Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Graham Hill által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (46)Időben csökkenő Időben csökkenő
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2010.11.22. 13:43
Szia VH és Probi!

Mi négyen Ponte di Legno-ból fogunk átruccanni 1 napra Madonnára.Dec 15.-n.
Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik pályákat javasoljátok.
Mindenki gyakorlott,, szóval kékre nem igazán szeretnénk menni, bár Alpe de Huez-ben jártunk úgy, hogy a kék elment feketének is:)
Szóval mit nem szabad kihagyni és melyik a felejthető?
Előre is köszi!
Előzmény: (vh 94162)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2010.11.12. 08:23
A weboldaluk szerint nov.27.
Előzmény: (Shaman 93157)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2010.11.11. 17:04
Szia Dave!

Szerintem nem egy pályára gondolunk amikor Valdidentro-ról beszélünk.Én nem emlékszem kabinos felvonóra, bár 3 éve voltam azóta lehet építettek. Az Oga-i pálya nekem bejött és Bormio is.
Hiába mondod Envokennek, hogy menjen Livigno-ba ha a szállása Sta Caterinában lesz.
Menjen a hegy Mohamedhez?:)
Előzmény: (David_P 92970)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2010.11.09. 10:05
Szia!
Bormio nincs messze 5-6 km, a síbusz menetrendjéről nem tudok semmit, mert mi autóval voltunk, de gondolom elég sűrűn közlekedik.
Livigno messze van, szerintem nem ér meg annyit utazni! Mármint síbusszal.Gondolom minden hókupacnál megáll és így nagyon hosszú.Térképen nem tűnik soknak de a szerpentinen egész más. Max egy napra menj át, hogy ha vásárolni is akarsz pia, csoki, parfüm a barátnődnek....és kipróbálnia pályákat:)
Véleményem szerint Bormio tökéletes, esetleg a közeli valdidentroi pályát próbáld ki, onnan át tudsz csúszni Oga-ra és vissza is. Nézd meg a sítérképeket, de azért érdeklődj a síbusz mikor hol áll meg, mert gyalog visszamenni Sta Caterinába elég húzós lenne:)
Előzmény: (envoken 92077)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2010.10.29. 10:16
Üdv!
Serfozo írta nekem ezt nemrég, mert úgy volt, h mi is oda megyünk dec 11-18-ig. Már nem volt hely sajna.Nos itt az üzenet.

"Szia!
Már 2 alkalommal is voltunk ott, de mind a kétszer 4 fős stúdióban.
Ami pozitívum az az ára, meg az, hogy lerakod az autót a garázsba és 1 hét múlva kiveszed. Annyira pálya szállás, hogy reggel kb 10 m-t kell gyalogolnod és már csúszhatsz is a felvonóhoz. Gyakorlatilag a szállás mellett van a nagy felvonó is, amelyik Tonaleba visz, és a "kicsi" is, ami a helyi pályákra visz. A belváros is csak 5 perc sétára van, ami gyönyörű.
A 4 fős apartmanban van egy emeletes ágy és egy kihúzható ágy, egy asztal 4 székkel meg a konyhasarok (teljesen felszerelve, főzőlappal, sütő nincs). Gyakorlatilag egy légtérben. Plusz van egy galéria is, amit mi egyáltalán nem használtunk, mert koszos volt. A fűtést mindenki magának szabályozza és a végén ezért pluszba fizetni kell. Minden apartmannak külön villanyórája van.
A fürdőszobában 80x80-as tusoló van, WC, bidé, és mosdókagyló, szintén szabályoztató fűtéssel. Az új épületben szerintem nagyobb alapterületűek az apartmanok, meg ott külön van a konyha is. Ha már választani lehet, inkább oda mennék.
http://www.residencelacascata.it/photo.htm
Ezen az oldalon vannak képek is. Bár a szobák kicsit le vannak lakva már, ahhoz képest, ami képeken szerepel. Úgy gondolom, hogy a 6 fős apartman annyiban más, hogy ott van egy külön hálószoba.
Ami hátrány, hogy szerintem nem volt kitakarítva. Kosz volt és pókháló.
Ettől függetlenül bármikor visszamennék, mert a síelés szuper volt."
Előzmény: (envoken 91038)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2010.10.27. 09:40
Üdv!
Azért mire Livigno-ba értek , csak nem marad olyan sok a hazai gázolajból a tankban.Ott egyébként is jóval olcsóbb a lötty. Viszont egy "bika kábel" mindenképp hasznos kellék, akár a Kékestetőn is:)
Előzmény: (David_P 91555)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.12. 16:39
Fogalmam sincs, hogy mihez van közel a hotel, mert síbuszt emlegettek, hogy azzal kell menni a felvonóig de gyalog sem nagy távolság.Mondjuk jobb szerettem volna ha a portáról már lehet csúszni de nem vagyok telhetetlen...nagyon.
Az árakról akkor tudok beszélni ha visszaértem(ha visszaérek?!:)!)De szauna uszoda és minden nyalánkság a rendelkezésünkre áll.Érdekes, hogy az Osztrák oldalakon nem reklámozzák ezt a hotelt!Lehet, hogy a 4 mancs mancsa van ebben is???
Hó lesz bőségesen és ez a lényeg!!
Üdv
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.11. 08:31
Tavaly Alpe de Huezben is esett egy napig, pedig 1800m-en volt a szállásunk.Ami bosszantott, hogy hazainduláskor esett vagy 50 cm hó egy éjszaka.Az utánink jövőket frankó terep várta de azért mi sem panaszkodhattunk.
Heiligenblutban a Hunguest Hotelben fogunk lakni, mert az egyik rokonom ott dolgozik és nagy kedvezményt kap, egyébként a büdös életbe nem látnék 4 csillagos hotelt belülről:)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.10. 15:40
Köszi Brockey, ez is valami:)
Holnapra esőt és + 4 fokot jeleznek:(
Utána viszont folyamatosan havazást:)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.08. 14:11
Brockey!
Jobbulást a nejednek!Én most utazom ide először.Tudnál némi infóval szolgálni síbusz járatsűrűségéről és a hütték árairól?Valamint melyik pályákat ajánlod?
Köszi

Időjárás előrejelzés :http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/kaernten/ski-heiligenblut
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.06. 08:54
Egy kis infó az ide látogatóknak.Egy hét múlva én is indulok, ezek szerint lesz még hó:)

"Minden tökéletes Heiligenblut síterepén. Az utóbbi napokban 150 cm friss hó esett, a síterep üzemeltetője szerint harminc éve nem volt ilyen nagyszerű szezonkezdet a környéken. Ennél jobb már nem is lehetne, a Schareck tetején most 220 cm a hó vastagsága, és a szezon most már biztosan kitart április 19-ig."
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.03. 17:24
Csontiz!
Te valami horrort álmodtál és ezt itt leírtad??
Ne haragudj de ez egyszerűen nem lehet igaz.
95 óta járunk kisebb nagyobb társasággal Francia és Olaszországba . Bormio mellett Tonale az egyik legjobb hely.Sajnos a mi csapatunkban is történtek kisebb nagyobb balesetek, (ficam , törés..)de ilyen hozzáállást egyszer sem tapasztaltunk.Kár elriasztani az ide utazókat.Minden balesethez 2 hegyimentő, néha több is jött.Mire leértek a parkolóba a gondolával a mentőautó ott állt, és korrekt ellátást kaptak.
A sípályák unalmasak????Ekkora baromságot sem olvastam soha.Persze nem Madonna di Campiglio (ahol a Ferrari és a Ducati meg több száz sznob seggfej vonul fel a tonale-i árak többszöröséért) de a gondozott és hóbiztos pályák remek élményekkel gazdagíthatják az ide látogatókat.
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.01.17. 19:21
Szia Szecsi!
Kezdőknek is rengeteg pálya van.Aki abszolút kezdő, annak ott van mindjárt a Poutran (a közelebbi nagy kabinos a Color de S-hez) melletti egy "szőnyeges" mozgó járrda szerű bigyó és mellette egy tányéros.A szőnyegeshez bérlet sem kell! Azután a Poutran kabinossal fel a végállomásig(van egy közbenső állomás) és ott jobbra Alpe De Huez felé lecsúszni.Az alján még műanyag bazi nagy mókusok és őzikék is vannak:)
Az Alpette felvonóval is kellemes pályákra juthatsz de figyeljétek az órát, nehogy úgy járjatok mint én a barátaimmal:)

Ja és még egy figyelmeztetés!!!
Mind kifelé, mind hazafelé figyeljetek oda ha megálltok tankolni, főleg a Fratta benzinkútnál.Ez egy Agip kút Velence és a határ között, nem messze Portogruaro-tól ahol van az a bizonyos bevásárló központ.Valaki mindig maradjon az autóknál, vagy semmi értéket ne hagyjatok benne!
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.01.16. 20:16
Üdv !
Jan 12.-én indultunk vissza és szakadt a hó Oz-ban.Érkezésünkkor(jan 5.) az eső esett 3 napig de fent a hegyen havazott, viszont a felső pályák zárva voltak a lavina veszély miatt.kedden tudtunk először normálisan síelni, szépen sütött a nap.A bibi ott volt, hogy aPic Blanc-ról lecsúsztunk Alpe de Huezbe Csakhogy az utolsó utáni percben érkeztünk, és nem engedtek vissza sem a tányéros, sem az ülőkés felvonóval.Pedig még vagy fél órát járt üresen az összes felvonó.Kérdeztük, hogy akkor Oz ba hogy jutunk vissza. A fószer pingvint mutatott és azt mondta, hogy taxi.Köszi szépen.Szerencsére más is járt így és nála volt mobil, így egyik barátunk értünk jött autóval.
Pénteken a vihar miatt zárták le a felső felvonókat, ekkor Vajunnay-ban ragadtunk vagy 150-en és buszokkal jöttek értünk.Egyébként a pályák jók voltak de az tuti, hogy valami holland cigit szívott az aki a színjelölést összeállította.Néhol olyan liba legelő volt feketével, hogy majdcsak lökni kellett magunkat, máshol kék jelzés alatt a fekete is elment volna.
A Color de solel-el szemben van egy pékség, mellette a Sherpa kis bolt van minden.A borok jók és jó áron:)
Szerintem a busszal utazók próbálják meg rávenni a sofőröket, hogy Olaszo.ban Portogruaronál egy bazi nagy áruház van, ott állljatok meg vásárolni.Vagy még itthon valamelyik multinál, attól függ mikor indultok.
Jó utat jó síelést!
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2007.12.20. 18:23
Köszönöm Szecsi!
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2007.12.19. 18:26
Akarom mondani kösznettel.:)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2007.12.19. 18:25
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van e sí kölcsönző Oz en Oisans-ban, és kb mennyibe kerül egy hétre egy komplett szerelés gyerekek részére.
Köszönöttel:G H
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2007.12.03. 20:04
Köszi az infókat Mil és Robi.
Most már csak a havat várjuk és remélem nem lesz túl hideg.Egyszer az egyik barátomnak összefagyott a szemhéja:)
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2007.11.30. 21:22
Üdv Hencike!
Köszi a jótanácsot.Utálom a fizető kapukat! Kamionosként, gondolom a Te kedvenced is a velencei agyhalál.:)
Minden jót ! G H
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2007.11.30. 20:05
Károly!

A szlovén autópálya díj mennyi?
Fernettinél vagy Goricianál léptetek Olaszo.ba?
Km-ben is rövidebb, vagy csak a hegyek miatt jobb Szlovénia felé?

Borbirol kérdezte, hogy fizetősek e parkolók.Erről mit tudtok?
Les 2 Alpes-ban nem kellett nekünk az biztos, sőt egy mágneskártyát kaptunk amivel az apartmanhoz tartozó parkoló sorompóját lehetett nyitni, de Alpe de Huez-ről nincs infóm.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.