Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

TKata által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (199)Időben csökkenő Időben csökkenő
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.01.23. 13:26
Rosszul gondolod, sőt teljes a félreértés.
Beva54 írt másról, mint a Topic címe.
Előzmény: (szilvii 152061)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.01.23. 08:44
Cak ez itt az Üdülési jog Murau-Kreischbergen, aki ezt a topic-ot nézi, az a Kreischberg-re szeretne menni síelni, azért ezt nézi.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
Topik: Bánkút
2013.01.18. 10:48
Segítenétek? Miről beszéltek, Mi ez a változás?
Tavaly a pontok pont kiadták a csúszásokat.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.01.17. 12:26
A SZEP kártyát Eplényben (meg másik magyar síterepeken is) elfogadják napijegy vásárláskor. De már fizettem vele uszoda belépőt is. Felszerelést viszont tudtommal nem lehet vele kölcsönözni.
Egyébként a leírásból:
A SZÉP kártyán belül a munkavállalók 3 alszámlára utalhatnak:
a, szálláshely alszámla: szálláshely –szállodák, panziók, üdülők, kempingek- szolgáltatásra felhasználható kedvezményes adózással évi 225.000,-Ft értékben
b, vendéglátás alszámla: éttermi és mozgó vendéglátóhelyeken- ideértve vállalati éttermeinket és büféinket is- kész étel fogyasztására, szálláshely szolgáltatásra felhasználható, kedvezményes adózással évi 150.000,-Ft értékben rendelhető.
c, szabadidő alszámla: wellness szolgáltatásokra, sportolásra, kulturális és kikapcsolódási célú programokra (színház, koncert, múzeum, növény- és állatkert, vidámpark, strand, fürdő, fitneszklub), humán-egészségügyi szolgáltatásokra, szálláshely szolgáltatásra, sportlétesítmény bérlésre felhasználható kedvezményes adózással évi 75.000,-Ft értékben.
Előzmény: (beee 151227)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.01.16. 13:27
Mikor mi voltunk, akkor egy tartálykocsi folyamatosan hordta a vizet. Egy jó nagy darab, olyan kamion méretű. Este a tök sötétben is. Nincs más, mikor jön félre kell állni.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.01.11. 12:39
Ezt hol olvastad? Nem látom a honlapon se a hírekbe, se máshol.
Előzmény: (kovgyulus 150267)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.01.08. 15:53
Szerintem azért ez így nem teljesen korrekt. Szép volna, egy elegáns gesztus lenne, de semmi esetre sem korrekt. A jegyváltás előtt felhívták figyelmét a rosszabb körülményekre. Figyelmeztették, hogy a jegyvisszaváltás semmilyen formában nem lehetséges, sőt bármikor bezárhatnak. Volt lehetősége tájékozódni, amit meg is tett. A felvonó elindítással, a nyitva tartással a Síaréna egy lehetőséget biztosított számára, amivel vagy él, vagy nem él. Aztán hozott egy döntést, ami rossznak bizonyult. De ez az Ő döntése volt.
A korrekt az lenne, ha elmenne megfelelő hóviszonyok esetén is, csúszna egy jót, aztán itt leírná azt is. Ehhez a beszámolóhoz meg tanulságul hozzátehetné a mostani képeit, és melléírhatná, hogy messziről ilyen körülmények között senki ne induljon el.
Előzmény: (maci-laci 149822)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.12.17. 11:52
Ez a Védegylet komoly politikai lobbi. Nem ennek volt tagja, illetve támogatását élvezte egyik előző államfőnk is?
Kár mérget szórni rájuk meg acsarkodni ellenük. Van egy régi római mondás, ha nem tudod legyőzni, nyerd meg barátodnak. Valahogy meg kéne ismertetni ezzel a körrel is a terület sípályaként való hasznosításának előnyeit.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.11.16. 18:01
Puchberg a síturázók egyik kedvelt helye. Előfordulhat, hogy a lejtőn szembe jön veled egy teljes család nagypapástól unokáig bezárólag. Alpl talán kedvezőbb kisgyerekkel. Két teljesen különböző hely. Mit szeretnél csinálni? Mint ahogy már javasolva volt, neked kell döntened. Mérd fel a lehetőségeket, gondold végig, aztán dönts. Olvasd el az itteni beszámolókat, komenteket. Hátha segít.
Előzmény: (ivandzso 143644)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
Topik: Bánkút
2012.10.19. 16:50
Világítsatok már fel, ez micsoda?:

műanyag sípálya modulok összeszerelése a "csőben" kialakuló hóhiány megakadályozására
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.19. 16:39
Kár, hogy Kékes a másik irányban van.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.19. 16:35
Ne tedd, ne fogadd el.
Gondolkoztam azon amit írtál. Teljesen igazad van, és a többieknek is, akik azt mondják, hogy ezt nem lehet összehozni úgy, hogy majd megérje megvásárolni. Ahhoz hogy jól működjön, a sielők és síterepek eggyüttes szándéka is még kevés.
A megoldás az itt már emlegetett SZEP kártya, kafetéria, egészségpénztár vagy valami hasonló lehet.
Jelenleg van a kafetéria rendszerben sportutalvány, de ez csak sportesemény látogatására adómentes 50ezer forintig. Ezen kéne változtatni. Lobbizni, képviselő urakat meggyőzni vagy nem tudom mi képpen. Szerintem akkor akkor tudni működni egy ösznépi szezonbérlet.

Nem tudom (sajnos), hogy mi a helyzet a Zemplén Kalandparkban sorbanállás tekintetében, de az biztos, hogy az MSZI-s sorbanállásokról itt nagyon sokat lehetett olvasni. Kívánom Nektek, hogy Ti is hasonló "gondokkal" küzdjetek a következő szezonban!
Előzmény: (huligan 141463)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.19. 12:37
Kedves Huligan!
Nagyon egyszerű a képlet. Napijeggyel nem fogok Kékesnél tovább menni. De ha lenne egy szezonjegyem, ami érvényes Sátoraljaújhelyre is, nagyon valószínűnek találom, hogy olyan időben, mikor MSZI teljesen tele van 10-15 perces sorban állásokkal, a határ közeli osztrák síelés helyett inkább Zemplénbe mennék.
A fehér foltok besatírozásának talán ez lenne az egyik módja.
Nézd RM megerősítését, és Skioutlet nagyon jól leírta a lényeget.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.18. 15:01
Igen, ismerek. Mivel a hazai síterepek szépen fejlődnek, ráadásul sehogy sem sikerül egy teljes hét szabit összeszervezni a családdal, a tavalyi szezonban teljesen hanyagoltuk a külföldi utazásokat.
Budapesti lévén, munka után néha egy Visegrád esti sízés, jó hóviszonyok esetén egy-egy Dobogókő-i hétvége, főszezon elött és után egy-egy MSZI csúszás, főszezonban egy-egy Kékes hétvége és egy Egri rövid teleléssel összekötött Bánkut benne van az elképzelésekben.
Ha ezt összekötné egy olyan síbérlet, ami még érvényes lenne Sátoraljaújhelyre is, akkor valszeg ellátogatnék oda is. Anélkül nem valószínű.
Előzmény: (huligan 141368)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.04. 10:48
Akkor az az ő sorrendjük lenne, nem a miénk. Valószínűleg teljesen más mérce alapján értékelnének.
Nekem a legjobban Kékestető tetszik, mert lankás és mégis jót lehet rajta csúszni, mert imádja a gyerek hogy busz van, mert a legjobban ellátott környezettel rendelkezik és nekem nem számít, hogy csak egy pálya van. Nyílván másnak számít, a lankás pálya lehet inkább hátrány, valaki másnak nem fontos az ellátottság. Teljesen különböző szempontok szerint döntünk. Nekem Kékestető a legjobb, másnak más.
Előzmény: (klaci 140672)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.09.26. 13:47
A műanyag alapállapotában kemény, rideg dolog. A színét, rugalmasságát, hajlékonyságát, tartóságát a hozzáadot adalékanyagokkal szabályozzák. A lágyítók általában valamiféle paraffin (lsd. viasz) származékok. Ezek, ha csak kicsit is, de azért illékonnyak. Ahogy távoznak a szerkezetből, az anyag úgy veszíti eredeti tulajdonságát, elöregszik, megrepedezik a műanyag. Minden ami elősegítti ezt a folyamatot, ez erre nézve káros. A napsütésnek kitett műanyagot szerintem már mindenki látott. De szerintem a cipőmelegítés is hasonló eredményt tud produkálni, vigyázni kell a túlmelegítésre.
A hidegben pedig a paraffin is dermed, gondolom a lágyító hatását kevésbé fejti ki, mint szobahőmérsékleten.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.07.27. 10:14
Fogalmak, meghatározások és mit értünk alatta az nagyon különbözőek.
Nekem a profi az professzionálist, azaz olyan valakit jelent, aki hivatás szerűen űzi ezt a sportot. Legyen az versenyző, edző, oktató, tanácsadó vagy bármi, aki ha nem is ebből él, de valamiféle ellenszolgáltatást kap érte. Ellentétben az amatőrtől.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
Topik: Hochkar
2012.06.15. 11:06
Valszeg ehhez egy kicsit mi is hozzájárultunk. Értve ezalatt szűkebb ismeretségi körömet is, és talán a magyar sielők többségét is.
Számunkra régebben a tipikus egynapos, vagy egy éjszakás sielések végső bástyája volt. Ide még érdemes volt kiugrani. Aztán jött a benzinár és az euro árfolyam emelkedése. Nem utolsó sorban, a hazai síterepek fejlődései. Így aztán Hockár egy kicsit messze lett.
Erős a gyanúm, hogy ami hiányzik Hockar kasszájából, az a magyar síterepeken csapódott le.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.03.17. 22:39
Mi is pénteken, március 16-án voltunk itt.
Elég nehezen indultunk neki. A tavaszi jó idő csábított egyéb programokra, kirándulás, túrázás, bicikli. Meg ott van a kert is, metszés, veteményezés. Utószezoni hangulat, kezdünk a síeléssel erre a szezonra telítődni, az M3 Budapest-Gyöngyös szakaszon lassan már visszaköszönnek az útszéli jelzőtáblák.
De MSZI-n erre a napra az oktatásra nyílt napot hirdettek. Erős a csábítás. Nagyon jó lenne kipróbálni, mit szólna hozzá a gyerek. Aki teljesen neveletlen. Beíratnánk egy másfél órás kurzusra. A hosszú hétvégére még érvényes az autópálya matricánk. Az infok alapján jó a pálya, jó a hangulat. Akkor mire várunk, menjünk!
De azért az út sem volt teljesen zavartalan. Gyöngyösön kiderült, hogy a Mátra Vasút elindította a szokásos kisvasútját. Meg kellett nézni. Kékesen egy rövid nosztalgia. Tényleg elolvadt a hó java része, sok kiránduló, éled a Mátra. De azért sikerült még délelőtt odaérnünk.
Gyöngyösön 10 fok, MSZI-n 8. Napsütés, gyönyörű tavaszi idő, hangulat van, a DJ nyomja. Pályák, amilyenek ilyenkor lenni szoktak. Közelébe sem ér a 2 héttel ezelőttinek. A kedvenc 5b-m a kanyarokban összetúrt latyak miatt teljesen élvezhetetlen. Vergődés rajta lemenni. Ugyanez a nagy csákányoshoz vezető minden út alsó részén. A Híd alá jó bemenni, de aztán van egy egész kicsi vízisí. Utána lévő rész árnyékos, egész jó volt rajta a hó. Az 1-es feketéből ami megmaradt keskeny rész, le volt jegesedve, aki bevállalta (mi is egy kör erejéig) jót csúszott rajta.
A felső rész viszont teljes szélességben meglepően jó állapotban volt egész nap. Itt zajlott gyermekem oktatása is. Számomra meglepően jól fogadta a dolgokat. Igyekezett együttműködni, türelemmel volt, csinálta a többiekkel a gyakorlatokat. Végül is nem bántam meg, hogy eljöttünk, nagyon hasznosnak láttam az oktatást. Köszönet az oktatóknak! Valószínűleg fogunk még jönni oktatásra.
Nekem úgy tűnt, sokan gondolták, hogy szintén kihasználják a nyílt nap adta lehetőséget. Több csoport oktatása is zajlott egyszerre, kezdők-haladók, gyerekek-felnőttek számára egyaránt. Ennek megfelelően elég sokan is voltak, de semmi kritikus sorbaállás sem volt. Néha egy kicsit összetorlódtunk a lifteknél, de ez sem tartott pár percnél tovább.
A nap végére ezen a szezonvégi küzdelmes pályán jó alaposan elfáradtunk, jót síeltünk ezen a tavaszi napsütéses napon.
20120316MSZI-010b.jpg
20120316-Oktatas.jpg
20120316MSZI-026b.jpg
20120316MSZI-016b.jpg
20120316MSZI-022b.jpg
20120316MSZI-037b.jpg
20120316MSZI-055b.jpg
20120316MSZI-059b.jpg
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.03.12. 11:18
Idén március 4-i hétvégével bezárt Wenizell sípályája, megértem őket. Tavaly a magyar vendégek kedvéért a március 15-i hosszú hétvégére még nyitva maradtak. Mi kihasználtuk ezt a lehetőséget, de rajtunk kívül nem sokan. Abban a 3 napban néha az volt az érzésem, hogy csak az Én családom kedvéért van nyitva a sípálya.
Mi naponta vettük meg a bérletet, mert van családi kedvezményes napijegy már egy gyerekkel is, és így jobban megérte, mint többnapos bérletet venni.
Az idő végig napsütéses, gyönyörű volt, igaz néha kicsit fújt a szél. Megérkezéskor pár autó a parkolóban, pár síelő a pályán. Az igen erős napsütésben 10-15 fok, úgyhogy a hólé patakokban folyt. A pálya állapota ehhez képest igencsak jónak mondható volt. Igaz, a 3 napban fokozatosan romlott. Föld sehol sem látszott ki. A legnagyobb gondot az olvadás a pálya közepénél, a felüljárónál okozta. Itt megrekedt egy kicsit a hólé és vízisíszerűen kellett átsiklani rajta. A tetején az árnyékosabb részt nem tudta annyira besütni a nap, itt volt a legtökéletesebb a pálya.
A hüttében is szezonvégi hangulat uralkodott, a kajából, italból igencsak beszűkült a készlet és a választék. Itt helyben készítenek saját paradicsomos mártást hagymával, ketchup helyett. Az nagyon ízlett, mindenkinek tudom ajánlani, aki erre jár, kóstolja meg virslihez vagy sült krumplihoz. Kár, hogy a végére ez is elfogyott. Kicsit olyan volt, mintha felzabáltuk volna a hüttét.
A környék nagyon szép. Igazi erdős, fenyőfás kiránduló helyek és útvonalak vannak. Mi utolsó nap délután kirándultunk is egyet. A szálláson pedig kaptunk a helyi fürdőbe szóló belépőt. Ez eléggé általános szolgáltatás a helyi szállásoknál, foglaláskor érdeklődni kell. Nekünk egyszer ingyenes fürdőbelépő, a többi alkalomra pedig kedvezményes belépési lehetőségünk volt.
Természetesen, ha átmentünk volna St. Jakobra, ott sokkal jobb hóviszonyok lettek volna, de mi most ezzel is meg voltunk elégedve. A 3 napban nagyon jól éreztük magunkat. Igazi, síeléssel egybekötött hosszú hétvégi kikapcsolódás, pihenés volt.
20110314WenigzellE.jpg
20110314WenigzellF.jpg
20110314Wenigzell.jpg
20110313JoglandOase.jpg
20110315WenigzellSi.jpg
20110315WenigzellHutte-005.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.