Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

badin által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (110)Időben csökkenő Időben csökkenő
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.03. 18:33
Bocsi, mikor elvittem örültem, hogy megvolt mert másnap mentem síelni külföldre. Ott vettem észre ezt!
Biztos ott történt mivel, a nordicától jött direktbe az én nevemre a léc és a kötés és ott furattam fel helyben, mert mikor megjött rá 3 napra mentem síelni. Ha gondolod bemegyek balhézni az üzletbe, de az senkinek nem jó. Poszavecz Balázs meg is tudja mondani, ráadásul a szállítólevél is nálam van amivel a boltba érkezett! Szóval ha a szavamnak nem hiszel, akkor a papírnak fogsz?! Bevihetem a boltba akkor ott helyben kicserélik nekem egy u.a. lécre?
Előzmény: (AAron 95917)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.03. 18:01
Azért töröltem mert nem volt korrekt, kicsit személyesre vettem és nem akartam rosszat senkinek! Másrészt pont a feestyle lécemen van a kötés rosszul azzal meg semmit nem lehet nagyon kezdeni, mert arrébb nem lehet fúrni. Mindenki hibázhat, nem erről van szó, csak azért egy 130.000ft-os lécnél nem mind1, másrészt meg a menettulajdonságát is befolyásolja! Nem azért említettem mert valami jóvátételt várok, csak rossz, hogy a lécem így nem az igazi....
Előzmény: (AAron 95905)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.03. 12:50
1. Nem "hencegésből" mondtam, hogy oktatok. Csak jelezni akartam, hogy nem először ajánlok cipőt.
2. 80-as flexindexxel semmi gond, mert én haladó létemre egy 120-as felxü cipőt is teljesen meg tudom terhelni.
Másrészt a felxindex tudás függő is, ha ő haladó és szeret gyorsabban síelni, akkor jó lesz neki, mivel ha később fejlődni szeretne akkor van egy jó cipője, másrészt ha most még kemény is neki akkor csak lazábbra hagyja a felső csatot, vagy csak átállítja 70-es flexre. Mivel ez egy komolyabb cipő ezért a csatjai is aluból vannak ami által tartósabb is.
És azért tegye szívéra a kezét, mivel az általad említett "hencegés" nagy divat itthon és felesleges egy nem reális sítudáshoz cipőt választani.
Előzmény: (AAron 95857)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.03. 11:26
Azt sem árt mérlegelni, ha valaki síoktató(pl. én) és nem elsőként ajánl cipőt. De a visszakérdezésem jellegéből sejteni lehetett, hogy nem amatőr lehetek. Azért, mert nincs annyi szabadidőm, hogy 0-24 itt lógjak a fórumon, nem azt jelenti, hogy nem értek mondjuk a sícipőkhöz.
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.02. 15:09
Ebben az esetben jó választásnak tűnik, hajrá.
Előzmény: (Beni_1 95689)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.02. 13:14
Mégis melyik típus, melyik évjárat, hány kiló vagy és tedd a szívedre a kezed, milyen szinten síelsz?
Előzmény: (Beni_1 95655)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.02. 11:27
Lárom nagy a homály. Parkba csak haladó síelők menjenek. Egyrészt fokozottan balesetveszélyes, másrészt nem árt egy biztos sítudás alapnak, harmadrészt nem árt ismerni az ott használatos jeleket.
Lécek terén, ha kezdő vagy akkor minimum orr- illetve szemmagasságig érő lécet és puhább lécet válassz. Sokkal "elnézőbb" a puhább léc a hibákkal szemben. Ha már pár éve parkozol és haladónak számítasz, akkor lehet testmagasságoddal megegyező hosszú léced és keményebb is. Fontos hogy park sínél a kötésed mértani közepe a léc mértani közepével essen egybe. Freeride és backcounty léceknél más a helyzet. Ha esetleg kérdésetek van szívesen válaszolok.

A Freeski nem divat hanem életstílus! Ezt ne feledje senki.
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.02. 11:08
És mindenek feltt próbálni kell!
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.02. 11:06
Cipő témában én csak cáfolni tudok, mert 43-as lábam van, azaz pontosan 43-as ami amaerikai méretben 10-es. Nordica bakancsokból nekem a 27,5-es pont jó! Kicsit szorít de ne feledjük ez sícipő és nem sportcipő. Szorítania ill. Tartania kell a lábad. A hossza pont jó, terheletlen állapotban végigér a lábujjam, terhelésnél kényelmes. Ha így választasz sícipőt akkor biztosan jó lesz évekig. Ha pedig nem, arról kisregényeket tudnék írni. Természetesen gyártónként és típusonként változhat a cipő formája és hossza.
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2009.12.13. 12:01
Sziasztok!

Én is ajánlani tudom minimum a bukót de egy gerincprotektor sem árt. Én freestyle és freerideolok. Nem ártanak ezek, de az utóbbi "balesetem", ami hibámon kívül történt. mentem békésen a pályán lefelé egyenesen, boardos csajok részben elzárták a pályát, mert pihengettek rajta gondoltam volt köztük hely bőven átcsusszanok. Nem is tudom miért, balra néztem és egy őrült jött, mint akit kerget a tatár és oldalról belém csapódott. lélek jelenlétemnek köszönhetem hogy nem sérültem meg, csak ő. Jól megütötte a vállam és a bordáim.
Tehát hiába vagy akármilyen jó síelő vagy boardos, mindig lesznek figyelmetlen emberek a pályán, akik beléd szállhatnak.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.