Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.10.05. 14:54
mgy, ezzel a problémával én is találkoztam, pontos a leírásod, nálam a probléma oka az volt, hogy a bakancs keskeny volt a lábfejemhez, de ezt csak annyiban éreztem, hogy én is üvölteni tudtam volna a tányéros/csákányos felvonókon, lefelé meg nem volt semmi bajom.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.03. 23:20
ja, sejtettem... télleg baromi jól néz ki a kicsike élőben :-)

már csak egy hasonló ütős léc kell hozzá...:-)

Bár a kinézet nem a legfontosabb...
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 23:15
májerfaktor = kinézet
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.03. 23:06
Nos, ennek a neve a szezonban a honlap alapján is Speedmachine 110.

Nem tudom az általatok emlitettek közül melyik lehet. Majerfactor??? Ez mi is ??? :-)

Tény hogy nagyon kényelmes, bár a Rossimhoz képest jóval keskenyebb...de a profi azt mérte le, hogy teljesen normális a lábfejem, pedig azt hittem, hogy széles tipus. De hogy mennyit szuperált azon, hogy hogyan melegítse rá a lábamra a bélést.....aszittem, hogy versenyző vagyok. És aztán 15 percig álljak a boltban sítartásban, 70fokos bakancsal a lábamon!!! :-)

Kicsit bedurrant a combom...:-)

Másik, hogy itt alapból kidobják a bakancs talpbetétjét és beleraknak egy spéci, megfelelően talp-emelőset...ez így volt a túrabakancsomnál is.

A lényeg, hogy jól legyen benne a lábam...és ne kelljen mindig, pl felvonózáskor kikapcsolnom minden csatot...
MM
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 23:02
azóta utánanéztem a dolognak és ez egy új modell speedmachine 110 2010 , van még 120 és 130-as is a 130-as ugyanaz mint az én 14-esem csak a felső pánt kialakítása kicsit más, szóval ez a régi 10-esnek felelhet meg
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.03. 22:44
ez a 12-es ha jól tudom mert én nyáron kaptam egy speedmachine 14-est és az nem így néz ki.. full fehér és piros, meg ahogy írta MM a lécvásárlós tpikban ennke "csak" 110 a flexe. egyébként mé nem próbáltam a bakit én-se de naogyon kényelmes és a májerfakorja sem kevés ;D
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.10.03. 21:23
Speedmachine 14? Én immár a negyedik szezont kezdem a sajátommal, egyelőre ennél jobb bakancsot nem tudok elképzelni.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.03. 18:43
Hello,

A mai vásárlás eredménye az alábbi bakancs. Kb 2 órán át foglalkozott velem az eladó, nagyon felkészülten javasolt dolgokat, majd kb 45-percen át alakította a lábamra a belsőt...Remélem jó lesz.

Ha valakinek volt hasonló bakival tapasztalata, megoszthatná velem...

Üdv
MM
speedmachine-110-12476707636759-adaptive-280x1000-q85.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.09.04. 20:27
Ja, bocsi:) Az említett bakancs olyan 60-as flexű lehet ami szerintem elég a 60kg-os testsúlyhoz, én is inkább a technikában,vagy az erőnlétben keresném a combizom húzódás okát.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.04. 09:34
Nau, ha csak az egyik combod, akkor szerintem technikai oka lehet. Valószínüleg nem egyformán fordulsz mindkét irányba, illetve az egyik (a fájós) combodat nem tudod tehermentesíteni és ezáltal ellazítani. A folyamatos feszülés miatt pedig elfárad és előbb-utóbb fáj is, olyan, mintha el akarna szakadni az izom. Nézd meg, hogy melyik lábra csinálod a vészmegállást, tuti, hogy a másik a fájós. Ha így van, akkor javítani kell a technikádat, pl. egy darabig tudatosan mindig a "rossz" lábadra állj meg, illetve iskolázz egy kicsit: fordulj úgy, hogy a hegylábadat felemeled, nem csak tehermentesíted, pár centire tényleg elemeled a talajtól. Ez csodát tud tenni, mert rákényszerít a helyes terhelésre, ezáltal a feszít-ernyeszt "üzemmód"-ra.
Ez persze a hagyományos alpin-technikára vonatkozik, carvingra nem. Amúgy szerintem a carvingozás is ellazít, ezért igyekezz váltogatni a 2 technikát.
A cipő minél nagyobb flexindexű, annál inkább leveszi a terhet a combokról. Amikor kemény lécem és puha cipőm volt, én is hamar elfáradtam, mert a cipő nem tartott, minden a combjaimra maradt...
Nau
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.09.03. 21:23
Szia!

Ott van, 60 kg.:)
Érdekes módon csak az egyik lábamon éreztem ezt, a csatok ugyanúgy voltak beállítva, szóval nem hiszem, hogy az lenne az ok, az erőnlét talán, de azért rendszeresen edzek, annyira márcsak nem lehetek rossz formában:).
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.09.03. 21:16
Szia,

Az általad írt combizom fájdalom, szerintem leginkább a nem megfelelő erőnlét eredménye szokott lenni. Viszont bármiféle bakancs-tanácsadáshoz jó lenne tudni a súlyod.
Nau
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.09.03. 20:26
Sziasztok!

A segítségeteket kérném bakancs választás ügyében. Eddig egy Nordica Olympia EM x6-os volt, de nem tudom, hogy az alacsony Fi miatt vagy a kölcsönzött léc miatt, de egy idő után borzasztóan fájt a comb izmom és nem is igen tudtam a fordulásokat jól megcsinálni.
Most, hogy léc vásárláson töröm a fejem nem mindegy, hogy milyen a bakancs.
Paramétereim: nő:) 164 cm 60 kg. A léc, amit kinéztem vagy a Völkl Fuego vagy a Sol lenne.
Ezek alapján milyen bakancsot javasoltok?

Előre is köszönöm.

Üdv.
Nau
bounty
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.03.31. 11:07
Megvolt az éles próba, szerencsére eleget idomult a bélés, hogy a végére teljesen jónak éreztem, úgyhogy nem kell tágítani. Tényleg érdemes alapból inkább kicsit szorosabb cipőt venni, semmiképp se a nagyon kényelmeset.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.26. 12:25
Alternatívaként próbáld meg az egészen vékony harisnya szerű zoknit,nekem bejött.Nem lehet elégszer leírni a csatokat lassan fokozatosan meghúzni,mert ha túlhúzod akkor utána mindenképp nyom,ezen csak az segít,ha le illetve utána újból felveszed és kezded az elején.
bounty
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.03.26. 11:02
Köszönöm, minden tanácsot szívesen fogadok, kezdő síelő lévén. Az az igazság, hogy eddig kölcsön cuccokkal voltam mindig, ez az első saját bakancs és léc is, szóval ha katasztrofális lesz akkor legfeljebb bérlek majd ott egyet.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.25. 23:04
Mgy!Erről beszéltem,csak az én esetemben a fájdalom már minden határon túl lépett.Amit leírtál az természetes mivel siklás közben a súlypont miatt a láb hátra csúszik,.és a láb egész másként helyezkedik el.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.03.25. 22:17
Baunty !
Amennyiben jót akarsz magadnak vidd a régi bakidat is,mert ha az új elviselhetetlen akkor legyen mivel csúszni.Magam is így jártam,három kör után azon gondolkodtam,hogy inkább mezítelen lábbal megyek vissza a kocsihoz.Azért azt javaslom ne légy türelmetlen mert sok bakancs néhány nap után beáll a lábadra.Ezt az időszakot az előttem is javasolt játék a csatokkal módszerrel teheted elviselhetőbbé.Csúszásnál meghúzod,felvonón meglazítod,hüttében leveszed. Ezek után sem érzel változást irány a tágítás.
Mangosuthu
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.03.25. 21:10
Koszi a tanacsokat,mar reg nem neztem be ide, de azert meg erdekel a tema...
Valaki kinal nekem egy vadiuj(hasznalatlan) Salomon cipot jo arban,de nekem valami nem tiszta,ez a modell nem jelenik meg a ceg honlapjan...lehet talan egy regebbi modell? Vagy pedig olyan "hervis"-es porteka?Itt kuldok egy kepet is rola,talan valaki felismeri...A nevemre kell kattintani es a fotoalbumban ott a kep
bounty
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.03.25. 16:02
Igen köszi, én is így gondoltam. Hétvégén leruccanunk Semmeringbe, ott kipróbálom előbb mindenképp - remélem 2 lábon térek majd haza :)

Amúgy a bal bakancs egészen tökéletesnek érződik 1 órányi szobában viselés után is, a jobb oldalinál viszont a külső elülső részen ekkor már nyomást éreztem és be is vörösödött ott a lábam - élesben a sílécen akár jobb vagy rosszabb is lehet, majd kiderül :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.