Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 136, rendezés:
Balog Attila által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  Balog AttilaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.01.30. 13:06
Topik: Síléc választás
Balog Attila Hozzászólások: 137
Regisztrált: 2006.01.30.
11 síterepet értékelt

Szia Gaboca!

Ki fogom próbálni a végig camberes léceket mindenképp, nagyon szeretném jobbam megérteni/megérezni a sítechnika ill. a sífelszerelés mikéntjét.

Szia Fuxos!

Az alábbi fórum témát érdemes alaposan átolvasni, szerintem roppant érdekes(főképp "Vid" fórumtárs bejegyzései, melyek számomra provokatívan elgondolkodtatóak) :
"Rocker sílécek - tapasztalatok"
üdv
Attila
Dátum: 2018.01.29. 09:52
11 síterepet értékelt

Szia Fuxos!

A mondásod tetszik, én is arra törekszem, hogy "uraljam" a pályát és a lécet a körülményektől függetlenül, de sokszor(talán néha feleslegesen) a léceimet is nézem/figyelem síelés közben, hogy miképp reagálnak a mozdulataimra.
Emellett nagyon várom a véleményed a GSX-ről ill. a Redsterről is.

Egyébiránt a síbakancs számomra a legfontosabb elem. Sajnos erős lúdtalpam van így megszenvedek jómagam is, a felvonózás előtt mindig kicsatolok, s az ülőlifteket részesítem előnyben.
Megfelelő lábra-melegítős lúdtalpbetéttel síelek, a sícipőm pedig egy Salomon Race Xmax 120, amit egyébként nagyon szeretek.
Előzmény: (Fuxos 198734)
Dátum: 2018.01.29. 09:35
11 síterepet értékelt

Szia Gaboca!

Arra jutottam, hogy ha stabil hideg lesz a Mátrában, akkor Szentistvánon mielőbb rászánok egy hétköznapi magányos síelést az SLX-re, s megpróbálom csak magamra figyelni és eldönteni, hogy a "rocker él" vagy a lábam a "bűnös".
Valószínűleg mindkettő.
Bár nézni fogom az "aprókat" is és lehet, hogy egy "hagyományos" SL vagy GS lécet még begyűjtök.
Előzmény: (gaboca 198706)
h i r d e t é s

Dátum: 2018.01.26. 22:14
11 síterepet értékelt

Szia Gaboca!

Ha jól sejtem a Stöckli már "rokkeres" léc... és a Völki a hagyományos camberes.
Remélem nem "offolunk" nagyon e hozzászólásokkal, de pl. jómagam továbbra sem tudom eldönteni, hogy milyen irányba induljak vagy éppen maradjak. Reméltem, hogy az elmúlt négy nap választ ad, hogy maradjon az SLX Amphibio + a pályán kívülre a "pocokrakéta"(ld.:lentebb) avagy vegyek egy Atomic Nomad vagy immáron Vintage lécet 90-es derékkal, s hajtsam azt pályán és kívül egyformán...Brrr....
Vagy szerezzek egy használt "régivágású" kemény SL vagy netán GS lécet rokkertelenül, s mellé maradjon egy Freeride léc...és csak így marad meg pályasíelés közben
az élre harapás tényleg brutál fincsi érzése?
Persze ennél komolyabb dilemmám az életben ne legyen...:)
Előzmény: (gaboca 198690)
pocokraketa.jpg pocokraketa---Salomon.jpg
Dátum: 2018.01.26. 21:59
11 síterepet értékelt

Szia Fuxos!

Örömmel olvastam soraid, s szerencsére néha belőlem is felszínre hozta ugyanazt a két szót: "mocsok jó...":).
Szinte bizonyos, hogy az SLX(egyébként tényleg amphibio) egyszerűen még túl sok jelen sítudásomhoz.
Szinte 100%-ban autodidakta módon fejlődött a síelésem és az elszántság néha sajnos kevés, főképp meredekebb, keményebb sípályán.
S nekem éppen az hiányzott az utóbbi néhány délelőttön, hogy az ívbelső lábam is dolgozzon szépen/folyamatosan, azaz érezzem, hogy én irányítok, nem pedig a léc.
Pirosabb pályákon néha semmit nem éreztem a belső lábammal, ellenben néha én is "elszálltam", de ehhez meg terhelni kellett rendesen.
A régi SLX-nél(nem rokker) is dolgozni kellett, de ott végig éreztem az ívekben mindkét lábam ill., hogy miképp adagolom a terhelést. Pedig az jónéhány éve volt.
Nos szinte bizonyos, hogy valamiféle oktatóra vagy legalábbis avatott síszemekre szükségem lesz, hogy rendbe tegyen...
Előzmény: (Fuxos 198700)
Dátum: 2018.01.25. 20:18
11 síterepet értékelt

Szia Fuxos!
4xfélnapot "nyúzogattam" én is egy 2015-ös 165cm-es SLX-et, bár néha ő nyúzott engem. A délutánokon pályán kívüli lécre(és terepre váltottam), bár tegnap a Csorba-tónál végig az SLX volt a talpam alatt és javarészt kemény "talajon".
Puhább hóban valóban "kezesbárány", de ahogy az aljzat és a meredekség keményedik, a léc is kibújik a bőréből.
Az ügyetlenebb(bal) lábammal nem mindig tudtam a megfelelő terhelést "ráadni", ilyenkor "megrázta" magát(ahogyan ezt kábé 6-7éve is tapasztaltam már egy korábbi SLX-nél), egyszerűen "ficereg az eleje".
Jó eséllyel ez bizony terhelési, sítechnikai hiba nálam, sokat mérgelődtem miatta.
Aztán tegnap néha sikerült "szépen megtaposni" a balost is, jobban kiengedtem oldalra és nyomtam a "pedálokat".
No akkor a kemény alappal is szépen jöttek az ívek, de nagyon munkás az tény.
Gondolkodóba ejtett, hogy ezt meddig lehet majd hajtanom, így negyven felett...:))
Előzmény: (Fuxos 198586)
elan-race-slx-amphibio-2015.jpg
Dátum: 2018.01.25. 14:31
Topik: Tátralomnic
11 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sziasztok!

Vasárnaptól három remek sínapot töltöttünk itt a Gopass kártyánknak hála.
A Lomnici nyereg szűzhavas hegyoldala ámulatba ejtett bennünket, s végül persze "életre szóló szerelem" lett belőle.
A reggeli, délelőtti pályasízés után, csak a kettes ülőst használtuk ill. egy-egy megállásra(serital/leves kombó) beugrottunk a Kőpataki menedékházba, ahol a tátrai serpa-legenda, Laco Kulanga csapolta nekünk a szomjoltót (bővebben: http://www.magas-tatra.info/2011/07.../tatrai-rekorder-laco-kulanga-ko-pataki.html ).
Persze eme menedékház-élményért kell néhány 10métert a kezelt sípályától sétálni ill. bátrabbak léccel is mehetnek(szűzhavas részen simán vissza lehet kerülni a pályákhoz is), de a remek fekvésű kuckó megéri a pici fáradtságot. Napsütésben, a felhőtenger felett, a kényelmes babzsák-foteleken ücsörögve megérzi az ember, hogy mit jelent a szó: kikapcsolódás. A tömegek meg fogyasszanak fent a kabinos melletti modernizált kiszolgálóegységben...
De visszatérve a sípályákra:
A kabinos alatti terület igazi kezdő paradicsom, kék(zöld) pályarészekkel.
A kabinos mellett igazi pirosak találhatóak, odafenn pedig ott a csodás nyereg. Hmmm itt aztán meg lehet találni a "síszámításainkat".
Kedden a nap végén sikerült fél négy előtt 3perccel elcsípni az utolsó kettes ülőszékek egyikét. Szép meló 2190m-ről 880m-re lesíelni a már üres pályákon, azaz "délutáni" sör beáldozása/kihagyása meghozta a jutalmat.
Egyébként délelőttönként elég sokan érkeztek a közeli iskolákból is(a stabil hideg és a napsütés eredményeképp), láthatóan szervezett keretek között.
A szállásunk Tátralomnicon a hatos ülőstől kb.:100m-re volt(Pension Hello, Marika, a panziót üzemeltető házaspár hölgy tagja jól beszél magyarul).
Az esti Lomnic is megér egy szép sétát, a Grand Hotel Praha impozáns látványa a hóesésben, hmmm... filmbéli hangulatot áraszt a százéves épületegyüttes.
Hasonló síélményeket kívánok mindenkinek!!!
Dátum: 2018.01.25. 13:31
Topik: Csorba-tó
11 síterepet értékelt

Üdv mindenkinek!

Tegnap este értünk haza a Magas Tátrából, s az utolsó(tegnapi) napon a Csorba-tó volt a célterület.
Az időjárás elég cudar volt odafenn, nem ártott a símaszk, fújt a szél rendesen, s néha havat/hódarát vágott az arcunkba és sajnos a látási viszonyok is folyamatosan változtak, de hát ez van, szabadtéri sport ez. Bezzeg amikor picit kisütött a nap akkor felbátorodva lehetett róni a köröket a hatos ülős melletti kiváló piroson.
A kellő hidegnek, szélnek megfelelően kemény és gyors volt a pálya, de a jobb szélen egy 5-6 méteres sávba folyamatosan hordta a szél a "friss" porhavat.
Kifogástalan volt a sítechnika csiszolására, melynek eredményeképp új izomtónusokat(csipő mindkét oldalon) sikerült "lázba hoznom". Szerencsére volt két-három kiválóan síelő sporttárs, s el lehetett lesni néhány dolgot a felvonóról szemlélődve.
A hideg ellen a Szoliszkó menedékház nyújtott szó szerint menedéket, a kandalló mellett kiengedtek a testrészeink, a csapolt Pilsner pedig továbbra is az egyik kedvenc "ivósöröm"(3Eur). A kaják is jól mutattak(6-13Eur között), de azt most kihagytuk. A belső tér nekem már picit túl modern. A 6-os ülős aljában megbúvik egy hangulatosnak tűnő, hóba vájt bár is, no annak volt "romantikája", de ahhoz stabil napsütés, nem pedig szélvihar kellett volna(napozóágyak, babzsák fotelek várják a vendégeket).
Mindenesetre soha rosszabb sínapot...(14:30-kor már úton voltunk hazafelé és a Gopass szerint így is 48km-t síeltünk)
Ja és nincs esti sí a "Tátrában"(a szállásadónk a Magas Tátrát egyszerűen csak Tátrának hívta).
Anno Lomnicon a "Jamy" üzemelt esténként(épp közvetlen mellette volt a szállásunk), de az új tulaj megszüntette ezt a pályarészt.
Előzmény: (gyf 198595)
Dátum: 2017.12.30. 22:09
Topik: Mátraszentistván Sípark
11 síterepet értékelt

Nos legyen szó egy kis síelésről is végre:
A mai napon a két kamasz fiammal a Sípark (mű)haván sportoltunk, s elégedetten érkeztünk haza a hómentes, ősz végi/tavasz eleji alföldi szülőhazába.
Jó volt végre a téli szünetben legalább egy napot, az évszaknak megfelelő időjárási körülmények között, s főképp sítalpon tölteni.
Tegnap félóránként böngésztem a netet, figyelve a hőmérsékleti adatokat és a pályák kameráit.
Döntöttem, menni kell, hóra fel.
Kíváncsian vártuk, hogy az ülős felvonót "munka közben" is tesztelhessük, s jelentem szépen kiszolgálta a síközönséget. Kényelmes utazás, lábak/lúdtalpak pihentetése, bár nekem továbbra is szokatlan a gyermekbarát, s így "középen záró", így középső lábtámaszos megoldás, de ennél nagyobb bajunk a (sí)életben ne legyen...
A sípályán található, bár ratrakolt, de frissen hóágyúzott havat hamar összetúrta a síelők hada, de sebaj, így fejlődik a sítudás, jó ha az ember megtanul a változó hóviszonyokkal együtt élni. A felső rész, a kiszállók alatt a nap végéig remekül síelhető maradt, a híd után már egyre munkásabb volt a helyzet ahogy telt az idő, megküzdöttek vele az újoncok, de szerintem ezzel sincs semmi baj.
Kettő körül a Hüttét is leteszteltük, hiszen a kamaszok gyakorlatilag egész nap folyamat tudnának enni, s kevésnek bizonyult már a zsebekből benyelt csokicsapat és az erős reggeli is.
Picit féltem, mert a sor vége az ajtón kívül volt, s szeretünk minél több időt a havon tölteni, de végül fejet hajtottam, beálltunk a sorba, s meglepetésünkre "fertájóra" múlva már falatozhattunk kedvünkre, bár csak odakint volt hely. Ízlett a fiúknak(brassói aprópecsenye) is, s nekem is(palócleves).
A délután második fele igazi örömsíbe csapott át, ahogyan az megszokott.
A fogyatkozó sítársak függvényében nőtt a sebesség és az önbizalom, s remek volt a sínap végén már lámpafénynél csapatni.
Szóval a többnapos síelések között még talán visszatérünk egy zúzósabb esti síelésre.
S míg el nem feledem előszezoni jegyárak voltak a mai napon, ami azért nekem kellemes meglepetés volt.
Nos akkor Porhóban Gazdag Új Esztendőt minden sítársamnak és az összes hazánkban található sípályának úgyszintén.
üdv
Dátum: 2017.12.11. 09:29
Topik: Chopok dél és észak
11 síterepet értékelt

Most néztem, hogy mai nap zárva is tart mindkét oldal a tegnap esti helyzet ill. a mai szél miatt. Holnap mennénk, így meglehetősen aggódva szemlélem a szituációt, bízva a változásban.
Alternatívát Csorba-tó ill. Tátralomnic jelenthet(Gopass bérletünk van), de azokat még nem is nézegettem ill. soha nem jártam arra sílécen legalábbis...
Ha van tanácsotok várom szívesen.
Dátum: 2017.11.24. 20:05
Topik: Rocker sílécek - tapasztalatok
11 síterepet értékelt

"a kecske étvágya csillapodik"...avagy az 1.pont teljesítve, némileg kényszerpályán mozogva(visszaváltós léc/bakancs beszámítással) itt pihen mellettem egy szépséges pár Elan RaceSLX Amphibio.
Remélhetőleg mielőbb havas tapasztalatokkal is szolgálhatok, ígérem megosztom veletek. Továbbá azt is remélem, hogy Gabóca felajánlásával is élni tudok majd.
Köszönöm segítségetek újfent.
Szép hosszú síszezont, jó egészséget, remek kondíciót mindenkinek!
Dátum: 2017.11.22. 08:42
Topik: Kékestető
11 síterepet értékelt

A babakocsis felmenetel valamint az idősebbek kiszolgálása ésszerűen hangzik és nagyon jó szívvel kívánom, hogy használja minél többet minden generáció.
Az őszi szünetben tekertem a Bükkben és a fennsíkról "lezúdulva" egyszer csak egy MŰKÖDŐ ülős-lifthez értünk Lillafürednél. Az pedig abszolút "síelés-mentes" szándékkal épült, ahogyan a tájékoztató táblát olvastam.
Az is igaz persze, hogy mindegy, hogy a síelés szempontjából mindegy: kabinos vagy ülős. A lényeg, hogy vannak e működő sípályák melyet kiszolgálnak számunkra.
Dátum: 2017.11.21. 16:00
11 síterepet értékelt

:)
Közben volt időm egy remek lehetőséget kidolgozni, mely a "az étvágyát csillapító kecske és a megmaradó káposzta" esetéből származik...
1. Beszerzek egy "pályarokkert"(egyébként Fuxos mondatai után lehet, hogy épp Amphibio-t, sőőőőt). Lévén a két gyermekem(12,9 ill. 14,3 évesek) magasságban és lábméretben is erősen megközelítettek, így az ő léceik "visszaváltósak, azaz remélhetőleg beszámítósak" lesznek. Azaz, ha 2. pont megvalósul, lesz kire hagynom a rokkereket.
2. Ha összejön akkor Gabócát szaván fogom, s kipróbálom az SL pályasít a Chopokon(netán Tálé-n, ahol kábé 15éve először mentem külföldre síelni, jah és Krusovice-csapoltat fogyasztani esténként)
Szóval alakul ez...meg a síkészletem is...:)
Előzmény: (Fuxos 196755)
Dátum: 2017.11.21. 15:51
Topik: Kékestető
11 síterepet értékelt

S mely érvek szólnak a kabinos lift mellett ill. egy ülős lift ellenében.
Magam valamint síbarátaim részéről általánosságban kijelenthetem, hogy szívesebben utazunk nyitott liftekkel, ha az időjárás nem extrém arcát mutatja.
Nyilvánvalóan egy kabinos esőben tán előnyösebb lehet, de akkor meg ki menne kirándulni?
Dátum: 2017.11.20. 20:55
11 síterepet értékelt

A helyzetet árnyalja, hogy a tavaszi kisízés(Vogel-mesebirodalom) előtt hozzám jutott Aaron korábbi pocokrakétája(Salomon Pocket Rocket, ld.:kép lentebb), mellyel örömmel száguldoztam a túrt tavaszi hóban ill. a pályán kívül...
Ebben az esztendőben pedig életemben először SZEZONBÉRLET boldog tulajdonosa vagyok, s a Chopok lehetőséget ad, mind pályán, mind pályán kívül...
Most pályalécet keresek a topikban taglalt dilemma-áradat dacára...
Ja és most bevillant Lackó gondolataira, hogy igazán frenetikus érzés az volt még a hagyományos SL korszakból, amikor az ívbelső léccel egyszer csak megéreztem, hogy belemar a hóba...brrr.... ezek szerint a 4D Elan Amphibio kilőve, mert ott épp a belső íven maradt a rocker ha jól értelmezem...pedig az Elan-t is szeretem, ahogyan Szlovéniát is...:)
pocokraketa.jpg
Dátum: 2017.11.20. 20:38
11 síterepet értékelt

Sziasztok!
Ezt írtam lassan egy éve(ld.:lentebb, s most találtam meg, hogy újra, tisztességes sízőhöz méltóan elolvastam a teljes topikot...:)
Szóval a helyzet ugyanaz, csak immár tényleg lécet kell néznem magamnak, mert síbarátomnak igen megtetszett a jelenlegi lécem.
Tehát jöjjön a korábbi bejegyzés:
"A sífanatikus ember, ha már nem síelhet, akkor jobb híján fórumot olvasgat...
S az utóbbi néhány bejegyzés(főleg Gabóca bemásolt írása Ozsi-tól) egyszerűen kijózanítóan hatott "síérzelmeimre". Brrr...
Nagyjából két éve ezt (is) írtam, anno a "síelésünk kivesézése" fórumtémában:
"Néha jómagam is úgy érzem, hogy csinálja ez a léc magától is, csak hagyjam:)
Az tény, hogy a léc "előttem jár" az evolúcióban, így tiszteletem "neki" is.
Jelenleg egy Salomon X-Kart 164cm(Carve Rocker, Double TI, full Woodcore, meg miegymás:)) van a talpam alatt.
Korábban Elan Speedwave 12 ill. többféle bérelt(Elan SLX ill. már nem tudom melyik Atomic SL).
No az SLX keményen büntetett ha lazsálni próbáltam:)..."

S tessék, most végre választ kaptam, hogy miért olyan felemásak az érzéseim amióta "rokker" lettem. Remek vele síelni, de valami mégis elmaradt a régebbi, de innen nézve "nyersebb"- "visszadumálósabb" SL(SLX) elevenebb síélményekből.
S persze immár logikus, hogy azért nem harap úgy, mint anno, mert rokkosítva lett.
Pedig azt nagyon bírtam, mikor már a léc orra belevágott a hóba az ívek elején.
Egy ELAN SLX-nél azonnal éreztem/láttam, ha nem terhelek tisztességesen, mert már ficegett is.
A Rocker valóban kényelmesebb síelést ígér, s valóban kevesebb visszajelzéssel.
Ami viszont tagadhatatlan előnye, s ezt szerencsére tavaly volt alkalmam kipróbálni, hogy pályán kívül ill. friss/mély-hóban, s bizony nagy élmény vele síelni.
Szóval szép kis slamasztika ez, s el nem szívesen adnám a Salomon-t sem....
Lécgyűjtő leszek(na jó végül már vagyok, mert hátha a gyerkőcöknek is jó lesz...:))..."
SKIS-SALOMON-X-KART-Ti-SL-Rocker-164cm-.jpg
Dátum: 2017.11.16. 12:26
Topik: Gerincvédő - választás előtt
11 síterepet értékelt

No persze inkább ez legyen a "trendi" a fiataloknál, de azért kíváncsi lennék pro és kontra az érvekre, főképp, hogy egyre többet csusszannék pályán kívül is...
Dátum: 2017.04.20. 07:57
11 síterepet értékelt

Az újranyitás nyilván csak álom marad, hiszen tisztában vagyok azzal, hogy az nem csak annyi, hogy elindítjátok a felvonót...
Várjuk a helyzetjelentést az utakról és egyebekről, mert egy szombat hajnali indulásra még verbuválható a csapat.
Dátum: 2017.04.19. 14:16
11 síterepet értékelt

Néhány Alföldi-Síbetyár is csatlakozna bizonyosan...
Folyamatosan azon agyalok, hogy miképpen kellene tartalommal megtölteni azt a rendkívüli lehetőséget, akár "sofőrösen" a felső és az alsó parkoló között szűzhavazva... persze csak ha lehet közlekedni...
Ugyanez persze jó lehet a Kékestető-Veronika Rét között, s ebben van már tapasztalatunk néhány évvel korábbról, szintén tavasszal, de akkor közel sem voltak ilyen jó hóviszonyok...
Brrr...bűn lenne kihagynunk...
Dátum: 2017.04.04. 20:38
Topik: Freeride
11 síterepet értékelt

Kedves Pókmalac!
Kedves Áron, s Kedves Lackó! (Pókmalac kérésére titeket is megszólítlak eme bejegyzéssel)
A "Pocokrakéta nálam landolt", s volt alkalmam kipróbálni a Vogel-en(Szlovéna) a múlt héten, jó kis "túrt, tavaszi hóban". Szépen úszott, kellően szabaddá tett, remek élményt szolgáltatott.
Köszönet érte, s lesz folytatás jövőre, csak jöjjön az új szezon és a friss hó, pályán belül és kívül.
üdv néktek, s szép tavaszt...

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 136, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 103 vendég és 4 regisztrált felhasználó látogatja.