Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SLskier által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (66)Időben csökkenő Időben csökkenő
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.10.13. 23:11
PePro: alapfeltétel M.o.-on az érettségi.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.10.13. 23:02
Szab: egyetértek veled, én is azt javaslom mindenkinek, aki síoktató szeretne lenni, hogy próbálja ki magát egy SMSz táborban. A vizsgán pont azért buknak annyian, mert nincs az embereknek önkritikája...

És csak megerősíteni tudom: nem jó biznisz a síoktatás. De ezt nem is szabad munkának felfogni.

Ez az 5000E az államtól tuti kamu... talán az Ausbilder-ek kapnak annyit, jó esetben. De belőlök van kb 10.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.10.13. 11:35
Stani: annyit pontosítanék, hogy az állami osztrák (staat. gepr.) nem a 3., hanem a 4. szint (1. Anwarter, 2. LS1, 3. LS2).
Az osztrák képzés 3. szintje megegyezik a magyar képzés 3. szintjével, teljesítésével megkapod az ISIA bélyeget, amit ELVILEG az egész világon el kellene fogadni, de sajnos ez a gyakorlatban nem teljesül :(

Hajni: ha magyar síiskolánál akarsz dolgozni, akkor inkább a magyart csináld meg, olcsóbb is (kb 160e Ft mindennel), viszont sokkal nehezebb letenni, mint az osztrákot, a magyaron 50-70% bukik. Nagyobb a presztizse, mint az osztrák Anwarternek, ezért a mérce is magasabb.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
Topik: Weißsee
2006.08.16. 07:36
2 éve voltam itt. Ez egy kifejezetten túrasí központ, ennek megfelelően kevés pálya és felvonó van. Ha erre a környékre akarsz menni, akkor inkább Saalbach-Schmittenhöhe-Kaprun közül válassz.
A Rudolfshütte egy tökéletes pályaszállás, gyönyörű környezetben 2300m-en! Csak lifttel lehet feljutni (ki gondolta volna :))), ezért még zárás előtt, 4-ig meg kell érkezni.
A Rudolfshüttében, a belső falon mindenhol mászófalak vannak kialakítva - lépcsőzés helett a földszintről akár a szobádig is felmászhatsz. Ilyet se láttam még máshol :)
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.04. 10:05
Csak a képen látszik porhónak... Nagyon apró szemcsés "jégdara" volt a pályán, ami tökéletes síélményt adott.
2 "fő lift" van: a Plateau Rosa 1 és 2 (a térképen X4 és X5 jelöléssel lehet megtalálni). A liftek között és a két oldalon vannak nagyon jó pályák: viszonylag hosszú, a felső része meredek, az alja laposabb. Alulról nézve a balszélső rész volt lezárva a versenyzőknek.
Van még a Plateau Rosa 3-as lift, ez a funpark tetejére visz (X3-as jelölés a térképen).
És van még 2 lift: Grenzlift (X6) és Gobba di Rollin (X7). Itt tanultak a kezdők!!! Rengeteg japán és más ázsiai volt itt privátoktatáson! És sízés után ezekkel a liftekkel lehetett visszamenni a Klein Matterhorn-ra. Innen megy a kabinos vissza a faluba.
A nyári pályák 3900 és 3300m között vannak.
Az olasz oldalon semmi hó nem volt.

Különben a pályatérkép nem pontos, sokkal több pálya van kialakítva, mint ami a térképen látszik.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.02. 22:58
Sok kép készült. Kiválasztottam párat, ami talán vissza tudja adni a hangulatot és a tájat.
(A 266-os képen a Matterhorn látszik felhővel körülvéve.
A 339-es képen Zermatt főutcájának pár(száz) éves házai láthatók.
A másik 3 képhez pedig talán nem is kell magyarázat :))
Jungfraujoch-on is rengeteg képet csináltunk. Majd töltök fel arról is.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.02. 17:25
Július utolsó hetében Svájcban nyaraltunk 9 napot (nem síelni mentünk), de ha már ott voltunk, akkor csúszni kellett :)
Zermatt előtt a kicsit északabbra levő Jungfrau-Wengen-Lauberhorn környékén voltunk. Itt található Európa legnagyobb gelccsere (Aletsch gletscher): 25 km hosszú, 2 km széles, 800m mély. Itt is volt nyári sípálya, de rövid és nagyon lapos volt: csak angolok és ázsiai túristák "síeltek" ott. Én itt csak szánkóztam :)
Zermatt volt a nyaralás végállomása. Otthonról hoztam a saját sícipőmet, lécet pedig béreltem. Gyönyörű Zermatt, egy régi kis falu, autómentes övezet -viszont hihetetlen drága (ez egész Svájcra igaz).
Nyáron nem csak a síelők, hanem a sziklamászók paradicsoma is. A faluból tökéletesen látható a Matterhorn.
A falu központjában található az Alpine Museum, ahol a Matterhorn és a környező csúcsok meghódítását, az áldozatokat és a sízés történetét mutatják be. Érdemes ide is bemenni.
A síelés pedig szuper volt: kb 8-tól lehet síelni egészen 13-óráig. Tökéletesen megcsinált pályák, jó hó, elviselhető tömeg és fantasztikus hangulat. 4 pálya van egymás mellett, ebből 1 (ez a legszélesebb)a versenyzőké. Van egy hatalmas funpark is, van dj, hatalmas ugrások és esések :)
Resize-of-P1040276.JPG
Resize-of-Rotation-of-P1040266.JPG
Resize-of-Rotation-of-P1040339.JPG
Resize-of-Kep014.jpg
Resize-of-Kep016.jpg
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.02. 17:20
Július utolsó hetében Svájcban nyaraltunk 9 napot (nem síelni mentünk), de ha már ott voltunk, akkor csúszni kellett :)
Zermatt előtt a kicsit északabbra levő Jungfrau-Wengen-Lauberhorn környékén voltunk. Itt található Európa legnagyobb gelccsere (Aletsch gletscher): 25 km hosszú, 2 km széles, 800m mély. Itt is volt nyári sípálya, de rövid és nagyon lapos volt: csak angolok és ázsiai túristák "síeltek" ott. Én itt csak szánkóztam :)
Zermatt volt a nyaralás végállomása. Otthonról hoztam a saját sícipőmet, lécet pedig béreltem. Gyönyörű Zermatt, egy régi kis falu, autómentes övezet -viszont hihetetlen drága (ez egész Svájcra igaz).
Nyáron nem csak a síelők, hanem a sziklamászók paradicsoma is. A faluból tökéletesen látható a Matterhorn.
A falu központjában található az Alpine Museum, ahol a Matterhorn és a környező csúcsok meghódítását, az áldozatokat és a sízés történetét mutatják be. Érdemes ide is bemenni.
A síelés pedig szuper volt: kb 8-tól lehet síelni egészen 13-óráig. Tökéletesen megcsinált pályák, jó hó, elviselhető tömeg és fantasztikus hangulat. 4 pálya van egymás mellett, ebből 1 (ez a legszélesebb)a versenyzőké. Van egy hatalmas funpark is, van dj, hatalmas ugrások és esések :)
Resize-of-Rotation-of-P1040266.JPG
Resize-of-Rotation-of-P1040339.JPG
Resize-of-P1040276.JPG
Resize-of-Kep014.jpg
Resize-of-Kep016.jpg
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.07.31. 22:57
Múlt héten voltam Zermatton. Tökéletes hó és idő volt. Kb. 0 fok, szélcsend, napsütés :) Csináltam pár képet, majd feltöltöm.
Hát igen, Zermattnak megvan az az előnye, hogy a pályák alja is jóval magasabban van, mint az osztrák gleccserek teteje....
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.12.01. 20:41
Igen, van pár biztosító, ahol bordosoknak 'felárat' kell fizetni (kb +10%). És ahogy Agent is írta, ha a kijelölt pályát elhagyva baleset ér, szinte egyik biztosító se fizet!
De pl. ugyanez a helyzet, ha tűzött pályán (kapuk közt) síel az ember. Akkor is ugyanezt a felárat kell fizetni a biztosítónál! Különben baleset esetén nem állja a számlát a biztosító!
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.29. 15:24
A Metronnal az Atomic új kategóriát csinált :) Ötvözte a szlalom lécek kis rádiuszát a freeride (pályán kívüli sízésre gyártott) lécek nagy felületével. Ebből lett egy minden terepen használható léc: a Metron.
A rádiusza tehát kisebb, mint az SX9 és az S10-é. Ez előny, ha szeret(ne) élen karcolni-carvingolni. A másik kettővel is lehet, csak nehezebb a nagyobb rádiusz miatt....
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.28. 22:56
Igazából nincsenek nagy különbségek a 2 kategória között. Hasonló a 2 sí hossza, rádiusza, keménysége.... de az S10 inkább pályára való, az SX meg minden terepre. Érdemes a gyártók oldalait átböngészni: melyik léc mit tud, kinek ajánlják, stb...
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.28. 22:46
Sajnos láttam már törött állvédőt :( Nem szilánkosan tört, hanem pont középen, egy vonalon végig, és kicsit átszabta a srác száját.

De pl. régi stanglit láttam már szilánkosan is törni... Mostanában állítólag ezeket már speckó műanyagból csinálják, ami nem szilánkosan törik.
Szerintem az állvédő teljesen fölösleges, a bukósisak a lényeg!!! Az legyen minden gyereken!
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.28. 21:26
Az Atomic SX lécek skicross lécek, az Elan S series pedig egy sportos all-round kategóriát takar. Az S10-est nem ismerem, de az elan honlap alapján kb annyit tud, mint az Atomic SX9 vagy SX10.
Igazából márkától függetlenül azt mondhatom, hogy ilyen testsúlyhoz mindenképpen "felső" kategóriás, keményebb lécet keressetek.
Nem éri meg olcsó, puha sít venni, mert az hamar ki fog nyúlni és vehettek újat...
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.28. 21:06
95 kg-hoz az SX7 nagyon puha léc, nem érdemes megvenni. Ebből a sorozatból min. az SX9-et, de inkább az SC10-et javaslom ehhez a testsúlyhoz. Hosszban pedig 170-175cm körülit.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.28. 18:00
Simon: A Hervisnek és az Intersportnak pár gyártó (Fischer, Atomic,...) külön termékeket gyárt, amik nagyon hasonlítanak a széria modellekhez, de azoknál általában egy kicsit gyengébbek és olcsóbbak is. Nem tudom, hogy ez milyen, de az 54 ezer Ft-os ár elég jó bakancsot sejtet!

yodacsoda: a ThermIC cipőfűtő/szárító rendszeréhez hasonlít ez, annyi különbséggel, hogy ez bele van integrálva a bakancsba. Kell hozzá egy adapter és hálózatról vagy a kocsi szivargyújtójáról működik. A lényege, hogy a nedves bakancsot kiszárítja, nem kell a radiátoron kísérletezni....
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.27. 22:47
Az állvédővel vannak fenntartásaim... ezt elsősorban szlalom versenyekhez találták ki, hogy a kapu ne üssön állon. Viszont nagyobb ütésnél (pl arccal előre esel nagy tempóban kemény, jeges pályán) ez még súlyosabb problémát okozhat! Mivel műanyagból van, ezért eltörhet, és jól összemetélheti az arcod és a nyakad!
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.24. 12:10
yodacsoda: Hochkarra érdemes egyszer elmenni, aztán ha megtetszik úgyis jössz máskor is :)
Bár a pályák "csak" 1400m és 1800m között vannak, de a szuper mikroklímájának köszönhetően nov. végétől áprilisig hóbiztos. Már most 130 cm hó van a pályákon! Gyakran több hó van itt, mint a gleccsereken!
Idén pedig nagy fejlesztések is voltak, szeretném már kipróbálni az új lifteket :)
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.22. 20:19
zsoci: Saalbach-Hinterglemm-ben szinte biztos, hogy nincs - nem lesz magyar oktató.
Ha beszéltek németül vagy angolul, akkor a helyi síiskolát érdemes megpróbálni! Persze indulás előtt érdeklődjetek...
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.11.22. 15:56
A műanyag oktatásra jó, de örömsízésre nem megfelelő.

Szab: "Ebben az időszakban az összes oktatót megtalálod a müanyag pályákon"

A síoktatók kb 10% oktat műanyagon. Ennek több oka is van: sokkal kevesebb oktatóra van szükésgük a síiskoláknak, mint ahányan vagyunk; sok helyen képzetlen, síoktatói minősítéssel nem rendelkező "kontárok" oktatnak; nagy kötöttséggel jár (télen is a műanyagon kell vinni a csoportot, nem lehet több hónapon keresztül a hegyekben HAVON dolgozni) stb...

Ahhoz, hogy legálisan dolgozó magyar síoktatót találj, nem kell Schnalstalig menni! Ausztriában a magyar határhoz közel is lesznek legálisan, a helyi osztrák síiskloákban dolgozó magyar oktatók!
Pár nap múlva biztosra meg fogom tudni mondani, hogy melyik terepeken!

üdv
SLskier - síoktató
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.