Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

antikvárius által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (106)Időben csökkenő Időben csökkenő
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.28. 19:44
Haragudhatsz rájuk, szíved joga. De azért az országuk nevét illik, sőt kötelező nagy kezdőbetűvel írni.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.25. 21:44
Bocs az off miatt: a tárgyban jelzett szó egy k-val írandó.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.22. 10:58
Semmi esetre sem lehetsz megalomán, sőt igényed teljesen természetes, hiszen én is az ilyen síterepeket szeretem :-)
Nézz körül a Sella Rondahoz tartozó régiókban (Val Gardena, Canazei, Arabba, Alta Badia). Ezek midegyike külön-külön is megfelel a kritériumoknak, egyben pedig több mint 500 km sípályát jelent.
Igazán olcsó pályaszállást nemigen fogsz találni, bár az olcsóság vagy drágaság relatív. Szálláshelyet találhatsz bőven, az Internet segít.
Madonna di Campiglio is megfelelő hely lehet, bár kevésbé változatos, mint a Sella Ronda. Ezek mellett persze még sok egyéb is szóba jöhet, majd mások mást is javasolnak.
Mindenképpen érdemes olvasgatni ezeken a fórumokon illetve a pályákat bemutató oldalakon, a sok szubjektív vélemény összességében elég jó támpontot adhat.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.21. 12:48
Tibi bácsinak vannak labdái? Azt hittem csak egy van neki, az agya helyén.

(Bocs az off miatt)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.21. 10:41
Egri János volt a hangszórós! Tibi bácsit más miatt szeretjük. :-(((
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.16. 09:29
Most ezek igazak, amiket írtok, vagy csak éltetitek bennem és magatokban a reményt? Persze ezek alapján még nekem is lehet 15-20 jó évem, ha élek addig.
Persze én is találkoztam 80 fölötti bácsival a hóban, segítettem neki felállni egy esés után. A rokonai, akikkel síelt, mondták, hogy megy mint a szél, csak már nehezen áll fel, ha elesik.

Jó látni, hogy nem vagyunk még kriplik!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.08. 13:21
Ilyen általános kérdésre csak általánosan igaz választ lehet adni: bárhová, ahol sípálya van.
Ne vedd bántásnak!
Picit fejtsd ki bővebben, mire vagy kíváncsi!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.02. 08:11
Ezért szeretem én ezt a fórumot! Látod maci, itt mindenre találunk megoldást.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.01. 16:18
Persze, azt szabad. De forralás előtt állni kell hagyni néhány hétig, majd amikor már szépen letisztult, akkor kell bele egy kis cukor, szegfűszeg. Csak akkor szabad felforralni, különben nem lesz jó!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.01. 15:29
A hüttében meg alkoholmentes sört inni (esetleg koffeinmentes kávét)!!!

(Elnézést kérek azoktól, akik nyáron is szeretnének valami síelésszerű élményhez jutni. Nincs bennem bántó szándék velük szemben, csak gonosz vagyok.)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.01. 10:54
Guminő, esetleg? :-)
(Bocs, csak unatkozom!)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.27. 17:59
Lehet, hogy neked van igazad, de én kitartok amellett, hogy nulláról kezdő felnőttnek nem igazán alkalmas ez a síterep. Gyerekeknek nemigen lehet gondjuk vele, főleg oktatóval. Én kb 1 hetes sítudással jártam itt először, bizony voltak gondjaim itt-ott.
Más:
Jól láttam a bemutatkozásodban, hogy 60 körül kezdtél síelni? Vannak magamfajta középkorú fiatalember barátaim, akik már túl öregnek tartják magukat ehhez a sporthoz, nekik gyűjtök példaképeket. Írnál pár sort erről?
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.22. 19:49
Visszaolvasol 3-4 oldalt, talán választ kapsz a kérdésedre. Bár találsz a szállodáról az iszonyatostól a kiválóig mindenféle értékelést. A saját véleményem: kibírható. Januárban azt tartottam előnyének, hogy szinte az utolsó pillanatban is találtunk szobát. Egy hosszú hétvégére - ha nem érkezel nagy elvárásokkal - elfogadható.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.15. 21:07
Biztos jól fogjátok érezni magatokat ezen a szép helyen. Már sokszor voltunk itt kisebb-nagyobb társasággal, egyik kedvenc síterepem. Nulláról indulóknak nincs igazán megfelelő pálya, de egy-két hetes tudással már élvezetes lehet, haladóknak meg igazi paradicsom, nagyot lehet száguldani a FIS pályán vagy a Kornockról. Jó mulatást!
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
Topik: Felvonók
2009.09.08. 16:19
Huligan értékelésével, az általa felállított sorrenddel szinte teljesen azonosulni tudok. Nem szeretem a kiskabinosokat (tojásokat), nem sok előnyét látom a 6-8 személyes beülőssel szemben, egy Atomic B5i-t cipelni, ki-be rakosgatni sem túl kellemes. A buborékot csak ritkán hiányoltam, de a fűtött ülés nagy meglepi volt, amikor először találkoztam vele. A vonszolós kifejezetten fáraszt hosszabb távon, lehet, hogy valami tartáshibával használom.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.06. 10:17
Megnéztem a fotoalbumodat. Remélem, egyszer szebb időjárásban is lesz részed! Képzeld el ugyanezt verőfényben és mondjuk sokszorosan nagyobb méretekben! Őszintén kívánom, hogy majd eljuss olyan helyekre is.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.09.05. 17:29
Én is a vizilovakkal, illetve a macikkal vagyok. (Már ha ha egyáltalán érdemes folytatni ezt a vitát.) Nem hiszem, hogy a síelők honlapján kellene nekünk megoldani a síterepek objektív rangsorolásának problémáját. Én inkább játéknak, emlékidézőnek fogtam fel a síterepek értékelésének lehetőségét. Jó volt így a nagy melegben visszaidézni az egyes terepeken, pályákon eltöltött időt, kellemes, kellemetlen, vicces, bosszantó, siralmas vagy röhejes élményeket. Ezért azt jutalmaztam több csillaggal, ahol jobban éreztem magam. Ez a "jobban érzés" az összbenyomás alapján alakult ki, így helyet kapott benne a terep mérete, a liftek minősége, a hó minősége, a személyzet, a szállás, a kocsmák, a társaság, időjárás, a pillanatnyi hangulat és még számtalan, kizárólag szubjektíven megítélhető szempont. Kellően nagy számú értékelés esetén a szubjektivitásból eredő szórás ellenére is - vagy éppen ezért - egész jó információt nyerhet majd a csillagok számából az, aki az adott terepre készül.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.08.28. 14:15
Nem tudom, kit érdekel, hogy a másik hol fog síelni. Mondjuk én mindegyik hozzászólást elolvastam :-)
Ezért aztán én is írok mások számára érdektelen hsz-t.
1. Hosszú hétvége januárban a családdal egy kisebb terepen, pl. Lackenhofban (kis szerencsével)
2. Egy hét Alta Badia és természetesen Sella Ronda (nagyon szomorú lennék, ha elmaradna)
3. Egy hét Turracher Höhe-n márciusban (sok szerencse kell, hogy összejöjjön)
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.02.14. 18:37
Én is munkavédelmi szemüveget használok sporthoz és autóban évek óta. Remekül bevált.
Pár éve egyszer már felhoztam ezt a témát itt a fórumon (megírtam a beszerzési forrást is, ott ma is kapható 1200 körüli árakon szürke, barna, sárga, sőt színtelen lencsével is, ha csak UV ellen kell), de akkor valaki megtámadott, hogy miért beszélek hülyeségeket, hiszen egy ilyen olcsó darab semmiképp nem versenyezhet egy kifejezetten sportra kifejlesztett szemüveggel. Nem vitatkoztam vele...
Viszont a családom és barátaim fillérekért veszünk a célnak tökéletesen megfelelő szemüveget. Nálam például mindig van mindenféle színű, hogy épp a körülményeknek leginkább megfelelőt használhassam.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.