Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

AAron által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (2480)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.02.10. 18:49
Vagy !
Áthidaló megoldás :
https://www.snowboardbiztositas.hu
Vonatkoztass el a snowboard-tól, pályán kívűl biztos, hogy biztosít.
Ha kell egy telefonszám is a többi infóhoz, szólj és megküldöm
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.16. 11:04
:-) ez jó ! Szendre miatt van az egész !
:-) Mindenkitől elnézést kérek, lehet, hogy túl komolyan kezeltem az egészet.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.16. 07:55
Péter ! Köszönöm válaszod, de valószínűleg átsiklott a szemed, azon amit Szendre írt, miszerint a kézi élezés a nagyszervíz része. Nagyszervíz ára + 1800.-Ft. A segítő szándéknak talán Péter részéről láttam nyomát ( és itt nyilván nem arról van szó, hogy Én igényelek segítséget, hanem mindenki aki olvassa a topicot, de Én is szívesen tanulok)
Maci-Laci1 ! A részedről nem tudom mit gondolhatunk segítségnek -"parasztkábítás" - "dunsztod sincs az élezés gyakorlati oldaláról" - "túl misztifikálják",na de már elnézést kérek, nem hiszem, hogy Te autentikusnak gondolod magad a síléc élezés témában, azt írod, hogy vegyek egy szimpatikus élezőt (??180 magas, nagy mellű??), aztán ezt- "kis információ gyüjtés", erre született a topic, információ gyüjtés !! Azt hittem, hogy érdemi beszélgetést tudunk folytatni ebben a témában. Amit Péter ír az egy feldolgozható infó, amit Te az felesleges kioktatás, így ismeretlenül meg ráadásul sértő is, hiszen 5-6 hozzászólásból nem hiszem, hogy megállapízható, hogy ki mennyire ért az adott témához ( persze vannak árulkodó jelek-"végy egy szimpatikus élezőt"). Írom ezt tenger mély tisztelettel. A magam részéről lezártnak tekintem a ping-pong-ot, tudunk beszélni az élezésről?
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.15. 21:50
Hát ! Segíteni szerettem volna, megpróbálok kevesebbet okoskodni és többet megtudni a síléc élezés gyakorlati oldaláról (esetleg maci-laci1 személyesen is segíthetne). Félreértettetek, Ádám bemutatott valamit, ami egy síléc kézi élezése, nem versenyre való felkészítés. Mivel az Ő kezében már gyakorlat van, nyilván Ő hamarabb végzett. Ezt nem lehet elvárni egy itthoni szervíztől, hogy ugyanannyi idő alatt végezzen. Nekik több idő kell, tehát nem versenyre való élezésről van szó. De szívesen várok segítséget Szőllős és maci-laci 1 sporttárstól, kevesebb kioktatás és több gyakorlati tanácsot. Írom ezt tenger mély tisztelettel. Ezúton gratulálok Barnabásnak
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.15. 20:48
Kedves Szőlős Péter Úr ! Miért ne lenne valakinek igénye, hogy azt a sílécet amit sok munka és verejték árán megvásárol igényesen és precízen kéziszerszámokkal megcsináltassa ? " Ha jó az él fogod és tíz perc alatt felújítod egy finom reszelővel " ehhez nyilván az kell, hogy egyszer jó legyen az él, "Ha szar akkor fogsz egy karosszéria reszelőt nincs ott se kő se gyémánt mert csak tőnkretenné a szerszámokat és húzól kettőt a nagy reszelővel annak nem árt semmi!
Ha lelkiismeretes vagy húzól még kettőt a finom reszelővel", na, ehhez a tudáshoz meg az kell, hogy már pár sílécet megcsinálj. Miért ? Csak a versenyzők kiváltsága, hogy kézi szerszámokkal élezzen ? Több segítséget gondoltam volna a nagytudású Szőlős Úrtól. "Most már csak az a kérdés ki az aki meg tudja itélni, hogy hogyan csinálták meg a síjét! " igen, ez valóban elgondolgoztató . Tisztelettel
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.15. 19:22
Urak ! A sílécet én hozom ! De, hogy még izgalmasabb legyen a dolog, egy olyan síléc legyen az alany ami 90 fokra van élezve. Mondjuk élezzük oldalról 88 fokra, talpfelől 0,5 fokra. Persze elötte hámozzunk is egy keveset. Sózzuk, borsozzuk, egy csipet aluminium oxyd egy kevés gyémántreszelő. Mire lewaxoljuk és tükörfényesre polírozzuk már hipp-hopp 50 percnél tartunk. Jagermeisterel tálaljuk és sört iszunk hozzá.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.15. 14:40
"A pudding próbája, ha megeszik" jeligére várjuk azon kedves fórumozókat, akik szeretnének végig kisérni egy kézi élezést. Hideg élelmet és stoppert mindenki hozzon magával. A felhívás nyilván nem a "kekeckedés" végett született, hanem mindenki okulására. Valaki ?
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.15. 13:29
Sértőnek semmi esetre sem sértő, talán annak, aki bevitte a boltba a sílécét, hiszen a bolt "kábít" az ügyfél pedig "paraszt", ha "paraszt kábításról" beszélünk. De mindegy is. Majd Szendre sporttárs elmeséli, hogy mennyire dolgoznak jól a szervizesek. Nyílván van benne egy kis túl misztifikálás, de van egy adott versenyedző, aki nyilván mindenkinél gyorsabban megfeni a sílécet és van egy szerviz aki elsajátította a kézi élezés tudományát ( tudja, nem tudja Szendre megmondja)ezzel szeretné a repertoárját növelni és minél több időt rászán, hogy az ügyfél elégedetten térjen vissza később. Nagy fenék - túlmisztifikálás - ? Lehet. De, ha valamiért pénzt kérek, akkor igen teljen bele 50-60-70 percbe. Sokkal jobb, mint, ha azt mondták volna Neki, hogy 20 perc alatt megvan. Nem ?
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2009.01.15. 11:55
Nyílván Szőllős Péter Úr napi szinten élezi a csapatának a léceit, ezért a gyorsaság, a rutin. Véletlenül tudom, hogy a Kelen Ádám adta át a tudását az adott boltnak, ahol ennyi időt szánnak az élezésnek. Így mutatták, így tudják.
Szerintem, az, hogy mennyi idő alatt lehet megcsinálni és hogy ki, mennyi időt szán rá. Két különböző dolog. A "paraszt kábítást" egy kicsit erősnek érzem.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2008.11.25. 16:04
Tisztelt Hölgyeim és Uraim !

Déván István : A síelés ABC-je
Írta : Déván István
A Magyar Atlétikai Club Tagja, Magyarország Síbajnoka
Részlet.

Alapgondolatok.

A síelés-korra és nemre való tekintet nélkül-a legszebb sport a világon. De nem csak a legszebb, hanem a legegészségesebb is. Aki jól kihasználja a telet, minden szabad percét a havon tölti, nem csak életét teszi kellemessé, de munkakedvét növeli és éveinek számát hosszabítja meg.
-
-
-
Tévedés, sőt súlyos tévedés azt hinni, hogy a síeléstől a lábak megvastagodnak és a test erősen elformátlanodik. Különösen a nők szenvednek ebben a tévhitben. A síelés mozdulatai oly könnyedek, hogy attól csal arányos izomzat fejlődhetik. Amint a tánc sem vastagígtja a lábat, nem szólva a belletről, éppen úgy a síelés sem.

Kívánságra folyt.köv.

Hátha örömét leli még valaki a régi sílécekben és egyéb hegyi felszerelésben.
2.jpg
3.jpg
9.jpg
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2008.03.20. 08:52
Szia
Én segítek szívesen, de nem tudom milyen élezőt vettél.
Ha írsz, bele adok apait-anyait, hogy segíthessek.
sportpalota@gmail.com
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2008.01.05. 19:32
Attól, mert új a síléc (be van csomagolva) még lehet, hogy hónapok óta egy raktárban van. A talp meg kiszárad a melegben, én mindenképpen ajánlanám, hogy waxoltasd le.
Vagy lehet, hogy ártani fog a lécnek........brrr.......akkor lehet, hogy mégsem kellene, nem Powee ?
A magyar szakszervizek azért tudnak még waxolni.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2008.01.04. 19:37
Bankkártyával-on-line vagy futárszolgálat álltal tudsz fizetni.
De szerintem mindegyik CarTourba meg lehet kötni.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2007.12.23. 06:01
Sziasztok!
Szerintetek egy akadósra élezett lécből lehet még normális?

Ez vajon mit jelent?

Egyszer volt talán éleztetve "sajnos".

Ismerek olyanokat, akik soha nem éleztetik, amikor meg felvilágosítják Őket a sífelszerelés karbantartásának módjáról, csak csodálkoznak!

Én azt gondolom, hogy a szerviz (vagy műkedvelő amatőr) aki élezte a sílécedet esetleg hegyesebb szögre élezte, mint 90 fok.

Ez amúgy egy valóban bevett eljárás abban az esetben, ha a kanyarodásnál élből-élbe tudsz kanyarodni. Vagyis Carving technikával síelsz, nem pedig forgatsz.

Ha hegyesebb szögre van élezve a léc elképzelhető, hogy azt érzed, hogy "akad" a léc.

A másik gondolatom, hogy abban az esetben, ha szög "alá" élezték a sílécet nem szokták "letörni" a síléc elejét és végét.

A "letörés" alatt azt értem, hogy a léc elején és a végén 10-15 centiméteren egy célszerszámmal elveszik az élt. Teszik ezt azért, hogy a léc ne vezesse meg a felhasználót síelés közben-„A léc a kemény részeken oda ment, ahova Ő akart"-(aki nem élből-élbe kanyarodik, hanem forgat, hagyományos technikával síel)

Ezt az eljárást (tapasztalataim szerint) mindenkinek automatikusan megteszik minden szervizben, csak direkt kérésre tekintenek el ettől (szög alá élezésnél kontraindikált az élek letörése).

Ha nem csak tanácsadással, hanem tettekkel is tudok segíteni, írj.

Áron
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2007.12.19. 11:00
Helló !
Mi kétoldalas ragasztóval ragasztjuk fel, egy szezont biztos kibír (nekem többet is)ha meg szezon végén lejön, újra ragaszthatod.
Áron
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2007.12.03. 11:34
Sziasztok !
Azt tudtátok, hogy az UNIQA Super-g síbiztosításnál a poggyászbiztosítás a spoertfelszerelésre is kiterjed ?
Esetleg van valakinek tapasztalata ?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.