Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

alfer által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (88)Időben csökkenő Időben csökkenő
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.23. 09:12
Kösz az infót, bár fogalomzavarban szenvedek...(korán írtam)
Nem a síbérletre vagyok kíváncsi, hanem a napi jegyre:) Bocsi meg köszi
Előzmény: (TibiF 74280)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.23. 06:40
Üdv! Mi a helyzet a gleccserrel? Arról nem igen írogattok...
Egyébként a síbérlettel melyik pályák használhatóak? Vagy mindenhová külön kell venni?
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.16. 10:27
Schladming lesz a célpont. Ha közben adódik közelebbi lehetőség, még meggondolom, de ez az elsődleges.

Vasssy, írhatnál egy-két infót, hogy is zajlott az az egy napos síelés. Pölö mikor indultatok, meddig tartott az út stb....
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.12. 22:32
Hát igen, az már messze van... Bár a kérdést tényleg korai volt bedobnom, asszem egy hét múlva aktuálisabb lesz.
Egyébként Gemeindealptól kissé elrettentettek a beszámolók, bár elsőre szimpatikusnak tűnt, de emiatt még nem voltunk ott. Koralpe, Klippitztörl felé is kacsingatok, majd meglátjuk :)

Meg kell jegyeznem, hogy az itteni állandó szervezkedések tuningolnak rendesen, már néha majdnem írok, hogy mennék én is, oszt ilyenkor ér bele a kezem a bilibe, aztán rájövök, hogy az egyéves lányom szaros pelenkáját biztos, hogy előbb a kezembe nyomják, mint a veletek vásásrolt síbérletet......:) Majd eccer...
Előzmény: (Agent 73495)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.12. 21:33
Üdv! Ajánlanátok egy-két helyet, ahova érdemes kimenni egy napra? nov 28-án, szombaton akarjuk szezonnyitó síelésünket letudni, de a megszokott közeli helyek(Győrtől) még zárva. Javaslatok? Köszi
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.11. 10:58
Halihó!
Én meg a múltkor megvettem Pétertől a Nordica HR Elimitator-t, de megbántam ;) A feleségem válni akar,mert azóta a léccel alszom...
Essen már az a fáking hó, vagy különben monnyon le valaki!!!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.29. 07:41
B@szki, csak most láttam mit csinálnak Eplényben. Ez igen! Fasza.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.27. 11:22
Sziasztok!
Nem olvastam vissza, ha ismételek valamit, bocsika...
Először is hála és köszönet az oldalért!!
A feltöltött képekhez, videókhoz lehet, hogy jó lenne, ha hozzá lehetne szólni.
Nemtudom a többiek mit szólnak hozzá, de szerintem a tagok profillapját, adatait jobb lenne, ha csak tagok nézhetnék meg.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.26. 10:33
Üdv! Mindenki segítségét köszönöm! A végső döntést még nem hoztam meg. Három léc közül nem tudok választani:

Nordica Hot Rod Eliminator
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/nordica-silec/nordica-hot-rod-eliminator-silec-n-3-11-ti-xb-adj-kotes

Rossignol Zenith Z3
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/rossignol-silec/rossignol-zenith-z3-silec-feher--axium-100-tpi2-kotes

Völkl Unlimited AC 10
http://www.sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/volkl-silec/volkl-unlimited-ac-10-silec-200809--3motion-110-kotes

A baj az, hogy igazából nincs semmi tapasztalatom, szóval csak a külsőre és az általatok elmondottakra tudok hagyatkozni. Egyébként húzok a Völkl felé. Lehet ezek között akkora különbség, ami indokolná a vételt? Vagy tök mindegy ebben a kategóriában?
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.23. 16:05
Kiegészítem még annyival, hogy a Z3 18, a Hot Rod 16, a Stormrider 21,4 m rádiuszú. Valójában a Völkl felé húzna a szívem, viszont azok meg 163 cm körül mozognak, a 170 cm-esek pedig 80-90e-től kezdődő idei modellek. Nemtommicsinájjak... Kicsit határozatlan vagyok. Vagy mégsem?
Előzmény: (alfer 72001)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.23. 15:17
Szia!
Megnézegettem az összes típust, amit írtál, írtatok. A végére három maradt, amiket az ár, árengedmény, hossz figyelembevétel választottam. Ezek:
Rossignol Z3 170 cm
Nordica hot rod eliminator 170 cm
Stöckli stormrider at 174 cm
A legutóbbit egy elég excluzív lécnek gondolnám a leírtak alapján, nem egy tömegcucc. (jó értelemben). Viszont kötés nélkül van, és a hossza miatt kétségeim vannak, hogy boldogulnék-e vele. A másik kettő közül pedig egyértelműnek tűnik a Nordicát választani... Vélemény??
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.22. 15:45
Halihó!

A carving úgy érzem már jól megy :) Azzal nincs gond. (Pfff...csak rám ne szakadjon az ég!!!!!:)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.22. 07:04
Köszönöm a választ, ennek tudatában elkezdem ezeket nézegetni. A magasságom 192 cm.

Köszi,
Alfer
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.21. 16:05
Kedves Péter,
Néztem az oldalad(sportoutlet) és arra következtetek, hogy valamicskét értesz a sífelszerelésekhez, nemtom.
A segítséged kérném, szerinted melyik léc(ek) lenne a legjobb választás számomra. 28 éves kisfiúcska vagyok és most kezdem meg a 3., azaz harmadik kemény síszezonomat. Kábé 100 kilót nyomok (állva is de fekve nem). Mondjuk a kezdő és haladó kat. közé sorolnám magam, télen 7végente síelek. Pályán kívül még nem jártam. Jó ez nem igaz, már volt rá példa, de a lécek a fejem fölött repültek... Szeretek gyorsan is menni, meg játszani a kis ívekkel is. Szóval, valami középutas lécre gondolnék, abszolut tanácstalan vagyok. Jelenleg egy Völkl energy-m van, használt persze, és szeretném komolyabban venni egy picit. Van rá maxi 70ezrem, de olcsóbb is lehet.

Mindenki javaslatait köszönöm előre, oszt gyí paci paripa, nem messze van Kanizsa, oda érünk délre, libapecsenyére!!
Sok havat!!!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.09.09. 07:39
Üdv! Lehet gyagya kérdés, de azért csak leírom...
A térdeim ropognak. Fájdalmat általában nem érzek, mindent tudok csinálni - futás, bicaj... nem zavar. Viszont azért aggódom ez hová vezethet, mi lesz a vége. Van valami tippetek, hogy tudnám megelőzni a nagyobb bajt? Létezik valamilyen akármilyen bármi, ami segíthet? Így szezon előtt jó lenne valahogy felkészülni, nehogy síelés közben történjen valami.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.03.16. 08:41
Üdv! A véleményetekre lennék kíváncsi. kb 100 kilós emberkének (valahol a kezdő-haladó közötti szinten síel) megfelel - e a köv. típus: Salomon Streetracer6.
link:
http://www.snowrental.net/skiing/ski-equipment/salomon/2007/salomon-streetracer-6.html

2007-es típ, új, 50e.HuF
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.03.02. 09:39
Mi szombaton is és vasárnap is itt voltunk. Hihetetlen nagy tömeg volt, a felső parkolóba kb 10 után fel sem lehetett menni. Állítólag Hirschenkogel le volt zárva, azért voltak annyian, nem tudom tényleg így volt-e. Mindegy is. Jó nagy adag türelemmel feltankolva érkeztünk, úgyhogy semmin sem lepődtem meg. Vagy mégis: az új buborékosnál Óriási sor volt, DE(!) 7 percnél nem kellett tovább várni. Gyorsan ment.
A pályák allapota a meleg időhöz mérten is viszonylag jó volt. Estére nyilván helyenként sok volt a bucka, de ez mindig így van. Semmi gond ezzel.
(Remélem ez a melegfront gyorsan elszáll!! :D)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.25. 20:50
Látom elég sokan ide kattintottak :), ha csak a fele olvasta el a topiknyitót, az is 120 síelő, ebből, ha volt egy, akit ellenőrzésre sarkalltam, már megérte! :D Volt ilyen?
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.25. 10:52
Igen. Igazán semmi különleges nincs ezen a bakancson, csupán az én figyelmetlenségem miatt majdnem póruljártam.
Csak erre akartam mások figyelmét egy picit felhívni.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.02.25. 07:39
Atomic Betaflex 9.06 bakancs. (már nagyon régi lehet) Az összes csat (4 cipőnként) csavaros, mind meg volt lazulva, az említett imbuszokkal egyetemben. Plusz még van rajta egy állítási lehetőség +2...-2 intervallumban, amit nem igazán tudok mit jelent, ez sem egyformán volt beállítva.
Találtam képet róla a neten:
Atomic-Betaflex-9.06.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.