Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Eszteván által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.13. 21:02
@vassy: "nem tiltja" azaz szabad ( dupla tagadás az állitás :) )
Előzmény: (vasssy 150597)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.13. 19:13
Ausztriában a törvény nem tiltja a dohányzást vendéglőkben, éttermekben, kocsmákban...
Előzmény: (wahnsinn2 150584)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.11. 09:42
Megint havazik :)

http://www.2alpes.com/pages/fr/72/webcams-les-2-alpes-station-de-ski-des-deux-alpes.html

Még több, mint 2 hónap, nem tudom, hogy fogom kibírni.

Szerencsére itthon is lehet sízni.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.10. 17:27
Szia,
a kajálós rész engem is érdekelne, honnan szerezted ezt az információt? Vajon azoknak is érvényes akik mashol vannak elszállásolva? A weboldalukon csak annyi jelenik meg, hogy hotel, a restaurant nem szerepel...

PS: fura, hogy írod, hogy még nem jártál itt de ötösre értékelted a terepet :) (amúgy szerintem is ötös :) )
Előzmény: (cannibale 150166)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.10. 11:59
Annyi biztos, hogy még ezen a hétvégén ingyenes. Eredileg Január 31. lett volna ingyenes, de leröviditették. Pillanatnyilag nem lehet tudni az árakat, de állitólag jóval olcsóbb lesz, mint a Prahova völgye. 60-100 lei között lesz a napi jegy ára.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.08. 17:24
Apám mindig a tetőn szállította a léceket, box nélkül. Most cserélte le egy 12 éves lécet és azt is csak azért mert öcsémmel rászóltunk, hogy túl old school-os kezd lenni...

Nem versenyzők vagyunk, nem versenylécekkel. Síléc és nem hímestojás...szezon végén megtörlöm egy ronggyal, a többit a hó leviszi.
Előzmény: (maci-laci 149705)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.07. 14:50
Sziasztok,
autó tetőre szerelhető sítartót szándékszók vásárolni. Kinek milyen tapasztalata van?
Apámnak mágneses van, de nekem nem tetszik. Keresztrúdra szerelhetőt szeretnék vásárolni (mivel a rúdak már megvanak).
Egy Hakr Alu 4-re gondoltam, kb 40 eurómba kerülne...vennék én Thulet is, de az jóval drágább, nem tudom megéri-e.
Vajon ezen valóban elfér 4 darab szélesebb carving léc?

Minden tapasztalatot szívesen veszek.
Köszi.
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.07. 09:31
Akkor a Madarasi Hargita úgy gondolom, hogy ideális hely számodra, alig hallhatsz román szót. A panzió tulajdonok és a személyzet egytől egyig magyarok, a hó szinte garantált. Kissé nehézkes a feljutás, de megoldható. Nem a nyugati pályarendszerekkel talál, de pár napig itt is jól tudja érezni magát az ember.
A weboldalon, http://madarasihargita.hu/ , bőven találsz információt, szállással, utazással kapcsolatba. Telefonon kell előre foglalni, jó ha időben megteszed.

Ár/érték arányban a Vitus panziót tudom ajánlani, tisztaság, meleg, elfogadható körülmények és finom a kaja is. Ha csoportban mentek, érdemes a kulcsosházakon is elgondolkodni.

S SZÉKELYFÖLD tényleg nem románia. Ámen!
Előzmény: (bjoli01 149559)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.30. 18:24
Csakis vezetővel vágj neki!!! Különben életveszélynek teszed ki magad, egyébként sem veszélytelen.
Fekete pályán ha nincs félelemézeted mehetsz.
Előzmény: (kuku 148348)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.27. 15:07
Szia,
olvasd el a 2012.11.17-én írt bejegyzésem ( Üzenetazonosító: 143726). Ratrakt visz át a gylecserről.

Én eddig csak márciusban voltam, szerintem mindegy mikor, az időjárás úgyis szerencse kérdése, márciusban is bőven van hó, többet süt a nap és hosszabb a nappal...
Előzmény: (podizs 147993)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.27. 15:02
@Carterutz: Attól függ mikor mész és milyen az időjárás. Ha meleg van, szerintem nem éri meg, mert eléggé déli fekvésű, sok a napnak kitett pálya. Én a tavaly vízisíztem Alpe d'Huezben... ettől függetlenül úgy gondolom, hogy egy nagyon vagány pályarendszer, ha jók a hóviszonyok mindenkép menny.
Ha nem áll tőled messze a pályánkívüli sízés és nem kezdő vagy, szerintem fizess be La Grave-ba is egy napra, megéri.

Én pl. szívesen átnéznék Briancone-ba is egy napra (Serre Chevalier).

Ha valaki tud oldalt vagy bármi infót, ahol buszmenetrendet lehet találni megköszönném ha megosztaná. Én alig találtam valamit, az is eléggé foghíjas és csak franciául van.
Előzmény: (Carterutz 147926)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.26. 01:00
Nekem is lenne kérdésem ezzel kapcsolatban :)

Tudja valaki, hogy a felsorolt terepre Les 2 Alpesből, hogy lehet átjutni valami tömegközlekedési eszközzel vagy bármi más olcsó megoldással?
Egyszer taxiztam már a franciáknál, de azt most kihagynám... Alpe d'Huezbe már jártam, de a többi terepből is kiprobálnék 1-2őt...
Előzmény: (Eszteván 147782)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.26. 00:55
Szia,
amint már korábban írtam:

For 6 day or more skipasses : 1 free entry per day to the swimming pool and ice rink (skate rental at additional
cost), 2 days in Alpe d’Huez, 3 days in Serre Chevalier, 3 days in Puy St Vincent, 3 days in Montgenevre, 3 days in
Sestriere.

Szóval, 3 napot a fentebb felsorolt terepeken.

A pdf-ben további hasznos információk:
http://www.skipass-2alpes.com/Information.aspx?page=FAQ

Üdv.
Előzmény: (Carterutz 147774)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.24. 11:01
Szerintem a technika is nagyban hozzájárult... A jelenlegi sisakok jóval kényelmesebbek, könyebbek mint a 20-30 évvel ezelőtiek.

Persze van benne némi divat is, de szerintem ez nem feltétlenül baj. :)

PS: szerintem ez egy külön topikban kellene megvitatni, mert nem csak Les 2 Alpes-ra érvényes :)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:48
@AAron:
mielőtt lehülyézel mást jó lenne érvelni, alátamasztani is azt amit írsz.

"Ez egy kövér általánosítás, és mint hogy az nem is igaz (bár valóságtartalma van)" - gondolom a mentős nem tett velem kivételt, eléggé biztos volt a dolgában, egyből számlázni akart.

"A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Hülyeség "- sokan mások, angolok, németek, stb. fizettek előttünk a sorban a magán klinikán - nem hőbörögtek, úgy tűnt mintha nekik természetes lenne...Egyszerűb a klinikának is helyben, egyből bevasalni az összeget, aztán hogy a beteg mit intéz a biztosításával az már a privát ügye.

""Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van."

Általánosítasz, így nem igaz" - tudsz az ellenkezőjére példát mondani?


Nem kötözködni akarok, de szeretem ha az ember nem tőmondatokban beszél, hanem érvel is :)
Előzmény: (AAron 146611)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:24
Azért éppen nem hiszem, de ha egyszer lehetséges helyben behajtják a lovét.

Nyugaton egy orvos simán megteheti azt, hogy kis ujját sem teszi rád ha nincs biztosításod vagy nem fizetsz.

Amúgy nem kamu amit írtam, remélem nem lesz alkalmad megtapasztalni. A fórumon is már írták régebb, hogy volt aki helyben fizette a helikoptert vagy a mentőt...
Előzmény: (maci-laci 146607)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:15
Azért az ország nem rossz ;), és most már beláthatod azt is, hogy miért bízok az Allianzban. Ha egyszer szerencsésen sült el a dolog, akkor következőkor nem változtatok.

Hm pénz... én nem nagyon szoktam vinni 300 eurónal többet KP-ban magamnál, szükség esetén ott a bankkártyám + hitelkártyám.
Előzmény: (huligan 146604)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:06
@huligan:
nem akarom én senki üzletét rontani, sem kekeckedni de pl. Franciaországban a mentősök magasból sz@rnak a biztosításodra, egyből személyit és pénzt vagy hitelkártyát kérnek (az már más kérdés hogy cserébe számlát kapsz a kifizetett összegről és azt otthon benyújthatod a biztosítónak). Nem is akarnak hallani angolul, helyben kell fizetni azért, hogy elvigyenek. Ez az én szomorú tapasztalatom és a csoportunkban volt srác aki szintén helyben perkálta le a 600 eurót a helikopteres mentésre.

A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni...

Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van.

Összegzésül csak annyit fűznék még hozzá, hogy egy jó biztosítás mellett, még jó ha van baj esetére pénz is nálad.
Előzmény: (huligan 146597)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:00
Na azért éppen NEM összetörni magam vagy betegeskedni járok külföldre... volt már más biztosítónál is, de eddig egyetlen egyszer kellett használnom és akkor pedig Allianz volt.

Az Allianz pedig szó nélkül fizetett nekem és ismerőseimnek is.

Manapság elég nagy szó ha egy biztositó minden kekeckedés nélkül fizet, még ha késve is. Márpedig az Allianz fizet, nem mintha akarnám őket reklámozni.
Előzmény: (maci-laci 146596)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 14:19
Csakis Allianz, sajnos egyszer már volt dolgom velük, de szó nélkül kifizették még az utolsó vasat is, még azt is amire nem volt számla :)). Igaz késve, de fizettek, ami nagy szó.

Legutóbb egy éves biztosítást kötöttem, amiben a sport is benne van. Olcsóbb egy évre megkötni, mint télen külön fizetni egyet a sízésre és egyet külön a nyaralásra...

Legyen nálad készpénz, mert a francia mentősöket nem érdekli, hogy van biztosításod vagy sem, nekik helyben kell fizetni, otthon majd benyujtod a számlát a biztosítónak.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.