Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

HM76 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (39)Időben csökkenő Időben csökkenő
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2018.11.25. 07:10
Ausztriából egyszer elhoztam egy papíralapú katalógust, a Murau környéki kiadó apartmanokról, persze már nincs meg, valami hasonlóra gondolok, csak online.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2018.11.25. 07:08
Sziasztok!
Ki hol keres szállást magának síelés tervezésekor?
Booking.com-ot, illetve az itteni ajánlót ismerem.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2018.01.17. 16:52
Olyan 5 éve voltun a pályán, akkor is volt felvonó a bal oldalon?
Emlékszem, akkor a kisebb gyerekeim ott a fák között síeltek, még kis ugrató is volt... Az megvan még?
Elfelejtettem megnézni.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2018.01.17. 16:49
Ma, az újranyitás napján voltunk egy délelőtti csúszáson. Gyönyörű idő, néha bekúszott egy - két ködfolt, de alapvetően kiváló idő, szuper pályán.
Jan. 1-is fenn voltam, az akkori latyakhoz képes minőségi a javulás.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.11.12. 20:38
Nem tudom kicserélni, mert a sisak részen szét kell szedni a szegecset hozzá. Amúgy tényleg 200 Ft-os tétel lenne...
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.11.11. 16:39
Sziasztok!

Sísisak javítással foglalkozik valamelyik szervíz?

A csatja letörött, azt kéne pótolni. Amúgy jó állapotú, még nem vennék újat.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.05.20. 08:23
Az oldalszalagról azt olvastam, rétegekből áll, és ezek megtartják egymást, ha mondjuk középen szakad, a többi közrefogja, ezért van esélye a spontán gyógyulásra. Persze, ha nem jól, akkor korrekcióval javítható, mint neked is. Meg ha már úgyis hozzányúltak a térdhez, akkor azt is rendberakták.

Az első szalag más szerkezetű, az ilyet nem tud.
Előzmény: (minerel 189224)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.05.19. 09:43
igen, persze járkálunk orvoshoz, 2 hetente kontrollra, és valóban az van, hogy az oldalszalag pihentetéssel 6 hét alatt rendbe jöhet. De hogy a térd többi része milyen sérüléseket szenvedett, at csak az artroszkópia tudja megmondani, meg kezelni.

Viszont ez azt jelenti, hogy újból 6 hét sínbe lesz a lába.

Keresztszalag pótláshoz még kicsi.

Azért gondoltam, hogy az ő esetében nem feltétlenül térdes doki kell, hanem kimondottan gyerekhez értő.

Mondjuk, most oda járunk, én bízok az orvosban, de család többi tagja a "több szem többet lát" elvet követve vinné máshova is.
Előzmény: (jóska63 189220)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.05.18. 03:55
És az a gáz, hogy azóta eltelt 6 hétben egyfolytában a netet böngészem, különböző térdésrülésekről olvasgatva.

Most tartunk ott, hogy oldalszalag szakadás 6 hét rögzítéssel meggyógyult (?) első keresztszalag szakadás (?), és még ki tudja mi.

Javasoltak egy artroszkópiás műtétet, de már bizonytalan vagyok, mivel 10 éves, nem egyértelmű a műtét, Sportkórházban nem foglalkoznak gyerekkel, pótlás még nem jön szóba, de akkor minek műteni???

Valami csavarokkal akarják rögzíteni a szakadt int, de ahhoz fúrni kéne a csontot, de még növésben van, ezért ezt gyereknél nem tudom, mennyire jó ötlet.

Csak azért írok ilyen részletesen, hátha van vkinek tapasztalata, szívesen veszek bármit. Mert millió leírást találtam a neten keresztszalag műtétekről, de mind felnőtt esetében!
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.05.18. 03:47
A síkötés oldalon minerel által feltett kérdésére inkább itt írok, amúgy is vannak fejlemények.

Egyébként teljesen hasonló körülmények voltak, mint amit leírtál, buckás meredek pálya. Van az bizonyos megérzés....
Én határozottan éreztem, elég lesz a kéken csúszni, de mire utolértem a családot, ők már a piros fele mentek.Nem kellett volna....
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
Topik: Síkötés
2016.04.20. 16:58
Kösz a gyors választ mindkettőtöknek :-)

10,5 éves, 30 kg. Már 5 éves síel, egész jól, de most szó szerint minden rossz összejött neki, az elmúlt 1-2 évben drasztikusan visszafejlődött a gyerek sítudása v. hozzáállása az egészhez, látszott hogy nem élvezi, mintha félne is kicsit, pálya is pocsék volt, decemberben meg olyat esett, hogy agyrázkódása lett. Gondolom, ez is rányomta kicsit a bélyegét az ő sízésére.

AZ utolsó 2 léce mind használt volt, nem tudom, mennyi idősek, de kínlódott velük. Szóval ez azért elég lutri. Kíváncsi vagyok, ha megkapja a bátyja felszerelését, azzal mit produkál majd, mert a tesó nagyon jól megy vele.

csak gyógyuljon meg mihamarabb...

Most olvasgatom itt a sihun is a térdes beszámolókat, látom, azért baleset után is van élet :-)
Előzmény: (TZoli 189072)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
Topik: Síkötés
2016.04.20. 12:23
Gyereknek a legutóbbis síelésen nem oldott le az egyik léce,mikor egy buckába belefutott, ki is csavarta a térdét, jelenleg rögzítőben van, oldalszalag szakadás nagy valószínűséggel, első keresztszalag még kérdéses.

Kérdezném, hogy ez azt jelentheti, hogy rosszul volt beállítva a kötése?
Utánaszámoltam, 2,0 jött ki. beállítva viszont 2,5 volt.
Számíthat ez a kis különbség?

(egyébként a testtömeg az tiszta adat vagy ruhában, bakancsban kell számolni?
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.11. 10:54
Más. Inkább vélemény, de oktatók lehet hogy megindokolják nekem, miért is jó ez, amit láttam.

Murau, karácsony előtt, sokan voltak, főleg a délutáni hegyről lejövetelnél a fekete pályán.

Miért kell egy 4 éves forma, hóekében közlekedő kicsit apukának(?)a délutáni tömegben, már nem a legjobb minőségű pályán leküzdetnie a hosszú feketén?

Biztos nagyon büszke volt, mire leért, hogy lám, ezt is megcsináltad kisfiam, de tanult valammit belőle az a gyerek? Szerintem sokkal inkább csak veszélyeztette a többieket. (én is majdnem estem miatta)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.11. 10:47
Köszi a válaszokat, remélem, rá tudom beszélni az apjukat, hogy kipróbáljuk legközelebb. Rosszat nem teszünk vele, ha még oktatást kapnak, az biztos.
Előzmény: (Ró 185817)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2016.01.08. 19:07
Sziasztok!

Felmerült bennem egy kérdés gyerek oktatással kapcsolatban.

10 és 12 éves gyerekeim idén 5. éve síelnek. Oktatóval tanultak, aki csak kettőjükkel foglalkozott azon a pár napon, már nem emlékszem mennyit, de nagyon jól megtanította őket. Szeretnek és tudnak síelni.

Kérdésem az lenne, érdemes-e ismét oktató elé vinni őket, főleg ennyi idősen. Bizonyára technikát lehet csiszolni rajtuk, kérdés, hogy érdemes-e. Attól tartanék, ilyen kiskamasz korban már bennük van az "én mindent tudok már" érzés...
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
Topik: Visegrád
2016.01.04. 09:24
Snowboardot oktatnak a pályán, vannak oktatók?
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2015.04.06. 22:02
Zell am See, Húsvét

Amikor tavaly októberben tervezni kezdtem az idei évi síelésünket, álmomban sem gondoltam volna, hogy az áprilisi húsvét és tavaszi szünet ilyen szuper sínapokat tartogat.

Két éve jártunk itt először, de akkor egy hirtelen felindulásból elkövetett snowboard tanulásról szóltak a napok. Nem volt nagyon fenomenális az élmény, ellenben kedvünket vette a rengeteg ember, óriási sorok a lifteknél. (akkor pont belefutottunk a téli síszünetbe), de a szívem mégis visszahúzott ide, nézzük már meg a terepet sí-szemmel is!!!

Jó döntés volt.

Az időjárás kitett magáért, óriási havazás volt az elmúlt napokban. Sokan voltak a pályákon most is, de sorbanállást mégsem tapasztaltunk. Most a 4 nap alatt volt idő a pályarendszer teljes besíelésére.

Rengeteg pálya,többsége elképesztően széles, ezért a nagy tömeg eloszlik. Ütközés sem volt, kivéve a saját fiammal :-), na de ez családon belül marad. A felvonók nagy többsége beülős, és nagy kapacitású, a kezelő személyzet figyelmes és segítőkész. Bár kiszálláskor észrevettük, hogy az ott ülő ember benn a fülkében állandóan telefonál...még mindig telefonál...a másik felvonónál is telefonál...a végén már vigyorogva vártuk, na van még mondanivalójuk ??

Kedvenc pálya: sok volt. Bemelegítés az 1-es , 2-es, tökéletes, úgy vettem észre, ez a tanulók terepe, ennek megfelelő embermennyiséggel és széttúrt pályával.
Aztán irány hátra. Érdekes a 3-as kék szinte mindig buckás volt, nem kedvenc terep. Viszont elég rövid, úgyhogy kibírható. Aztán át a 4-es közvetítésével a Sonnenalm felé, ahol szuper piros pályák vártak, bár a havazás miatt itt is elég sok volt a bucka egy idő után. ( korántsem annyi, mint
Kaprunban a 11-es, az valami szörnyűséges volt, az én sítudásomnak élvezhetetlen, az ott lévő embertömeg szinte megakadt a pályán, alig tudtak lemenni)

Érdekes volt ma az időjárás, míg a hátsó pályán sütött a nap, mire visszaértünk a Schmittenhöhe-re, ott már szakadó hóesés várt...

A nap végén dilemma, hogy jussunk le a parkolóba? A fiúk bevállalták (nem nagy örömömre) a 14-es feketét, én még síelni szerettem volna kicsit, ezért a másik variációt választva elindultam lefelé 1-es, 2-esen. Innen indul a szintén fekete 13-as. Hát gondoltam, ha már itt vagyok, lemegyek valahogy...szép lassan a magam tempójában lejutottam, 4-5 pihenővel, minden letörés előtt megállva. A pálya meglepően jó állapotban volt. Mármint nekem meglepő. Ezzel magaménak tudhatom életem első fekete pályáját :-)

Mire leértem, a család már kortyolgatta a jagatee/kóla jutalomüdítőket.

Sajnos az idei síszezon számunkra véget ért, de ennél jobb befejezést nem is remélhettem.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2015.02.16. 13:32
Mindenki +10 cm-vel nagyobbat kapott, a Völkl 130-as, és az tök jó neki, első perctől. " Eggyé válok a léccel", a gyermek szavaival élve.

Most ahogy néztem, használt lécként az általam problémásnak vélt lécet fele annyiért kínálják. Bár lehet, ez nem mérvadó.
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2015.02.16. 10:34
Sziasztok!

Lenne ötletetek, mi a gond az alábbi léccel. Ezzel a léccel egyik gyerekem sem tud síelni, csak bénáztak, ügyetlenkedtek.

Explosiv Youngster 100/65/88 120 cm

http://www.skitotal.hu/index.php/EXPLISIV-gyermek-silecek/YOUNGSTER/flypage.tpl.html


Régen ilyene volt, azzel gyönyörűen síelt a kicsi:

Explosiv Ride youngster RX 100/65/85 110cm

https://calasport.hu/spd/unas_631986/Explosiv-Youngster-2-silec-Tyrolia-SL70-kotes

Sokáig azt hittem, biztos kevésbé jó a mozgáskultúrája gyereknek,azért nem megy neki, de a nagyfiam kapott egy Völkl Racetiger-t, azzal léccel azt csinál a havon, amit csak akar...
A problémás 120-as lécet megörökölte a kisebbik gyerek, de ő se tud vele mit kezdeni.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.