Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

WéberF által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1707)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2024.01.08. 17:11
Jó lap a lépernyőn, kár, hogy nem lehet teljes egészében végignézni! WFeri
Előzmény: (fezso6 220115)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2024.01.05. 21:42
De legalább alapos! Gratula a "kutatómunkához" és a "figyelemfelhíváshoz"! Néha nem árt, ha egy kicsit belemélyedünk a mérnöki tevékenység eredményeibe. Nem mintha a sízés élvezetéhez erre feltétlenül szükség lenne, de jólesik, ha néha más is meglátja, micsoda munka van a szórakozásunkat szolgáló eszközök, létesítmények mögött. WFeri
Előzmény: (fezso6 220069)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2024.01.05. 19:52
Rém egyszerű: a fordító állomáson csúszó érintkezők (mint a villamosok áramszedői) az alatt a "rövid" idő alatt felfűtik. WFeri (egykor a Televízió "Ki miben tudós" fizika vetélkedőjének 4-8-ik helyezettje)
Aki tud jobb magyarázatot, jelentkezzen.
Előzmény: (gabulac 220064)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.29. 21:34
A pálya megvan, felvonó is, nem csinálni kellene, hanem működtetni (persze ahhoz telek kellenének). Ehhez képest a Szallas.hu-n megjelent egy hirdetés, hogy szánkópályaként MŰKÖDIK! (Persze ahhoz is hó kell, igaz, a fekvése kiváló, nem véletlenül jelöltük ki barátaimmal annak idején a nyomvonalát.) Íme a hirdetés:
https://szallas.hu/programok/bagolyirtas-szankopalya-matraszentimre-p2906
Legalább így hasznosuljon!! WFeri
Előzmény: (Síhuhu 218440)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.22. 15:51
Időnként nem tudom, melyik ujjamat harapjam meg. Shiffrin az első feltűnése óta kedvencem, az is marad - azért 91 VK győzelem nem semmi, drukkolok a 100-ért, de: megjelent Vlhova, aki szintén a szívem csücskévé vált, nagyon szimpatikus és nagyon tud síelni! Most akkor kinek szurkoljak? Marad a sízés szeretete (még ha személy szerint már kénytelen vagyok lemondani az aktív versenyzésről) WFeri
Előzmény: (TZoli 219849)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.22. 14:40
Megtisztelsz, hogy Lőrince tanár úrhoz kapcsolsz. Nem vagyok nyelvész, egyszerű mezei mérnök-közgazdaként szeretem és tisztelem az anyanyelvemet. Beszélek majdnem anyanyelvi szinten egy másikat, kommunikálok még kettőn. Amiért ezt a hozzászólásomat írtam - tiszteljétek a nyelvünket, helyesírását, kifejezőkészségét! WFeri
Előzmény: (endre77 219823)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.20. 16:28
Tudom, hogy egy fórum a gyors reagálások helye, nem is mindenkinek van teljes magyar karakterkészlete - de irritál, amikor magyartalanul, helyesírási hibákkal, sőt értelmezhetetlen kifejezésekkel írnak. Kifejezetten kifogásolom JaniJuli és Endre77 hozzászólásait! Nem hinném, hogy elfelejtettek magyarul, még ha külföldön is élnek. Adminok feladata nem lehet helyesírási hibákat javítani, de a magyartalanság ellen lehet valamit tenni? WFeri
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.20. 13:05
Ha már B. Kálmán barátom által megszólíttattam - íme a véleményem:
Igaz, én 1963-tól (kisebb megszakítással) 1977-ig éltem Moszkvában, de még a 80-as években is rengeteg időt töltöttem ott.
Sok függ attól, hogy "hősöd" melyik régióban él. Ugyanis Oroszország nagyrészén a síelés = sífutás. Nem mondom, hogy az alpesi ágat nem művelték (egy 10 milliós városban azért csak előfordultak ilyenek is, felszerelés is beszerezhető volt - első komoly szerelésemet én is ott vettem).
Évekkel ezelőtt itt a SiHu-n írtam egy beszámolót, hogy én Iksába jártam, egy kb Nagyvillám méretű és jellegű terepre, igaz felvonó nélküli, Moszkvától 200 km-re.

Igazi, jól felszerelt terepek a Kaukázusban voltak, főleg Grúziában (ott már akkor létezett a "helisízés"!), no meg a Kárpátokban, de oda az oroszok nem jártak. Az Uralban és azon túli területekről nem hallottam sípályákról.
A 80-as évek végén, 90-esek elején Ausztriában több területen (Kaprun, Neukirchen, Maria Alm) hallottam orosz szót, no meg Szlovákiában, a Magastátrában, de nem kezdtem ismerkedni.
A moszkvai kisemberek körében téli szórakozásként igen divatos volt a környék víztározóin a lékhorgászat! Nem ám a síelés, illetve, ha már sífutás, akkor Moszkva hatalmas parkjaiban - pl. az Izmajlovói park, mókusok között.

Megjegyzem, a 80-as években még "vezető beosztású" emberkék is igen nehezen kaptak magáncélra nyugatra kiutazási engedélyt!
Egyenlőre ennyi. WFeri

P.S.: A 60-as években kiváló történész tanáromtól tanultam (Pécsi Nagy Lajos Gimnázium), hogy ami 50 éven belül történt, azt nem lehet történelmileg, csak politikai elemzéssel szemlélni. Ha Te a 80-as évekről szeretnél "történelmi" regényt írni, ajánlom figyelmedbe ezt a gondolatot, amit saját élettörténetem alapján kiterjesztenék még +20-30 évvel. Történelem? Még 80 évre visszamenőleg is hazudnak, politikailag ferdítenek tényekről is!
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.17. 19:06
Lara Gut-Bertrami? A mai első kieső? WFeri
Előzmény: (MM 219735)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.17. 17:53
A hölgyek? 6 nagy név úgy esett ki, mintha nem ismernék a pályát! Pedig volt pályabejárásuk, meg az előttük menők hibáiból is profitálhattak volna. WFeri
Előzmény: (MM 219732)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.17. 15:19
Lehet, hogy valakinek felkelti az érdeklődését a Bagolyirtási senkiföldjén fekvő sípálya újraélesztésére? Nem túl nagy felületet kellene behavazni, a felvonó akár avaron is működne, mi kell még? Jó szándék, akarat, síelés szeretete.
A Bagolyirtási sífelvonó még mindig gazdára, hasznosításra vár!!! WFeri
Előzmény: (admin2 213400)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.06. 21:40
12 éves, 160 cm, 19-es rádiusz. Többi paraméterét akkor tudnám, ha előbányásznám a garázsom plafonján függő léctárolóból. Persze egyesek szerint az igazi "hagyományos" klasszikus léc az egyenes derekú dióverő, de arról már én is leszoktam vagy 35 éve! A középkategóriát úgy értettem, hogy semmi extra, semmi titán meg miegyéb, semmi álelektronika. Az elhagyott HEAD elite versenylécemben voltak ilyesmik, de nem attól lehetett jól síelni vele. WFeri
Előzmény: (magnum56 219502)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.06. 18:14
Persze, hogy érted! Az első mondatom a lényeg! Nem igazán arra gondoltam, hogy minden léc egyforma, sőt..! Azért is váltottam, mert a profi versenylécen már nem éreztem jól magam, fizikailag nem bírtam vele. De a lényeg mégiscsak az, hogy olyan lécet válasszunk, ami elérhető számunkra és amin jól érezzük magunkat. WFeri
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.06. 13:43
Melyik lécet válasszam? Ami a lábadra akad, amit meg tudsz fizetni, amivel élvezed a síelést.
Első lécem egy kantni nélküli fadarab (160 cm), amivel középiskolás versenyeken érmeket nyeretem. Második már egy komolyabb darab, 210-es Polsport, amivel megtanultam tisztelni a síelés lényegét. Még sok márkát kipróbáltam - Atomic, Elan, Fischer... Végül kikötöttem egy HEAD profi GS versenylécnél, amivel sok-sok amatőr versenyen tesztelhettem sítudásomat. Meglepő módon még előfutóként valódi slalom pályán is működött. Aztán eljött az idő, amikor rá kellett jönnöm, hogy a kondicióm nem elég a 175-ös versenyléchez, váltottam egy Rossingnol 165-re, ezzel is begyűjtöttem az aktuális szezon obligát második helyét. Szóval: mese-mese ez a lécek minősítése, leginkább a gyártók és kereskedők hadakozása. Aki tényleg a síelés élvezetét keresi, csak álljon rá egy hagyományos középkategóriás lécre! WFeri
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.12.01. 16:00
Kár, hogy Bp-től messze van, kár, hogy a felső parkoló gyakorlatilag megközelíthetetlen (ugyan nekem eddig még mindig sikerült feljutnom, hol kora hajnali indulással, hol külön engedéllyel, hol .... egyéb módon!), kár, hogy a libegő nem kifejezetten síelőbarát, kár, hogy nem találnak ki valami jobbat a síelők kedvéért. Tiszteletem a helyi Önkormányzatnak, hiszen úgy tudom ők a gazdái, régen hallottam Huligán nick nevű barátunkról (Kiss Viktor), aki szívét-lelkét kitette az Újhelyi pályáért. Szóval csak nosztalgiázom a Boda Pál kupák kapcsán (de régen is voltak), meg a helyi síélet egyéb neves alakítói ügyén. WFeri
Előzmény: (WAndrea 219403)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.11.30. 13:40
Nem egyszerűbb jól felpróbált bakit venni? Az ilyen alakítgatások nem sok jóra vezetnek. WFeri
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.11.22. 21:01
Ok-Ok! Nyilván erre a fajta elemezgetésre is szükség van. Téged láttalak oktatni, minden elismerésem, de nem igazán tudom megemészteni a parttalan vitákat egy-egy mozdulatsor magyarázatának indokolása körül. Persze a jó válasz: minek olvasom, ha van egy gomb a készüléken, amivel át lehet kapcsolni máshová? WFeri
Előzmény: (Lackó 219286)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.11.22. 20:06
Köszi! Jártam síoktatóira a TF-en - Ozsiék meg is buktattak - mert szerintük síelni sem tudtam (hi-hi - versenyzői tapasztalatokkal), nem hogy oktatni. Nem véletlenül mondom a topikban írottakról, hogy ez egy katyvasz! A szaknyelv nincs ellenemre, ha egyértelműen használható! De az összevisszaság és a magyartalanság erőst zavar. WFeri
Előzmény: (deckard 219282)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.11.22. 18:44
Köszi a hozzászólásodat. Elég régen ismerjük egymást, hogy ne lepjen meg a véleményed. Talán mások is észreveszik magukat, hogy a síelés egészséges élvezeti tevékenység, amit lehet tudományosan "is" magyarázni, de nem kellene túlzásba vinni az elméleteskedést. WFeri
Előzmény: (hu1zam 219279)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2023.11.22. 17:39
Át lehetne nevezni ezt a hozzászólás cunamit "JaniJuli vs. többiek" betétdarabnak? Igencsak túlmegy még az elméleti síelés kategóriáján is. Én 70 éve síelek, az ösztönös egyensúly, élvezetés, kitámasztás, lendületvétel természetes számomra. Még versenyeztem is évekig, nem kevés eredménnyel. De ezek a fogalomzavarok elriasztanak, zavarnak, mert ez az egész egy mellébeszéléses katyvasz. WFeri
P.S.: Valamikor Ozsiék is túlmagyarázták, de az valamivel érthetőbb volt.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.