Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gabor11 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.01. 10:59
Udv minden kedves sibaratnak.
Van egy igazan jo lehetoseg, azoknak akik most igazan gyorsan tudnak regalni, es persze elore is tudnak tervezni (valamit valamiert). A tenyleg fantasztikus, csucs (!) 3 volgy most nagyon jo aron elerheto repulovel, igy megkimeljuk magunkat a hosszadalmas buszos ut faradalmaitol.A repulo Genfig megy, onnan busszal megy tovabb a csoport a 3volgybe. A repulojegy oda - vissza (jelenleg)csak 9 - 10000 F(!), ennyiert ugy gondolom nagyon megeri, hogy nem kell 1-1 napot oda - vissza a buszon, vagy az autoban vergodni.A repulon sajnos minden csomag felaras, ezert a csomagokat a Budapestrol indulo busz fogja kivinni, oda kell bepakolni pentek este, viszont igy mindenki kenyelmesen, egy kezipoggyasszal tud utazni.
Ezt a kezdemenyezest a Skilines ( http://www.skilines.hu/hun/troisvallees.php ) iroda vallalta fel. Koszonet nekik erte! Az ido korlatok miatt foleg csak Meribel, es esetleg a La Tania regiokban lehet naluk ebben az esetben foglalni,de eleg sok szallas ajanlatuk van szerencsere.A jelentkezok szamatol fuggoen repulojegyen kivul meg nemi busztransfert is felszamolhat az iroda, de meg igy is nagyon jo ara van az utnak.Akit erdekel az szoljon, es persze minel elobb.Nyilvan ez a lehetoseg kesobb mar nem lesz ennyibol kivitelezheto. Remelem sikerult sok sielo tarsunkban felkeltetni az erdeklodest :-).

Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.12.18. 16:34
Sziasztok,
Azt hittem dragabb a benzin Svajcban :-).
Koszonom mindenkinek a segitseget.
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.12.11. 15:06
Koszi Blint63,

Mi nagy valoszinuseggel Svajc fele megyunk, mert tobb mint 100 EUROval olcsobban jon ki az ut.

Nem tudja valaki mennnyi lehet Svajcban a benzin ara ? Ezt az egyet nem irja itt a honlap, pedig hasznos lenne.
https://sielok.hu/rovat/auto/cikk/benzinarak/

Gabor
Előzmény: (blint63 75554)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.12.06. 09:37
Ron87,Blint63,

Ti melyik iranyban mentetek, es mennyi idoben telt ?
Termeszetesen szivesen varnam masok velemenyet, tapasztalatat is az utvonal valasztassal kapcsolatban.Koszonom mindenkinek.
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.12.06. 00:09
Ezt a Frejus kikerulest en sem gondoltam komolyan. Igazabol a svajci es az olasz utvonal kozott kozott gondolkodom.
Előzmény: (Ron87 75291)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.12.03. 14:07
Sziasztok,
Mi iden januarban tervezzuk a 3 volgy regiot. Autokkkal megyunk. A viamichelin szerint 3 ut van. A hagyomanyos most mar Szlovenian es a Frejus alaguton at (M7-Triest-Torino-Frejus), a masik Torino - Aosta fele, itt jelezz egy szerpentin utat (ez milyen telen ?) , illetve a Svajci utvonal (Salzburg - Munchen - Genf). Mind a kettore 13 - 14 orat ir ki, igaz a Szloven autopalyat meg nem jelzi, de mi tudjuk, hogy arra kell menni :-).A Frejus alagutra 247 EUROt ir, ki mig a masikra ~200 EURO/ ut. Erre kernek tapasztalatokat, illetve pro-kontra ajanlasokat.Mind a ket fo uton mar voltunk autoval.
Koszonom mindenkinek elore is aki segit.

Udv,
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.10.30. 18:37
Szia Huligan,
Hat nem tudom, hogy a 165 cm-es lec, jo lenne a 164 cm -es holgynek. Te hogy latod ? Egy GS12 lec azert nem annyira olcso, hogy igy latatlanba bele lehessen ugorni.Latatlanba ?
De tenyleg..Aki kicsi novesu, jol siel, es ATOMIC GS tipusu lecet szeretne, annak mar csak a junior marad ?
Gabor
Előzmény: (huligan 72021)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.10.23. 19:14
Szia Huligan, es a tobbiek,

Egy 164 cm -es nőnek keresek lécet, még pedig valamilyen ATOMIC GS fajtájut.Eddig a 150 cm -es ATOMIC BETA 10.22 -es léccel tokeletesen elvolt, es nagyon bevalt evekig. Nekem a Beta Race utan jott a GS12, nagyon szuper, de ugye az mar nincs :-(. Ha jol ertettem Huligan valaszat akkor a TI GS,ami inkabb passzol a tavalyi GS 11-12 kategoriahoz.
Udv mindenkinek,
Gabor
Előzmény: (huligan 69337)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.09.09. 01:11
Koszi Huligan, tenyelg sokat segitettel.A leiras szerint 150 cm hosszut is gyartanak egy ilyet szeretnek majd kifogni.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.09.07. 13:55
Sziasztok,
Aki tudja mondja meg legyenszives, hogy az ATOMIC GS11/12 helyett iden a RACE TI GS, vagy a RACE LT lecek amik kozelebb allnak a regi kemeny GS lecekhez.Ha valaki el tudna magyarazni a kulonseget, azt is megkoszonnem.
Udv,
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.06.25. 14:29
Sziasztok,
Csak egy otlet. Lehetne inditani egy "siitelet.hu" oldalt, a jol bevalt https://www.nepitelet.hu oldal alapjan. Tudom mas az auto, mint a sieles, de talan ez is mukodne, es a magyar velemenyeket tukrozne. A nepiteleten ugyebar az a lenyeg, hogy mindenki az adott autojarol ad egy pontozott, es egy nehany soros osszefoglalo velemenyt. Ezt akar itt az egyik legjobb magyar portalon a sielok.hu-n is szivesen latnam :D
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.03.18. 16:35
Mi a hetvegen lehet, hogy kinezunk, es nagyon szivesen vennenk friss tapasztalatokat. Mennyire tette vajon tonkre a palyakat a mostani enyhebb idoszak ? Vannak ugyebar uj palyak, liftek...es persze a regiek is mennek most igy a szezon vege fele. Szoval :-) ?
Koszi mindenkinek aki ir.
Szloven matricat biztos, hogy nem lehet venni 1 - 2 napra, csak 35 euroert egy fel eveset ?
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.03.17. 18:47
Koszonom Bukfenc, akkor marad a felnott lec, de hat az nagyon borsos aran adjak.
Gaboca,
A 188 cm ,az sajnos nekem tul hosszu, de koszonom, kare hogy nem rovidebb , mert vevo lettem volna ra.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.03.15. 10:41
Joci,
Nem tudom, hogy meg mindig problema nalad a cipo. Nekem szinte ugyanaz volt sokaig, mint neked. Nekem a kantni, iletve a dupla kantni allitasu cipö segitett.Persze ettol meg nem leszel olyan stabil, mint akinek eleve egyenes a laba, de ez sokat segit.
Bocs az OFF -ert.
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.03.13. 15:20
Sziasztok,
En azt szeretnem kerdezni, hogy a normal Atomic GS 12 (pb ?) es a junior (Atomic Gs12.2 Jr) valtozat kozott mi az erezheto kulonbseg ? 176 cm vagyok, a juniorban van 158 cm-es, a felnott GS-ben 166 cm -tol indul, es az nagyon draga,legalabb is nekem :-( .Halado sielo vagyok, szeretem a gyors, es hosszu iveket, es fokeppen a kezelt palyan szeretek sielni.
Segitsetek, koszonom szepen.
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.02.27. 01:54
Sziasztok,
Azt szeretnem megkerdezni, hogy egy Beta Race 10/22-es lec utan ajanlotok valamlyen Metron szeriat, vagy inkabb GS, SX, SL sorozatbol valamit ? A Metronokrol nagyon sok jokat irtatok, de en altalaban kezelt palyakon sielek.Jeges palyan egyebkent melyikkel a legjobb ? Nekem a Beta race ujszeru koraban nagyon jol viselkedett jegen, es buckakon is.
Koszonom a valaszaitokat.
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.02.01. 22:31
Sziasztok :-)
Na en is meselek...Hat tenyleg nagyon jo volt :-) Hiaba, nem lehet csalodni a francia sielesekben.Lehet panaszkodni (magyarok ugye tudnak :-) ),hogy messze van (ez igaz), de akkor is karpotol ott minden.Sielni franciakhoz kell menni. Sielgetni :-) pedig ausztriaba,illetve szlovakiaba...
Az utazas : busszal, Szlovenian keresztul ment. Odafele 18, hazafele 16.5 ora, mind a ketszer egy - egy brianconi vasarlassal. Autoval Bp - Puy akar 14 ora alatt is teljesitheto, koszonheto, hogy mar vegig(!) autopalya van (M7-es vegig,es a Szloven oldalon is vegig megepult).
Az ido : odafele vegig havazott, Puyben is. Vasarnap napos ido, kek eg. Hetfon enyhe havazas, utana vegig kek eg, de enyhe minuszok. Ezt nagyon kifogtuk :-).
A ho : mivel majdnem 1 meter(!)friss ho esett vasarnapig, igy nekunk igazi porhos, sielesunk volt az elejen. A het vege fele mar kicsit tomorebb volt, de vegig kituno hoviszonyok voltak. Valoszinuleg marciusra is marad belole, foleg, ha meg esik is addig(Tibor24, veszed :-) ? ) .
A palyak : csak a "szokasos" :-) francia. Nehol pici jegesedes delutanra, de ennyi boven belefer.Ugy emlekszem mindig ment minden palya,iletve az elso nap talan 1-2 ami nem, a nagy havazas utan.Nagyon jok voltak a fennti kek, es piros palyak, a 2000-rol indulo Bergerie, es Draille.A kek Cretes delutan 2-3 -ra neha buckas volt, de mindig megcsinaltak reggelre.A felso kek Combes ugy minden 2. nap volt megcsinalva.Ezenkivul jok voltak a lenti, 1600 m alatti palyak is. Van egy uj atvezeto zold palya a Cheminrol a La Balme kek palyara. Igy, mar a hosszabb La Balme kek palya, a kezdobb, "nem piros" sieloknek is elerheto, csak karhogy a vegen kicit botozni kell a lifthez. Ami uj, es meg nem volt nehany eve az a uj szonyeges ulos lift 2000-en a regi dupla csakanyos helyett. Sokat segit a felso palyak elereseben. Mivel a palyak nagy tobbsege eszaki fekvesu, nagyon jol birtak a "tomeget", ami nem volt egyaltalan veszes. Talan vasarnap volt neha sor, illetve ha megallt egy lift, mert valaki nem figyelt.
A szallas : mar tobben leirtak. A 1800 -on levo Dame Blance, illetve a Gentianes nagyon jo valasztas.Szep, nem mini apartmanok, es jol feszereltek (mikrohullamu suto, mosogatogep, huto, tv). Az agynemu,az kar, hogy nem paplan huzat,hanem egy pokroc alul felul egy lepedoben.

Tenyleg rengeteg magyar van kinnt, alig akadt 1 - 2 cseh, illetve francia.Ez lehet,hogy valakit zavar :-(, mindenesetre nem a franciak kiabalnak le a liftrol, hogy "varja' ma' meg !! :) - no igen. Ezt is visszuk oda, pedig ezt talan nem kellene, de majd egyszer....Nekem ugy tunt, mintha a snowboard mar csak a "nagy arcu" magyarok koreben lenne nagyon "menozos". Franciaknal mintha mar kezdene lecsengeni a carving lecek hatasara.Atmentunk Brianconba, ott ez nagyon jol megfigyelheto volt.

Ami erdekes volt, hogy a Naturellesek eppen a legmesszebb levo Alpe d'Huez sipalyakra akartak csabitani a tomeget azt hiszem 16 euroert, holott Briancon csak 6 euro lett volna. Aki meg kezdo, nem profi sielo annak boven eleg Puy,es talan ezt ok is tudjak.Briancon mas kategoria, de arban is.Puy viszont nagyon jo aru, inkabb csaladias mint bulizos siterep, es szerencsere elegge hobiztos is.A profibb sieloknek pedig ott vannak az 1 - 1 napos ingyenes atsielesek lehetosegei (Briancon, Montgenevre,Les 2 Alpes,Alpe d'Huez).
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.01.19. 19:02
Koszi mindenkinek a beszamolokat.A palyak allapotarol irhatnatok meg egy kicsit.Mennnyi ho van rajtuk, mikortol kezdtek jegesedni,buckasodni,es egyaltalan melyiken volt jo sielni.Pl. a hosszu hatso piros, vagy a fennti kek palyak meddig birtak ? Az also hosszu kek palyahoz kepest van e ujabb palya ? Mondjuk eleg ami van, csak erdeklodom...Oktatason volt e valaki ? Az milyen volt ? Azonkivul erdekelne, hogy megy e busz Puybol Brianconba.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.01.17. 16:50
Szerintem sokunkat erdekelne a Szloven hatar - Puy uti tapasztalat, mind autoval, mind autobusszal is. Ha jol olvastam vegre ez lesz az elso (!!!) ev, hogy vegre vegig lehet menni autopalyan !!!

Quarius,
Mivel EU -ban vagyunk nagyjabol egyformak az arak.Mar elmult az az idoszak, hogy mindenki betaraz itthoni tobb karton sorrel :-). Kinnt azert kicsit dragabb minden, de nem veszes. Talan holnaptol elmondjak a hazaerkezok ezt egy kicsit reszletesebben :-)). Egyebkent Puyben minden lenyeges kaphato, nagyjabol korrekt arakon. Pl. bor 4-20 EURO,6-7-ert mar nagyon jo bor szokott lenni (szerintunk). Aki sporolni akar, annak odafele Briancon-ban erdemes megallnia a bevasarlo kozpontban. Ez olcsobb, es persze nagyobb a valasztek is.

Olyanrol, hogy "ingyen sibusz" nem tudok. A Galaxy berlet ingyenesen ervenyes 1-1 napra.A legkozelebb Brincon van kb 1 orara. Ide megeri atmenni, hamar ingyenes a berlet, mivel ez a deli alpok talan legjobb palyarendszere (amugy jo draga is :-( ). Ha kocsival mentek akkor sieles utan ujbol be tudtok itt vasarolni.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.01.13. 11:10
Koszi mindenkinek a beszamolokat.
50 euro korul van a tandem sikloernyozes.Aki meg nem volt ilyenen, es tud ra ennyi penzt szanni, annak erdemes kiprobalni. Szerintem jobban megeri, mint a homotorral egy kor.A csucs melletti hegyrol indult nehany eve ahonnan a piros palyak is indulnak, es 1400 m -ig a lift legaljan tett le.Utkozben lehetett fenykepezni,sot iranyitani is az ernyot! Utana illik segiteni osszehajtani az ernyot,nem csak ott hagyni magara az illetot.Angolul tudni kell a kommunikacio vegett.

Egyebkent van kaucio a siberlethez? Gondolom, ha nem fenykepes, akkor chippes, amihez szoktak kauciot is kerni.
Puy-felulrol.JPG
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.