Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

csokibácsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (115)Időben csökkenő Időben csökkenő
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.18. 18:29
Én a bukósisak megvételére már rászántam magam, de nagyon gondolkodom gerincvédő használatán is. Bár nem olcsó mulatság, de (ezt előttem már írta valaki) ha csak egyszer is, de szükség lesz rá, és megvéd, már megérte az árát.
Bukósisak és gerincvédő választáshoz tudom ajánlani a R.E.D márkát.( http://www.redprotection.com/ )
Itt fellelhető mellényként felölthető gerincvédő, ami még talán hideg elleni védelem célját is betöltheti, és talán nem olyan kényelmetlen, mint a "teknősbéka páncél".
Ugyanígy ajánlom még a Dainese-t is, bár ez talán még drágább.
Persze, itt is csak a pénztárca szab határt, a fő, hogy legyen legalább bukó, de az mindenkin!!!
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.17. 10:27
Én csak saját tapasztalatot tudok mondani. Én is az idén szántam rá magam a bukósisak megvételére. Nekem scott szemüvegem van, de nem akartam kimondottan síelős bukót venni, mert azoknak általában nem levehető a fülvédő része. Így én egy R.E.D. mellett döntöttem. Amikor összepróbáltam a szemüveget a bukóval, nem volt olyan szembetűnő eltérés, ami az mondatná velem, hogy X szemüveghez csak x bukó jó. Főleg carreranal, ahol elég sok típus is van. Szerintem az a legjobb, ha elviszed a szemüveget magaddal, és azt is rápróbálod.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.14. 16:38
Mi is akkor megyünk, az elmúlt napokban is esett a hó, jelenleg is igen szépen esik. Eddig nagyon jó előjelek!!!
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.27. 11:26
Ott elvileg már a foglalásnál is jelezni kellett, hogy kértek e síoktatás. De hívd fel őket inkább, az a biztos
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.26. 13:58
Szia Syrius!
Mi is erre a hétre megyünk. A meex.hu-n érdeklődj, mert elvileg ők szerveznek oktatást, szerintem oda be tudnátok csatlakozni. De ott biztosan több infót tudnak adni erről.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.22. 14:36
Megnyitott Devoluy is!!!! És a képeket nézve nagy esély van kiadós havazásra
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.14. 13:17
Minerel.
Ne haragudj, de számomra a munkaszemüveges kérdésben nem volt túl meggyőző a "Mutatok neked 5000Ft körüli összegért olyan munkavédelmi szemüveget ami bármelyik sí napszemüvegen túltesz funkciónálisan". Miben is múlja felül funkcionálisan?
Azért is furcsa, mert ha a munkavédelmi szemüvegek jobbak lennének a sí/sportszemüvegeknél, és még ennyivel olcsóbbak is, akkor lépten-nyomon ilyet viselő emberbe botlanál a pályákon. De ez nincs így. Viszont Oakley-t, Rudy P.-et, stb kismilliót láthatsz az embereken, és nem csak a divatot követő fiatalokon, hanem az idősebb korosztály képviselőin.
De mint már mondtam, a munkavédelmi szemüveg munkára van, addig a sportszemüveg, síszemüveg sportolásra, síelésre. Az ott fellépő körülményekre tervezik őket, kétlem, hogy sok olyan szituáció létezik a sípályán, mint munka közben.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
Topik: Hó Show
2007.12.14. 13:09
A "tyúk vagy a tojás"-hoz.
Itt nem kell döntenünk, csak a kiállítóknak mérlegelni. Ki tud e annyit termelni a hoshow ideje alatt, ami fedezi a standbérlés, és egyéb költségeket, illetve nyeresége megér e annyit, hogy az árúkészletét összepakolja, és ide kihozza, plusz munkaórákat adva ezzel magának, alkalmazottainak, ami szintén költség? Én legalábbis nem tudom a standbérlés költségét, de szerintem nem két fillér. És akkor jön a belépő kérdés, ha mondjuk 1500 helyett 750 ft lenne a belépő, nem biztos, hogy kétszer annyian lennének, lehet, hogy másfélszer annyian, de az is mind potenciális vásárló, akik százezreket is költhetnek egy bevásárlás alatt. De ez valószínűleg a szervezőket nem érdekli, ők fix pénzt kérnek a kiállítóktól, pedig lehet, hogy a százalékos rendszer jobban megérné nekik is.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.13. 14:22
Az Arnette nem olyan ismeretlen márka, leginkább snowboardosok használják, de ez a funkcióján semmit nem változtat.
Stani
DIOR?? Annyiért Oakley-t is kapsz ,ami inkább való sí/sportpályára, plusz a világ legjobb lencséi vannak benne.
Antikvárius
Munkavédelmi szemüveg munkára van, nem a fényvédelem az elsődleges funkciója, hanem a bele repülő dolgok ellen véd. Mutathatsz bármilyen munkavédelni szemüveget, az közelsem lesz olyan, mint egy olyan, amit direkt az erős sugárzás ellen terveztek. Nem hiába kerül az egyik 1000 ft-ba, a másik meg 30000ft-tól felfelé. Lehet, hogy a márkát is fizeted, de azt a nem két napos fejlesztést is, amit a cég végzett.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.13. 12:11
Én potom 10000-ért vettem protest sínadrágot, egyik barátom pedig 15000 ért ugyanilyen máskájú kabátot. Ennyit megért az idei show, többet nemigen.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
Topik: Hó Show
2007.12.13. 12:09
Én úgy gondolom, hogy pont a kevés kiállító miatt mennek kevesebben ki. Őket kéne valahogy visszacsábítani, és szerintem ezzel együtt egyre többen látogatnák újra ashow-t. NAgyon sokan igénylik azt, hogy egy helyen a legtöbb őket érdeklő termékről kapjanak szakszerű információt, erre nagyon jó volt annó a hóshow, viszont egyre kevesebb cég képviseltette magát az utóbbi években, kevés volt a választék, ezzel szemben a multiknál szinte mindent megkap egy helyen, kivéve a pontos információkat, vevők által "visszahozott" tapasztalatokat. Nem tudom, hogy a stand bérleti díjak miatt nem mennek a kiállítók, erre az ott lévőknek kell megtalálni a választ.
A másik fele pedig a jelenlegi belépő ár, amiért a kevés kiállító hatására úgy érezzük, hogy nem kapunk eleget. Szóval a kettőt kéne összehangba hozni szerintem. De én is visszasírom a régi showkat, amikor lépni nem lehetett az érdeklődőktől, egymás hegyén hátán voltak a különböző kiállítók, utazási irodák. Annak volt hangulata, ma már csak egy szimpla bevásárlásra hasonlít az egész.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.12. 22:28
Én talán 5 éve voltam ott. A hóhelyzet nagyon nem volt megfelelő, napközben +15 fok körül, olvadt rendesen. A 16 kilóméteres pálya a tetejétől eltekintve 30-40-cmes kásabuckákkal volt borítva. Egész nap csak a kása dagasztás, de hát akkor az jutott. Ettől eltekintve az egyik legjobb rendszer, ahol síelni voltam.
Érdekes, senki nem tett említést a "la balme" nevű pályáról, ami piros pályának volt jelölve, így kedves szüleimet is meginvitáltuk egy csúszásra. Ebből az lett, hogy ők fönn lecsatoltak, és a lécet maguk előtt tolva, fenéken tették meg ezt a nem túl nagy utat. Nem kezdőknek való, az biztos, és nem is pios pálya. De élménynek jó volt.
Én vissza vágyom ide, minden évben eltervezzük, hogy most ide megyünk, de valami mindíg közbejön. Majd jövőre:)
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.11. 23:02
Volt annó egy teszt, ahol a lencsék fényáteresztő, fényszűrő képességét tesztelték. ott az Oakley magasan az első volt 90% körüli eredménnyel. Ehhez képest a Rudy Project is csak 70% körül kapott, és a többi ez alatt. Szóval ez a "bevonat" sem ugyanaz.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.11. 19:59
Én elsődlegesen mindennapi használatra vettem a szemüveget, hülyén néznék ki a júliusban egy síszemüvegben a strandon:)
Hát a fire lencse sem egy olcsó mulatság, de nagyon jó minőség, és tökéletes biztonság a szemnek.
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2007.12.11. 14:29
Sziasztok!
Kicsit érdektelennek tűnik a téma, pedig szerintem az egyik legfontosabb kérdés, hiszen a látásunkra mindennapi életünkben is szükség van, síelés alatt viszont igen nagy veszélyt jelenthet a napsugárzás a szemekre.
Nekem volt már elég sok szemüvegem, a rossz minőségűtől az extráig, és ezek alapján kijelenthetem, nem mindegy, hogy 3000ft vagy 30000ft.
Jelenleg napszemüvegként és a síeléseknél is Oakley-t használok, abból a kategóriából inkább közepes árút, de megérte azt a pénzt. Igaz, ez nem polarizált lencse, ami elvileg a sipályán jól jönne, de az még ennél is drágább dolog lenne.
Tesztek bizonyították, hogy magasan a világ legjobb lencséi az Oakley lencsék, és messze elmaradt tőle a többi szemüveggyártó cég termékei. Előtte Rudy Projectem volt, abból kettő is(még meg is van, de már nem használom). Annak is jó lencséje volt, de össze sem hasonlítható a mostanival. Síszemüveget én csak rossz időben használok, arra pedig kinek melyik szín jön be, én rózsaszínt használok.
Szóval szerintem számít az ár(perzse nem a divat szemüvegekről beszélek, ahol a márkát fizeted meg, mintsem a minőséget), és nagyon oda kell figyelni, hogy mit vesz az ember.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.