Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Beni_1 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Felvonók
2009.09.17. 11:34
Kis kabinosnál egyszer megutaztattam a lécemet. Beraktam utolsóként a léctartóba, beszállásra viszont már nem volt időm... Így a következő "gondolából" figyeltem, ahogy utazik felfelé fagyos magányában. :)))
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2009.09.14. 10:41
Saját tapasztalat:

Ha a sídzseki belsőzsebébe teszel bármi törékeny holmit (fényképező, napszemüveg, ...) az első csúszásnál arccal szántod fel a sípályát, teljes testsúllyal a mellkasodra való eséssel egyszerre...

Szűzhóban való síeléskor mindig a leghátul csúszó ember léce csatol le -> mindenki mászhat vissza hozzá ásni egy fél órát...

Ha a pálya tetején felmászol a hegygerincre fotózni, tuti elejted a kesztyűdet, ami a hegy másik oldalán vidáman csúszik lefele...
- Folyománya: Ez mindig a leghosszabb pálya tetején történik, mire leérsz nem bírod mozgatni a kezed.
- Folyomány folyománya: Már a lefelé úton elhatározod, hogy a sportboltban veszel egy másik kesztyűt a pálya alján, de amikor odaérsz, pont zárva találod...

A kötés kizárólag a leghosszabb pálya 1/3-ánál törik el. -> felvonóhoz már nem mászol vissza, de lecsúszni sem nagyon tudsz, marad a jó kis séta lefelé...
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Felvonók
2009.09.11. 09:47
Nekem a kedvenc a 10-12 évvel ezelőtti Kékestető déli sípályán található kb. 150 méter hosszú tányéros...

Fatányér, rugó nincs. Én akkor felvonóztam életemben először, azóta van egy heg az államon... :)

A buborékosról: Nekem is ez a kedvenc, de vannak veszélyei. Egy barátommal ültünk be egy 6-osba 3 osztrák társaságában. Az osztrákok a nagy szél miatt félúton megkérdezték lecsukhatják-e. Én nagyon vigyorogtam, mondtam persze. A mellettem ülő barátomat aznap nagyon gyötörték a szelek... A következő tartóoszlopnál az osztrákok fulldokolva nyitották fel a bubit. :)

A legkevésbé a nagy kabinosat szeretem, mert abban ha nem csatolom ki a bakancsot, akkor nagyon fárasztó állni, és az alábbi esetek szabadon választható kombinációja megtörténik:
1. az a forma, aki reggel fokhagymás pálpusztait evett, az tuti pont a képedbe liheg
2. a vesédben van egy/több léc
3. a fejedet pont akkor csapják meg egy léccel/bottal, amikor leveszed a bukódat
4. egy komplett 10-15 fős szalonspicces fiatalokból álló csapat kezd a kabinosban a két tartóoszlop között ritmusra ugrálni
5. valaki az előző esti buli után rosszul lesz és a sarokba rókázik
6. valaki biztos a felvonó legmagasabb pontján jön rá hogy tériszonyos és rohamot kap.

A kis kabinosnak a legnagyobb előnye, hogy tudsz benne enni anélkül, hogy leejtenéd a botod/szemüveged/laposüveged/stb... :))))
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2009.08.26. 16:08
Nem tom mennyi, de összedobhatnánk rá a pénzt... :)

Bár a Budapesttől való távolsága és az autópálya ellátottsága (vagy inkább ellátatlansága) miatt a teleportálás valóban szükséges lenne... :)))))

Bár akkor már felvonó sem kéne. :)
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2009.08.25. 16:16
Köszi a linkeket, nézegetem őket. :)))
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2009.08.24. 13:14
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy Ausztriában tudtok-e olyan szállás(oka)t ajánlani, ahol 40 fő lehetőleg fél panziós ellátással el tud férni, nem túl drága és a tulajdonosok is tolerálják a csapat (20-25 éves átlag életkor) bulizásait esténként.

Inkább a minimum 50 km-es pálya rendszerrel rendelkező terepek közelében érdekelne minket a dolog.

Minden segítséget előre is köszönök!!!
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Csorba-tó
2008.12.04. 10:06
Szia Cesar!

Mi szombat délután megyünk ki, egy kis faluban lesz a szállásunk, mert haver már megszervezte. Vasárnap meg egész nap Csorba tónál sízünk.

Kocsi az megvan már, köszi szépen a lehetőséget. :)
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Csorba-tó
2008.12.02. 09:27
Még egy kérdésem lenne:
A Csorbató környékén, vagy Liptovski Mikulasban nem tud valaki olcsó szállást?
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Csorba-tó
2008.12.01. 11:22
Sziasztok,

Nem tudja valaki, hogy mi a helyzet a Csorba Tónál? Ezen a hétvégén elnéznénk arra. Időjárást hol tudnánk nézni előre?

Köszi
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Donovaly
2008.11.25. 22:39
Pattyski-nek:
A Nova-Hola oldal nyitására van esély december 13-ig? Mert akkor megyünk egy kis léc bejáratásra egy napra és jó lenne ha lehetne azt is használni. :)
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2008.11.14. 14:55
Nekem még most is egy kicsit retro feelingem van a pályákon: egy régi, matt, sötét türkiz bakancsom van, neon-narancs csatokkal. Jól néz ki az 1 éves léceken. :) Régi, meg egy csatos, de ilyen kényelmesen egyikben sem fér el a lábam és tart is rendesen. Hiába, Salomonék már a 90-es években is tudtak bakancsot gyártani. :) Kipróbáltam apám 4 csatos vadi új Rossignol papucsát is, de azon kívül, hogy a bokám és a lábujjaim közt szétment a lábfejem semmivel nem fogott jobban. :)
Bár az tény, hogy jövőre nekem is kell már valamilyen keményebb bakancs. :(
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2008.11.14. 12:43
Ez ám a globális felmelegedés... :):):)
Már 11500m a hóhatár.
Amúgy valszeg 1150 m a jó adat.
Ankogel fehéredik elég keményen, szóval abból sztem Mölltal is kap, a webcam ott már 2 napja felhő...
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2008.11.14. 11:18
Ha kezdő vagy középhaladó lécet keresel, akkor a SUV is elég jó. Én ilyet vettem újrakezdéshez 2 éve, teljesen jó, gondolatra fordul, a mély hóban is frankón elmegy, egyedül nagy tempónál kezd picit hiányozni a profibb lécek keménysége, de nem vészes egyáltalán, összességében csak ajánlani tudom.
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2008.11.13. 10:12
Sziasztok,

a sípark tényleg nagyon jó, ismerem már abból az időből is, amikor 1 db csákányos és kb 1,5 pálya volt... Csak drágának tartom a bérletet, kicsit olcsóbb árért mennénk többet a haverokkal, mert a szomszéd faluban (Mátraszentlászló) van nyaralónk. :)
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
Topik: Lachtal
2008.11.12. 13:06
Szia Sublot,

mi 2 éve voltunk Lachtalon, bérletből csak 1 féle van, viszont osztrák viszonylatban nem olyan vészes áron. Amúgy mi is szinte csak a 6 üléses felvonót használtuk, hiába volt ott a többi. :)
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.