Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

klaci által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (2505)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.21. 12:28
2004 március óta SX10-el (asszem 2003/04 évjárat, kígyópikkelyes felületű, zöld/kék szinvilágú) hasítok sztem felső közép szinten, lassan megérett az idő egy új lécre. A Metron B5-öt sasoltam ki, állítólag szuper, és itt a fórumon is csak jó véleményeket olvastam róla.
Ha van valaki (Stani, Agent, többiek), akinek van tapasztalata mindkettővel és plasztikusan leírná, hogy mire számíthatok, azt megköszönném.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.21. 12:06
CsillaBp23: Kaprun csak egy nagy teknő, ha kezdő vagy, o.k., ha nem, hamar megúnod. Gyakorlatilag 1 igazi pálya van (piros), a többi csak jó széles lejtő (tanulni, carvongozni jó). Bár messzebb vannak, de sokkal jobb helyek Hintertux vagy Stubai. Ja igen, és Kaprunban csákányozni kell sokat, de a panoráma a Zeller tóval azért pazar...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.21. 12:01
Azt hiszem, mindannyian hasonlóképpen számolunk. Nekem 500-800 km úton 100-120 km/h átlag szokott kijönni forgalomtól függően. Ebben benne van a budapesti átkelés (Start: Szentendre), tankolás az utolsó Esso-nál (korábban a MOL-nál, de az ár azonos, a benzin sztem jobb, és kevesebben vannak), a határ, esetleg még 1 pisiszünet, és tankolás a végcélnál. 2,5 literes Subaru Legacym van 10-11 L-es átlagfogyasztással, 62 L-es tankkal, és nem szoktam kicentizni, plussz szeretem, ha a hazaindulást nem tankolással kell kezdeni.
Powee, azért áruld el a megfejtést: honnan hová 5 óra alatt?
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.21. 11:34
Az utóbbi években 3x voltunk NF-en, mindig karácsonykor. Tömeg tényleg van, de ez máshol is jellemző ebben az időszakban. Bár a pályák emiatt tényleg buckásodnak, de azért eléggé eloszlik a nép. Ami gázos, helyet találni délidőben a hüttékben.
Lehet, hogy tévedek, de én csak 1 helyre emlékszem, ahol a pálya és az út keresztezi egymást...
Nagy pozitívum viszont, hogy ide kevesebb orosz jár, mint Tirolba, reméljük, ez így is marad...
Bár nem csak a ME-szel lehet becsatlakozni a rendszerbe, ez tényleg szük keresztmetszetet jelent reggel, napközben viszont már gyorsabb. És azért ne feledjük el azt sem, hogy a 7,5 km-es Carniával zárni a napot egy zsúfolt Kabienenbahn helyett (mint pl. Mayrhofenben, ami amúgy szintén az egyik kedvencünk), na ez nagyon pozitív!!!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.21. 08:35
Powee, melyik gleccsert éred el 5 óra alatt? Én csak hármat ismerek (Stubai, Tux, Kitz), de tőlünk (Szentendre) egyik sem érhető el ilyen sitty-sutty. És honnan számolod? A debreceni suli miatt nem feltételeztem győri vagy soproni startot... Nem voltam még, de azt hiszem Mölltal és Dachstein a legközelebbiek, na de M.o-ról 5 óra alatt? Persze ha ismersz 1 rövidebb utat az erdőn át... Arra gondolni sem merek, hogy 200-zal repesztesz végig tökön-uborkán :-)
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.