Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Goldeck
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Moserhof - 4*-os szálloda Goldeck közelében
ÜZENETEK (58)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.11.21. 15:41
nemtom mi lehet a baj :( nekem gond nélkül megnyitja
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2006.11.21. 07:37
én egyet sem tudtam megnézni:(
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.11.20. 21:51
Köszi szépen nagyon tetezik klassz képek!!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.11.20. 16:34
most nézem, 1-2 kép elsőre nem jön be, de akkor klikk rá még eccer, nem túl gyorsan tölt be, de így legalább normális méretű a kép és nekem ezzel a módszerrel volt kényelmesebb a feltöltés, remélem azért ennyi kis várakozást megérnek a képek :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.11.20. 15:24
Háát, nem tudok mit mondani mást, kérdezz :) Engem nagyon megfogott a hely, nagyon szívesen visszamennék oda, pedig általában az szokott lenni, h 1 hét alatt mindent "besíelek" és utána újra vágyom. +az, h a szállás a tó közvetlen partján volt, meg barátságos, bulis helyek voltak esti programnak. Keresek még képet, lehet, h máshova töltöm fel és belinkelem, mert itt lassú, és nagyon kicsi képeket enged csak.
Vagyis keresni nem kell, mert van bőven, inkább válogatni :)
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.11.16. 22:24
Szia Fazzoletto.
Február 16-21 ig megyünk ide sielni ha vén még képed és élményed akkor szivessen néznénk még és olvasnánk.
Előre is köszi
üdv szala.
mferi
35 élménybeszámolót írt
35
19 éve tag
2006.02.01. 20:07
Kétszer voltam Faranciaországban autóval, a világ vége után van néhány száz kilóméterre. A szálláshely lepusztúlt kicsi, végeztem Fr-al./ Pralup/
Sese
6 élménybeszámolót írt
6
21 éve tag
2006.02.01. 19:54
Sziasztok,

csak annyit szeretnék hozzáfűzni a témához, hogy az Alpok leghosszabb fekete pályája a franciaországi Alpe d'Huez-ben található 16km hosszú "La Sarenne".

Tehát ha esetleg valaki csak a fekete pályáért utazna Goldeckbe, akkor előtte mérlegelje az infókat. :)

Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.01.22. 14:33
Itt a kérdéseken kívül nem túl bíztató hozzászólások vannak, de most úgy érzem illene megvédenem a helyet. A középső állomáson lévő tanulópályák gyengék, rövidek, csak tanulni jók. De ide fut be a csúcsról induló kék pálya (2es) az eleje inkább piros, de boardosok ne fékezzenek rajta, mert utána annyira sík a terep és ráadásul keskeny, ez nálam pozitívum, kihívás. A fenti pályák jók! Vannak kijelölt freeride pályák, amik pirosak. Csákányosok működnek fenn, nem rángatnak. A pályák fenn viszonylag hosszúak, jól kezeltek, van kellemes kék, piros, buckás-dobálós (nyami) de egyik se jeges túlzottan. A hátsó kéket egy ülős szolgálja ki,( bár már ez a felvonó szolgálhatott jópár évtizeden át... :S) Itt jön a kedvencem a Talabfahrt vagy micsoda. 8,5 km hosszú fekete, nah az felejthetetlen, kezelt, hóágyúzott, ratrakolt, hosszú, valami fantasztikus! A 4 nap alatt végig sütött a nap, pedig volt, hogy a völgyben köd volt. Mikor nem, látszott a Millstatt tó, a havas városok, a környező hegyek, fahatár felett. Az alsó kabinosnál 10-12 között tényleg van sorbanállás, mert csak 15 percenként közlekeik. De utána a feketéről visszaérve nincs sor. És a pályán kevesen vannak. A felvonókezelők barátságosak, nem ordítják le a fejed, ha nem kapod el az első csákányt. Szóval nem kell leírni ezeket a kisebb helyeket se!
a-felso-allomas.JPG
A-deli-oldal.JPG
oda-le-a-feketen.JPG
pihenoresz-a-fekete-kozepe-tajan.JPG
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.10.29. 16:40
az elmúlt évek időjárást nézve elég csekély. Gerlin pl a Finsterbach nem hóágyúzott pálya, ha egy szezonban 20 napig nyitva van, akkor talán sokat mondtam, szemben a hóágyúzott pályák 4 hónapjával...
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.10.18. 19:44
ÉS szerintetek mekkora esély van rá, hogy január közepén ezt megtehetem, azaz lesz rajta elég hó? Mert nem bánnám... ;)
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.10.18. 17:19
Van fekete pálya, a hegyről egészen a faluig visz le, de csak ritkán, sok hó esetén sízhető végig. Kb 2-3 éve nyitották meg, én még nem mentem rajta :(
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.10.18. 15:59
Szia!

A nemet nyelvu oldalon ez all:
Längste schwarze Abfahrt der Alpen
Wer die Pisten ausreichend erkundet hat, der begibt sich auf die längste schwarze Talabfahrt der Alpen. Auf 8,5 km auf 1.600 Höhenmeter überwinden, da wird jeder Skifahrer zum "Herminator".

Magyarul:
Az alpok leghosszabb fekete "volgymenete"
(Talabfahrt=ut a kiindulo allomashoz). 8.5 km
hosszu es 1600m a szintkulonbseg. Ha megnezed
a hely Homepage-t a 8-as palyanak felel meg
szerintem. Mivel nem sipalyat, hanem csak
Talabfahrtot irtak, szamomra az a kerdes,
hogy mennyire kezelt ez a palya?
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.10.18. 14:34
https://sielok.hu/siterep/goldeck/

ezen a linken az van írva, h "de a profik számára jelenthet a hely kihívást, ugyanis Goldecken jelölték ki az Alpok leghosszabb fekete pályáját, 1350 méteres szintkülönbséggel és 60%-os lejtéssel. " És emellett az is, hogy fekete pálya: 0 km, össz pálya: 22 km. Kérdésem a következő: akkor most van fekete vagy nincs? Aki már volt itt mondjon esetleg róla, jó/rossz tapasztalatokat...
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.10.20. 16:08
Sziasztok!

Szóval anno senki nem válaszolt, kénytelen voltam megtapasztalni a lehetőségeket: Igazán kezdőknek szerintem nem való. A hegy alján lévő városból lehet kb 20-30 személyes kabinnal felmenni. Januárban elég nagy hó volt, szinte minden nap esett, nem is tudtunk normálisan síelni. Ahová az első sílift felmegy, ott vannak az enyhébb pályák, a tanuló pálya, meg olyan kék-kezdő rövidebb pályák "tökös" felvonóval.
A hegy tetején lévő pályákhoz újabb sílift megy, ahová az alsó beérkezik. A felső pályák eléggé változatosak, van csákányos felvonós. Van egy pálya ami lemegy teljesen a Goldeck aljára. Szép széles és ketté ágazik piros és kék-pályára. Viszont ami lemegy az aljára az véleményem szerint néha fekete minősítést is kaphatna. Meredek és keskeny. A fentről induló kék pályáról viszont kellemesen öregesen le lehet csúszni az erdőn keresztül a középső pályákig. Hú, remélem érthetően leírtam. Ja még valami: Korán érjetek oda a sílifthez, mert iszonyat hosszú sor lesz egy idő után. Inkább nyitásra menjetek oda, ha tudtok.
marchi
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2004.10.20. 13:51
Minket is érdekelne a hely.
Kérlek, ne webes infókat adjatok meg, hanem olyanok írjanak, akik már jártak ott. Március mennyire hóbiztos?
vZsu
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2004.10.20. 11:31
Sziasztok!

Március elején mennénk Goldeckre. Ha valaki járt ott, írja meg, hogy milyenek a pályák, gyerekekkel mennénk. Kreischbergen voltunk, remélem ez is hasonló színvonalú hely.

Zsuzsa
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2004.01.06. 09:13
Sziasztok!

Január 15-én megyünk síelni Goldeck nevű hegyre, két síelni még nem tudó kicsi gyerekkel. /6 és 9 évesek/. Várom a tapasztalatokból eredő javaslatokat, tanácsokat.
Köszönöm: Anikó
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.