Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Xero által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (801)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.23. 20:37
gyorgyferenc:
Nem tudom aktuális-e még a vásárlás de pár tapasztalat. Szintén vicces paramétereim vannak: 183/85 hozzá 26.5-es baki méret. Én is sokat vadásztam végül B90-et vettem szinte bagóért. (49e - most a kékben a maradékok 35e körül mozognak). A vásárlás óta Magyarországon volt alkalmam párszor kipróbálni. Én is aggódtam, mert a boltban puhának találtam. Kint 0 fok körül és az alatt már teljesen jó. Nem nyeklik nyaklik. Szóval ha van rá lehetőség akkor érdemes kipróbálni "élesben".
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.19. 20:32
Nincs. :) Max a design eltérő.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.19. 07:28
Az persze lemaradt hogy a pályák állapota érdekelne. Főleg a 3-as lévén a D és H lesz ÁLLÍTÓLAG kedden.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.19. 07:27
Hogy valami hasznosat is kérdezzek már:)
Valaki volt fent a hétvégén? Nagyon nincs semmi dolgom és kedden felnéznék mert még van 1 majd üres lyukasztósom. Nincs kedvem a zsebükben hagyni, meg nincs jobb dolgom.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.18. 18:20
Zoli:
A dioptriás napszemüveg jó dolog, csak az is párásodik nem is kicsit.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.18. 15:35
Létezik szemüvegeseknek gyártott síszemüveg. Én is szemüveges vagyok de inkább lencsében síelek. Ha megteheted te is inkább ezt válaszd, kevésbé balesetveszélyes és kényelmesebb is.

Ettől függetlenül én is azt mondom egy alap dupla lencsés szemüveget mindenképpen szerezz be. Egyrészt a szemüveged csúnyán be tud párásodni, másrészt sosem lehet tudni milyen időjárás kap el.

A Carreranak vannak 10e körül már szemüvegeseknek gyártott cuccai.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.16. 13:16
Azért aki azért megy fel hogy fekete pályákon csússzon, mivel az van kommunikálva hogy használhatóak, az nem valószinű hogy beéri egy tanuló pályával...
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.15. 15:06
Tegnap voltunk itt. Egész jó kis pálya, tanulni, bemelegedni az idényre megfelelő. A hó kicsit fagyos volt a végén de nah még mindig jobb mint Bánkút.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.14. 02:11
És ott a pont.
Egy pályát használhatónak minősíteni nem pénz kérdése. Ez inkább értelem dolga. Nem baj kiírták kinyitották pár napra, a sok hülye mint mi is és ismerőseim felmentünk, megszívtuk. Eredmény? Az hogy holnap Szilvásváradra megyek inkább. Kicsit többet autózunk, de a kezdő barátainknak ez is tökéletes lesz az Alpok előtt.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2009.01.13. 21:38
Még 1 szavazat Rossignol Toxic-nak (igaz nekem Toxic Fashion van - műbőrrel van behúzva). Nagyon kényelmes melegen tart a régebbi Carrera szemüvegem is jól illeszkedik rá és legfőképpen véd. Kaptam már le fejjel egy lécet hátulról, szinte meg sem éreztem benne.
15e körül vettem én is anno ennyit mindenképpen megér!
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.13. 01:31
Na igen.
Anno én is érdeklődtem mikor van meló hátha tudok menni szedni pakolni akármi. Gondoltam magamnak is jót teszek ezzel.
Ez után a pár húzás után nem fogom többbet. A profit reményében kinyitni 2 napra egy olyan rendszert ami 99% károkat okoz a sportolni vágyóknak felelőtlenség. Ez nem pénz hiányra vagy a lehetőségek szűkösségére utal, hanem a meggondolatlanságra.
Ha nem írták volna ki már a hét elején/közepén hogy a pályák előkészítve közepes állapotúak, mi sem indultunk volna neki csütörtökön és ismerőseim sem szombaton.
Mivel nekivágtunk kapásból elbuktuk a benzin költséget lévén síbusz nyista és a javítás költségeit is. (minimum egy waxolás és élezés nálam elfér, de lehet befigyel egy gyertya is!)

Részemről egy megoldást látok erre, mégpedig támogatók keresését. Eplény-ben úgy látom sikeres ez a módszer bár nem vagyok tisztában a pontos helyzettel. Teszem azt leszerződni 2-3 nagyobb gyártóval, az ő cuccaikat kiadni kölcsönbe mint "profi cucc" kinyomni kismillió transzparenst zászlót, az ő égiszük alatt versenyeket rendezni és készen is lennénk. Nem hiszem el hogy nincs olyan cég aki ne áldozna be x milliót egy víztározóra hogy onnantól legyen egy saját név alatt futó síterepe!
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.12. 16:49
No comment:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.08. 19:29
Naja... csak nekem pl van a nagyon drága deszkám a kevésbé drága carving léc vagy a kb 140-es egyenes léc fiatal koromból. Tekintve a 183/85-ös paramétereimet nem biztos hogy nyerő ötlet lenne. :D
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.08. 18:35
Aki hétvégére tervezett egy kis síelést fent az sürgősen tegyen le róla. Annak ellenére hogy kiírták: "Az 1. és 2. pálya előkészítése megtörtént". Merő kő, szikla és ág az egész. Mi ma voltunk fent haverokkal, a 7-es még elfogadható a 6-os alsó szakasza tragédia mindenki 5-10 centis árkokat húzott a lécekbe/deszkába, az 1-2 pedig vicc. Azt a kevés havat ami hullott rá jól láthatóan lehúzták a pályáról. Szinte csak a kövek látszódnak ki, gyalog mentünk fel a 2-esen és végignéztük. Szörnyű. Ha komolyan megnyitják azt a 2 pályát szombaton én körbe röhögöm őket. Ennyire kevés lenne a forgalom a szervizben hogy így csinálják a megrendeléseket a komplett talp javításhoz? Szomorú. A 6-os felső szakasza amúgy még elfogadható ott találkoztunk a legkevesebb kővel.
Szomorú ezt leírni de aki hétvégén síelni akar az inkább máshol nézzen szét.
Az aki kiírta illetve kitalálta hogy használható az 1-2 kívánom hogy jöjjön le párszor lehetőleg 300e fölötti értékű felszereléssel és gondolkozzon el kicsit. :D

A lényeg: Essen még vagy 15-20 centi hó és tökéletes lesz!

PS: Ahogy sétáltunk fel a 2-esen végignéztük mit művelt a felvonóval a vihar. Anno nem mentünk fel "katasztrófa turistáskodni" de ez tényleg szomorú. :(
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2008.12.28. 17:29
Na.
Ma voltam fent. Röviden:
Pálya elfogadható de az alja nagyon köves meg is húztam a kantni-mat 1x, mehetek éleztetni. :)
Amúgy nem voltak olyan hűde sokan inkább szánkóztak, aki sielt az is inkább gyerekkel vagy nagyon kezdő.
Autó viszont annyi volt mint a szemét. Utolsó 1km-en már lépésben tudtam közlekedni. Sokan elakadtak eléggé jeges a vége, akinek nincs normálisabb téli gumi-ja az készüljön némi mókára.
Én azért még várok hogy legyen hó nem szivesen csapom szét jobban a friss cuccot.

szerk: Esetleg addig amíg nincsen normális hó ki mit javasolna alternatívának Miskolc közelében (ergo Ausztria bukta :D)?
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.16. 21:48
Na és erről van már kézzelfogható tapasztalat?
Van 1 régi Tresspass kabátom amit nem szívesen cserélnék le, viszont egyszer beadták a tudtomon kívül mosodába (igaz valami marha drága kímélő izére) de ez szét is vágta.
Próbáltam mindenféle dzsekit de ez már hozzám nőtt. 45e még beleférne ha biztos az eredmény!
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.11. 00:44
Nos sikerült megpróbálnom több darabot is. Több head köztük egy rs80 némi Salomon és egy két Nordica.

Mindegyiket annyit állítottam amennyit csak tudtam végül mégis az Atomic B90 jött ki győztesnek. A csatok áthelyezésével és a cantig állításával itt értem el a legjobb eredményt plusz egész jó árban be tudtam szerezni újonnan. Remélem nem csalódok benne, bár kétségtelenül fura így sok év puha board cipő után az érzés. :)
Már csak a havat várom hogy kipróbálhassam! :)

Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget a későbbi tapasztalatokat majd megosztom!
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.09. 00:08
Köszönöm szépen a tapasztalatot.
Akkor valamikor megprobalom úgy intézni hogy járjak Pesten és megpróbálom. :)

szerk: Az rs80-al kapcsolatban még megkérdezném, hogy lábra melegíthető-e a tipus? Erről nem találtam sehol utalást.
szerk2: Mégis mintha Heat Fit lenne, de azért egy megerősítést majd megköszönnék! :)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2008.12.07. 15:40
Hello!

Egy kis segítség kellene. :)
Sehol nem találok árat illetve próba lehetőséget a következő modellekre:
Salomon impact 7, Salomon mission rs8.
Leginkább most az áruk érdekelne itthon, de ha van velük tapasztalat azt is nagyon megköszönném.

A paramétereim:
183cm, 85kg, 5 év deszka után ismét sí egy puhácska léccel (Elan Flow).
Amiket eddig próbáltam: Atomic B-tech 90, Head Edge+ 9 és 10.

Az atomic nem jött be mert nyeklik nyaklik a Head 9 flexe meg sztem nekem kevés lenne mivel hosszú távra venném a bakit.

Eddig az impact 7 a legszimpibb viszont nem sikerült még próbálni és árat sem tudok. Bármilyen infot nagyon szívesen fogadok és előre is köszönöm!

szerk: Esetleg még van 1 vad ötlem. Nézegetem a Head Mojo tipusú bakiját. Igaz hogy freestyle cucc ahogy nézem, de szimpatikus az ára illetve a tulajdonságai is. 80%-ban pályán megyek de belegondolva élvezettel mászkálok a "szűz" területeken is. Ez milyen választás lenne?

szerk2: Head RS80-ról vélemény?
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Topik: Bánkút
2008.11.29. 23:28
Mikor van gallyszedés? Csak úgy érdeklődés képpen! :) Hátha van szabadidő..
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.