Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fázós
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2009.01.23. 17:10
Dani!

Pár évvel ezelőtt gyártotta ezeket a Rossignol, azóta már ők is belátták, hogy zsákutca volt. Évek óta próbálják a megmaradt készleteket eladni. Ha nem síeléshez használod, csak a hüttében ücsörgéshez, akkor nagyon szép leopárd mintás betétűek vannak pl. plaza cicáknak.
Egyébként belebújni, felvenni biztos könnyebb.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2009.01.23. 16:21
azt irja rekreacios, szval vmilyen serulesbol felepules kozben, vagy ha a sielest hosszu ideje nem gyakoroltad, konnyebb ujra hozzaszokni. egyertelmu hogy semmi ertelme, ha komolyan akar valaki sielni.
ndani
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2009.01.23. 15:56
Üdv,
A puha bakancsokról meg tudná valaki a tapasztalatát osztani? Most láttam a mallory oldalán a következőt: "A ROSSIGNOL SOFT TECHNOLÓGIA A KEMÉNY MŰANYAG HÉJAT PUHA ANYAGOKKAL KOMBINÁLJA. A SÍCIPŐ PUHÁBB, KÉNYELMESEBB, KÖNNYEBB BELEBÚJNI. REKREÁCIÓS SÍELÉSHEZ AJÁNLOTT"
Ajánlott ez pl. kezdőknek, átlagos ízirájdingra, vagy ez a puha bakancs téma, amolyan parasztvakítás? Guberáltam utána sokat a hálón, de sok infó, főleg gyakorlati, alig akadt.

Üdv,
dani
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2009.01.15. 07:20
Én az ünnepek előtt vettem új bakancsot, Nordica Sportmachine 14. A vásárlással kapcsolatban jutott eszembe az, amit itt az előző hozzászóló is felvetett és viszonylag kevés szó esik róla. Mégpedig az, hogy a próba során jóval magasabb a hőmérséklet, mint a használat során. A bakancs Flex indexe 85 és 95 között állítható, és megmondom őszintén a próba során a huszonx fokban igencsak puhának éreztem. Még majdnem el is gondolkodtam, hogy biztos jó lesz ez nekem? Aztán azért megvettem, és kint a pályán a -15 fokban "hozta" a keménységet. Szerencsére a lábam átlagosnak mondható, így a hőmérséklet különbségből adódóan a bakancs nem nyomott sehol, de simán el tudom képzelni, hogy valakinek a bakancs a "meleg" próba során kénylemes volt, de kint a mínuszokban esetleg már nyom valahol.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.01.13. 09:18
Maci-Laci1!

Köszi, lecsekkolom!
Egy sima cipő vásárlás is egy Rock&Roll, nemhogy ilyen. S amilyen marha vagyok, szeretek túrázni, bicajozni, síelni, snowboardozni...
A szörfözés csak azért nincs benn a felsorolásban, mert az lehet mezítláb is nyomni.

F
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.12. 14:19
Jól megáldott az ég evvel a pici lábbal:) Nézd meg ezt a "spanyolcsizmát":
http://www.skiing.hu/shop/product_1296_dolomite-z-rage-120-tff-sicipo.html
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.01.12. 09:39
Sziasztok!

Úgy érzem, meghaladtam a jelenlegi, régi sícipőmet, elkezdtem próbálni újakat.
Egy ATOMIC B90 egész kényelmes volt, de...
Adataim: 182cm / 95kg és hozzá 41,5-es (26,5) láb, ami ráadásul magas lábfejjel is társul.
Az áruház 22 celsiusában a B90 jó volt, de ha becsatoltam, akkor is úgy éreztem nyúlik, rugózik az anyag, nem fogja mereven a lábamat. Egy 44-esnek 4-5 cm-rel magasabb a szára és gondolom merevebb is.
Kérdésem, van-e megoldás a merev bakancsot kereső kislábú nehéz sporttársaknak?
F
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.01.11. 17:10
A LANGE négy szélességben készít cipőket:
LOW FIT, MÉDIUM FIT, CONCEPT FIT, HIGH FIT, jelölésekkel.Amúgy lehet kapni http://www.skiing.hu/shop/category_8.html bizonyára több helyen is én pl Miskolcon vettem.
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.11. 16:45
Sziasztok!

26,5 KESKENY női síbakancsot keresek. Azt hallottam, a Lange bakancsai relatíve keskenyek, de itthon nem lehet kapni. Van valakinek vmi infója, h. legközelebb hol találok ilyet vagy mivel érdemes még próbálkozni?

Köszi
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2008.12.19. 20:46
Valaki?
Stofi
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.12.18. 23:43
Szevasztok!
A Raichle bakancsom bowdenje kitágult, illetve az egyik racsni elromlott. Ha tudtok valakit aki ennek a javításával foglalkozik, kérem, hogy jelezzétek.
Köszönettel: a.stof@index.hu
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2008.12.14. 23:00
Sziasztok!

Korábban kértem itt tőletek tanácsot sícipővásárlással kapcsolatban, akkor 70-80 flexindekszü bakancsot javasoltatok. Hirdetnek itt a síelők oldalon Head Worldcup Ti N97, Head Edge 9.8 bakancsokat, és néztem még a Nordica GTS 6 bakit, és kellene róluk egy kis információ, meg hogy tudásban melyik megfelelőbb számomra. Áraik: Worldcup új 16000, Edge 2*használt 25000, Nordica új 34000. Paramétereim: 58.kg 163.cm, haladó férfi, a nagyobb íveket és a közepes sebességet szeretem.

Előre is köszi a segítséget.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.11. 00:44
Nos sikerült megpróbálnom több darabot is. Több head köztük egy rs80 némi Salomon és egy két Nordica.

Mindegyiket annyit állítottam amennyit csak tudtam végül mégis az Atomic B90 jött ki győztesnek. A csatok áthelyezésével és a cantig állításával itt értem el a legjobb eredményt plusz egész jó árban be tudtam szerezni újonnan. Remélem nem csalódok benne, bár kétségtelenül fura így sok év puha board cipő után az érzés. :)
Már csak a havat várom hogy kipróbálhassam! :)

Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget a későbbi tapasztalatokat majd megosztom!
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2008.12.09. 18:13
Természetesen az üzletben a lábodra melegítik.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.09. 00:08
Köszönöm szépen a tapasztalatot.
Akkor valamikor megprobalom úgy intézni hogy járjak Pesten és megpróbálom. :)

szerk: Az rs80-al kapcsolatban még megkérdezném, hogy lábra melegíthető-e a tipus? Erről nem találtam sehol utalást.
szerk2: Mégis mintha Heat Fit lenne, de azért egy megerősítést majd megköszönnék! :)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2008.12.08. 17:24
Hello Xero!
A Head RS80-asról tudok véleményt írni. Jómagam 4. éve nyúzok egy ilyet (épp most gondolkodok egy új beszerzésén) és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Annak idején, amikor ez a baki még forgalomban volt ez volt a Head második legkeményebb - verseny - bakancsa. Nekem nagyon kényelmes, egész nap el vagyok benne becsatolva - még a hüttében is(!), de azért elég kemény, hogy a pályán ne legyen gondod. Azóta két barátomanak is ajánlottam, megvették és Ők is teljesen elégedettek vele. Ha még találsz valahol elfekvő darabot (K2, tandtsport stb)próbáld fel és vedd meg, ha jó áron adják. Annak idején 80 eFt körül volt az ára.

Üdv:
Supershape
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.07. 15:40
Hello!

Egy kis segítség kellene. :)
Sehol nem találok árat illetve próba lehetőséget a következő modellekre:
Salomon impact 7, Salomon mission rs8.
Leginkább most az áruk érdekelne itthon, de ha van velük tapasztalat azt is nagyon megköszönném.

A paramétereim:
183cm, 85kg, 5 év deszka után ismét sí egy puhácska léccel (Elan Flow).
Amiket eddig próbáltam: Atomic B-tech 90, Head Edge+ 9 és 10.

Az atomic nem jött be mert nyeklik nyaklik a Head 9 flexe meg sztem nekem kevés lenne mivel hosszú távra venném a bakit.

Eddig az impact 7 a legszimpibb viszont nem sikerült még próbálni és árat sem tudok. Bármilyen infot nagyon szívesen fogadok és előre is köszönöm!

szerk: Esetleg még van 1 vad ötlem. Nézegetem a Head Mojo tipusú bakiját. Igaz hogy freestyle cucc ahogy nézem, de szimpatikus az ára illetve a tulajdonságai is. 80%-ban pályán megyek de belegondolva élvezettel mászkálok a "szűz" területeken is. Ez milyen választás lenne?

szerk2: Head RS80-ról vélemény?
Hurrásíelünk
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2008.11.30. 16:47
Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki olyan témakörben, hogy síbakancs "építés"?
Az öcsémmel olyan sícipőt keresnénk, amit kimondottan a lábunkra alakítanak ki.
Van Magyarországon ilyen?
Az is megfelelő, ha a cipő betétjét készítik el a jelenlegi bakancsunk külső részéhez alakítva.

Köszönöm
Kati
punto
54 élménybeszámolót írt
54
18 éve tag
2008.11.25. 22:26
Köszi a segítséget!
Eddig egy régebbi típusú egycsatos bakancsom volt, amit használtan vettem. Nem tudom mennyi a flexindeksze, és más infóm sincs róla, így aztán ehhez nehéz lenne viszonyítanom.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.