Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
bounty
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.03.25. 00:17
Üdv! Azt nem tudjátok, mi a különbség a 2 hely tágító eljárása között, jobb valamelyik? Én is fontolgatom a dolgot, mert gyanús, hogy a vadiúj cipőm a terepen élesben nyomni fog, de azért most hétvégén adok neki egy esélyt és utána döntök csak.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.03.24. 17:41
Nincs mit. Ott felpróbálva nekem tökéletesnek tűnt, de síelés közben kiderült még nem okés, a második már jól sikerült. Szerintem is nagyon korrektek voltak, csak ajánlani tudom őket, nekem necces helyen kellett nyomni, elmondták milyen veszélyei vannak, mi történhet legrosszabb estben, ezután eldönthettem... Jó síelést!
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.03.24. 13:12
Szia! Bartus és Fiai. A betétet kellett kivenni és azon bejelölni a pontot ahol a nyomást érzed, elsőre nem lett tökéletes az egyik bokámnál ezért itthon egy fogpiszkálóval átszúrva kerestem meg a pontos helyet, majd filctollal megjelöltem. Ott kellett hagyni.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.03.22. 13:16
Nekem 2.500 Ft volt nyomás pontonként, de ebben benne van az is ha még utána kell igazítani, nekem kellett.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.03.03. 21:19
Becsatolva.
éjti
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.03.03. 21:06
sziasztok!
sícipőt becsatolva, kicsatolva vagy akárhogyan kell eltenni nyári álomot aludni? gyerekkorom síiskolás emlékeiből a becsatolva rémlik, de nem tudom, mennyi igazság van benne.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.02.20. 09:20
Szia GASper! Az én angolom sem az igazi de úgy látom 106mm a szélessége a lábfejnél. Jómagam 15 éve használok Tecnica cipőt, jelenleg egy Icon alut taposok teljes megelégedéssel. Mióta Tecnica cipőm van minden mást kényelmetlennek találok, pedig minden Hóshown-on végig próbálom a felső kategóriás cipőket, és mindig elvéreznek. A baráti körömben is sokan használják, tapasztalatom szerint új vásárláskor sok megpróbált cipő után belebújva egy Tecnikába mindenki azt mondja ezt sokkal jobbnak érzi.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2009.02.18. 22:50
Próbáld fel az atomic hawx sorozat valamelyik darabját. Direkt a szélesebb lábfejjel rendelkezőknek találták ki, és megfelelően kemény a cipő. Na meg az ára:)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.02.18. 22:02
Szia GASpeer !

Lehet hogy hülyén hangzik amit mondok, de én szentül meg vagyok győződve arról, hogy akinek túl magas a lábfeje jobban jár a három csatos cipőkkel, ahol a középső csat harántvonalba (a sarok irányába) húz. Egy gyártót tudok aki manapság gyárt ilyeneket, és az az olasz Dalbello.

Üdv: BL
GASpeer
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.18. 21:49
Tecnica bakancsból csak valami régi volt a lábamon.
Ez mit tud? (az angolom nem az igazi)
misto
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.02.18. 18:59
Üdv. GASpeer !

Ezt a Tecnica H.V.L.-t próbáltad már ?

http://www.tecnicausa.com/assets/content/skiing/vento_95.html
GASpeer
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.18. 17:57
Üdv

Szeretnék végre 1 jó bakancsot venni magamnak tizenx év sielés után, de kellene kis segítség. Adataim: 183cm/115kg szélesebb lábfej, lúdtalp, erős vádli, tempós, "agresszív" stílus.
Ezekből látszik, hogy halmozottan hátrányos helyzetből indulok. Sok cipőt próbáltam, de mind 1-2 nap után kényelmetlenné vált, lábfejnél nyomott, ha lazítottam akkor meg nem tudtamm megtartani a lécet.
Milyen adatokkal nézzek bakeszt, hogy megoldjam a problémát? A lúdtalpam lehet gond?

Köszi előre is.
GAS
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2009.02.17. 17:02
Szia Mangosuthu! Próbálj Tecnica cipőt, széles lábfejnél be szokott jönni.
snowrox
10 élménybeszámolót írt
10
15 éve tag
2009.01.28. 00:20
Sziasztok!
Ha valaki tudna segíteni abban, hogy milyen bakancsot válasszak az szuper lenne. 180cm magas 70kg vagyok. Lábméret:44 ('fiu). Kb 15 éve síelek, de 1 évben általában csak 1 hétre sikerül eljutnom. Szeretek gyorsan menni. Flex indexből 60-70-es elég vagy inkább a 90-100 felé kellene nézelődnöm. A mostani bakancsom igen régi de annál keményebb. Nagyon szeretem, de sajnos a bélése teljesen tönrement. Akárkinek hasznos tanácsa van szívesen veszem.
gyuri67
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.25. 14:25
Mangosuthu!
Hasonló gonddal kerestem cipőt.Amit kényelmesnek vettem elsőre, az lötyögött rajtam, hiába húztam a csatokat.
Ezért egy keskenyebb fazonú Atomicot vettem, ami az üzletben olyan volt, mint az álom. Aztán az első gyakorláson -6 fokban majd megőrültem, úgy nyomta oldalt a lábamat. /erre csak most, benneteket olvasva jöttem rá, hogy a hidegben más a műanyag, mint a fűtött üzletben - pedig milyen alap /.Már elkeseredtem, hogy mégis az átlagos fazont kellett volna megvenni. Elvittem egy szaküzletbe, melegítették a bélést, próbáltam másik talpbetéttel, de nem volt az igazi, meg addigra már a bélés melegítés utáni "lábrahúzás" meggyötörte a lábam, semmi sem volt jó.Tágíttatni nem akartam, adtam még egy esélyt a cipőnek.Szóval jött Maci-laci tanácsára a legegyszerűbb megoldás, laza csatokkal felvenni, próbálatni, húzogatni...Itthon napokon keresztül órákat voltam benne,egész jónak tűnt. A pályán meg síelés közben már annyit húztam rajta, amennyitől itthon a meleg szobában már fájt volna. Nyilván alakult a bélés is , meg megszoktam idővel.

Másik, talán legbiztosabb megoldás: a pályáknál lévő kölcsönzőkből bérelni és amelyik a legjobb , azt megvenni. Biztosan drágább, meg már volt valakin korábban, de legalább élesben próbálhatod.
üdv: Gyuri
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.25. 12:57
Nehéz ügy két,dolgot javasolnék.Próbálj meg bérelni minél több fajtát akkor talán rá lelsz az igazira.A másik megoldás,hogy veszel egy olyan bakancsot ami hosszra és bokánál tökéletes és elviszed tágításra ahol a lábadra igazítják.
https://sielok.hu/rovat/sicipo/cikk/sicipo-tagitas/
Nem olcsó mulatság de fantasztikus eredményt produkál a beavatkozás.
Mangosuthu
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.01.25. 11:57
Sziasztok!

Új sícipö után szeretnék nézni,de az eddigieknek mindig volt egy közös "hibájuk",ezt szeretném ezen vásárlással korrigálni.A lábam 43-as de az arány a lábfej szélessége és a boka vastagsága között szerintem igen nagy,ez abban nyilvánul meg,hogy mig a baki szorosabb becsatolásánál egy idö után fájni kezd a lábfej külsö oldala,a boka mégis túl szabadon mozog.Tehát egy olyan belsö kialakitásu cipö kéne amelyiknek enyhén szélesebb a lábfej elsö 2/3-ad része és jóval keskenyebb a bokánál(vékony boka).Létezik ilyen baki minden gyártó palettáján,vagy csak néhány márkánál,vagy sehol?

Elöre is köszi a válaszotokat!

Üdv.Sanyi
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.23. 20:37
gyorgyferenc:
Nem tudom aktuális-e még a vásárlás de pár tapasztalat. Szintén vicces paramétereim vannak: 183/85 hozzá 26.5-es baki méret. Én is sokat vadásztam végül B90-et vettem szinte bagóért. (49e - most a kékben a maradékok 35e körül mozognak). A vásárlás óta Magyarországon volt alkalmam párszor kipróbálni. Én is aggódtam, mert a boltban puhának találtam. Kint 0 fok körül és az alatt már teljesen jó. Nem nyeklik nyaklik. Szóval ha van rá lehetőség akkor érdemes kipróbálni "élesben".
ndani
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2009.01.23. 19:13
Nekem főleg a győzikemintás csalt könnyet a szemembe. Bámulatos, hol tart már a tudomány :) Köszi szépen az infókat!

Üdv,
dani
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.