Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkönig régió (Maria Alm, Dienten, Mühlbach)
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
AlpenParks Hotel Maria Alm a hochkönigi üdülőrégió központjában
ÜZENETEK (207)Időben csökkenő Időben csökkenő
síííírig
8 élménybeszámolót írt
8
13 éve tag
2010.10.20. 14:17
szia emardele!

Olvastam itt, hogy Maria Almból nem lehet átsíelni Hinterthalba.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a bachschmiedi felvonó kiindulópontjától mennyire van a buszmegálló, milyen sűrűn van járat, meg, hogy mennyi ideig tart az utazás Hinterthalba?
Előzmény: (emardele 91123)
emardele
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2010.10.20. 12:19
Sziasztok!

Lassan 20 éve járunk erre a síterepre (Hinterthal-i szallassal) es jártunk másfelé is sokszor (Ausztrián belul is és azon kívul is) szóval van osszehasonlítási alap is.
Akit érdekel a terep kérdezzen nyugodtan, ha tudok szívesen válaszolok.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.17. 20:56
Natrun aljától (9es pálya) csak az úton kell átsétálni, máris az Abergbahn aljánál vagy.
Natrunlift (Dorfjet) alja - Abergbahn alja - síbusszal, gyalog messze lenne, főleg síbakancsban.
Előzmény: (Varghasz 90837)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.10.17. 20:39
Szerintem nyugodtan felteheted ide a fórumba, kár ezért levelezni.
Előzmény: (Vityó 90930)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2010.10.17. 20:16
Tudok egy nagyon jó kis apartmanházat Maria Alm mellett (Hintrmoos), közvetlenül az Osztrák szállásadótól foglalható! Abszolút pályaszállás, az uszoda és a szauna használata benne van a -nagyon korrekt- árban! Januárban pl. 77€ egy 4 fős apartman!
Ha érdekel valakit, írjon egy e-mail-t, és elküldöm a részleteket.

premier@vipmail.hu
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2010.10.14. 21:32
Márciusban Maria Almban töltünk egy hetet. Pár kérdésem lenne azokhoz, akik jártak már erre.
Natrunról az Abergbahn felé vivő 9-es pályán át lehet-e közvetlenül síelni az Abergbahnhoz?
Milyen messze van az Abergbahn a Natrunlift aljától (ott lesz a szállásunk)? Megtehető gyalog is, vagy kocsi/síbusz javasolt?
A Maria almi Jufen szánkópályára föl lehet-e vinni a szánkót másképp is, mint gyalog?

Köszi!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2010.02.07. 15:25
Pont.
Előzmény: (TibiF 83577)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2010.02.07. 15:03
Maria Almból Hintertalba nem lehet átcsúszni, csak fordítva lehet ahogy már itt említették a 30-as pályán. Szilveszterkor a kevés hó miatt ez a pálya nem volt nyitva. A Maria Alm Hintertal utat csak busszal lehet megtenni.Hintertalból pedig át lehet csúszni Dienten illetve Mülbachba és vissza.
Előzmény: (Sörapu. 83568)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.07. 13:00
Hinterthal faluba már el sem jutottunk, ugyanis Maria Alm felöl nincs összeköttetés (csak síbusz). Vissza igen, de mivel nem jutottunk át, így nem tudok nyilatkozni.
De lehet, hogy te tudod a frankót, akkor azt megírhatnád...
Előzmény: (Roby 83550)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2010.02.07. 12:01
A "majd vissza" szerintem sem megy, Bachschmied-bol Steinblockba sibusszal tudtam csak atmenni (kb 2 eve). A busz menetrend szerint jart, nem tartott sokaig. Visszafele tenyleg at lehet csuszni a 30-as palyan.
Roby
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2010.02.07. 10:33
Szia Sörapu!

Volt alkalmam a Hochkönig régióban néhányszor sielni,
így tudom, hogy a Hinterthal falu bejáratánál lévő nagy parkolóból induló ( Gabühel felé )felvonókkal lehet átsielni Dienten és tovább Mühlbach felé. ( majd vissza )!!
https://sielok.hu/images/siterkepek/hochkonig.jpg
Nagyon klassz az egész rendszer és nem kell síbuszt használni. "Útközben" hütték, hütték...
Üdv : Roby
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.06. 21:58
Saalbachi síelésünket megszakítva egy napot töltöttünk itt. Biztos az én hibám, hogy nem tájékozódtam megfelelően, de nekem a síhinta kifejezés egy oda-vissza összekötött pályarendszert jelent.
Na hát ez nem az!
A terv az volt, hogy Maria Almban parkolunk és elsíelünk Mühlbachig, majd vissza. Na, ez elején megdőlt. Itt ugyanis nincsenek összekötve a pályák. Síbusszal ugyan áthidalható lenne a probléma, de 1; nem erre számítottunk, 2; a síbuszra való várakozás, illetve az utazás a síelésből veszi el az időt. A márc 15.-ei hosszú hétvégét itt szándékoztam tölteni, de azt hiszem várok még vele pár évet.
Egyébként a pályák minősége és vonalvezetése hibátlan és a tömeg ellenére jól éreztük magunkat.
Hencike
43 élménybeszámolót írt
43
16 éve tag
2010.02.01. 13:59
Sziasztok.
Idén itt töltöttük egy hetes sí vakációnkat jan 23-30-ig.Vasárnap Maria Almban kezdtük gyönyörű időben kitűnően kezelt pályákon,tömeg nem volt sorbanállás nulla.Délutánra egy két helyen megjelentek apróbb kavicsok pár kissebb jégfolt de nem volt vészes.Hétfőn Mühlbachi részen sieltünk ez lett a kedvencünk mindenki megtalálta a saját tudásának megfelelő pályát tömeg itt sem volt széles hosszú pályákon lehet húzni az íveket.A kezdőknek jó hír az 1a kék pálya egy fárasztó nap után is kellemes csúszással lehet lejönni a hegyről.A Fellersbachalm hüttében több magyar is dolgozik szakács, felszolgáló,és nagyon jó a kaja.Kedd Saalbach-Hinterglemmbe,szerdán Kaprunba sieltünk.Csütörtök-Péntek ismét Maria Alm következett kedden és szerda éjjel 20-30cm hó hullott így csütörtök reggel kitűnő pályák fogadtak minket még délelőtt is szakadt a hó napközben folyamatosan ratrakolták a pályákat így nem buckásodott.Ajánlom a Tischler hüttét nagyon jó a konyhálya magyar a szakács Csaba és az eggyik pincér ő is Csaba valamint jó fej a főnők Walter.Szombat ismét Mühlbach hóesésben síeltük az utolsó napunkat, a parkolóban rengeteg autó de a pályákon eloszlott a tömeg sorbanállás nulla és a pályák sem buckásodtak,mindenhol 4-6 személyes buborékos vagy 6-8 személyes kabinos felvonók, összeségben kitűnően éreztük magunkat.Elég sok honfitársunkal találkoztunk csodálkozom hogy senki nem írja meg tapasztalatait itt a forumon.Aki teheti menjen el sielni ebbe a régióba nem fogja megbánni.Néhány kép kedvcsinálónak.
Üdv:Hencike

https://sielok.hu/fotoalbum/963784/galeria/
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.12.12. 10:46
És közvetlenül mellette a fekete "szerpentín" pálya:)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.12.12. 09:24
Nem, SíMan, nem mint pl. ez, hanem konkétan EZ!!!
Fantsztikus, nem? Egyébként az oda vezető országút mellett is volt egy csomó megfagyott vízesés, igazi mesevilág...
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2008.12.10. 22:26
Klaci1959, mint pl. ez?
Jegfal-Aberg-fele.jpg
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.12.10. 11:28
Mi is voltunk itt egyszer, tényleg jó terep és optikailag is gyönyörű.
Agent, annak az erdei útnak a vége (a Bachschmiede előtt) tényleg macerás, meg utána a felvonó is elég lassú, de alatta a jégcsapokká fagyott patak nagyon látványos. A hegytetőről Hintermoosba vezető pálya valóban klassz, azon jártunk mindig "haza".
Az a dienteni hosszú csákányos álmomban se jöjjön elő... brrrr!
Amúgy tényleg jó szívvel ajánlható terep...
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2008.12.10. 08:58
Szerintem is jó hely.
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2008.12.09. 20:33
Ahogy megláttam Stani cikkét, azt hittem, hogy a csatolt képen látható, Dientből a Wastlhöhe-re felvivő két csákányost cserélték le az új felvonóval. Nekem ez volt a legkevésbé tetsző két csákányos, pedig a mellette lévő piros pálya csuda jó! Amit lecseréltek azokon is mentünk egyszer, de mély nyomot az nem hagyott bennem. Egyébként meglepő módon nem nagyon járnak ide a fórumozók (vagy csak nem irnak róla), pedig kifejezetten jó terep, csak ajánlani tudom mindenkinek!
Dient3.jpg
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2008.02.17. 11:21
A képek, szöveg az "Élménybeszámolók" között.

(beszámoló részlet átmásolva - a szerk.)
Üdv mindenkinek! Tegnap értünk haza 6 napos sielésünkből. Saalfeldenben volt a szállásunk a Berghofban.
Első napot Maria Almban kezdtük az Aberg-Lagecken. Szikrázó napsütés, néhány diszletként szolgáló felhővel. Miután a pályák északiak, ezért felvonózás közben sütötte arcunkat a nap. A pályák szélesek, természetesen jól kezeltek és változatosak. Annak ellenére, hogy főszezon van elfértünk a pályákon és csak a csúcsra felvivő 4-es liftnél volt nagyobb (de nem nagy) sorállás.
...
10-es-18-as-palya.jpg
Abergbahn-es-kornyeke.jpg
Abergi-10-es-palya.jpg
Abergi-palya-es-a-kilatas.jpg
Jegfal-Aberg-fele.jpg
Dienten-1.jpg
Dient-4..jpg
feny-a-kodben.jpg
Talalkozopont.jpg
Wastlhohe-13-piros.jpg
Dient3.jpg
Dienten-2.jpg
Hochkonigalm.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.