Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

zerge által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (86)Időben csökkenő Időben csökkenő
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.29. 06:16
Én készűltem. A multkori hozzászólásod alapján én is magabiztosan vezettem, a családot a Kristallbahnhoz, azonban sajnos a németek és hollandok is olvashatták tanácsaidat. Mind ott voltak. Délutánra az Alpincenter alatti részen a piros 12-s Kristallbahnhoz vezető szakaszát a városligeti műjégből faragták ki. Ilyenkor aki nem akar korcsolyázni rajta az a levezető 11-n elindulva, a 13-s kéken tud becsatlakozni a Kristallbahnhoz.
Jövőre megváltás lehet az újonnan épülő kabinos/ülőszékes felvonó. Állomások és egyes oszlopok már állnak. A nagykabinost is tehermentesítheti majd.
Előzmény: (Stani 176405)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.28. 14:21
Nem volt azért rossz élmény, találtunk annyi havat, hogy sieljünk. Igazából a vándorlás maradt ki.
Egyik nap Mittersillt is kipróbáltuk, úgyhogy nem unatkoztunk.
Legközelebb azért január végén mennénk.
Régi tervem, hogy a Schönleitentől indulva körbe sieljük a terepet, Saalbach, Hinterglemm, Zwölfer, Schattberg, a végén a 2b-n leérkezve.
Előzmény: (Vityó 176390)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.28. 12:07
Tegnap jöttünk haza Saalbachból. Azt, hogy mi lesz nem tudom, de a hóhiányos december eléggé elkeserítő sielési lehetőséget nyújtott eddig.
A Schönleiten-Leogang közötti területen a kabinosok középső állomásai között lehetett sielni.
Saalbach, Hinterglemm területén egy-egy kék pálya üzemelt a kabinosok mentén.
Mivel a hójelentés elriaszthatta az adhoc sielőket ezért tömeg még így sem alakult ki. Cupán rossz volt, hogy a 200km-s pályarendszerre számítva mindenütt egy vonalon lehetett sielni, és azt ismételni.
A Zwölferkogel-Westgipfel kabinosok közötti átsielés sem működött. A talabfartok csak a hinterglemmi részen voltak használhatók.
Ez a harmadik sielésünk volt itt karácsony-szilveszteri héten, ilyen kevés havat még nem láttunk, + sáros parkolók. Remélem nem csak a gleccserek maradnak síterepnek az Alpokban.
Előzmény: (Vityó 176376)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.27. 19:06
Söldennél láttuk, hogy amikor reggelre nagyon sok hó esett (oh, micsoda emlékek), némelyik részt csak késő délelött nyitották meg, addig dolgoztak rajta. A szélesebb pályákon is napközben 2-3-s géplánccal próbáltak javítani, ahol biztonsággal elfértek. Természetesen ez csak rövid ideig látszatós, de azért valamit segít.
De ez nem jellemző.
Előzmény: (csabor 176332)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.27. 18:18
Saalbachi bázisunk volt, de az elkeserítő hóhelyzetre, illetve hó-nics helyzetre tekintettel Salzburg Super Ski C-t vettünk.
22-n hétfőn választottuk Kaprunt. Szerencsére korán indultunk, így is 8:30 körül már folyamatos kocsisor ment, döcögött felfelé, a P1-be éppen befértünk 8:40-kor még, közel a lifthez. 9 után már azért komolyabb gyalogturára kell számítani (P3, P4).
Nekem igazából nem tetszett a Kitzsteinhorn. Macerás a felkabinozás, lekabinozás. A csúcsra 10 után szinte reménytelen feljutni. Ebéd után gondoltuk, hogy a reggeli felmenetelt és kört megismételjük: 45-50 perc a sorba állás lent (Alpincenternél a nagykabinos), utána jön a felvonózás.
A pályákon tényleg van hóra emlékeztető anyag, a másutt síterepnek csúfolt zöldellő rétekhez képest igazi öröm.
Azonban délutánra jéggé koptatják a pályarendszer ésszerű korlátait messze meghaladó számban sielésre vágyó emberek.
A Sonnenkarbahn (2-s, 6-s ülős) kivételével mindenütt hosszú sorok, tömeg.
A sielők, bordosok által felkapart porhót a szél sajnos elviszi, marad a kemény alap.
Ha másutt van hó, vagy főszezonon kivül ettől még lehet itt jót sielni, most nem élveztem.
Előzmény: (Petkovics 176315)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.15. 21:15
A biztosítás fontos, csupám arra akartam felhívni a figyelmet, hogy aki mult héten használta a netes kalkulátorokat, annak most újra tervezés lesz.
Az ügyintéző sem értette a reklamációmat, a központot hívta, ott mondták neki, hogy a péntekről megmaradt szórólapokat ne osztogassa :-)
Előzmény: (maci-laci 175689)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.15. 17:51
Allianz a mai naptól megemelte az utasbiztosítások díjait.
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.12. 10:03
Mégiscsak közvetítik, csak titkolják az előzetes műsorújságokban :-)
Előzmény: (zerge 175515)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.12.12. 09:35
A fis-ski.com szerint ma lesz GS verseny Are-ban, a TV csatornák viszont a műsorújság szerint holnap akarják közvetíteni Franciaországból???
Most akkor lesz verseny? Valaki közvetíti ezeket?
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.11.09. 17:42
flachau.at a legördülő menüben van síbusz menetrend.
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.06.08. 16:13
Ez éves matrica volt?
Nekem a 10 naposakra már jópárszor rápillantottak, de azután tovább intettek.
Előzmény: (minerel 172641)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.06.03. 22:32
Konkrét tapasztalatom nincs, de talán tanulhatnánk az esetből ha leírnád mekkora sebesség tullépés miatt kerestek meg, IG-L-s korlátozás volt-e, és, hogy mennyi idővel az eset után jött a levél.
Előzmény: (Petkovics 172606)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
Topik: Sídzsekik
2014.03.21. 07:09
Jó pár évvel ezelött, még a Dunaplázában volt egy sport bolt ahol Envy cuccokat forgalmaztak. Akkor vettünk a fiammal együtt Envy sídzsekit.
Nagyon meg voltunk elégedve, minden zseb, cippzár, hónaljszellőző, síbérlettartó megvolt rajta ami a nagy márkákon, és lényegesen olcsóbban mint azok.
Jó volt a szellőzése és vízállósága is.
Kicsit talán nehezebb volt mint a csúcs márkás kabátok.
/most látom, a profil képemen abban vagyok./
Előzmény: (Lackó 171737)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.02.16. 19:24
Pandorf-Semmering-Liezen. Az országuti szakasz kissé lutri, menni kell a sorban, az előzés esélye kvázi 0.
Hazafelé gyorsabb lehet, ha sikerül korán elindulni a szállásról, jöttünk már 7 és 8 között szinte üres 320-s úton végig.
Liezenben érdemes tankolni az út során.
Előzmény: (envoken 169888)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.02.12. 09:38
Az elöbb az ORF1-n volt vele riport.
http://schoener-fernsehen.com/live/stream/de/ORF1/ORF%20EINS/
Esetleg látta valaki, én nemigen értettem a német riportot.
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.01.27. 19:03
Mert most ÉPPEN hírdetek, de nekem nem kettő hírdetésem volt eddig hanem már legalább 6-8.
A mult évben nem volt aktív hirdetésem, ekkor az szerepelt ott:
Ez a felhasználó még nem adott fel apróhirdetést.

Nos ez így ebben a formában nem igaz.
Előzmény: (maci-laci 168068)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.01.27. 14:11
A profil lapomon azt írja, hogy még nem adtam fel hírdetést, pedig de.
Szerintem a profil lap a lejárt hírdetések darabszámát megjegyezhetné, mutatná az ilyen jellegű aktivitást is.
Valamint néha hasznos lenne ha a saját, régi hírdetéseimet meg tudnám nézni.
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.01.16. 18:52
A nyugta megőrzésének járulékos haszna, hogy rajta van a síbérletek sorozat száma/kódja, ezzel utólag a skiline.cc oldalon megnézhető a sielés, valamint letölthetők a fotók amik a síbérlet aktiválással készültek, néhol van ilyen kamera is.
Előzmény: (RM 167107)
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.01.15. 19:22
Nagyon jó egy működő app, amikor egy weboldal gigabájtjai helyett csupán a kívánt infó jelenik meg, sokszor táblázatosan, vagy szinte text-ként, csili-vili animációk és reklámok nélkül. Különösen egy gyengébb WIFI vagy méregdrágán mért mobilrooming esetén.

Használom a sielok.hu Androidos appját, tetszik.

Amit a sielok appjába még javasolnék, néhány síterep appjába a helyi fontosabb segély hívás, lift társaság telefonszámait is beillesztik,
pl. Skiamádé app.
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2014.01.08. 22:26
A G-link számlálója a beengedő kapu fölött, egy lapos monitoron van, jó messziről is látható.
Valóban érdemesebb külön parkolni Flachauhoz, illetve Wagrainhoz.
Délután a Flying Mozart pályája zsúfolt a visszatérők miatt. A többség lecsúszik a felvonó aljába, nagy ott a tömeg. Ahhoz, hogy a G-linkről a középső állomáson is be lehessen szállni, néhány kabinonként az alsó állomáson egy-egy üres kabint engednek el felfelé.
Előzmény: (hómacsek 166314)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.