Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hogwash által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (766)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.19. 09:34
Az én kedvencem Mlynky Kruchová-Gugel. Egy csákányos, egy ugratós-tárcsás és egy bébi-felvonó, változatos, izgalmas pályák minden tudásszinthez! A Turisticka majdnem 2 km hosszú. A büfében kedves kiszolgálás és kedvelik a magyarokat, igaz mi is mindent elkövetünk ennek érdekében évek óta. Biele Vody és Dedinky 1 km, tehát akár több pályát is ki lehet próbálni. Dedinkyn van esti sízés is. A Hotel Raj igényes és olcsó (német tulaj, magyar vezető), keressétek Aladárt! Ráadásul nekem itt van a szomszédban, kb. 110 km. Csak essen a hó!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.17. 14:33
Sztem gyepálnál van a két pont: "...Tény, hogy szolgáltatásban, vendéglátásban és a külföldiek irányába tanúsított magatartásban van még mit fejlődniük. De semmivel sem rosszabbak mint mi magyarok, ha őszintén megnézzük ugyanezek az esetek itton is bármikor megeshetnek magyarokkal és külföldiekkel egyaránt." A saját portánk előtt kellene sepregetni előbb, van mit. Nekem a közelség miatt 1napos kiruccanásokra (8-10 alkalom évente) Felvidék, hosszabb útra Alpok.


"
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.17. 13:57
Ausztriában már nem probléma az előleg és általában a szállásadó és a vendég jogai, kötelezettségei, mivel ezeket a kérdéseket az ÖHVB (Általános Vendéglátó Üzleti Feltételek) tartalmazza, illetve kimerítően szabályozza. 1981-ben született és utoljára 2006-ban módosították. Hozzáférhető a neten magyarul is.

http://www.hotelverband.at/docs/310209_Ungarisch.pdf

Ha valaki nem akar előleget fizetni, akkor menjen oda, ahol nem kérnek. Ha a vendéglátó úgy is tele van, hogy előre kéri a teljes díjat és bunkó is ráadásul (csak példaként mondom, nem konkrét eset), hát ehhez is joga van. DE HA NEM KÉR ELŐLEGET, AKKOR IS JOGOSAN KÖVETELHETI A SZÁLLÁSDíJ ÖHVB-BEN MEGHATÁROZOTT RÉSZÉT (AKÁR A TELJES DíJAT!) HA NEM VETTÉK IGÉNYBE A LEFOGLALT SZÁLLÁST! Tanulság: erre való a storno biztosítás. A Fórum pedig arra, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat és megóvjuk egymást a kellemetlen élményektől.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Donovaly
2008.12.14. 14:24
Nem akartam senkit megbántani, én személy szerint örülök, ha fejlődik Donovaly és további sok sikert meg minden és mindenki eldöntheti, hogy mikor hova megy. Ebben a szezonban (ha lesz hó) én maradok a kis terepeknél megyek-jövök stílusban, már ami a felvidéki síelést illeti.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Donovaly
2008.12.11. 10:40
Sziasztok!

A szlovák határtól 30 km-re lakunk, több pálya is van kb. 100-120 km-es körzetben. Járunk is szorgalmasan a Felvidékre síelni. A lányom 13 éves, jól síel, a fiam most lett 1 éves, először fogunk vele hosszabb időre kimozdulni. Egy hetes családi síelést tervezünk március elején. Az első ötletünk Donovaly volt, jártunk már ott, jól éreztük magunkat, nincs messze (200 km), nem drága - gondoltuk. A két gyerek miatt apartman jellegű szállást kerestünk, lehetőleg közel a felvonóhoz. Találtunk is, de ni: mintha tavaly Kaprunban egy nagyobb és jobban felszerelt apartman lényegesen olcsóbb lett volna. És tényleg. Az 1 éves gyerekkel nem akarunk túl sokat autózni, de azért körülnéztünk. Az eredmény: Semmeringen - Stuhleck - pályaszállás nagyobb és jobban felszerelt apartman 30%-al (!)olcsóbb, mint Donovalyban. Igaz 500 km, de szinte háztól-házig autópálya. A felvonó árak alig különböznek és több és hosszabb pálya van. Nem Semmering az olcsó, hanem Donovaly szállt el, úgy érzem. Kár érte.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.12.06. 14:32
Fahrneréknál járt már valaki Spitalban? Náluk fogunk lakni egy hétig, bármilyen tapasztalat érdekel! Kösz és üdv:

Hogwash
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2008.01.06. 09:33
Kösz a cikket Andrea. Ebből is csak annyi derül ki, hogy nem a megfelelő emberek üzemeltetik Bánkútot. Amíg ez így marad, nem várhatunk túl sok jót.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2007.12.31. 09:35
Béla:

Nagyon szépen összefoglaltad. Szerintem az általad felsorolt 10 pontból 8 teljesíthető Nemzeti Park ide vagy oda, 5-höz pedig még pénz sem kellene igazán, csak megfelelő hozzáállás. Nem indok mindenre a Nemzeti Park. Marad a kérdés: akkor miért is nem történik semmi?
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2007.12.26. 21:12
Kösz Chester a linket. Szerencsére valóban nem történt tragédia, bár ez csak a véletlenen múlt. A lényeg: a hazai viszonylatban remek adottságokkal rendelkező Bánkúton nem történik semmi az amortizáción kívül. Az előző szezonban egyetlen napot sem mentek a felvonók. Jó látni, hogy akadnak helyek kis hazánkban, ahol történik valami. Bánkút nem az a hely. Jó lenne tudni, hogy miért.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Bánkút
2007.12.26. 09:53
Jó lenne, ha olyanok kezelnék Magyarország legnagyobb sícentrumát - weblapjukról - akik csinálnának is valamit annak érdekében, hogy használni is lehessen. Nevetséges, hogy azon kívül, hogy sikerült megúszniuk - ma sem tudni, hogy miért - egy büntető eljárást a látogatóra borult felvonó-oszlop miatt, mást nem igazán tettek-tesznek. Talán másnak kellene lehetőséget biztosítani. Nem?
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.03.13. 21:47
Válasszuk ketté a környezetvédelmet (nem szennyezünk, nem vágjuk ki, megújuló, stb, nagyon helyesen!) és ezt a globális izét. Mert a két dolognak nincs feltétlenül köze egymáshoz. A hőmérsékleteket világszerte méri az ember vagy 150 éve. Hol? Általában települések (értsd: városok) közelében (szélén). Ezek fejlődtek az elmúlt században a legtöbbet: egyre több lett a beton és az aszfalt. Ezek szívják magukba a meleget és sugározzák vissza, de ettől csak a hőmérő megy feljebb, a légkör hőmérséklete érzékelhetően nem. Ne mondjuk már, hogy tény, mert nem az, hanem csak egy elmélet, ami vagy igaz, vagy nem. Vigyázzunk a természetre, a fákra, ne szennyezzük a levegőt, a vizeket és egyáltalán a környezetet, mert ebben élünk és unokáinknak is szeretnénk életteret hagyni. De ne globálozzunk feltétlenül. Szerintem.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.03.13. 21:22
Kedves fabianla!
Olvasok. Éppen ezért zavar, hogy megfelelő alap nélküli elméletekkel riogassák a népeket. Felszíni hőmérsékletek (általában nagyvárosok közelében, betontól, aszfalttól torzítottan) kontra magaslégköri (léggömb, szatellit) mérések. Ez utóbbiaknál ugyanis NEM mutatható ki felmelegedés. Az időjárás szélsőségességére számtalan példa van a múltból, amikor eleink még nem is rongálták ezt a bolygót. Ne menjünk bele, hogy ki mit olvasott életében, sértő (vagy inkább bunkóság), hogy személyeskedéssel reagálsz valamire, ami egy témával kapcsolatos vélemény volt csupán. Ettől te még abban HIHETSZ, amiben akarsz, ugyanis ez csak egy alá nem támasztott ELMÉLET, és mint ilyen, csak hit kérdése.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.03.13. 17:06
"...a globális felmelegedés sajnos tény..."

Ezt én nem veszem be. Az éghajlat ciklikus hosszú- és rövid távon egyaránt. A többi csak dobálózás ilyen-olyan adatokkal, "tudományos" okoskodás, meg spekuláció. Valamint a már említett média riogatás. Jó téma uborka szezonra.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.03.02. 21:16
Bocs, hogy nem reagáltam, de egy hétig Szlovákiában voltam. Síelni. Csorba-tó szuper volt hétfőn. Jó hó, minimális sor (1-2 perc max.) kis köd. Ha a nap is süt, talán még mindig ott vagyunk. A héten esett 10-15 centi friss hó - alacsonyabb helyeken is, pl. Telgárt és Mlinky-Gugel is nagyon jó volt. Mlinkyben töltöttük a legtöbb időt, mert a szomszédban laktunk - Dobsinska Masa - ezért ott háromszor is megfordultunk, remek volt minden alkalom. Nekünk közel van, örülünk, hogy van hol síelni, olcsó és az sem zavar, ha nekem kell tótul beszélnem, hiszen az Alpokban sem várjuk el, hogy magyarul beszéljenek, ugye.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.02.23. 09:30
Elnézést kérnek, lecseszték akit kellett, nem fog előfordulni, vissza a pénz akár utalva, akár ugyanott személyesen kp. Ja, és Csorba-tón 140 cm hó van most is, amikor Donovaly kínlódik.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Donovaly
2007.02.21. 10:28
A skiturecka, snowski és egyéb oldalakon meg kell nézni, hogy az üzemeltetők mikor frissítették az információt. Pár nap alatt is tönkremehet a pálya.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Telgárt
2007.02.21. 10:13
Mi 3 hete voltunk utoljára és hibátlan volt. Tegnapi info szerint 50 cm és "vel'mi dobré"! Ráadásul mától vasárnapig havazás várható.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
Topik: Telgárt
2007.02.20. 09:22
Mi is megyünk a környékre 4-5 napra, most hideg van arra és remélhetőleg rendben lesznek a hóviszonyok. Telgárt nem Kokava, van két kék pálya, ami tanulni is jó, de a piros és fekete pályájuk egész húzós. Nagyon szeretjük! Barcikáról 104 km, Tornalján az 50-esen balra, majd 532 jobbra, 531 jobbra és 66-os jobbra. Itt is van infó, érdemes naponta ellenőrizni, hogy frissítik-e.

https://www.snowski.sk

Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.02.20. 09:05
Az idén is váltottam már koronát szlovák kútnál, kedvezőbben váltottak, mint a magyar bankok. Vasárnap volt, a határon (Bánréve) a pénzváltó lelépett valahova, de a határőrök javaslatára megpróbáltam a közeli kutat. Minden rendben ment. Itthon nem csaptak még be? Gazemberek mindenütt vannak.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.02.13. 21:09
Készülhettek volna most is, két hete ilyen volt a táj...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.