Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

TibiF által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (540)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.24. 11:33
kerek, Misa
Osztom a véleményeteket, hogy sokan vannak itt. December 18-án voltam a gleccseren általában itt többen voltak mint a környező síterepeken (Saalbach, Schmittenhöhe, stb). Mivel aznap kb. 20 cm hó hullott egészen Langwield-ig(1978m) le lehetett síelni. A pályák nagyon buckásak, nem értem miért nem ratrakolják napközben. Épp azt beszéltük más magyar síelőkkel, hogy napközben mondjuk fél órára lezárhatnák az egyik pályát végigmennek a ratrakokkal majd újra megnyitják. Ez nem így történt. Elég neheéz volt a ködben a sok embert meg buckát kerülgetni.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Rauris
2006.12.24. 10:54
Ha valaki egy gyönyörű helyen szeretni síelni ahol nincs nagy tömeg annak Raurist ajánlom. Zell am Seetől kb. 25 km-re a 311-es úton egy eldugott helyen van a falu. Nem nagy a pályarendszere, de mivel nem felkapott hely szinte alig vannak a pályán. 11-kor még csak ketten síeltünk, rajtunk kívül a pálya aljában volt néhány tanuló csoport. Délután sem voltunk többen mint 60-an. A kevés síelő miatt délután is kiválló volt a pálya állapota. A sícentrum 1000-2175 méter között helyezkedik el, jelenleg csak 1400 méter felett lehetett síelni. A táj csodálatos 3000 méteres hegyek vesznek körül. Teszek fel néhány képet.
IMG-5656-2.JPG
IMG-5670-1.JPG
IMG-5671-1.JPG
IMG-5676-1.JPG
IMG-5677-1.JPG
IMG-5691-1.JPG
IMG-5697-1.JPG
IMG-5699-1.JPG
IMG-5700-1.JPG
IMG-5705-1.JPG
IMG-5712-1.JPG
IMG-5720-delutan.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.24. 10:13
Sziasztok,

Megvolt az egy hetes síelés Saalbach környékén. December 16-án szombaton Obertauerben kezdtük. Ragyogóan sütött a nap, elég sokan voltak mivel a napijegyre kedvezmény volt. Sok helyen köves volt a pálya a hóhiány miatt. A Gamsleiten2 elég jeges volt. Szép hely ide még biztos visszamegyek.

December 17-én Saalbachban síeltem. Elég kevés pálya volt nyitva a Westgipfelen lehetett a völgyig síelni. Hóágyuztak egész héten éjjel-nappal, december 22-n pénteken már megnyitották a Schönleitenbahnt. A hóhiány miatt nem lehettett körbesíelni az egész terepet.

Decembert 18-án átmentünk Kaprunba a Kitzsteinhorn gleccserre. Aznap kb. 20 cm hó hullott, hatalmas volt a köd, volt olyan pillanat, hogy 2m-t sem lehetett látni. Elég nehéz volt a mély hóban a síelés.

December 19-én Schmittenhöhén síeltünk. A pálya felső része volt nyitva, nem volt nagy tömeg. Egész nap ment a hóágyú, néhány helyen zavart mert mind az arcomba fújta a szél a vízcseppeket és olyan volt mintha tűvel szúrkálnának. Félig napos félig ködös idő volt.

Szerdán Raurist próbáltam ki. Kis sícentrum szinte alig voltunk napközben néhényan a pályán. 1400-2175 méter közöttt lehetet síelni. Itt nagyon tetszett a pályák vonalvezetése, és mivel kevesen voltak még délután sem voltak buckák a pályán. Annyira nem, hogy a reggeli ratrak nyom még látszott.

Csütörtökön Skiarena Wildkogelnben voltunk. Egy piros pálya illetve néhány kék pálya volt nyitva. Dél körül elég sok kavics volt a pályán ezért hogy ne karcoljam össze a sílécemet átmentem Weiseere. Nagyon szép helyen vannak a pályák, sok tó veszi körül a síterepet.

Pénteken pedig ismét Saalbachban síeltem. Ekkor már nyitva volt a Schönleiten. Itt új felvonót építettek egy hat ülésest. Ezenkívül a Schattberg sprinter is új felvonó ez a Westgipfelbanht köti össze a Schattberg Xpressel.

Összeségében jót síeltünk az egy hét alatt, a Salzburg kártyának köszönhetően volt lehetőségem több pályát kipróbálni. Hó volt annyi, hogy lehetett síelni, de ha még 20-40 cm hullna az még jobb lenne. Követketzik december 27-től Schlaming és környéke.
IMG-5534-1.JPG
IMG-5565-1.JPG
IMG-5566-2.JPG
IMG-5573-4.JPG
IMG-5613-1.JPG
IMG-5631-3.JPG
IMG-5639-2.JPG
IMG-5663-3.JPG
IMG-5669-1.JPG
IMG-5698-1.JPG
IMG-5753-1.JPG
IMG-5773-1.JPG
IMG-5797-1.JPG
IMG-5837-1.JPG
IMG-5858-1.JPG
IMG-5865-1.JPG
IMG-5867-1.JPG
IMG-5871-2.JPG
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.11. 09:46
Sziasztok,

A bergfex alapján Saalbachban 30/5 cm hó van a hegyen illetve a völgyben. Két lift van nyitva a Schattberg X-Press és a Zwölferkogel ez összesen 10 km sípálya a 200-ból. Szerintetek szombatig be tudják valamennyire hóágyuzni a többi pályát, hogy azokat is megnyissák?

Igaz csütörtökre elég meleg lesz (+8fok a maximum) de remélem, hogy ez a hó már nem olvad el. A saalbach.com azt irja, hogy a hóágyuk működnenk ezt a webkamera is igazolja. Én úgy döntöttem, hogy mégsem mondom le a saalbachi szállást, majd ha nem lesz elég hó átmegyek Kaprunba, erre jó a salzburg kártya(állítólag Schmittenhöhe is nyit a héten). Még szerdán megkérem a tulajt mi a hóhelyzet Sallbachban mert a férje a lifteknél dolgozik.
cam1-20061211.jpg
cam3-20061211.jpg
cam6-20061211.jpg
cam7-20061211.jpg
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.12.08. 09:44
Sziasztok,

Decemeber 16-22-ig foglaltunk szállást Saalbachban. Mivel a völgyben semmi hó nincs a webkamera alapján szerintetek mit tegyek? Az előrejelzés szerint szombat vasárnapra mond kb. 10-20 cm havat utána pedig semmi havazás (forrás http://www.snowrental.net/skiing/weather/snow-reports/austria/austria-snow-report.html Colder with snow, accumulating an additional 4-8 inches. ) Mivel a szállást e-mailben foglaltam ezért még semmi előleget nem fizettem. Mindig ugyabba az apartmanba megyünk. Szerintetek ha visszamondom a szállást a hóhiány miatt a tulaj ezt elfogadja? Szeretnék még ide visszamenni a késöbbiekben.

Azt tudom, hogy valahol síelni fogok (Kaprun, Obertauern, Flachau) ha nem lesz addig hó Saalbachban. A https://www.saalbach.com-on azt írják, hogy a mai napon megnyitják a Schattberg X-Press és Zwölferkogelbahn-t felső részét. Ha csak két pálya lesz nyitva ezért nem érdemes Saalbachot választani.

Kérdésem a következő:
1)várjam meg a hétfőt és akkor már biztosan tudom, hogy lesz hó Saalbachban vagy nem és ennek függvényében mondjam le az ottani foglalást és keressek szállást Kaprun, Obertauern vagy Flachauban?
2) A következő oldalakon kívül hol van időjárás előrejelzés? (https://www.wetter.at, https://www.bergfex.at megfelelő sícentrum Wetter oldalán vagy https://www.snow-forecast.com)

Segítségeteket előre is köszönöm.
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.27. 10:22
15 napos időjárás előrejelzést(hőjelentéssel együtt) Ausztriára a következő oldalon találsz: http://www.snowrental.net/skiing/weather/snow-reports/austria/austria-snow-report.html Itt kiválasztod a megfelelő sícentrumot majd az új oldalon az "All 15 Days" linkre kattintva napi bontásban látható mikor lesz havazás. Engem most Saalbach érdekel, ott december 4-től jósol havazást, dec 7,8,9-re pedig szinte minden napra havazást igérnek. Addig a nappali maximum hőmérséklet is fagypont allatt lesz. Tehát ha bízunk a meteorológusokban akkor akár jövő héttől havazhat.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Topik: Obertauern
2006.11.23. 09:47
Sziasztok,

A https://www.obertauern.com -on 50-70 cm-es havat ír a völgyben illetve a hegyen. A hó csak olyan könnyen nem olvad el. Ezenkívül a hóágyuk is működnek, az pedig valamivel tömörebb mint a normál hó. Reggel néztem a 3Sat illetve a TW1-en a wetterpanoramat azon minden fehér volt. Igaz ami dühített, hogy 2000 méteren 0 fok volt. Jobban örülnék ha fagypont alatti hőmérsékletek röpködnének. Szerintem aki most hétvégén ide megy síelni nagyon szép napsütéses időben lesz része. Állítólag december elejétől jön a lehülés.Sajnos én ezen a hétvégén munka miatt nem mehetek síelni. Csatotlam néhány webcamos képet.
obertauern3.jpg
kesselspitze.jpg
obertauern4.jpg
obertauern7.jpg
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.21. 09:29
Tisztázzuk a fogalmakat: a Salzburg super ski card (SSSC) Salzburg tartomány sícentrumaira érvényes, ezen kívül néhány környező tartomány pályarendszerén is lehet síelni (pl. Schladming-Stájer ország, Mölltal gleccser - Karintia, Zillertaler aréna - Tirol, stb ). Több féle SSSC van: szezonális bérlet (season pass) illetve napos bérlet (3 - to 14 - Day Ski Passes, 10-Day "You pick the Day" pass). Most válaszolok a kérdéseidre:

ha 4-5-6napos bérletet kérek, meg lehet-e szakítani a folytonosságát? A válaszom NEM. Napos bérletnél két típusú SSSC van. Amit te kérdezel az a 10 napos bérlet amelyet megszakíthatsz, ennek neve 10-Day "You pick the Day" pass. Ezt akkor érdemes vásárolni ha a szezonban összesen 10 napot síelsz de nem egyben síeled le a 10 napot hanem pl. decemberben 3 napot, februárban 3 napot és márciusban 4 napot síelsz. 4-5-6 napra nincs megszakításos SSSC. Vagyis ha te 4-5-6 napos SSSC-t vásárolsz azt csak egymásutáni napokra vonatkozik és nem lehet megszakítani.

10%-kedvezmény jár-e, ha helyben szállunk meg? Csoportos kedvezményről hallottam, azonban nem tudok pontos infomációval szolgálni. Irj egy e-mailt a contact@saalbach.com -ra, ez a helyi turista információs iroda e-mail címe . Itt pontosan megírják milyen feltételekkel kaphattok csoportos kedvezményt.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.15. 20:01
Gyorsak az osztrákok: vasárnap este rendeltem a neten a kártyát és ma reggel már a postaládában volt a Salzburg card, ami azt jelenti 3 munkanap alatt megjött. Fénykép van a kártyán. Elvileg november 18-tól már lehet síelni. Sajnos csak egy hónap múlva kezdődik számomra a szezon, addig nehezen de kibírom síelés nélkül :( Annak azonban örülök, hogy ilyen hamar megjött a kártya, már csak síelni kell.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.14. 10:02
hangya711!

Éves kártyát(season pass) akkor érdemes vásárolni ha minimum 16 napot síelsz vagy ennél többet és különboző sícentrumokba mész. Bővebben a következő oldalon találsz infót a kártyáról: http://www.salzburgsuperskicard.com/?&sprachen_id=2 Két típusú kártya létezik: szezonális (ez felnőtteknek 465 euróba kerül) illetve több napos (3 naptól 14 napos kártya). Ha te pl. Loferben és Saalbachban is szeretnél síelni és a szezonban kevesebbet síelsz mint 16 nap akkor napos kártyát érdemes vásárolnod. Eldöntöd mennyi napra mentek Loferbe és annyi napnak megfelelő kártyát vásárolsz(3 napos kártya fenőtteknek 109 euró)

Mindkét kártya november 18-tól május 1-ig érvényes 23 sícentrumban. A "23 Ski Regions" menüben megtalálod milyen sícentrumokra érvényes a kártya. Ezek közül felsorolok néhányat: Ski amade, Schmittehnhöhe, Kaprun,Maiskogel,Saalbach-Hinterglemm-Leogang, Obertauern, Kitzbühel, Zillertaler Arena, Mölltal gleccser.

Loferre is érvényes a Salzburg super ski card. Olvasd el a fent említett linket azon minden részletesen le van írva. Van egy "Interkative Map" menüpont amelyben láthatod a különboző sícentrumokat. Ha egyénileg utazok akkor naponta mehetsz különböző helyekre. A https://www.viamichelin.com -on megnézheted milyen távolságra vannak egymástól a sícentrumok.Elővételben december 3-ig lehet kártyát vásárolni az interneten.December 4-től csak a helyszínen lehet valamivel drágábban kártyát venni.Ha valami kérdésed van küldj egy mailt.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.11.07. 16:03
Sziasztok!

Vásárolt már valaki közületek interneten keresztül ilyen kártyát? Azon parázok, hogy ha elővételben veszek ilyen kártyát akkor az iroda nem vállal felelősséget ha a posta nem kézbesíti a kártyát (lásd http://www.salzburgsuperskicard.com/media/agb_e.pdf Special terms for electronic orders fejezet harmadik bekezdés: "We shall not be held responsible for postal deliveries lost in transit"). Tudom igazából ezt a kártyát más nem használhajta mert névre szól és fénykép is van hozzá. Igaz megvásárolhatom december 3 után is csak akkor drágább. Nyugtassatok meg, hogy az ilyen típusú leveleket kézbesíti a Magyar Posta.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.10.24. 17:04
Bonoman,

1) Az általad említett időszakban előszezon van. A főszezon december 24-én kezdődik.
2) Én a http://www.dachstein-tauern.at/ weboldalon találtam szállást, települések szerint kereshetsz. Tapasztalatom még nincs a helyről mivel most megyek először oda.
3) Ebben az időszakban a többi sícentrum tapasztalatai alapján szinte alig vannak. Általában síbérlet és a szállás is olcsóbb mint főszezonban.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.10.02. 09:37
Sziasztok,

Igen már ma reggel próbáltam a netes foglalást és most kezd minden világos lenni bérletvásárlással kapcsolatban. Képet csatolni lehet max. 100K méretben. Bankkártyával is lehet fizetni. Majd november közepén megveszem.

Szerintem 15 napra is megéri a bérlet mert én úgy vagyok vele, hogy más településekre is átmehetsz. Pl. karácsony előtt megyünk Saalbachba és 1-2 napra átmegyek a Schmittenhöhe illetve Kaprunba. Ha ide vennék egy napos bérletet az 36 euró lenne. Ezenkívül karácsony után Schladmingba megyünk és biztos Obertauernt is ki szeretném próbálni. Nem azért mert megunom az egyik helyet hanem azért mert minél több sícentrumot szeretnék kipróbálni. Eddig január végéig 18 sielős nap biztos bejön, ezenkívül ott a március közepe ami egy hét síelés plusz május 1. Igy remélem kijön 30 síelős nap amiért szerintem már érdemes éves bérletet venni. Ezenkívül ha éves bérleted van akkor "muszáj" síelni menni (legalább is ezt mondom az asszonynak), hogy térüljön a bérlet. Tudom ezzel csak magamat hitegetem, de már nyár óta csak azt számolom még hány nap van a síelésig :)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.09.14. 20:40
Mi nálad az olcsó? (max. 20 euró/fő). Milyen típusú szállást keresel? (szoba, apartman, stb). Mennyire közel legyen a sípályához?

A https://www.saalbach.com oldalon találsz előszezonban 40 euros 2 személyes appartmant. Az Unterkunft menüpontban kereshetsz szobát, apartmant, hotelt. A keresési feltételbe beírhatod a maximális összeget. Általában mindenkinek a következőt ajánlom: rendelj prospektust, abban küldenek sípálya térképet meg az összes szállásról infot. Ezt 3 munkanap alatt postán megkapod, ott kiválasztod a konkét címet majd írsz nekik egy e-mailt.

Mi előszezonban szoktunk Saalbachba menni tavaly 20 euro/fő volt az apartman és kb. 150-200m-re van a sípályától. Ha van más kérdésed írj egy e-mailt.

Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.29. 15:26
Település szinten érdekel, mivel a bérlet az egész régióra érvenyes.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.29. 10:03
Sziasztok!

A "Schladminger 4-Berge"-re tervezem a síelést december végén ezért érdeklődni szeretnék ha valaki már járt erre melyik a legjobb hely a következő települések közül:Hauser Kaibling - Planai - Hochwurzen vagy Reiteralm. A fórumot végigolvasva Hauser Kaibling tűnik a legjobbnak. Elmondom milyen szempontok érdekelnek:legyen sok fekete és piros pálya, ezenkívül van aki szánkozni szeretne (azt olvastam van a környéken szánkópálya) meg legyen fedett uszoda.

Előre is köszönöm a segítséget.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.23. 10:17
Képek csatolása üzenethez:

A kép mérete max 100K lehet csak ennél kisebb méretű képeket tudsz csatolni. Ha ennél nagyobbak a képek akkor csökkenteni kell a méretét a következő képpen: megynitod a képet Paintben és ott az Image menüben a Stretch/Skew menüpontot választod. Itt függőlegesen és vizszíntesen megadhatsz %-ot (itt kicsinyíthetsz). Miután ez megtörtént az üzenetedhez mész ott van 3 db. link:módosítás,törlés, melléklet hozzáadása. Az utóbbi linkre rákattintasz és ott kiválasztod a fájlokat amiket csatolni szeretnél.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.16. 13:09
Sziasztok,

Megvan az információ az irodától akit érdekel a salzburg super ski card vásárlásával kapcsolatban. Október elejétől a neten (https://www.salzburgsuperskicard.com) lesz az online vásárlási lehetőség. Tudom, hogy még nyár van de én már síelnék :))
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.15. 09:23
Szia Attila!

Természetesen idén is lesz Saalbach (enélkül nincs szezonkezdet :)) karácsony előtt. Ezenkívül Kitzsteinhorn, Obertauern és Ski Amade is célba van véve, szóval ezért érdekel a Salburg ski card. Remélem majd összejön.

Üdv,
Tibi.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2006.08.14. 12:39
A http://www.topski.at/download/bestellformular.pdf nyomtyatvány Karintiára szól nem pedig Salzbugra. Gondolom Salzburg superski card-os nyomtatványt a salzburgi irodatól kell kérni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.