Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

antikvárius által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (106)Időben csökkenő Időben csökkenő
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2011.01.31. 14:44
Visszatérve a topic eredeti kérdésére:
Saját tapasztalatom alapján sziklaszilárd a meggyőződésem, hogy semmivel sem pótolható egy jó síoktató a kezdeti lépések elsajátítása során.
Mint már máshol megírtam, jócskán negyven fölött kezdtem el síelni, szerencsére nagyon jó tanárral (akiről egyébként név szerinti külön topic is megemlékezik ezen a fórumon). Öt éven keresztül minden szezonban egy-egy hétig síoktató irányításával tanultunk a feleségemmel. Ebben a korban elkezdett síelés során persze sajnos vannak már olyan technikai részletek, amelyek elsajátítása lehetetlen. (De meg kell próbálni!) Például az egyensúlyérzékem már sosem fog úgy kifejlődni, mint annak, aki gyerekként állt először sín. Ezt a múlt héten különösen tapasztaltam, amikor fiatal srácokkal is síeltem együtt. Emiatt egy bizonyos sebesség felett nem tudom uralni kellően a játékszert, így aztán a meredeken igen sok kanyarral kell lejönnöm.
Az a (kevés) tudás viszont, amit sikerült elsajátítanom - legalábbis úgy érzem - biztos alapokon nyugszik. A nekem megszabott sebességhatárokon belül teljes biztonságban érzem magamat mindenféle lejtőn, sőt a körülöttem lévőkre sem jelentek túl nagy veszélyt.
Mindezek ellenére két éve - megfelelő alkalom adódtával - újra egy síoktató segítségét vettük igénybe, aki alapos ráncfelvarrást végzett a technikánkon. Rengeteget tanultunk ismét, pedig csak néhány órát foglalkozott velünk.
Az elmúlt napokban a Dolomitokban voltunk. 8 napot síeltünk nagyon változatos pályákon. Napi 40 kilométer körüli síelés után sem éreztünk különösebb fizikai fáradtságot. Ezt én mindenképp az elfogadható technikai tudásnak köszönhetem, hiszen különösen jó fizikai állóképességgel nem rendelkezem.
Ez kicsit hosszúra sikeredett, de még befejezésül megismétlem az általam leszűrt tapasztalatot: minél többet síoktatóval!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
Topik: Mosoly
2011.01.12. 09:50
Én még a tavalyi szezon közepén is jet gatyát hordtam, akkor ment szét az utolsó darabom cippzárja. Nagyon kényelmes viselet volt. Sajnálom, hogy elmúlt a divatja, bár az utóbbi években már elég furcsán néztek rám. Egy ideig reménykedtem, hogy a személyemnek szól a fiatal csajok pillantása, sajnos hamar kiderült, hogy a gatyámon mosolyognak.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.12.22. 13:15
Eladó!

Két pár alkarra felerősíthető bigfoot olcsón eladó, esetleg ingyen elvihető. Ez esetben viszont szeretném látni használat közben.

antikvárius
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.11.06. 18:35
Szerénynek nem mondható véleményem szerint a pálinka nem ágyba való (oda inkább forróvizes palack, meleg tégla vagy egyéb). Az igazán jó pálinkát állva kell fogyasztani, minél tisztábban, lehetőleg hófehér környezetben, kis lapos üvegből vagy fémpalackból. Elengedhetetlen kísérője a jó társaság.
Tessék a bölcsektől tanulni!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.11.02. 10:02
Én meg igyekszem elhitetni magammal és másokkal, hogy amit a pályán csinálok, az sport. Nem tudom, hogy a netto 50-60 km napi adag már sportnak számít-e, én ennyit szoktam egy jó napi adagnak tartani. Sem közben, sem utána nem érzek fizikai fáradságot, csak végtelen nagy nyugalmat és kikapcsolódást.
Mindezek ellenére hajlok arra a nézetre, hogy amit legtöbben csinálunk, az nem sport, hanem kellemes időtöltés sok mozgással a friss levegőn, jó társaságban, gyönyörű környezetben.
És hogy ne legyen off a hsz: ehhez az időtöltéshez nekem hozzátartozik egy kis laposüveg jó pálesszel (a sógoromé igen kitűnő, visszük is őt magunkkal mindig), egy jó ebéd, utána egy kis sör. (Bocsánat, eltévesztettem. Nagy sör.)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.11.02. 09:28
Pár oldallal lejjebb egyik kedves szesztestvérem jelentkezésre szólított mindenkit, aki még nem szólt a témához. Akkor most eleget teszek ennek és bejelentem, hogy Sörapu nézeteihez csatlakozom a sípályán való időtöltés megítélésében.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.10.21. 13:56
Sőt, egy percen belül elfelejted, hogy már egyszer leírtad :-)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.08.30. 09:14
Én Olaszország, ezen belül is a Dolomitok mellett döntenék. Árak nagyjából azonosak, mint Ausztriában. A Dolomiti Superski régió és síbérlet korlátlan lehetőségeket nyújt. Talán a legjobb választás Alta Badia. Az ottani pályák alkalmasak kezdőknek, időseknek, lustábbaknak, de La Villában FIS minősítésű meredély is akad.
Ha ettől többre vágysz - azt írtad, nagy rendszer legyen - ott a Sella Ronda. Nem kell körbesíelni naponta, mert az unalmas lehet sokadszorra, de remek sítúrákat lehet kitalálni igen változatos pályákkal.
Remélem, segítettünk.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.04.06. 08:38
Irigyellek! Nem kicsit, nagyon!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.03.22. 11:18
Én a magam síelését nem elsősorban sportnak, hanem "rekreációs célú szabadidős tevékenységnek" tekintem, már a korom és a sítudásom miatt is. Ebbe persze beletartozik a nyitástól-zárásig való jelenlét a pályán, de egy délelőtti bombardinó vagy grappa és egy kényelmes ebéd is. Ezekkel együtt - saját mérés alapján - 50-60 km-t tudok síelni naponta, plusz a felvonók. A sok ülős lift növeli, a sok tárcsás és kabinos csökkentheti a megtett kilométerek számát.
Ha kevesebbet síelek naponta, némi hiányérzetem marad (hiszen "ki van fizetve" a több is), de többet már fizikailag megterhelőnek érzek, és ez számomra nem cél.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.02.15. 14:20
A barátaimnak és nekem is ez az egyik kedvenc síterepem, sőt, a legkedvesebb Ausztriában.
Ezért kérlek, ne dicsérd ennyire, mert odaszoknak a népek. Tartsuk titokban, hogy ilyen kincset ismerünk!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.02.14. 10:11
Nem emlékszem, említette-e már valaki itt ezt a linket:
http://utilizzo.dolomitisuperski.com/jsp/applet_/findTransit.jsp?ccode=en-US
Nekem nagyon tetszik.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.20. 13:48
Valami hasonlót lehet kapni Turracher Höhén az egyik hüttében Skifahrerpfandl néven. Krumpli, sült hús, kolbász. Valóban a fandliban hozzák ki, még serceg alatta a zsír! Finom!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.07. 16:18
Szépen kérlek benneteket, ne offoljátok szét kedvenc topicomat (még pálinkával se).
Előzmény: (domi.12 78897)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.07. 09:01
Irigyellek nagyon!!!! Nekem még 17-t kell aludni. De vágom a centit, ahogy régen a seregben.
Előzmény: (Klara 78775)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.06. 21:53
Te meg igyál egy sört, hogy fényesedjen a tekinteted!
Ez itt a Sella Ronda imádók helye, hess innen Nassfeldre!
:-)
Előzmény: (axxo 78739)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.06. 21:46
Pont a Nagy-Ötscherre vivő lift nem üzemel. A lifttársaság szerint ezen a hétvégén még biztosan nem is fog (telefonos infó). Így aztán a pályarendszer fele nem használható. Gyakorlatilag egy hosszú kék pálya használható, némi kis cirkalmakkal.
Előzmény: (Ymibá 78752)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.05. 16:33
A Sella Ronda környékére nem annyira a kör megtétele végett érdemes menni, hanem az óriási - és ezért nagyon változatos - pályarendszer miatt. Négy, önmagában is nagy rendszert érhetsz el, kizárt dolog, hogy ne találnál olyan pályákat, melyek kielégítik az igényeidet. Bárhol csatlakozva a körbe, egy-másfél óra alatt elérhetsz Val Gardenába, Arabbába, Alta Badiába vagy Canazeibe, a Marmoladara, ott töltöd a nap nagy részét, majd még hagysz arra időt, hogy visszaérj a kiindulási pontra. Ennél teljesebb síélményt én nem tudok elképzelni amatőr - vagyis nem versenyszerűen, hanem kikapcsolódásból, élvezetből - síelők számára. De ha valaki tud jobbat, írja meg, hátha én csinálom rosszul.
Néhány oldallal előbb Kulacs remek sítúraajánlatokat írt a Sella Rondával összekapcsolva, érdemes ötleteket meríteni tőle.
Előzmény: (domi.12 78365)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2010.01.04. 14:53
Én is azt tapasztaltam, hogy Ausztriában a pucér a szaunadivat és furcsán néznek a "felöltözött" szaunázóra. (Furcsán néztek viszont akkor is, amikor a télikerten át kirohantunk a friss hóba a szaunából :-) )
Ha ott az a szokás, úgy gondolom mindenkinek ahhoz illik tartania magát. Ha ez problémát okoz, nem kell igénybe venni a szolgáltatást. Esetleg Olaszország szaunái megfelelők lehetnek, mert ott viszont a meztelen szaunázóra néznek furcsán a helyiek.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.12.06. 15:55
Off

Én olyan szerencsés vagyok, hogy személyesen ismerhetem Placid atyát. Pár éve nálunk volt az életét ismertető könyvnek a bemutatója, később a lányomékat ő adta össze. Csodálatos, különleges egyéniség. Boldogabbak lennénk, ha olyan optimistán, pozitívan gondolkodva élnénk, mint Ő. Jó egészséget kívánok neki innen is!

On
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.