Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Balog Attila által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (143)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.17. 16:43
Szia Joci!

A "nagy" síelés(4sínap) helyszíne általában Gerlitzen. Egyszerűen olyan kiváló szállást találtunk kb. 8éve, hogy roppant félve(sem) merünk váltani(fent alszunk a hegyen, autómentesen).
Januárban általában tökéletesen tömegmentes és véleményem szerint kitűnő tanulóterep és valóban csak az "arra alkalmas" SÍELŐket figyelgetjük és "vesézgetjük". Ugyanazon három jóbarát teszi ezt évről-évre, persze vérmérséklete szerint.
Én szívem szerint folyamatosan terhelnék :), ezért tényleg erőt kell venni magamon, hogy legyen már "nyugis" rész.
Persze a terhelés közel sem mindig tudatos. Néhány éve sokat próbálkoztam, hogy a belső élt nyomjam meg az ívek "közepétől", akkor azt hittem megtaláltam a megoldást.
Aztán eljutottam oda, hogy ez nem így van, hanem a két lábam "adagolását" kell jól eltalálni.
Idén ehhez jött(síbarátom unszolására, de utólag óriási köszönet érte), hogy először csak a laposabb részeken, de megpróbáltam "egylábazni".
Szerencsére kitartó voltam, s végül mindkét lábbal sikerült sok-sok kanyart(nem merek ívet írni, mert nem láttam magam) megtenni akár pirosabb részeken is.
No ez is remek stablitást és önbizalmat adott.
Azaz idén a jelszavunk: egyensúlyérzék mindenek felett!
A felsőtestemet és a karomat valóban csak "viszem" magammal, persze néha felsejlenek foszlányok Tumbász Gergő oktatóvideójából és jól emlékszem még az Ozsi-ék féle Carving DVD-re(legálisan vásároltam:))..., de ez síelés közben nem sokat segít.

Kedves Gabóca, kedves Ró!
A hosszabb sítől jelenleg még "majrézom" és úgy gondolom ahhoz hosszabb síszezon is kellene. Ettől függetlenül teljesen logikusnak hangzik, hogy az "íven töltött idő" növekedése segíthet "lenyugodni".
Előzmény: (Joci 180661)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.17. 16:17
Kedves Jóska!

Meseszép videó. Hátsó kameraállásból olyan, mintha picit hátraterhelne, no de előlről majdnem megkönnyeztem oly csodás.
Ja és most olvasom az "elkövető" hölgy nevét, némileg ismerős...:)
Előzmény: (jóska63 180644)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.17. 16:11
Kedves Lackó!

A "bandázás" abszolút jó ötlet, s közelebb áll hozzám, mint egy bizonytalan kimenetelű és "merevebb" oktatás.
A sí szerintem sem rossz. Jeleneleg egy Salomon X-Kart 164cm van a talpam alatt.
Korábban Elan Speedwave 12 ill. többféle bérelt(Elan SLX ill. már nem tudom melyik Atomic SL).
No az SLX keményen büntetett ha lazsálni próbáltam:)
Előzmény: (Lackó 180643)
SKIS-SALOMON-X-KART-Ti-SL-Rocker-164cm-110743943-31.jpg
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.16. 20:27
Néha jómagam is úgy érzem, hogy csinálja ez a léc magától is, csak hagyjam:)
Az tény, hogy a léc "előttem jár" az evolúcióban, így tiszteletem "neki" is.
Előzmény: (Ró 180620)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.16. 20:23
Bizony a pályán kívül valóban szoktam küzdeni és nagyon vágyom oda is. Egyetértek, hogy ott aztán lehet tanulni, s amint visszajön az ember akezelt felületre jön az önbizalom is.
Ja és a "minden perc kiélvezése" megy talán a legjobban:)
Szerelem ez, no de ez van:)
Előzmény: (Ró 180619)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.16. 20:18
Kedves Csabor!

Köszönetem kedves szavaid, de aztán nehogy Gabóca megsértődjék, ugyanis épp a negyedik X-et töltöm augusztusban. Ha jól "terelem" családom és barátaim figyelmét akkor talán épp egy őszi beíelés lehetne az ajándékom:)
Előzmény: (csabor 180603)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.16. 19:05
Naná, hogy szeretnék fejlődni, hiszen épp ezért bátorkodtam írni...
1. A síléc 164cm én pediglen kábé 176cm vagyok

2. "nem mozog a felsőtest" - ezt épp az oktató mondta anno és ez megmaradt bennem, persze ez nem azt jelenti, hogy mindezt jól fordítom a síelés nyelvére. Persze anno valami olyasmit is mondott, hogy ha félbevágna bennünket(jóbarátommal ketten voltunk az okításon) és az én lábaimat a barátom felsőtestével "összehozná" abból egész rendes síelőt tudna faragni...
Azt tudom,s látom hogy terhelek én előre-hátra de a legkevésbé tudatosan :)
3. Az előreváltás nem tudom mit jelent.
4. Az ív "végig nem húzása" sajnos már a fejemben eldől, tény, hogy legtöbbször türelmetlenül vágok bele a következő ívbe(picit kényszeres:))
Előzmény: (jóska63 180612)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.16. 14:33
Tisztelt Síbarátok!

Legnagyobb bánatomra csak 8-10napot tudok egy-egy síszezonban havon tölteni, pedig nem tagadom, hogy ennél kellemesebb "elfoglaltságot" elképzelni sem tudok. Egyszóval imádom.
Éppen ezért ősztől-tavaszig az alföldi símagányomban is mindenféle síeléssel kacsolatos hírt, infót örömmel magamba szippantok.
Oktató nem sűrűn látott(talán 6-7éve volt 2x1óra), de nyitott szemmel ülök a felvonón, figyelem a "profikat" és igyekszem kihasználni a rendelkezésre álló síidőt.

Nagyjából itt tartok:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be

A lényeg, hogy fejlődni folyamatosan szeretnék sínapjaim adta lehetőségeimhez mérten, ezért szívesen veszem, ha ehhez néhány jótanácsot adtok.
Persze tudom én, hogy az oktatás lenne az igazi és talán az is összejön előbb-utóbb...
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.02.02. 10:27
Ez bőségesen kimeríti a "nyugalom megzavarására alkalmas képi hatás" fogalmát!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
Topik: Normafa
2015.01.26. 20:30
Ez igazán megható és még inkább tiszteletre méltó. Sokat beszélgetünk mi is egy-egy kényelmes felvonón kipihenve a csúszás fáradalmait, hogy milyen is lehetett anno technikai segítség nélkül felcipelni a felszerelést egy újabb, majd újabb csúszáshoz...
Kb. 10éve Biharfüreden ezt megtettük mi is egyszer, de csak egyszer, soha többet :)
No ezért is elismerésem és tiszteletem a sí-veteránok felé.
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2015.01.17. 17:51
Őszinte örömmel olvastam eme bejegyzést.
Úgy gondolom sok síelőtársammal együtt szívesen töltenénk 70éves születésnapunkat egy síterep aktív kollégájaként, így némi jóleső irigység is van bennem.
Józsi bácsi mindenképp üdítő kivétel lehet, hiszen az idősebbek mindig az új tavaszt várják a hosszú téli estéken, s ha jól sejtem itt éppen fordítva vagyon.
Kicsattanó egészséget kívánok ismeretlenül is az ünnepeltnek és további remek szezont minden síterepnek és persze nekünk síelőknek.
Egy pohár sört pediglen haladéktalanul elfogyasztok a születésnapos egészségére!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.12.30. 19:05
Még annyit, hogy az előző hozzászóló által említett balesetveszélyt jómagam is alátámaszthatom.
Ahogyan a sítársak(s őszintén szólva mi is) a "letörésnél" megindul az ülős felvonó vagy akár a csákányos ill. a büfé felé az ott lézengő emberek között... bizony az egyáltalán nem veszélytelen.
Ezen kívül fontos megjegyeznem, hogy csakis jófej kiszolgáló személyzettel találkoztunk a pályák környékén, így köszönet ezért is a hölgyeknek-uraknak.
Előzmény: (basquiat 176604)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.12.30. 18:54
Tiszteletem mindenkinek!
Egy röpke 20órát vendégeskedtünk a Bakonyban, kisebbik fiunk születésnapja ürügyén. Egy hete bizony még elképzelni sem mertük, hogy karácsony után idehaza sikerül majd lécen ünnepelnünk. A Mátra számunkra(Dél-Alföld) közelebb helyezkedik el, ezért a végsőkig kivártam a "síhírekkel" és csak tegnap reggel döntöttem Eplény mellett és vettem kezembe a telefont szállást keresve.
Mivel egyszer már jártam a Mókus-büfében(ámbár csak étkezni), így itt próbálkoztam először. S legnagyobb szerencsénkre sikerrel jártam, mert az Ámos vendégházban volt szabad szoba számunkra...
Délután négy előtt érkeztünk és sebtiben elfoglaltuk a szállást majd siettünk a pályára, ahonnan már szállíngóztak kifelé az autók, így a legközelebbi parkolóban kaptunk helyet. Csatolás, jegyvásárlás. Az ülősnél szinte nulla sorállás, a pálya meg a lehetőségekhez képest szinte tökéletes. Fent persze "szélfútta", de a jobboldal még este is fincsi volt. Az idény első csúszásai persze a síemlékek ébresztésével telt, ám ahogy múlt az idő és ürült a pálya, nőtt az önbizalom, megjött a szükséges terhelés és végre visszatértek a sílábak. Öröm volt a gyerkőc mozgását is figyelni, de az igazi boldogság a határtalan lelkesedése eme csodás sport iránt. Este hét után beindult az adrenalin és kilencig kitartott...,azért az esti síelésnek hangulata van.
Gyorsan autóba és irány a Mókus büfé, mely kilenckor zár és ennek megfelelően bizony a rácsos ajtó már behajtva találtatott. Ám a kutyus ugatására kinézett a vendéglős hölgy és rögvest beinvitált minket. Isteni finom volt a Bakonyi-betyár leves, köszönet érte újfent.
A kései vacsi után gyors zuhany és egy ízletes Cesky Krumlov-i barna serital majd alvás sebtiben.
Ma reggel fél kilenc előtt már újfent a parkolóban öltözködtünk így gyerkőcöm nem kis örömére az első sólyommal sikerült felérnünk. 9-fél11-ig szinte várakozás nélkül és majdnem üres pályákon sportolhattunk. 11 után már átcsábultunk a csákányoshoz és délig ott is maradtunk. Ekkor már bizony kétségtelenül komfortmentessé vált a tömeg. S csak ömlöttek a síbarátok a pályákra meg a pénztárhoz, a kölcsönzőhöz és a parkolók is még telis-teli voltak sízére elszánt embertársainkkal... Bizakodom benne, hogy türelemből is elszórt annyit Holle-anyó, hogy kitartson az ünnepekre és mindenki olyan pozitív élményekkel távozik, ahogyan nekünk is sikerült.
Üdv és csodás szezont mindenkinek!
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
Topik: Hochkar
2014.12.17. 20:50
Így aztán lehet is...:)
Az irigység gyenge kifejezés:)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.12.04. 19:41
Külföld: ha már szóba került akkor jómagam Gerlitzent emelném ki, s annak is a tetejéről induló Neugarten-t(5-ös pálya) mellette egy kellemes nyolcas ülős. Síbarátaimmal mindig őszinte csodálattal átitatott nosztalgiával emlegetjük, hogy bár csak az Alföldre is kerülne egy efféle lejtő, melynek még a szélessége se lenne rossz a hosszúságának:) Egyszerűen pazar, hmmm... de mennék már a hóra.

Idehaza pedig a Kékesnél jobb tanulólejtőt nehéz lenne ajánlani, a felvonó ráadásul végig a pálya mellett halad és így a "tanoncokat"/gyerkőcöket a felvonózáskor is szemmel lehet tartani.
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.02.14. 21:39
Bizony kisebbfajta csoda, hogy a tegnap este síeléssel telhetett számunkra ezen a télbe szorult tavaszon. Két igen kedves barátomat sikerült elcsábítanom az ésszerűség határainak erőteljes feszegetése közben.
Az Alföldről nettó 6órás út(oda-vissza) mellé 4órás síelés társult. 11fok, napsütés az induló oldalon d.u. 1/2 1-kor, s síelhető sípálya az érkezésnél 1/24-kor.
Átöltözés, jegyvásárlás, irány a "maxi"-ekszsólyom. Néhány kör, ismerkedés, hetes-egyes vegyesen, a hóminőség a lehetőségek fényében elismerésre méltó. 0km-es lécem(no persze csak az én lábszerkezetem számára, különben használt lécről vagyon szó) tesztelése persze nem volt épp egyszerű, de az elszántság a fő. Végül értelemszerűen a hetes lett a nyerő "hosszútávon", s a lécpróba is átment az evolúción ahogy az értelem is az agresszívabb "élhasználat" felé tolta az ingereket(nesze nektek hóbuckák).
Az időbe belefért egy Balaton-nézés is a kilátóból(csodás körpanoráma), majdan egy csapolt Tuborg odalent(friss,ám sajnos 4dl-s és műanyag pohárban). Viszont ezt követően ellazult elmével, bátrabban él(v)eztük a lehetőségeket, egyre fogyatkozó létszám mellett. Közben egy ratrak is megmozdult lentről, némi hóáthelyezés okán a hetesen, így kötelező ratraknyomsíelés várt lécemre.
Fél nyolc után szinte teljesen kiürült az aréna, s ez szintén bátrabb tesztelésre késztette lábamat, sajnáltam az idő múlását nagyon, a szívem még bírta volna...

Mindhármunk egyöntetű véleménye s reménye, hogy előbb-utóbb az időjárásnak is fel kell nőnie a feladathoz eme gyöngyszem mellé, mely idehaza is ellát bennünket alpesi-impulzusokkal. No persze a Mátrát mindemellett továbbra is szeretjük, s hasonló jókat kívánunk oda is.
Hazafelé az eplényi Mókus-büfében pótoltuk a folyadékveszteséget és a helyi tócsi sem maradt el. Hangulatos kis hely, ahogy néztük panzióval...
Bizony ha jókívánságaink értő fülekre találnak, és az egész , "cuki" pályarendszer üzemel akkor több napra is érdemes ide ellátogatni.
Viszont sajnos ránk még várt 3órányi hazaút éjfélig..., köszönet ezúton is a sofőrnek, és a fanatikus síbarátaimnak...no és köszönet az Aréna csapatának is
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.02.12. 13:22
Pedig nem is beszéltem velük össze...:)

http://siarena.hu/szakad-a-ho-ejjel-hoagyuzunk/
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.02.12. 12:06
Egyszerűen csoda, úgy tűnik holnap délután lesz esély az Alföld tavaszát a Bakony telére cserélni. S milyen jól jár aki már reggel ott toporoghat majd a pénztárnál, főképp ha estére kitisztul, s mínuszba hajlik a hőmérséklet és beindulhat a sok műhó nem semmiért...Jó munkát a ratrakosnak is:)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2014.01.31. 08:57
Üdv!
Miután nagy ELAN-nal jól beágyaztam magam a böngészőbe(Amphibio, SLX Fusion...), felmerült bennem a kérdés, hogy milyen léchossz méltó a 176cm-es testmagasságomhoz.
Lehet, hogy felfelé lehetne mozdulni az eddig általában használt 160cm-hez képest?(emlékszem anno a próbatomic SL 163cm is csodás volt)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.