Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

RM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (850)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.13. 19:12
13 éves gyerek elvben jöhet védettségi nélkül itt 14 vagy 15 év a korhatár. De nézzetek utána hivatalos helyen is. Mi az EU-a igazolást próbáltuk csak.

///

Sajna a konzuli szolgálat szerint is 12 év a korhatár, A helyiek tudhatták rosszul, akit kérdeztem.
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovenia
Előzmény: (active 213280)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.12. 18:39
Ma Mariborban síelünk. Szuper a hó. 1+ M természetes hó esett. Át lehet síelni a hegy egyik oldaláról a másikra! Talán a kabinos alatti volgypalyat is összerakják jövő hétvégére. Az meg hibádzik.

COVID: Határon nincs ellenőrzés. Sijegy vásárlásnál EU-s utolsó oltás EU-s igazolását néztek. Az kell. Nekem nem olvasta ki az olvasó a QR kódot, de 3/3 oltást simán elfogadták. Szálláson és éttermekben is talán kéne, de amerre mi jártunk sehol nem kértek. Mindenki rendes és segítőkész ...

Jó szívvel ajánlom Szloveniat mindenkinek. Itt *normális* az élet mint otthon. AMI KELL: EU-s igazolas2. vagy 3. oltásról!
IMG-20211212-153853.jpg
IMG-20211212-122801.jpg
IMG-20211212-153534.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.07. 15:37
https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information

Január 3-ig elfogadják az egy Johnson & Johnson-t. Én így olvastam mindenhol.
Előzmény: (teller 213150)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Topik: Rogla
2021.12.07. 10:51
Maribor - Rogla síelést tervezünk dec 12-14-ig. Ha valaki csatlakozna a részletek: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=19799

Rogla webcam képei bíztatóak:
http://www.rogla.eu/en/plan-your-visit/webcams?requireHttp=true&fbclid=IwAR0GhEZ6Cpe0UGmYPp5j0uISMRfmM-BvaHRuuca9gRtVVhoaN0jR1sU_6zc
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.08.30. 18:07
Én elég szkeptikus vagyok. A súlyosabb megbetegedéseket remélhetőleg megelőzi az oltás, de az izraeli számokat nézve (60%-os átoltottság április környékén) most megint nagyon magas náluk az esetszám.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Európa 1-3 hónappal van mögöttük ... Így itt őszre megint lesz egy hullám. Ha az oltás legalább a súlyos tünetektől véd, szerintem akkor van esély rá, hogy lezárások nélkül megusszuk.
Előzmény: (cdl 212572)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.07.16. 11:36
Szia!

Ez szerint a cikk szerint nem csak veled fordult ez elő:
https://steiermark.orf.at/stories/3112499/

Esetleg írj egy udvarias mail-t az üzemeltetőnek, akkor lehet a plusz költségeket is megúszod. Nem tudom mi a cikkben említett "Ersatzmautforderung" ... valami "utólagos díjfizetési felszólítás". De nem írják az összegét.
Előzmény: (domnora 212502)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.02.17. 00:02
Nekem semmi bajom nem volt idén se Eplénnyel, se Mátraszentistvánnal. Alapvetően az a gond, hogy sokan vannak. Főleg nap közepén és hétvégén ...
Alternatíva:
- Visegrádon még hétvégén sem volt tömeg. (Állítólag Kékesen sincs.)
- Nyitás előtt oda kell érni, az első órában még egész jót lehet csúszni.
- Szerintem nap vége is nyugisabb lehet (de azt még nem próbáltam. pálya valószínűleg nem lesz top állapotban.)
- 3 óránál többet csak az igazán fanatikusok tudnak melegedés nélkül végigsíelni ekkora méretű pályarendszereken. (Gyerekkel főleg elég ...)
Örüljünk, hogy legalább ez van és próbáljuk a legtöbbet kihozni belőle. ;-)
Előzmény: (Adamant 211624)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.02.15. 09:41
14-én vasárnap voltunk Eplényben.

8:20 körül értünk Eplénybe. Így még a főbejárat alsó parkolójában volt hely. (Bár elméleti oktatást kaptam, hogy mint egy sajtcikk kéne beparkolnom a kanyarodó korlát mellé, nem sikerült teljesítenem a feladatot. Bár merőlegesen álltam a korlátra, de nem azon a ponton, ahol a személyzet elképzelte. Lehet karjelzésekkel és a kocsi állásának mutogatásával jobban ment volna - ahogy Osztrákok csinálják. Miután a parkolást irányító úr figyelme a mellettem lévő BMW-re terelődött, némi konfliktus alakult ki köztük a távolságok miatt, szerintem jól korrigáltam és végül is úgy álltam be, ahogy a parkolós elképzelte.)

Jegyet megvettük elővételben így kb. 5 perc alatt kaptuk meg. Aki nem vette meg, neki 10 perc kellett. SZÉP kártyával csak helyszínen lehet fizetni.

9-re mentünk a 4-es lifthez. Itt volt némi sor, de aztán az első 45 perc intenzíven telt. Sem a 2 ülésesnél sem a 4-esnél nem volt jelentős sor. Utána kezdett gyűlni a nép, de valamikor 10 után a csákányosok is elindultak (a szél miatt lassan járatták őket). Akkor sor már csak a 4ás liftnél volt.

A hóviszonyok tökéletesek. Reggel még a hegytetőn és a 4-es pálya mellett mentek az ágyuk. Ha jól látom ma a meredek 4-est meg is nyitották. Nekünk az A1, A7, Q3 átkötő jutott. A1 helyenként jegesedett kb. 2 óra után. Pályán elég sokan voltak, 9 után már kerülgetni kellett rendesen az embereket. Ugratók még nem mentek hivatalosan, de műhó volt már rajtuk.

FONTOS kezdőknek: Az A7 alján csináltak a lankás rész mellé egy tányéros húzóliftet T2. Így egy nagyon lankás, "világos kék" nagyon kezdő pályán lehet mellette csúszni. Ha már valaki ügyesebb át tud menni a csákányoshoz az A7-es pályára. Ha az is megy, jöhet a 4.es ülős. Végre megvan a fokozatosság lehetősége. :-)

Büfé a 2-es ülős alján és a 4-es ülős alján is nyitva. Nagyon korrektül figyelmeztetnek, hogy ne a büfé előtti térben fogyaszd el tumultusban az ételt.

Melegedési lehetőség nincs, mi gyerekekkel 3 órát vállaltunk, ami nekünk elégnek is bizonyult.
IMG-20210214-112849422.jpg
IMG-20210214-120931991.jpg
IMG-20210214-120927422.jpg
IMG-20210214-112619988.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.01.17. 19:23
Ma voltunk MSZI-n. Nagyon szuper volt, minden várakozásomat felülmúlta. :-)

Robin (sielok.hu) sítársnak hála, már nyitás előtt ott voltunk (hétvégén 8:30). Idén korábban mehet mindenki hétvégén. 3 órás jegyet vettünk.

Odafelé havazott. Pásztótól havas úton mentünk fel. Útközben egy árokba csúszott autót is kitoltunk. (Délutánra már el volt takarítva az út.)

Előreváltott jegyet átvettük 8-kor. (Igazából másik kasszánál sem volt óriási sor ... Elővételes egyedül én voltam nyitáskor. ) Nem akartam kockáztatni, hogy oda megyünk és nincs jegy. De talán felesleges volt az aggodalom és 350Ft/250Ft felnőtt/gyerek forintba került pluszban a netes vásárlás. 1000Ft/kártya kaukció be volt készítve, ezt kp-ban kell adni, aztán ha leadod a kártyát visszaadják ...

Első órában az ülőszékesen és a hosszú kék pályán pörögtünk. Semmi sor. Frissen ratrakolt, púderhavas pálya, jó sielok.hu-s társaság (most rendes fradista, nem újpesti mint múltkor :-) )... Kell ennél több? 9:30-tól elindultak a csákányos liftek is. Szépen eloszlott a tömeg a lifteknél, 5 perc alatti marad végig (11:30) a várakozási idő. A piros pályán nem voltak sokan, a széles kéken azért kerülgetni kellett a népeket 10 után ...

Összességében szuper 3 órát töltöttünk kint. :-) Aki teheti menjen, amíg ilyen jó síidő van ... ;-)

Megj.: Pályán nem fotóztam, ahhoz túl jó volt, hogy csúszás helyett álldogáljunk. :-)000
Előzmény: (Djulia 210940)
si4.jpg
si3.jpg
si2.jpg
si1.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.12.28. 14:51
9-10-ig minden szuper volt. Zúzmarás, havas táj. Semmi sor. Tökéletes pálya. Aztán egyre többen lettünk, hőmérséklet is emelkedett ... Összességében azért kellemes 🎿 délelőttöt töltöttünk Eplenyben. ;-)
IMG-20201228-114147546.jpg
IMG-20201228-092712358.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.12.19. 09:04
Sziasztok! Utólag nem lehet már javítani hozzászóláson? Telefonon pötyögtem be, és néhol "kijavított", amit nem vettem észre a sietségben. ( Üzenetazonosító: 210299 )

Pl.: Ma 3 órát szültem Eplényben ... = Ma 3 órát síeltem Eplényben ...
Sok volt a hó síelő ... => Sok volt a jó síelő ...

Mivel kiemelt hozzászólás is lett, kijavítanám ha lehet ezeket. (Ha ti megteszitek, azt is megköszönöm.)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.12.17. 15:24
Ma 3 órát síeltem Eplényben, megérte, a zord időjárás ellenére élvezhető volt. Tapasztalatok:
1. A kinti büfé nyitva van. Lehet inni, enni, forró tea, kávé, lángos ... (Elfogyasztani hivatalosan a parkolóban lehet, a gyakorlatban a többség távolságot tartva megette amit vett állva.)
2. A pálya alapvetően jó. Firnes nehéz műhó. Buckàsodik. A fenti részén 2 helyen megkopott a pálya, ezen napközben javítottak. Hólapáttal elegyengették. Utána jobb lett. (A karácsonyi tömeget szerintem így nem fogja bírni, jó lenne még 1 hidegfront )
3. Egész sokan voltak. Kb minden széken ült felfelé 2 ember, közeli parkoló szinte megtelt. Sok volt a jó síelő, volt pár síiskolas haladó csoport ...

Egy kisgyerek (gondolom előtte műanyagon tanult) jól összegezte az egészet: "De jól csúszik, végre hó ..." :-)
IMG-20201217-120114266.jpg
IMG-20201217-115520396.jpg
IMG-20201217-103132696.jpg
IMG-20201217-115858021.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.12.12. 12:46
Bár én sem örülök a magas áraknak, de talán a tömeget mérsékli. Sajnos "legálisan" kevés macerával nem nagyon van jelenleg más alternatíva a csúszásra.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.11.13. 10:23
Szerintem éppen az a szép a síelésben, hogy a pályaviszonyokhoz alkalmazkodva különféle technikákkal lehet csodálatos környezetben sportolni.

Nekem kb. ugyanazt az élményt nyújtja:
- Carvingolni nap elején egy frissen ratrakolt tükörsima pályán.
- Nap vége felé a pálya szélén (ahova kitúrták a havat) szinte teljesen zárt lábbal, párhuzamos léccel egy vékony sávon lemenni.
- Buckák között szlalomozni.

Mondjuk a jeges pályát nem élvezem.

De ami mindent visz a mélyhó síelés (sajna ritkán adatik meg és elég kezdő vagyok benne):
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


A gyerekek meg az ugratásra, "kiserdőben" síelésre esküsznek. :-)
Előzmény: (magnum56 209754)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.09.21. 17:43
Szerintem nyáron se (csak) azért nyitották ki a határokat, mert eltűnt a COVID. Egyszerűen a déli államok megnyekkentek volna turisták nélkül, a nép is ki akart szabadulni, ... Nehéz elképzelni egy karácsonyi időszakot a jelenlegi ki/be utazási feltételekkel. Rengetegen szeretnének nem csak síelni menni, de meglátogatni a családot ... Biztos vagyok benne, hogy Ausztria, Szlovákia, Olaszország, Franciaország ... lobbizni fog érte, hogy a síelők eljuthassanak a síterepeikre és ott hagyhassák pénzüket. Szóval nem vagyok teljesen pesszimista.

Véleményem szerint a COVID előtt a turista ipar már túlpörgött. A felkapottabb célpontok a tömeg miatt voltak már elviselhetetlenek. Velence, Dubrovnyik, Bangkok ... Most itt a lehetőség felfedezni a közelünkben lévő helyeket. Közben talán még a környezetszennyezés is csökken.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.06.05. 14:17
1. Én Hallstatt-ot ( most ázsiai túristák nélkül ) nem hagynám ki.

Útközben, "apróságok":
Mürzzluschag - van egy símúzeum, jópofa, 1 órás pihenő
Wildpark Mautern - vadaspark szép környezetben, libegő visz fel
le lehet jönni rollerrel
Wildromantische Wörschachklamm - ezt kb. 2 óra bejárni, van több ilyen Klamm
(szurdok)

2. Eisriesenwelt, Sasfészek (https://www.kehlsteinhaus.de/)

3. Salzburg

4. Zell am See és környéke (Kaprun, Weissee ...)
(Pl. fürdőtó van itt is stranddal: Uttendorf -
https://www.uttendorf.com/de/sommer/erlebnisbadesee/ )

5. Kufstein (vár, ott raboskodott Rózsa Sándor), Tux - lehet síelni

6. Grosslockner Panorámaút

Nyugaton nem vagyok ismerős annyira, de Németeknél Zugspitze és Neuschwanstein mesekastély (szintén távolkeleti túristák nélkül) érdekes lehet ... :-)

Ezeken a helyeken részben voltunk, részben nálunk is bakancslistán van. ;-)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.05.20. 14:48
Mi osztrák gleccserekre inkább tavasszal, ősszel jártunk.

Kaprun-nál Uttendorf-ban találtam kedvezőbb árú szállást. (Ha az a szempont.) Onnan kocsival kb. 15 perc a gleccser. Weisssee-hez is fel lehet menni kirándulni Uttendorf-ból.

Tux-nál pl Lanersbachban már olcsóbb privát szállásokat is lehetett találni. Itt a völgy tetején Finkenberg - Lanersbach - Juns - Tux szokott járni gyakran sí/kiránduló busz. Érdemes megnézni a nyári menetrendet, akkor még alkoholt is fogyaszthatsz síelés után.

Ha tóban is akarsz fürdeni, akkor Kaprun jobb. :-) Nyitvatartást majd nézd meg, mert elvben csak Tux megy egész évben. A többi osztrák gleccser bezár egy időre.

Las2Alpes-ben voltunk június végén. Ott korán nyitott a gleccser, és érdemes is volt korán menni, mert kb 11-ig volt jó a hó. Utána már nagyon olvadt.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.04.14. 08:50
Hát, sajnos ott a sok halott, de vannak jó hatásai is a járványnak. Egyszerűen túlpörögtünk szerintem. A felkapottabb turista helyek már elviselhetetlenek voltak a tömegtől, a nagyobb sípályákon roskadoztak a liftek/hütték miközben sok kicsi tönkrement. A virus után majd talán normalizálódnak legalább egy időre ezek a dolgok. Most meg kap egy kis időt a természet a regenerálódásra ...
Előzmény: (TZoli 209155)
Ulmer-Hutte-in-Sankt-Anton-am-Arlberg---panoramio.jpg
Velence-tomeg.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.03.13. 09:49
A goopass oldalon lehet cancel-elni a sí jegyeket. Ezt tegyétek meg! (Nem tudom automatikusan törlődik-e. ) Én gopass pontokért vettem, azokat jóváírták.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.03.13. 09:46
Velem a Szlovák hotel (Hotel Dumbier, Brezno) teljesen korrekt volt. Ingyen le tudtam mondani a március 13-15-i szállást a bookingon. Felajánlottam, hogy áttehetjük december 11-13-ig, de ezzel nem éltek. Ingyen visszamondták.
( booking.com - veny egy opció, hogy csökkentett önrésszel szeretnéd a szállást lemondani.)

A goopass oldalon lehet cancel-elni a sí jegyeket. Ezt tegyétek meg! (Nem tudom automatikusan törlődik-e. ) Én gopass pontokért vettem, azokat jóváírták.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.