Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

apalermoi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (247)Időben csökkenő Időben csökkenő
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Mariazell
2013.12.12. 16:08
Köszi!
Az első két hét a febr 1-2, és 8-9. hétvégét jelenti (Bécsi síszünet febr. 3-8.), vagy még a 15-16. is benne van?
Előzmény: (Ró 164170)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Mariazell
2013.12.12. 13:17
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy egy hétvégi mariazelli síeléskor mekkora a tömeg februárban, illetve az osztrák síszünet megterheli vajon ezt a sípályát is?
Egyébként ide már a stájerországi síszünet vonatkozik, Annabergre pedid Alsó-Ausztriára vonatkozó dátumok?
Köszi
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2013.12.06. 09:32
A hétfő-kedd délelőtti Strong Base -re is a lenti címen kell jelentkezni?
Előzmény: (ozsi 163682)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2013.12.04. 13:57
Köszi!
Azóta le is foglaltam:)
Eddig még nem használtam a sielok.hu foglalási rendszerét, de szimpatikus. Közvetlenül a hotelből válaszoltak a kérdéseimre, ami előtte nem volt egyértelmű számomra. De rendben van a dolog.
Remélem a Hotel is és a pálya is jó lesz!
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2013.11.28. 14:58
Szia!
Köszi a választ!
Egyrészt az a problémám, hogy eddig levelezgetve kértem ajánlatot a tulajtól vagy a hotel ezzel foglalkozó kollégájától (általában Olaszo.), és ez a formula kitöltő procedúra kevéssé szimpatikus. Ráadásul például ez a "Rogla sí csomag" nem kerül felajánlásra a rogla.eu oldalon, és nem tudom eldönteni, hogy ez azért van, mert betelt az adott időpontban vagy más okból. Pedig az általam beírt időpont az admin3 ajánlásában szereplő dátumokkal egybevág.
Most vagy én vagyok béna, vagy...
Előzmény: (eRh75 163119)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2013.11.28. 13:17
Szia!

Az előbbi linken megadott szállások ill. ajánlatok a Rogla Hotel árai, és ezek valószínűleg a legolcsóbbak vagy esetleg ezek utazási iroda árak, és érdemes lehet közvetlenül kapcsolatba lépni a hotellel??
Bár a neten nem sok közvetlennek tűnő elérhetőséget találok.

A "Rogla sí"csomagban 6 éjszaka esetén is csak 3 napos síbérletet kapunk?

Előre is köszönöm válaszod,
B.
Előzmény: (admin3 163079)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2013.10.22. 11:40
Terveztek még ilyen oktatást?
Vasárnap belenéztem és nagyon tetszett.
Sajnos a szombat estém foglalt volt, ezért nem jelentkeztem, de a következőt nem hagynám ki.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.03.14. 18:36
Köszi az infót!

Egyébként csak a kijelölt részekről lehet nézni a versenyt, vagy esetleg a pálya hosszában vannak részek, ahol álldogálhatnánk a hóban?
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.03.14. 13:42
Azt hogyan érted, hogy nem marad erő és idő síelésre a versenynapokon? Minden versenyszám külön napon lesz, és pl. lesiklás és super G egyfutamos. Az max. egy óra, esetleg, ha a magyarokat is látni akarom, akkor kettő óra. 11-kor kezdődik, előtte is van egy kevés idő, utána meg még ott van az egész délután. Mellesleg ez azért picit olyan lehet, mint (amin mostanában jártam) egy fallabda OB, ahol az első meccs még okés, megvárom a döntőt, de több óra tömény meccsnézés eléggé lefáraszt, és másnap már a hátam közepére sem. Bár az olimpiával nem volt ilyen gondom:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.03.13. 23:10
Sziasztok!

Erre az "Egyszer erre el kell menni"-ről jutott eszembe!
Tudnátok-e segíteni abban, hogy hogyan zajlanak ezek az események? Jövőre Garmischban lesz a VB és gondoltuk elruccannánk. Van egy idén meglátogatott nagyon jó pályaszállás, ahol esetleg foglalnánk szállást mostanában, mert ki tudja később lesz-e hely és mennyiért.
Csak nem tudjuk, hogy ilyenkor mi a szitu. Azokban a napokban, amikor a verseny zajlik lehet használni a többi pályát, vagy esetleg nagyot koppannánk? A versenypályát (amilyen szintű nem sok másik van Garmischban), vajon lehet-e használni a versenyt megelőző napokon, vagy azt úgy ahogy van lezárják mondjuk 3 hétre a nagyközönség elől?
Mennyi ember síel ilyenkor, nagy a tömeg? Mert most januárban hétköznapokon alig lézengtek Garmischban. Az árakat mennyire igazítják egy ilyen eseményhez, minden a duplájába fog kerülni?

Ilyen kérdések merültek fel bennünk, és ha valaki járt már ilyen nagyobb szabású eseményen, akkor szívesen venném, ha megosztaná a tapasztalatait, de örülnék egyéb véleményeknek is.

Előre is köszi!

a.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.23. 18:52
Gondolom FIS pontszámok alapján. Ezért utolsó a mexikói herceg:) Bode meg nincs az első harmincban.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.20. 17:11
Köszi a segítséget!
Ha esetleg nem találnék az említett helyeken, akkor mindenképpen jelentkezem. Egy köpésre van a MOM Alexandra és a TF is. Annyira azért nem vagyok röghöz kötött, hogy a városban ne tudnék mozogni, csak azt hittem, hogy személyesen körülményesebb hozzájutni, de ezek szerint nem:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.03. 23:12
Ezek szerint, akkor minőség alapján inkább Elan:)
Köszi
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.03. 19:35
Mit választanátok?

Elan Mag 10Ti vagy Sportmachine 74?? A lécek karakterisztikája nagyon hasonló.
Minőségben vetekszik ezekkel esetleg mondjuk egy Fischer RX4 Fire? Bár tudom, hogy keskenyebb, fordulékonyabb léc.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.02. 22:21
azt néztem, hogy 160-asban az SL(R) 12,1 sugárral bír, míg a Mag10 12,6-ot tud. ennyit számít 0,5 méter?
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.02. 21:14
olaszoknál (bár biztosan máshol is), az olasz kisgyerekeket simán beültetik idegen felnőttek mellé, nem egyszer én is kaptam magam mellé egy-egy lurkót, volt, hogy csak ketten voltunk. Nem mondom, hogy nem volt bennem félsz, és miután kiértünk, egy nagy sóhajtás. Mi van, ha valami idióta mellé sikerül ülnie majd az enyémnek pár év múlva, aki csak szimpla vakmerőségből már 20 méterrel a cél előtt kinyitja a lábtartót?? Már pedig tudjuk, hogy van elég belőlük a pályákon. Azért necces.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.02. 21:04
Nekem is meg van DVD. Nagyon szeretem. Ezért szeretném megszerezni a könyvet is, mert a DVD-t nehezen nézegetem két csúszás között:)
Ezért megismételném a kérdésemet, mert nem igazán kaptam még választ. Meg tudnám esetleg venni valahol a könyvet személyesen is Bp-en? esetleg a TF-en?? gondoltam megspórolnám a postaköltséget, főleg, hogy a TF-től 5 percre lakom. előre is köszi!!
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.02.02. 20:33
Sziasztok!!
Segítenétek abban, hogy nagy vonalakban mi a praktikus különbség egy tavalyi Elan Mag 10 Ti és a szintén Elan idei Race SLR között? Egy haladó hobbi síző, akinek nem szükséges túl kemény léc, milyen buktatókat találhat a jóval szélesebb Mag10 megvételekor??

Előre is köszi
a
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.29. 20:59
Mi tegnap töltöttünk egy tök jó napot Eplényben. Minden rendben volt. Fokozottan figyeltem a fórumon leírt negatívumokra, de egyszerűen nem sikerült belekötnöm dolgokba. A négyülésest egyáltalán nem találtam lassúnak, a beléptetőkapuk jól működtek (bár talán a kabátujj zsebe kicsit vastag, mert a reakcióidő nálam volt vagy 5-10 mp), a pályákkal még ötkor sem volt gond. És bár én nem vagyok jó síelő (a 3-ason le sem jöttem), de a 4-esen lévő jég csak a más (akár olasz) síterepeken szokásos mennyiségű volt max. a kezdőknek szabadna, hogy gondot okozzon.
Sajnos a 4-es végén le kellett csatolni (legalábbis én nem vagyok jó a korcsolyázó lépésben), mert 11 körül már nem volt hó a csákányos alatt, ezért leállt. Ezen érdemes lenne javítani. Ettől függetlenül is a 4-esen jöttünk le legtöbbször.
Amit kifogásoltam, az csak az, hogy az első csúszásnál eltörött a kezemen a kisujjam (jó tanács: karikagyűrűt otthon hagyni, vagy nem nősülni:)), különben jó esetben 4 hét rögzítőkötés) meg hogy sajna a főnök magának tartja meg a Dobermannt a kölcsönzőben:))
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.28. 00:13
Én kb. 60e-70 Ft-ot költöttem léc bérlésére 2002 óta, mindig komoly lécekre. Ezeket újan a duplájáért vehettem volna meg, használtan meg egálba lennénk, de azóta az új és a használt is már nem lenne az igazi. Ráadásul az utóbbi két évben kb. 2 napot síeltem, anyagi okok, sérülés, baba érkezése, tehát állt volna a léc a pincében. Amíg nem síelek évi 20 napot, addig szerintem nem veszek lécet, esetleg egy kihagyhatatlan vételt majd megkockáztatok.

ami meg azt illeti, hogy mennyire jönnél extázisba a - mondjuk hozzád illő - legdrágább léctől, arra csak azt tudom mondani, hogy nagyon is. Aki egy picit is foglalkozik azzal, hogy fejlődjön és minél jobban érezze, élvezze a hegyet, az bizony fontosnak tartja majd a különbséget léc és léc között. Főleg a carving időszakában...

Hozzáteszem ettől még én sem vennék lécet 200 ezerért:)

de nem szeretnék én senki lelkébe belegázolni:)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.