Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.11.23. 15:38
Igen, karácsony előtt 1 nappal vagy Február végén. SPORT EXPERT pl. De, szerintem e-bay a nyerő ha, tudod már mit akarsz.
hellosz
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.11.21. 18:38
Sziasztok! Most készülök új bakit venni. Szerintetek Ausztriában jobb áron belehet szerezni új sícipőt mint nálunk? És ha igen hol?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.11. 16:13
Itt kellene megkérdezni a Lange honlap szerint ők viszonteladós Lange/Dynastar vonalon:
SPORT 2000 DORFSTÄTTER
DR. KARL RENNER PLATZ 3
2640, GLOGGNITZ
Phone : 0043 2662 42330
Előzmény: (fz 73344)
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.11.11. 15:21
Akkor ezek szerint Magyarországon nincs Lange viszonteladó.

Következő kérdésem, hogy ki tud Bécsben olyan sportboltot, ahol van Lange, illetve a teljes Lange palettát árulják?
Mangosuthu
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.11.10. 20:57
Tisztelt fórumozók!

Meg tudná valaki mondani,hogy mi a különbség felépítés vagy funkcionalitás szempontjából egy all mountain es pl egy freestyle cipö között? Pontosabban a Rossignolnak a SAS pro modelljére gondolok mennyiben lehet ezt a modellt "rendes" sielésre használni,hát persze azt sejtem,hogy lehet,de milyen hátulütöje lehet egy,hogy a Rossinál maradjunk,Zenith-tel szemben?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.09. 07:41
Hát igen, szegény Kastle, a lécek minősége érdekes módon még a Kastle márkanév alatt megkezdődött a Benetton Sportsystems-be való beolvadáskor, ezek a minőségi hibák aztán változatlanul jelen voltak az első néhány Nordica léc generácinál is (pl, síléc talpának leválása a kantni mellett mindenféle korrózió hatás nélkül...)
Mondjuk egy mostani Kastle lécet szívesen fogadnék, ha jól tudom a Head-nél készülnek.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.09. 06:59
Ahogy a Head a San Marco-t.... Vagy a Nordica a Kastle sílécgyárat a léceihez, az első jó pár év mindkét (mindhárom) esetben mégis a minőség visszaeséséről szólt, és utána kezdett el emelkedni. Ne kérdezd hogy miért, fogalmam sincs, talán a váltással elmentek (vagy elszívta a konkurencia) a szakembereket, nem tudom.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Agent 73068)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.08. 18:56
Pedig az Atomic a szintén legendás Koflach céget vásárolta fel a bakancsgyártás beindításához.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.08. 18:15
Helló Andris!

Dalbello mindig is a jó ár/érték arányú csukáiról volt híres, régebben a közép és felső osztályú cipői nem voltak versenyképesek, nem fogták eléggé a lábat, de kényelmesek voltak. Mostanra sikerült ezt kiküszöbölni. Nordica gyártja messze a legtöbb cipőt a világon, nem véletlenül. Nordica-t és Salomon-t hoznak a legkevesebbszer tágítani, Head-et és Atomicot a legtöbbször, ez egyben egyenes arányban áll a gyártási tapasztalattal (Head és Atomic cipő kb. 6-7 éve létezik, Nordica és Salomon pedig évtizedek óta). Nem rossz a Head és Atomic sem, elég igényesek, csak jóval kevesebb emberre passzolnak.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (Andris25 73040)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.11.08. 16:15
Szia Andris25!

A negyedik szezonomat kezdem el egy Dalbello ZS4-es cipővel. Annak idején több tucat órát töltöttem el a próbálgatással, és végül e mellett döntöttem. Akkor nekem a név csak annyit mondott, h. az olasz válogatott ezt márkát használta. Az enyém 80-as flex indexű, és teljesen elégedett vagyok vele. Évente kb. 15 napot töltünk pályán, ez talán kicsit több az átlagosnál. A ZS4-nek mindössze annyi konstrukciós hátránya van, hogy az első csat előtti "gát, szélfogó (ami elvileg védené a csatot)" túl kicsi, ezért nagy esésnél képes a csat letörni. Nekem már kétszer sikerült ezt előadni, de tudtam pótoltatni a csatokat. Gondolom a fejlesztés során ezeket a hibákat kiküszöbölik.
Sok havas leejtőt a teszteléshez!

Üdv.: BL
Előzmény: (Andris25 73040)
Andris25
29 élménybeszámolót írt
29
16 éve tag
2009.11.08. 10:59
Sziasztok!

A Dalbello bakancsokról szeretnék némi információt kapni Tőletek! Akinek van, volt, vagy lesz, vagy legalább ismeri a márkát kérem ossza meg velem a véleményét. Tegnap beruháztam egy Axion 8-asba. Természetesen a Hó-Show-n vettem, ott legalább fel tudtam próbálni több márkát és típust is. Ezt próbáltam először, már a bebújásnál sejtettem, hogy jó lesz, és be is igazolódott! Próbáltam Nordicát, Head-et, Atomicot, és egyik sem tartotta úgy a lábamat, mint ez. Nem nyom sehol, pedig ültem, álltam, mozogam benne vagy háromnegyed órát.
Igazából azért érdekel a véleményetek, mert az eladók, ahányan voltak, annyi féle véleményt osztottak. A Nordicás szerint a Dalbello nem túl jó, a Heades és a Dalbellos meg a Nordicát szidta. Én meg megvettem azt, amelyik a legjobbnak tűnt...
Üdv mindekniek!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.05. 18:17
pontosítanék: A B sorozat az M-hez képest sajnos a sarokrésznél is szélesebb, sok embernem az m jól fogja a lábát, de szorít oldalról, a B jó, de lötyög benne a sarka. Az előbbin csak a külső héj szélesítés segít, az utóbbin egy speciális, sícipőbe tervezett sarokemelő (vagy speckó talpbetéttel).
Sícipő vásárlásnál minél több próba az alapszabály. Ja, meg ma (illetve kb. 2 éve) minden katalógusban megtalálható sícipő már lábra alakítható bélésű (a hervises, stb. SMU-k nem, mert a lábra alakuló bélés drága dolog, viszont nem látható, tehát nem azzal kérik a gyárból, eladó meg ugye nem magyarázza el). A kereskedő ne legyen már spúr, és vegyen egy lábra alakító gépet, és szánjon már rá 25 percet, hogy ingyen lábra alakítja a vett cipő bélését, ne később kelljen az embernek fizetni 4-5 ropit egy ráalakításért...

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (huligan 72813)
Rocko
31 élménybeszámolót írt
31
17 éve tag
2009.11.04. 20:48
értem köszönöm, erre voltam kíváncsi. a felx fogalmával és jelentésével tisztában voltam, csak a példa kedvéért írtam a két bakancsot, állhatott volna ott bármi.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.04. 16:24
Minden gyártó máshogy jelöli a bakikat. Az Atomic esetében a "b" az a bakancs méreteit határozza meg (szélesebb a lábfejnél) a szám pedig a családon belüli keménységet (a héj műanyagának összetételét). Tehát a b90 és a b100 méreteit tekintve egyformák, de a 100-as merevebb!

Mivel a merevség is kihat a komfort érzetre ezért, ahogy MM is írta relatív sok időt kell eltölteni benne és mozogni, hogy érezd a külömbséget!

Tehát nem lesz egyforma a komfort érzet a B90-ben és a B100-ban hiába ugyan azokkal a méretekkel rendelkeznek!
Előzmény: (Rocko 72754)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.11.03. 23:53
Hi,

Megnéztem amit irtál, a cipőket nem láttam ilyen név alatt, de ez lényegtelen...mert...

Szerintem SEMMILYEN cipőt ne vegyél legalább 20-25-perc beállított, becsatolt próbálgatással és utána (ha találsz profit, pl Péter) lábra alakítással, amennyiben ezt lehet az adott terméknél.

MM
Rocko
31 élménybeszámolót írt
31
17 éve tag
2009.11.03. 23:39
bakancs vásárlásnál ugye nem árt felpróbálni a kiszemeletet. viszont lehet, hogy máshol találok nagyobb felxszel ugyanabból a márkából és ugyanabból a családból. a kérdésem az lenne, hogy ezek kialakításban egyeznek? pl: felpróbálok mondjuk egy atomic b90et (tökéletesen passzol), de találok máshol egy b100at, akkor lehet referenciaként rávágni, hogy ez biztos jó lesz?
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.11.01. 15:10
Lehet Maci-Laci, nincs közvetlen összehasonlításom, mert még nem volt a lábamon spanyolcsizma, de olyannak tudom elképzelni az érzést mint amit abban a Langéban éreztem. Pedig amúgy tetszenek, de igaza lehet Péternek mert egy barátom vett egy Fluidot és pont ott nyomta a hol Péter is mondta, nyomatás lett a vége. Mikor én vittem az enyémet mutatott egy bakit amit extrém módon meg kellet nyomni a külső talp élnél, hihetetlen mit lehet egy bakival művelni értő kezekben...
Előzmény: (maci-laci 72497)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.31. 11:14
Gaboca ami nekem van LANGE azt a négy féle szélességben létezik LOW FIT,MÉDIUM FIT,CONCEPT FIT,HIGH FIT.Lehetséges,hogy Te egy "spanyolcsizmát" próbáltál:D
Előzmény: (gaboca 72492)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.10.31. 09:49
Nekem nem, én Tecnica Icon Alut használok, mondjuk tavaly voltam nálad megnyomatni, nekem ez a márka jött be. Langét egyszer próbáltam, de én nem bírtam elviselni magamon, (hülyén állnak a boka csontjaim)keskeny lábra valónak tűnt. A Stöckli előtt Dynastar Omeglass 63-as volt-van és nagyon öröm léc, a barátnőmnek is Dynat vettünk tavaly (vicces áron) nagyon szereti.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.31. 09:03
Tökéletesen igazad van.Nézegetem a cipőket és még azt sem mondanám,hogy spártai kinézetűek lennének,még a külsőre igen sokat adó nőknek sem lehet panaszuk. http://www.langeskiboots.com/#/products
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.