Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pigeon által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.02.25. 20:49
Szia,

szuper, köszönöm. Azért a tiroli terepek nincsenek épp a szomszédban:-)) Majd még én is kutakodom a neten, meg hátha jön még tipp itt a fórumon is. És nem is sürgős, mert erre a szezonra már "kisíeltük" magunkat... Ha sikerülne összehozni, szívesen csatlakoznánk kisgyerekes társasághoz, mert a baráti körünkben sajnos nincs kisgyerekes síelős csapat.

Linda
Előzmény: (RM 156035)
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.02.25. 14:04
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy ismertek-e olyan síterepeket (mondjuk Bp-től max 5-6 órányi autóútra), ahol a nagyobb gyerekek (6-10 éves korosztály) is jelentős kedvezménnyel síelhetnek? Mi idén Lackenhofban voltunk, ott napi 2 euró a gyerekjegy 10 éves korig. Családi jegyes kedvezmények nekünk most nem érdekesek, mert a másfél éves picurka még néhány évig biztosan nem síel, egy felnőtt+ 1 gyerek vonatkozásban meg sztem nincs sehol családi kedvezmény...

Köszi!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.01.29. 13:09
Sziasztok,

megválaszolok néhány általam feltett kérdést, mert másnak is hasznos lehet:-)) A 2 eurós gyerekjegyhez (pontosabban a 13 eurós heti bérlethez) nem kértek tőlünk igazolványt, viszont balhéztak, mert nem egyszerre vettük meg a felnőtt 7napossal, hanem csak másnap (mert csak délután mentünk a Kindercenterhez, ahol viszont egyáltalán nem lehet megvenni a jegyet - viszont a liftkezelő nagyon kedves volt, és ingyen használhattuk a lifteket:-)) - így másnap reggel tudtuk csak a főpénztárnál megvenni). A 7napos bérlet nem fényképes, hogy lehet-e vele a 0. napon síelni, ezt nem tudom, mert nem próbáltuk. Amúgy egy szuper hetet töltöttünk el Lackenhofban. Igazi családi síterep, a Kindercenter nagyon tuti, 3 féle felvonóval (ilyet eddig még egy síterepen sem láttam), ideális kezdőknek, a 8-as pálya pedig egy tuti tanulópálya, tök egyenletes, enyhe lejtéssel, és a tömeget is elbírja. Viszont az is igaz, hogy a felvonójával nem sikerült úgy feljutnunk, hogy ne állt volna meg legalább 2x, és hogy a 8-as pályán kívül nem nagyon van használható, hosszú kék pálya, mert a 7-esen található letörést (hosszú és meredek) jobb helyeken pirossal jelölnék - ide nem vinném fel a kezdő lányomat...
A liftek 16:15-ig mennek, viszont egy perccel sem indítják előbb, mint 9 óra:-))
De összességében nagyon tetszett a hely, kezdő gyerekkel (és egy babakocsis bébivel:-)) ideális! Visszajövünk:-))

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2013.01.14. 18:40
Sziasztok,

néhány kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: a gyerekek Schneemannkarté-jához elfogadják a személyi igazolványt, vagy útlevelet kérnek? Több síterep fórumában olvastam, hogy a hetijegyekkel (ez gondolom a 8 napos bérletre is igaz, ha igaz...) már a 0. nap délutánján is lehet síelni. Itt is van ilyen lehetőség? A 8 napos bérlet már fényképes? És végül nyugtassatok meg, hogy általában üzemel az Ötscherbahn, mert mostanában sokszor láttam, hogy nem megy (pl. ma délután sem üzemelt, pedig az időjárás ezt látszólag nem indokolta).

Előre is köszi a segítséget!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2012.11.26. 15:23
Köszi, tényleg ott van!!! Bár én sem a sünit, sem a macit nem látom, ehhez már óriáskivetítő (vagy szemüveg???) kellene:-))
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2012.11.26. 14:36
Sziasztok,

SOS segítséget szeretnék kérni Tőletek. Szállásfoglalás előtt állok, de nem igazán tudom behatárolni, hogy a "Babylift"-nél lévő ház hol is helyezkedik el pontosan, mert a sítérképen sehol nem találok ilyen nevű liftet (vagy Übungslift-et), de még a "Kinderland" sincs feltüntetve. Melyik nagyobb liftnél lehet ez a tanulólift (gondolom a "Kinderland" is ott van), vagy milyen álnéven futhat a térképen???

Előre is köszi a segítséget!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2011.02.12. 09:48
Sziasztok,

jövő hétvégén tervezünk egy kétnapos klippitzi utat. Milyen állapotban vannak a pályák, van valakinek friss infója? Előre is köszi,

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Obertauern
2011.01.12. 09:05
Sziasztok,

szeretnék érdeklődni, hogy ha viszonylag széles, kék-halvány piros pályákon szeretnénk egy napot síelni OT-ben, akkor melyik felvonóhoz/parkolóhoz érdemes mennünk? Többen írtátok itt, hogy a pályatérkép csalóka abból a szempontból, hogy szűkebb, lejtés nélküli síutakat is pályának jelölnek...
Első ránézésre a Grünwaldkopfbahnnál található pályák (8a, 9d, 10a, 15-ös pályák) tűnnek szimpinek, ill. innen elérhetők a 6-os, 7-es jelzésűek is.

Előre is köszi a segítséget!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.11.09. 18:50
Sziasztok!

Olcsó apartman engem is érdekelne 2 főre, mert eddig nekünk nem sikerült ilyet találnunk a környéken:((
Tavaly a Naturfreundehausban szálltunk meg, mert félpanzióval is olcsóbb volt, mint az apartmanok (ha jól emlékszem, 32 EUR/fő). Ez nem kimondottan pályaszállás, kb. 2 km-re van a felvonóktól. Korábban a Haus Schusterben is voltunk már, de akkor egy másik családdal közösen. Itt kb. 70 EUR/éj az ár, szóval 2 főnek tényleg nem éri meg. Ez amúgy pályaszállás.

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.08.13. 22:19
Sziasztok!

Látom, hogy néhány topikban már felpezsdült az élet, így hátha valaki ide is benéz, és tud egy rövid élménybeszámolót rittyenteni erről a két síterepről. Mert egész ígéretesnek tűnik mindkét hely egy néhány napos síeléshez. Igazából nem is értem, hogy mért nem esik szó róluk...

Előre is köszi a segítséget!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.01.20. 16:15
Sziasztok!

Mi decemberben voltunk Semmeringen, a Pernerhofban szálltunk meg - 2 apartmanjuk van. Szerintem a 18 Eur/fő elfogadható ár, a szállás közel van a pályákhoz (autóval 3 perc), a háziak nagyon kedvesek, az apartman is rendben van - és a panoráma pazar. Ja, és gyerekeknek ingyenes - hogy milyen korhatárig, azt nem tudom, nekünk a 3,5 éves lánykánk után nem kellett fizetnünk:-))

Elérhetőségük itt megtalálható: https://www.spitalamsemmering.com/ferienwohnungen.html

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.01.04. 15:59
Sziasztok!

2 fő részére keresek magyar nyelvű síoktatót Fanningbergen, január 25-ére (vagy 26-ára).

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.09.08. 14:08
Szia!

Köszi az infókat!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.09.07. 19:39
Sziasztok!

Bár messze még a sí- és fórumszezon, de azért hátha erre téved valaki "illetékes", és válaszolni tud a kérdésemre. Az Aineck oldal kék pályáiról nem találtam infót itt a fórumon. Már nem teljesen kezdőként indulnánk a Katschira, és néhány nap bemelegítés után már nekivágnánk a piros lejtőknek is, de azért jó lenne egy-két csúszás könnyebb pályákon is. Szóval mit lehet tudni erről a két kék jelzésű lejtőről?

Köszi előre is!

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.02.21. 16:25
Szia Dorka!

Mi tegnap jöttünk meg Klippitzből, és még nagyon jó hóviszonyok mellett síelhettünk - bár nem mértem le, de a hójelentés adatai korrektnek tűntek.. Igaz, délutánra a 9-10-es kivételével már kásásodtak a pályák - bár inkább kásás legyen, mint tükörjeges:-))
De március még nagyon messze van...

A Stockerhaus-zal mi is próbálkoztunk, de sajna nem reagáltak a levelünkre... Mi a Schuster apartmanházban szálltunk meg, erről csak jó dolgokat tudnék írni:-))

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Koralpe
2008.02.21. 16:13
Sziasztok!

Mi tegnap érkeztünk meg Koralpe-Klippitztörl-i síelésünkről. Koralpéra készültünk, de az első nap után Klippitz mellett döntöttünk - amit már jól ismertünk, mert nemrég töltöttünk el ott egy hetet. Persze lehet, túlzott elvárásokkal érkeztünk Koralpéra (köszönhetően talán ennek a fórumnak is:-)), és ezért a csalódás...
Kezdő síelők vagyunk tizenegynéhány napos gyakorlattal a lábunkban, és abban a "szerencsétlen" helyzetben, hogy a tanulópályákat (lásd 6-os) már kinőttük, de a piros pályák még nem nekünk valók. Így igazából nem találtunk magunknak megfelelő pályát. A beülős melletti piros szupi lenne néhány napra, ha a végén nem "tátongana szakadék", ami ráadásul már 11 órára totál jeges volt. Igazából azt sem értem, hogy miért buckásították ki a pálya enyhe lejtésű szélét, ahol a kezdők is simán le tudnának síelni - a profiknak bárhol kialakíthatnának buckapályát... A kék pálya meg a végére annyira beszűkül, hogy szinte bobpályává vált...
Szóval a második-harmadik napunkra visszatértünk a jól bevált klippitz-i lejtőkre. Ahol nagyobb volt ugyan a tömeg, de mégsem jegesedtek ennyire a pályák, és ahol sokkal változatosabb terepen síelhettünk.
Koralpénak azonban kétségtelen előnye, hogy még a zsúfolt vasárnapi időszakban sem volt tömegnyomor (= még a beülősnél sem volt sorbanállás).

Linda
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Koralpe
2008.02.09. 09:20
Szia Lackó,

köszi az infot a11-es pályáról, teljesen megnyugodtam.

Pistibácsi
pigeon
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
Topik: Koralpe
2008.02.08. 15:53
Üdv Mindenkinek,

először szeretnénk Koralpe-re menni, és egy kicsit
aggódom, mert nem látom hogyan lehet a beülős felvonótól átjutni a Wasserhanggipfellift-hez. Remélem nem kell felfelé "gályázni".
Tud valaki segíteni ebben a lényeges kérdésben?
Köszi,
Pistibácsi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.