Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbakancs választás

ÜZENETEK (2170)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2023.01.06. 16:57
Nincs egységes mérés, nincs DIN szabvány, a gyártónként eltérő keménységű lehet a baki, azonos flex index esetén. Gyártó adott modelljénél ad csak tájékoztatást az eltérő keménységről.
Előzmény: (BB25 217077)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2023.01.06. 15:51
https://sielok.hu/rovat/sicipo/cikk/sicipok-es-a-flex-index/ de nem itt van a válasz a kérdésedre.
Előzmény: (BB25 217077)
Fejes Péter
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2023.01.06. 14:24
Nyilván egy jó bakancs bearanyozza az életünket. a kényelmetlen meg 1-2 óra alatt tönkreteszi a síelés élményét! Lényeges , hogy -10-15 fokban is fel tudd venni a lábadra.(Nekem volt olyan profi cipőm , hogy fél óra "anyázás" közben bújtam bele. Mondanom sem kell , hogy a bemelegítésre , mint sígimnasztika már nem volt szükségem. Nekem az véleményem , hogy tudásodnak megfelelő cipőt válassz. Eseteben , ha profi vagy akár 110-140 flexindekszű is lehet . Én 130 flexindekszű bakancsokkal sízek már nagyon régen. Ne feledd a cipődön csatok is vannak . Maxra akkor húzom , ha "ezzerrel" megyek , Ha oktatok , vagy unokázok ,akkor épphogy behajtom. A LÉNYEG! Ha katonai surranóban , faléc , dióverevővel is vágod a rövid lendületet, ( tornacipővel is megpróbáltam , csak a síkötés leszedte az orrát) akkor a súlypontod , illetve a térdet jó helyen van. A sízés élményét nem a sícucc , hanem a te tudásod adja . (Bár elengedetlen a megfelelő felszerés is.)
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
17 éve tag
2023.01.06. 14:09
amennyire én tudom, nem létezik sem standardizált mérési mód, sem mértékegység abszolút skála

a gyártók egymás ugyanolyan flex indexű cipői mentén lövik be (gondolom valami nyomatékkal húzogatják, mozgatják)

simán lehet hogy az egyik gyártó alacsonyabb indexű cipője valós körülmények között merevebb mint a másik magasabb indexű cipője
Előzmény: (BB25 217077)
BB25
8 élménybeszámolót írt
8
7 éve tag
2023.01.06. 13:31
Arra lennék kíváncsi hogy sícipők flex indexét, azt milyen skálán mérik lineáris vagy valmi máson? 120 és 130 között csak egy kis különbség van merevségben vagy nem lineáris skálán merik hanem úgy mint pl a hangerőséget ami logaritmus alapú, ezért érezhetően keményebb egy 130-as cipő mint a 120-as.
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.02.17. 03:12
Szia Endre!

Pedig én is így szoktam sícipőt venni. Felveszem, és járkálok benne. Aki megszokta a síelős testtartást, az simán tud 30 percet sétálni rogyasztott térddel. Közben próbálgatom, hogy be tudom-e teljesen szorosra húzni. Ha így sem tör, akkor bevált.

De a legjobb valahol kibérelni a kinézett bakancsot, akár több napra is, és ha jó, akkor megvenni (vagy ugyanilyet venni a boltban). Ezzel lehet legkevésbé mellényúlni.

Nekem kettő bakancsom van és mind a kettőt viszem magammal, ha síelni megyek. Egy Tecnica és egy Nordica. Ha az egyik nyomja valahol a lábamat, akkor másnap a másikat veszem fel. Ez is pihenteti a lábat.

Mindenki másképp csinálja...
Előzmény: (endre77 215403)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2022.02.17. 01:48
Ne haragudj de ez nem biztos hogy igy van..ha egy jo sibakancs be van kotve rendesen abban 10 metert sem akarok menni nem 30 percet..nem arra van csinalva..felvenni es ne szoritson ne torjon de jarkalni ???-az nem arra valo ,-eleve a terdedet elore nyomva rogyasztva kell allni benne igy vannak csinalva a csizmak ha llsz akkor a labujjaidat elore nyomja...es kicsinek erzed..torni fog..

Persze mindenki ugy csinalja ahogy akarja!!!Ez az En velemenyem !
Előzmény: (nyugiba 215402)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2022.02.16. 23:37
Szia!

Az a praktikus megoldás, hogy addig nem veszel meg egy síbakancsot, amíg nem járkáltál benne min. 30 percet úgy, hogy kényelmes és szoros is maradt. Ez tudom, hogy időrabló, de még mindig sokkal jobb, mint utólag ügyeskedni.
Sok sikert!
Előzmény: (Valkyrie 215365)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2022.02.16. 20:11
Az osztrák Intersport, nem a magyar kategória! :-)
Előzmény: (Vazul86 215387)
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2022.02.16. 13:27
Ugyan az osztrák Intersportot nem ismerem, de Magyarországon Intersportban nem vennék sífelszerelést. Én ott vettem 1 mérettel nagyobb sícipőt "szaktanácsadást" követően (nyilván már nem nevezném az ott elhangzott információt szaktanácsadásnak), ami mindemellett SMU is volt, nem beszélve arról, hogy az ára magasabb volt, mint szakboltban (nem a 3 nagy sportáruház!) az original.
Amúgy pont egy Salomon XPRO 100 cipőm van, ami nekem szuper választás lett, igaz többször felpróbáltam és szakboltban szakeladótól vettem Budapesten.
Előzmény: (gaboca 215384)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2022.02.16. 08:28
Szomorú ez, mindenképp...
Nagyobb osztrák Intersportok jól felszereltek, van választék bőven, persze ennek ára is van.
Sajnos ez innentől kezdve már bukó mindenképp, jól nem lehet kiszállni ebből a bakiból, de muszáj lesz, ha nem élvezhető a síelés benne, akkor az az igazi bukó.
Én például nagyon sok éve Tecnicákat használok, azok be jönnek a lábformámra, ha lejeb görgetsz láthatod a mostanit, azt ebayról megmertem venni a méretei alapján, mondjuk így is volt kis meglepi, 10 1/2-nek írták és a képen is az volt, de a belső az telibe 10-es, szerencsére ez még belefér.
Nem tudni melyik bolt ez, és rendben is van ez így, de azért, nézz szét még más itthoni boltokban is, hátha meglesz a megfelelő.
Előzmény: (Valkyrie 215365)
Valkyrie
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.02.15. 09:23
Szia! Igen, valószínűleg nem megfelelő nekem a méret. Ebben tudod mi a vicc? Egy szakboltban vettem a cipőt, ahol komplett tanácsadásban volt részem. Az első cipő, aminek kiválasztásában segítettek teljesen használhatatlan volt. Miután jeleztem a boltban először egyáltalán nem voltak partnerek, azt mondták, hogy adjam el használtan. Aztán végül a boltvezető jelezte, hogy vigyem be, néznek egy másikat. Utána sikerült ezt összehozni...
És ez egy neves magyarországi cég. Hol kellene bakancsot venni? Osztrákoknál?
Előzmény: (gaboca 215358)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2022.02.15. 07:32
A leírtak alapján ez a baki túl öblös lehet neked, lehet ezt ilyen megoldásokkal kompenzálni, de ez azért nem az igazi, az meg, hogy elviselhetetlennek érzed, számomra az jelentené, el kell engedni a kezét...
Keresni kell olyat ami komfortos, és oda figyelni rá, jó legyen a méret, az emberek szeretnek túl nagy bakit venni, ki kell venni az a belsőt a bakiból és megnézni hol is vannak a lábujjak.
És vannak olyan bakik, amik egyszerűen nem passzolnak az ember lábára, próbálni kell minél több márkát, lehetőleg egy helyen, egymás után, akkor jönnek ki az eltérések jól.
Előzmény: (Valkyrie 215353)
Valkyrie
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.02.15. 00:02
Sziasztok!

Van egy salomon x pro 100 sícipőm., 26-os méretben. A cípő nem igazán jó rám, de nem is tűnt elviselhetetlennek, ezért úgy döntöttem, h próbálok javítani a kényelmén. Csináltattam sidas betétet, majd volt egy lábra melegítés. Így már alakult, de még mindig nem volt jó. Került bele egy 6mm-es sarokemelő, meg egy kábé 1-2mm-es merev, lapos betet. A cípő így jól tart, nem lötyög a sarkamnál sem. Viszont cserébe alig bírom elbiselni a lábamon. Kérdésem az lenne, h szerintetek síelhetek én ebben a cípőben, vagy ezek a betétek már túlzás és teljesen lerontja a tartásom. Azt érzem, h nagyon előre hajolva tart, és túl sokat dolgozik a lábujjak mögötti talppárna. Vélemények?

Köszi előre is!
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2022.02.13. 20:44
Ez csak igy van..es kesz...rengeteg dolog van a vilagon amit nem ott es ugy gyartanak ..vagy legalabbis licenc alapjan gyartjak...Rossignol is Lange csak mas szinben es matricaban..meg sileceknel is sok silec ugyanaz.de nem akarok belemelyedni..
Előzmény: (gaboca 215297)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2022.02.13. 19:27
Hát, nem tudom, nem tűnik logikusnak, alapítanak egy gyárat Nagykállón, aztán meg a Nodicánál gyártatják a cipőket... :-)
Előzmény: (endre77 215289)
tecnica-0.PNG
tecnica-1.PNG
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2022.02.13. 15:35
A Nordica azert van halvanyan benne mert ok gyartjak..a csizmat...akarcsak pl: a Rossignal az /Lange/.....Csak egy kerdes Te amikor felveszed a csizmat kiveszed a belso csizmat ..bele lepsz es utana bujsz bele a kulsobe vagy egyben probalod megoldani...??


En peldaul 2 szammal kisebb csizmaban sielek /10 honapig kalapalgattam mire l jo lett/..nem szorit, nem nagy, pont tokeletes persze a liften ki kell csatolni minden alkalommal..de eselyem sem volna bele lepni ha hideg../elomelegitem mindig hogy puha legyen...es persze elobb a belso csizmaba lepek utana pedig a kulso hejba!...Mondjuk a belso csizmat is kidobtam Zipfit Garat hasznalok.
Előzmény: (gaboca 215268)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2022.02.13. 12:35
70es nagyon kevés lesz... 90-100 legalább, de ez is gyártótól függ. Ugyanez igaz arra is, hogy melyik illik legjobban a labadra. Van aki széles, van aki keskeny labfejre gyárt igazán jó cipőt.

Vakon semmiképpen ne rendeld meg, legyen rajtad legalább fél órát. Érdemes még lábra is formazni a végén. A bakancson nem szabad spórolni, a legfontosabb felszerelés az összes közül! Lehet bármilyen jó leced, ha a bakancs nem megfelelő...
Előzmény: (bgabor87 215280)
bgabor87
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2022.02.13. 11:00
Sziasztok!
Síbakancs választáshoz szeretnék segítséget kérni!
10 éve kezdtem el síelni, eddig majdnem minden évben mentem. Egy hetes síelésekre szoktam kiutazni főként Ausztriába. Csakis kezelt pályán való síelés érdekel. Nyílván ennyi alkalom után az ember elmondhatja magáról ha a sítudasról van szó, hogy nem kezdő. Évente 1 hetes síeléssel talán haladó-középhaladónak mondanám magam.

Jelenleg egy alap kezdőknek szánt Wedze bakancsom van. Kb 5 éve vásároltam.
Lécem: Wedze Onebreaker 72 (egy sima alap léc)
A lécet nem szeretném lecserélni.
82 kg vagyok, 170 cm.

Szeretnék egy kicsit jobb bakancsot. A jelenlegi nem valami kényelmes. Persze lehet benne síelni, de valahogy kicsit nehézkesnek érzem a kanyarodást néha. A lábamnak vagy nagyon szoros, vagy nagyon laza. A kettő közötti szint nincs.

Mekkora flexre van szükségem, mi az a minum amit nézzek? Ha esetleg van tipp, szívesen fogadom!
Érdemes e cserélnem? Megéri e mondjuk egy Atomic-ra, Salomon-ra vagy Head-re váltani? Érezni fogok e valami különbséget?
Árban nem szeretnék elszállni, nem a csúcsot szeretném megvenni.

Van egy bakancs amit most fél áron tudnék megvenni, de a flex csak 70.
Salomon X ACCESS CRUISE 70

A válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot mindenkinek!
Üdv, Gábor.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2022.02.12. 21:05
Lett egy új bakim, nem mostani modell, rendben is van vele minden, egy dolgot leszámítva, na a talp betét az repült belőle. Egy olyan csúszós plüssel borított puha szivacsos gagyi, Tecnica felirattal, de megfordítva látszik, nagyon szégyenlősen bele van nyomva a leánykori neve, Nordica, le sem tudtam fényképezni... :-)
Sajnos a lábamra formázott Sidas az annyira tapadós a felszínén, ha bele erőltettem a lábam, a zokni ,,ökölbe" húzta a láb újaimat, így az előző Tecnica Icon Alu betétjét kapta meg, majd teszek még próbát a Sidas betéttel, ha bejáratódik a belső cipő.
Sokkal inkább filigrán az egész cipő mint az elődje, ez a súlyán is látszik, mínusz 20 dkg darabonként.
026.jpg
027.jpg
028.jpg
031.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.