Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Csabee által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (133)Időben csökkenő Időben csökkenő
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.08. 14:59
Vagy új terepet... vérzik a szívem. Egész egyszerüen nem értem mi folyik ezen a területen. Legalább fagy lenne, hogy ágyúzni tudjanak !
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
Topik: Rogla
2007.01.06. 19:59
Most értünk haza Rogláról, iszonyú fáradtan, de iszonyú jó élményekkel. Hó van, természetes is meg mesterséges is. Ember van tömegével, de azért 5-6 percnél többet nem kell várni a felvonóknál.
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.04. 15:35
Nos én 2005 márciusában kezdtem újra, kb 22-23 év után, ugyhogy hasonló az esetem. Először bérelük a felszerelést , de tavaly januárban ugy döntöttünk, hogy beruházunk egy kicsit. Mi Atomic Izor 3:1-et vettünk. Egyfelől mert ez all round carving tehát ilyen kezdő/haladoknak való, a hibákat türő léc. Másfelől mert árban ezt volt elfogadható (49.000 volt kötéssel együtt) Meg vagyunk vele elégedve, igaz nem vágyunk 100Km/h tempos száguldásra.
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.04. 13:38
Én is az itt belinkelt cikkekből próbálkoztam meg a házi vaxolással, azt hiszem türhető eredménnyel. Ma már minden csúszás után lekezelem a léceinket. Kefeként cipőfényesítő kefét használok, bár inkább csak tisztító jelleggel. Az utólagos fényesítésre egy darab fára tekert rongyot használok (ahogy a cikkben is bemutatják), de nagyon nem mindegy, hogy milyen anyaga van annak a textildarabnak ! Nekem leginkább sürű szövésű "kemény" anyagú vált be és van egy kis trükköm is : dörzsölés előtt pár csepp étolojat cseppentek a rongyra igy könnyeb a munka és a felület is fényesebb /simább lesz ;-).
A vax újrafelhasználását én sem javaslom, a TESCO-ban 200-300 Ft lehet kapni egy marék paraffin viasz gyertyát, ami igen hosszú ideig elég és még áramszünet esetén is jól jöhet ;-)
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.04. 08:50
Kösz Issimus !
Nem tudom figyeltétek e, müködik a Mönichkircheni webkamera a wetterpanorama-n és nekem úgy tünik egy kevéske friss havat látok :-) Bár lehet hogy ez csak optikai csalódás, amit a vágyak idéznek elő ;-)
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.02. 14:40
Javaslom az imát... mert vagy közeli vagy hóbiztos. Sajnos ezen a télen a 2 egyszerre nem megy. Komolyra fordítva, állítólag Semmeringen egész türhetően rendbe rakták a pályát. Az meg 57km ha az A2/S6.on mész, de le is rövidítheted az L134-esen a hegyeken át. Issimus esetleg nem tudnál berakni képet ?
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.02. 12:12
Hát nagyon lelomboztál, nekünk ez a fő pályánk és bevallom mikor karácsonykor kint voltunk nagyon reménykedtem, hogy majd a hóágyuk megmentik a mundér becsületét...
Persze ha józan ésszel belegondolok, érthető, nyáron építették a víztárolót csapadék meg nem volt hát honnan lenne vizük. Ember mennyi volt ? (gondolom nem nagyon tolongtak..)
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.12.27. 16:47
Nos úgy látom a képek többeket érdekelnek :-) kérdés nincs. Este még visszanézek, aki meg Mönichkirchen-be tart, annak szurkolok, hogy jó havat kapjon. Szerintem 1-2 nap, (ha nem lesz túl meleg) sokat segíthet az ágyúknak, ugyhogy reménykedjünk !
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.12.27. 10:48
Na sikerült néhány képet felraknom, sajnos 100K-nál nagyobbat nem enged ugyhogy kénytelen voltam 800*600 ra venni. A parkoló ugy lett kilalakitva, hogy volt két füves parkoló rész közveltelnül a régi állomás alatt-felett(ha ugy jobban tetszik jobbról balról) most némi földmunkával "összedozerólták" igy egy jó nagy helyet csináltak az autóknak (szerintem akár 150 kocsi is vigan elférna benne) sajnos a földmunka nyomán kicsit dagonyás még, bár szórtak rá kavicsot de az csak itt ott maradt meg (gondolom a munkagépek eltüntették a többit) Ja majdnem elfelejtettem,a mágneskártyának vége ! Chipes műanyag kártyákat adnak ki, nem kell dugdosni, nincs szükség jojóra, elég ha közelítesz az új kapukhoz és szezám tárulj :-))) Kár hogy a tavalyi módi szerint nem a pályatérképet nyomják rá, hanem az odavezetó útat (tavaly előtt még olyan volt, nekem speciel az jobban tetszett és praktikusabbnak is tartottam) meg némi marketinget ;-)
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.12.27. 10:18
Megtisztelő, hogy a fórumtársaknak most én nyújthatok némi infot :-) Szóval sok hóra ne számítsatok, csalingáztuk egyet a környéken, de még 1300m-en sincs sehol hó. Az erdei levezető pályát még ágyúzzgatják szerintem még min. 8-10 nap mire talán használható.
Fent a kék pálya van ugy ahogy megcsinálva és az erdő felé eső tányéros lift mükszik. Ahol süt a nap karcos jeges a pálya meg fűfoltos lágy puha hó max 1-2 foltban van.A csákányos is müködik, ami felvisz a 3 piros pálya kiinduló pontjára ,de ugy láttam hogy csak a felvonó melleti pálya van kész. (Oda nem mentunk fel, csak nézegettük alulról, tavalyi emlékeim szerint elég "dolgozos" pálya nem akartuk elsőre kockáztatni a sérülést) Lefelé a 4 ülésessel kell lejönni a léceket le kellet csatolni, mert alul a kiszálló részen nincs hó :-(. Nagy bánatom még, hogy tavaly magyarok ültek a kasszában,meg a lifteknél is volt magyar segítő de idén már németül kell gagyogni. Az árak a kifüggesztettek,népek alig voltak . Ha valakinek konkrét kérdése van szívesen válaszolok, 1-2 óránként majd visszanézek a fórumra. Képeket majd kicsinyétek és rakok fel a nap folyamán.
also.jpg
erdo.jpg
erdo2.jpg
felso.jpg
hute.jpg
kek1.jpg
kek2.jpg
kek3.jpg
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.12.26. 17:04
Na megnéztük a pályát :-))))
Az alját elég jól átszabták, a megszokott parkolónk szőrén szálán eltünt.(balra kell fordulni felfelé menet)A pálya alsó szakasza kb 300m rövidült. Hó sajnos csak annyi van rajta amennyit az ágyúk csináltak. Ha érdekel valakit vannak képekink is illetve tudok szószártyárabban is beszámolni ;-).
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.12.23. 18:55
Nem járt valaki véletlenül mostanában a pálya felé? Nagyon kiváncsi vagyok mi a helyzet, úgy terveztük, hogy karácsonykor kiugrunk megnézni. Csak az a kérdés hogy vigyünk e felszerelést ;-)
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2006.11.20. 15:44
St Corona nem rossz hely kb 20-25 perc autóút Mönichkirchentől, de a pályával vigyázni kell, ami pl.kéknek van jelőlve az bizony inkább halványpiros. Ja és a parkolok tekitetében nem áll olyan jól mint Mönichkirchen, mi csak jó pár száz m-re tudtunk leparkolni bejárattól.
Ettől függetlenül azért jó móka volt :-)
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.