tegnap voltunk Lammeralmon, Stuhleck után van pár kilométerrel, Győrből annak ellenére, hogy eléggé lassú az út Sopronig, 2 óra alatt oda lehet érni, Ausztriában autópályán lehet tekerni végig, az új Semmering-alagút(-ak) jelentősen lerövidíti, meggyorsítja az utat.
Nagyon jó volt a hó, csak néhol volt pár jeges folt, de éles léccel nem okozot gondot!
Rendesen behóágyúzták a nyitvatartó pályákat, sajnos csak két pálya volt nyitva, de mivel eldugot kis terep, a Semmeringen lecsapódik a tömeg, itt pedig nincsen sorbanállás, egy kettes ülőlift, és két húzólift van (csak az ülőlift volt nyitva), remek pályák, kellemes terep, kezdőknek, haladóknak egyaránt ideális.

Semmering Hirschenkogelen mentek a hóágyúk, de csak két pálya volt nyitva, és a kabinos lift, ezzel ellentétben a nem messze lévő Stuhlecken az összes pálya nyitva van, sokkal több hó esett ott ugyanis, szintén jó a hó Niederalpl síterepen.

Ha friss infót szeretnél a hóhelyzetről, és arról, mi várható, ez hetente csütörtökönként frissül!
https://sielok.hu/hohelyzet.htm
carving78
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.12.15. 10:12
Mönichkirchen,St.Corona,Wenigzell(kék-piros pályák),Strallegg(fekete).Én ezeket tudnám ajánlani, mindegyiken voltam egy hétvégi nap.Igaz nekem könnyen elérhető, mert közvetlenül az osztrák határ mellett lakom.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.12.10. 23:03
Onkel Fritz
Hochweg 6, 8684 Spital am Semmering
Telefon: +43(0)3853-217
Fax: +43(0)385321713
ár:28-32 euró,reggelivel/fő
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2004.12.08. 08:53
Szállás Semmeringen - most tettük fel!
https://sielok.hu/hotel-haus-semmering.htm
Szálloda és bungalók, apartmanok is foglalhatók.
A hotelben van: 20 méteres uszoda, szauna, masszázs, fitnesz, gyógyterápiák, asztalitenisz, játszószoba, animáció, gyerekdiszkó, Duna-TV, biliárd.
A szállodában magyarul beszélő személyzet is dolgozik, így a szállásfogalást magyarul is lehet intézni!

Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.11.25. 15:52
a 36-40 euróhoz meg annyit, hogy a raxon a hotelben 3nap félpanzióval 76euró.. ehhez képest mindenképpen drága
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.03.07. 14:57
Üdv !
Tegnap ismét Unterbergen voltunk. Végig sütött a nap és nagyon szuper hó volt, olyan 150 cm, és powder;) A pályák kíválóan voltak preparálva, még a meredekebb részeken sem volt semmi gond. Délelőtt alig kellet a lifteknáé várni, de délutánra egyre többen jöttek fel, így ekkora zért már megnőtt a várakozási idő. Elsősorban az alsó csákányosnál, itt olyan 10 perceket kellett várnunk.

Más: Ernest ! s nagyjából milyenek a Zauberbarba az italárak ? a csatolt 2 kép egész cool;)
unterbergmarc6-008.jpg
unterbergmarc6-010.jpg
unterbergmarc6-013.jpg
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.02.22. 17:03
Tegnap este Semmeringen (Hirschenkogel) síztünk és boardoztunk. Valóban nagyon jó volt, az egész úm. „feelinges” volt.
Összesen három pálya van ilyenkor este kivilágítva; a Weltcuppiste, a Kogelabfahrt és a családi pálya (no meg a szánkópálya, de az a mi szempontunkból most érdektelen volt). Mindegyiken teljeséggel elegendőek a fényviszonyok, de legjobb a Weltcuppistén. Talán még jobbak a látási viszonyok, mint nappal, így jobban kilehet venni a pálya esetleges egyenlőtlenségeit. Hozzá kell tenni, hogy nem mindegyik reflektoroszlopot kapcsolták be, illetve a bekapcsoltakon sem az összes világított, de így is teljesen tökéletes volt. Várakozási idő szinte abszolút nem adódott, lényegében az ember lecsúszott, s már ment is fel a .nyolcszemélyes kabinossal. A pályák preparálása is kielégítő volt, volt rajtuk bőven hó (természetes és műhó). Csupán egy-két helyen alakultak ki az este végére kisebb jégfoltok, de ezek sem jelentettek gondot, mivel problémamentesen kilehetett őket kerülni. Látványos volt a nap zárásaként a Pistenbully-ik által kreált, kisebb show. Nagyon pofásan néz ki, az idei szezonban felépített „Zauberbar Semmering” aprés sí bar, s jó kis zene ment. Igaz itt már nem maradtunk, de ami késik nem múlik:) majd legközelebb. Pár kép csatolva.
semmering-012.jpg
semmering-022.jpg
semmering-023.jpg
semmering-028.jpg
semmering-030.jpg
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2004.02.01. 11:16
üdv!
tegnap egy csodálatos napot töltöttünk sízéssel és boardozással Unterbergen. Képeslap idő, azaz napsütés, kék ég, szuper porhó, olyan 120 cm, nagyon finoman kezelt pályák, különösen reggel, amikor még a ratrakok nyomai voltak a pályán és te karcolhattad az első íveket a pályára... hmmm:)) szóval tényleg szuper volt, bár a parkolóban már reggel sokan voltak, de fenn szépen eloszlott a tömeg, egyedül a délután volt, de akkor se mindig kritikus időpont, nagyon sokna voltak fenn, éttermek tele, és néha 10 percet is kellett várni, igaz a pályákon abszólut nem volt tumultus, egy két képet is csatolok, akit érdekel annak linket küldök, mert netre feltettem az egészet.
unterberg-004.jpg
unterberg-018.jpg
unterberg-031.jpg
unterberg-034.jpg
unterberg-037.jpg
unterberg-010.jpg
unterberg-019.jpg
unterberg-008.jpg
Lucky Luck
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.01.25. 19:39

sziasztok ! múltkorokban st pöltenbe akadt dolgunk s így jutottam egy általam még nem ismert síterepre alsó ausztria nyugati felében, a honlapja https://www.arralifte.at
szerintem yo kis pályák vannak, szuper hangulat s mérsékelt árak! csak az a baj, hogy nekem messze van, de hát ha már st pöltenbe voltam akkor miért ne menjek oda hisz onnan nincs oly messze
Lucky Luck
arralifte.jpg
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.