Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Stani által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (5373)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.15. 19:25
Ma voltunk Unterbergen. Csodálatos napsütéses idő sok-sok hóval (2 m körül, 100 % természetes hó). A felvonóknál semmit sem kellett sorbanállni, a pályákon is nyugodtan lehetett ereszteni (már amennyi tudott az ember ebben a hóban), ezeken is alig voltak. Amúgy nagyon sok osztrák nyugdíjas volt, meg azért magyarokat is lehetett látni. Sok hó ide v oda, mit sem ér, ha ilyen tavaszias hőmérsékletek vannak, amik inkább emlékeztetnek májusra, mint március közepére. Ennek megfelelően a meleg a pályákból is sokmindent kivett, délután folyamán, főleg, ahol nagyon sütötte a nap tisztességesen megroggyant. Nagyon fogta a lécet, kizárollagosan élen, carvingolva lehetett jönni. Legjobban a FIS, Karnerschlag és Waldabfahrt pályák tartották magukat,mivel ezek relativa árnyékba voltak. Bár a pályán kívül is rengeteg hó van, de ez sajna már nem porhó, így hanyagolandó az egész. Én egy kicsit belementem, vesztemre; léc orra szépen belefurodott a nedves, tapadós hóba, kötés nem oldodott ki s frankón meghúzta a lábamat. Már a röntgenen is túl vagyok, az nem mutatott ki semmit. Ilyennek is pont ekkor kell történnie... pénteken irány Nassfeld, remélem tudom teljesíteni:)

Egy biztos: ebbe a melegbe nem jó sízni, ilyenkor szerintem a kora reggeli érkezés, délelőtti sízés a legjobb. Utánna meg enni-inni-napozni, aztán fél 4 fele, amikor már talán nem süt olyan erősen a nap megint irány a pályákra.

Képek a mai sízésről itt tekinthetőek meg:

http://kep.tar.hu/skier/50030297#2
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Lavina
2005.03.13. 22:57
Friss hír, sajnos magyar vonatkozású
Ein Todesopfer bei Lawinenabgang
Am Sonntagnachmittag sind zwei Tourengehern aus Ungarn bei der Glocknerhütte am Großglockner von einer Lawine verschüttet worden. Einer konnte nur noch tot geborgen werden.
Sonntag, 13.03.05

Schneebrett ausgelöst
Eine fünfköpfige Gruppe von Alpinisten aus Ungarn hatte ein Schneebrett ausgelöst.

Drei Skifahrer blieben unversehrt, die anderen beiden wurden unter den Schneemassen begraben. Einer der beiden blieb teilweise an der Oberfläche, er konnte rasch geborgen werden.

Für seinen Bergkameraden kam jedoch jede Hilfe zu spät. Knapp vor 17.00 Uhr wurde die Leiche des ungarischen Tourengehers geborgen.

Egyébként ez volt a "leglavinásabb" hétvége eddig az idei szezonban, csak Tirolban több száz lavinát regisztráltak.
Tirol, Vorarlberg, Salzburg és Karintia tartományokban legalább öten meghaltak és számtalan sokan megsérültek a lavinák miatt.
Többek között lavina indult a mélybe Sportgastein (itt egy 200 m széles !!), Obertauern és Saalbach síterepeken. Saalbachban 250 m széles volt a lavina. Itt egy családapát ölt meg. Sportgasteinben egy sítúrázot ölt meg a lavina, itt egyébként még egy lavina exponált, a hegyi mentők 4 eltüntet feltételeznek a lavina alatt.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.12. 18:16
sziasztok !
a képtáramba három, talán a magyarok által kevésbé ismert, ám nagyszerű alsóosztrák sícentrumokról készített képeket töltöttem fel. A képek a tavalyi szezonból valók.
Íme:
Sonnwendstein: http://kep.tar.hu/skier/50029172#2

Fosteralm: http://kep.tar.hu/skier/50029169#2

Türnitz - Eibl: http://kep.tar.hu/skier/50029176#2

Raxalpe: http://kep.tar.hu/skier/50003002#2
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.11. 19:36
még el sem indultak (majd áprilisban,lásd fenn), így az élménybeszámolóval még kicsit várni kell:) mindenesetre egy képes, esetleg videós beszámolót szívesen olvasnék/néznék;)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Niederalpl
2005.03.11. 19:30
jobbulást, Gerlitzenen engem is ledöntött és a hat napos sízésból csak kettő lett:(
márc 15,? akkor nem csodálom,hogy ilyen lengén vagy öltözve,akkor Unterbergen is strandidővolt,viszont hó még volt egy rakattal. Szerintem most is ez lesz, mert jön a nagy meleg, de hó az még bőven van. szóval "t-shirt skiing"-re fel:) Amúgy Annabergen márc 28-ig müxik az egész rendszer, de áprilisban hétvégenként a Reidlliftek üzemelni fognak.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Niederalpl
2005.03.11. 11:47
csak hogy Semmeringen szabadrablás megy 1000el, majd 30 euróval lehúznak, cserébe jó kis jeges műhavas pályákon sízhetsz (most nem, de egyébként az esetek döntő többségében ez a helyzet), sőőt ! kilométereken keresztül húzatnak a csákányossal (Weißenelflift). Stuhlecken, ha úgy veszed két említésre méltó felvonó van: a bubble (ami az utóbbi időben sokat áll) és a nyított négyes. Ráadásul a 20 perces sorbanállások sem ritkák.
Én ebből inkább nem kérek, s ha tehetem alternatívákat keresek, ezekből pedig van bőven. Annaberg pl 24 eurós napijeggyel sokkalta jobb ár-érték viszonylatban.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.11. 08:18
továbbra is megy a sífelvonó; hétköznapokon 13 h-tól 16.45 h-ig, hétvégeken reggel 9 h-től 16.45 h-ig.
Március 15.-én megfelelő hóviszonyok esetén Megyei Síbajnokság lesz a Daloshegyen ! Ezen a nap reggel 9 h-től egészen 17 h-ig lesz sízés !
Felvonó továbbra is mindenki számára díjmentes !
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.11. 08:13
most reggel 8 h-ás webcam shot Unterbergről, ma szívesen kinn lennék:)
reggel.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Niederalpl
2005.03.10. 12:48
a nagy havazás és lavinaveszély miatt a niederalpli hágót át vezető út zárva van.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Lavina
2005.03.10. 10:58
Ismét nagy a lavinaveszély Ausztriában, a szakemberek a február eleji helyzethez hasonlítják a mostanit. Több helyütt 1 méter újhó esett, így nagy a lavinaveszély, a nagy hó több települést elzárt a külvilágtól, sok út részben vagy teljesen levan zárva. Felsőstájerországabn 4es a lavinafokozat. Mariazell a stájer oldalról nem érhető el. Eisenerz sem érhető el Präbichlen keresztül. Planneralmon egy lavina zúdult a mélybe. hasonlóan nagy a lavinaveszély Tirol és Salzburg tartományokban is.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.09. 19:17
Unterbergen 70 cm friss hó esett, így a hegyen 200 cm 100% természetes hó van ! A hatalmas újhómennyiség és a hóátfúvások miatt (gerincen stb.) holnap a síterep zárva lesz !!!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Nassfeld
2005.03.09. 13:48
sziasztok!

volt valaki mostanában Nassfelden? milyenek a hó és a pályaviszonyok? Illetve ismeri valaki a Gasthof Löffelét Weissbriachban?
Weissbriach és a kabinos között ingyenes a síbusz vagy fizetni kell érte? (ha fizetni akkor kb mennyit).

kösz
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Niederalpl
2005.03.08. 10:02
nagyon jó kis hely, amolyan "mini-Hochkar";legalábbis ami a hóbiztosságát illeti mindenképpen. Korábban nagyon sokat jártunk ide, emlékszem amikor még a négyüléses nem volt s a csákányos vitt fel. A meredek rész után, amikor kiért a lapra elkezdett lejteni, a csákány meg szépen visszajött, majdhogynem a hátad mögé került :) Fekete rész áhh, az nincs; max ha kiszállsz a négyesből, és lejtőirányba nézve balra lefordulsz off pistézni, az már meredek. szintén meredekebb a túloldala, ami erdővel borított; de ez mind mind off piste. Amúgy lehetne többet kihozni a terepből, állítólag két új ülésest terveznek.. ha megvalósulna, akkor már egész méretes lenne. Mondjuk lelki szemeim előtt egy Veitschalpéra felkapaszkodó ülésest eltudnék képzelni. Onnan meg "lift-linked" Graf Meranhaus irányába és Brunnalm/Veitsch síterepre. Huh, milyen szép is lenne :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.07. 08:55
most nézegettem a skiwetter heti prognozisát, vasárnapra 1000 m-es magasságokra már ilyen +8 , +10 fokokat mondanak, remélem nem lesz igazuk
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.03.06. 09:08
Múlt vasárnap indultunk Gerlitzenre. Aztán hétfőn kezdtük a sízést, s ha minden jól ment volna, akkor egészen szombatig élvezhettem volna. De a hat nap sízés helyett mindössze kettő jutott, mert kedd estére sikeresen belázasodtam, így aztán csütön este már itt is voltam Sopronba, sajna. Viszont a hétfő & kedd nagyon jó volt. Szép napsütéses idő, főleg kedden , semmi szél, ellenben csontig hatoló hidegek. Kedden, a délelőtti órákban - 23 fok ! A pályák nagyszerűen voltak ratrakolva, s ezt a jó tulajdonságukat gyakorlatilag szinte egész napra megőrízték. Most több hó voolt, jobbak voltak a pályák, mint múltkor januárban. Köszönhetően, hogy nem volt annyi nép, na meg annak is , hogy az elmúlt napokban friss hó is esett. Ezért is nagyon vártam, hisz egy jó kis mélyhavazás sohasem árt:) De sajna a legtöbb szűzhavas rész már eléggé szét volt járva, a neugartani "Skiroute" alső része olyannyira, hogy az inkább már buckapálya volt. De azért ennek ellenére még a finsterbachi részen lehetett találni. Csupán a fennti ratrakgarázstól tovább kellett csúszni, úgy a lavinajelzőtábla és a barna időjárás-megfigyelő ház vonaláig. Aztán innen lehetett tólni:) Nagyon szuper volt, főleg az alsó része, ami tényleg nem volt szétjárva; vagy 4x is lejöttem az első nap.
Várakozási idő a felvonóknál sehol sem akadt, csupán néha kellett a Gipfelbahnnál, s a mellette lévő duplaszékesnél pár perccel számolni.
A Pacheiner pályákon illetve a Finsterbach & Birkenhofon volt, hogy tényleg rajtad kívül nem találtál senkit a pályán, szabad volt az út:)
Szóval ez a két nap is szuperul sikeredett, ahogy a többiek mondták szerdától már enyhültek a kemény minuszok, péntekre ráadásul 30 cm friss hó esett.


Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 013.jpg  65 KB  letöltve 575 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 006.jpg  76 KB  letöltve 570 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 014.jpg  75 KB  letöltve 531 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 008.jpg  78 KB  letöltve 489 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 009.jpg  77 KB  letöltve 512 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 016.jpg  82 KB  letöltve 553 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 039.jpg  82 KB  letöltve 545 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 042.jpg  68 KB  letöltve 543 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 044.jpg  68 KB  letöltve 567 alkalommal
Képek  Gerlitzen2005_febr27_márc5 051.jpg  79 KB  letöltve 572 alkalommal
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.26. 17:07
holnap, azaz február 27.-én vasárnap nyílt alpesi lesiklóverseny a Daloshegyen, minden kategóriában !! gyermektől egészen a senor kategóriáig bezáróan !!
Nevezés a helyszínen reggel 9:00 h-től. Pálya közös megtekintése után 10:30 h-kor veszi kezdetét a verseny- Várhatóan 11:30 h-ig tart. Ezután eredményhirdetés. Az első három helyezett oklevelet, serleget ill. ajándékot kap.
A felvonó továbbra is teljesmértékben INGYENES !!!!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.25. 22:09
továbbra is lehet sízni, felvonó üzemel. hétfőn+csütön is nagyobb hóesés volt.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.25. 22:07
érdemes a webcameket nézegetni, s a milyen idő, esik a hó s hasonló kérdésekre választ kaphat az ember.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Annaberg
2005.02.25. 22:03
werisch !
Tuti lesz !! most 2 méter hó van, ráadaásul hóágyúkkal is operálnak, úgyhogy a hó miatt télleg ne aggódj ! Ráadásul 15. az még a húsvéti szünet előtt van, ami az utolsó roham az osztrák sípályákon, amire függetlenül időjárástól illik gatyábarázni a terepet. Ráadásul, ha több napra mész, akkor a bérleted automatice érvényes a környékbeli helyekre is, ami közül hóbiztosság szempontjából Niederalplot emelném ki (most 280 cm van) s Gemeindealpét (most 350 cm hó van, Hochkar után a legtöbb hó Alsó-Ausztriában). Niederalplhoz még annyi, hogy amikor kb 2 éve voltunk májusban errefele túrázni, akkor a hágó északi részén még összefüggó hótakaró volt. Jót hógolyóztunk:)

kripton:
nagyon jó képek!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.25. 09:54
kezdőknek a Hirschenkogelen ott van a Familienabfahrt, a többit viszont illik kerülni, ugyanis piros és fekete pályák.
Stuhlecken már több kék pálya van, de ha absz kezdő vagy ajánlom, hogy ne fizesd ki a majd 30 euór lehúzos napibérletet,hanem menj a Familienlifthez , a pályatérképen ez az F jelű. itt egy napijegy 19 euró, igaz ezért csak ezt a részt használhatod, de egy kezdőnek szerintem bőven elég. Semmering mellett amúgy manapság már csak egy előny szól; végig autópályán gyorsan elérhető. Egyébiránt meg nagyon elmentek az árakkal, ráadásul sokan is vannak, sokszor marha jeges pályák. Ha megvalósulna a Semmering Skischaukel terv, amely azt foglalja magába, hogy Hirschenkogelt és Stuhleckot, illetve Sonnwendsteint összekötnék, akkor egy több mint 50 km-es pályarendszer lenne, de szerintem erre még várni kell. Ugyanúgy arra is, hogy a Stuhleck felső részén egy modern ülésest új pályákkal hoznának létre. ezt már évek óta igérgetik, de mindig elhalasztják. Egyelőre ami realisztikusnak tűnik az a Wolfgang Rainer (Hirschenkogel Bergbahnen vezetője) álltal említett terv. Eszerinta stájer oldalról egy felvonót (üléses v kabinos) építenének a HK-i pályákhoz. Elméletben akár már jövő szezonban kész lenne a projekt.
Szintén érdekesnek tűnik a sonnwendsteini fejlesztés új pályákkal, egy hatülésessel és egy duplaszékessel. Ez elvileg a jövő szezonra elkészülhet. Majd meglátjuk..
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.